Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

dg

Őstag
Megkapjátok a 3 dobozzal közgyógyra plusz felíratod általánosra a 2 dobozzal? Mi ezt egyszer már próbáltuk azt mondta a gyerekorvos hogy nem lehet.

Először nekünk is ezt mondták. Aztán valaki írta itt a fórumon, hogy így csinálják, ezért a múltkor bepróbálkoztunk, és simán kaptunk egyet, most megy kettőt. Háziorvos írta fel.

nem tudsz véletlenül rendeletet erre, amivel alátámszthatnám?


Hát igen. Ez az a kérdés, amiben káosz van az orvosok köreiben. Nekem is azt mondták, hogy a havi közgyógyos kereten felül semmi kedvezmény nem vehető igénybe, tehát nincs receptre további csík. Ehhez képest, hallom tölletek, többektől, hogy mégis írat fel csíkot, a közgyógyon felül.
Én azt gyanítom, hogy ez hivatalosan nem lehetséges, de a rendszer hibáit kihasználva mégis működhet. De alátámasztani egyik oldalt se tudom rendelet beidézésével.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi Kata a segítséget, én nem tudtam volna megadni így. Azt kinyomtattam, Kata, amit megadtál infóforrásként (közlöny), maximum azt a lapot tudom odaadni, Andi!
Bevallom, el vagyok képedve, hogy a páciensek világosítják fel a szakellátókat, mint ahogy egyikünk-másikunk meséli. Vajon hányan és hány ezer fointtól esnek el így havonta?
Én köszi a segítséget, mert emlékeztem, hogy neked valami jobbat küldtem (jogszabály), csak már nem tudtam, hogy honnan volt az.
Tényleg elég szomorú, mert a közlönyt ill. az abban lévő változásokat a rendelőkben tudniuk kéne.

De valahol őket is meg lehet érteni, én néha bent üldögélek a lányokkal (asszisztensek), és mondják, hogy hivatalból nem kapnak semmit, arra pedig sem idejük, sem energiájuk, hogy nap, mint nap forgassák a jogszabályokat, hogy az nap éppen van-é valami, aki érinti őket, közvetve pedig a betegeket. Nagy a káosz, az tény. Grácia, ahogy mondod, te szolgáltatsz új infoval a rendelőben, nálunk is ez a helyzet. A lányok tudják, hogy én képben vagyok, és "súgok" nekik.
De hát én is innen szedem az infot, amit mi összebögyölőzünk innen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Lányok, azt a plusz csíkot próbálgassátok, ahogy Manka. Egyszer majd csak bejön, ha másért nem, hát azért, hogy békén hagyjátok őket. :rolleyes::rohog::rolleyes: (Nem is tudom, milyen grimasz kellene ide, egyszerre bosszantó, és komikus a helyzet.)

Külföldön meg az igénynek megfelelő csíkot írják fel, és az vagy támogatott, vagy ingyenes. Hiszen minek venne többet a páciens, ha nem használja el, és más is hozzájut a szükséges mennyiséghez?
 

g_andi

Tag
Sziasztok!Köszi a segítséget.3 hónappal ezelőtt még nekünk is felírta a háziorvos a stix-eket normatívra, de a kolleganőjét megbüntették 13000 ft-ra, hogy az ő diabos betegeinek így írta, ezért már csak teljes árban kaphatjuk meg a receptet.Monta is a házidoktor nénink, hogy ő sem ért ezzel a támogatási rendszerrel egyet, de sajnos nem tud mást csinálni.
A másik az,hogy valószínüleg elég béna vagyok,de nem találtam meg azon a linken, hogy hova írták a 6 éven aluli gyermekek támogatásáról az infót.Abba is belegondoltam, hogy biztos nem nézné jó szemmel a kezelőorvosunk,ha okoskodnék és nem tudok semmit erről.Szóval át kell gondolni a dolgokat, de nagyon köszönöm a segítségeteket.
 

dg

Őstag
Én köszi a segítséget, mert emlékeztem, hogy neked valami jobbat küldtem (jogszabály), csak már nem tudtam, hogy honnan volt az.
Tényleg elég szomorú, mert a közlönyt ill. az abban lévő változásokat a rendelőkben tudniuk kéne.

De valahol őket is meg lehet érteni, én néha bent üldögélek a lányokkal (asszisztensek), és mondják, hogy hivatalból nem kapnak semmit, arra pedig sem idejük, sem energiájuk, hogy nap, mint nap forgassák a jogszabályokat, hogy az nap éppen van-é valami, aki érinti őket, közvetve pedig a betegeket. Nagy a káosz, az tény. Grácia, ahogy mondod, te szolgáltatsz új infoval a rendelőben, nálunk is ez a helyzet. A lányok tudják, hogy én képben vagyok, és "súgok" nekik.
De hát én is innen szedem az infot, amit mi összebögyölőzünk innen.


Én nem vagyok ilyen megértő. Felháborít, hogy mikor nem naponta jönnek ki az újdonságok, mind szabályozás, mind eszközök terén, nem tudják követni őket. Ha százával lennének az újítások, még csak-csak.. De így?? Naponta rengetegen mennek a szakellátókhoz, akiknek ők az elsődleges infoforrásuk. Velük mi van? Mi lesz? Kitalálhatjuk... Egyébként, azt sem értem, hogy a százalákos arányban kismértékű változásokról miért nem tájékoztatják külön a szakellátókat? Nem ismerik a vastag betűt?
 

misamaci

Aktív tag
Sziasztok!Köszi a segítséget.3 hónappal ezelőtt még nekünk is felírta a háziorvos a stix-eket normatívra, de a kolleganőjét megbüntették 13000 ft-ra, hogy az ő diabos betegeinek így írta, ezért már csak teljes árban kaphatjuk meg a receptet.Monta is a házidoktor nénink, hogy ő sem ért ezzel a támogatási rendszerrel egyet, de sajnos nem tud mást csinálni.
A másik az,hogy valószínüleg elég béna vagyok,de nem találtam meg azon a linken, hogy hova írták a 6 éven aluli gyermekek támogatásáról az infót.Abba is belegondoltam, hogy biztos nem nézné jó szemmel a kezelőorvosunk,ha okoskodnék és nem tudok semmit erről.Szóval át kell gondolni a dolgokat, de nagyon köszönöm a segítségeteket.

Andi! Nekem kicsit zavaros, amit írsz.
hogy érted azt, hogy csak teljes árban kaphattok csíkot? Aki inzulinnal kezelt cukorbeteg annak (és csak annak) jár a támogatott csík! A felírható mennyiség és a felírás jogcíme (normatív, emelt, kiemelt) attól függ, hogy naponta hányszor szúr. / év alatti inzulinnal kezelt gyermekeknek mindenképpen jár 3 doboz havonta (9 doboz / 3hónap) KIEMELT jogcímen!
A linkelt oldalon láthatod az "NORMATÍV,EMELT,KIEMELT" feliratokat. kattints a KIEMELT-re és ott láthatod az "indikáció" részben.

A háziorvosod kolleganőjét valszeg inkább azért büntethették meg, mert többet írt fel az időszak alatt felírható mennyiségnél, vagy rossz jogcímen/szabálytalanul írta fel a csíkokat (az alacsony összeg miatt én a másodikra tippelnék)

A támogatási rendszer tényleg nem a legszuperebb, de ami jár azt ki kell harcolni. Amúgy nálam is volt olyan hogy én vittem új infót a szakrendelésre ... és a doki megköszönte ... szóval hajrá!
 

somcsika

Aktív tag
Először nekünk is ezt mondták. Aztán valaki írta itt a fórumon, hogy így csinálják, ezért a múltkor bepróbálkoztunk, és simán kaptunk egyet, most megy kettőt. Háziorvos írta fel.

Én voltam Manka, aki azt mondta saját tapasztalatból, hogy így kapjuk.
Havi 3 doboz, (mert mi is 5X szúrúnk), és az a feletti csík igényt külön más jogcímre írja fel a gyerekorvos és azért kb 700-750 Ft- körüli összeget fizetek.
 

ildikó

Új tag
Sziasztok ! umbra08-nak ...Mosonmagyaróváriak vagyunk . Azaz én Móvári a barátnőm eredetileg Pápai származású de győrben élt ( amíg nem jött a farkas )...! a távirányító kb 10000 huf de az általatok leírtak miatt valószínű megveszem ( nincs egy nyugodt perce...minden érdekli...és nem bírja ha lefogják...akadályozzák a világ felfedezésében) de azért pontosan megkérdezem az árát ! Hát lehet jó ötlet a gumis tok...este mi a megoldás a kicsim hól háton- hól hason- hol oldalt- hól a fenekét felnyomva....nem zavarja őket ?
Na szaladok a kórházba ...

Ati


Nekünk is volt távirányítónk, mi kaptunk a pumpához. Azzal csak normál bólust tudsz adni, és marhára kell figyelni, hogy mennyit csipog, mert nincs rajta pl. kijelző, csak két gomb, mint egy távirányítón. És a pumpa annyit csipog, ahány bólust nyomtál. Párszor használtuk, de annyira nem szerettem. Bírja ki az a gyerkőc azt a fél percet, amíg beadod neki az inzulint. Én becseréltem inkább usb-letöltőre, na azt imádom. Nem kell naplót vezetnem, hanem ezzel letöltön a pumpáról az adatokat, ezer féle kimutatást lehet vele csinálni.

Győrben vagytok kórházban? Ott nagyon-nagyon jó diab-team van, mi is oda járunk!

Észre sem veszi alvás közben a gyerkőc a pumpát, ami számomra érdekes, de Péter még soha nem mondta, hogy zavarja. Hiába, ilyenek a gyerekek. nekünk már biztos nehezebb lenne.
 

rugach

Új tag
Nekünk is volt távirányítónk, mi kaptunk a pumpához. Azzal csak normál bólust tudsz adni, és marhára kell figyelni, hogy mennyit csipog, mert nincs rajta pl. kijelző, csak két gomb, mint egy távirányítón. És a pumpa annyit csipog, ahány bólust nyomtál. Párszor használtuk, de annyira nem szerettem. Bírja ki az a gyerkőc azt a fél percet, amíg beadod neki az inzulint. Én becseréltem inkább usb-letöltőre, na azt imádom. Nem kell naplót vezetnem, hanem ezzel letöltön a pumpáról az adatokat, ezer féle kimutatást lehet vele csinálni.

Győrben vagytok kórházban? Ott nagyon-nagyon jó diab-team van, mi is oda járunk!

Észre sem veszi alvás közben a gyerkőc a pumpát, ami számomra érdekes, de Péter még soha nem mondta, hogy zavarja. Hiába, ilyenek a gyerekek. nekünk már biztos nehezebb lenne.

Nem jött be nektek a pumpa? Igaz véleményem szerint minél bonyolultabb egy szerkezet,annál könnyebben elromlik.Én a penekhez szoktam hozzá,ott gyakorlatilag csak az egyénen múlik,hogy jól adja-e be az inzulint.
 

poe

Őstag
Nem jött be nektek a pumpa? Igaz véleményem szerint minél bonyolultabb egy szerkezet,annál könnyebben elromlik.Én a penekhez szoktam hozzá,ott gyakorlatilag csak az egyénen múlik,hogy jól adja-e be az inzulint.

A pumpa úgy van kialakítva, hogy nem egykönnyen romlik el. (Nem windows alapú a programja. :))
Ha mégis leállna, eltörne stb, akkor beszólsz a cégnek és pár órán belül kapsz egy cserekészüléket.
A peneknek egyszerű mechanikája van, de simán el tud romlani, érdemes néha ellenőrizni, hogy mennyi inzulint ad. (A tű kupakjával lehet.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Észre sem veszi alvás közben a gyerkőc a pumpát, ami számomra érdekes, de Péter még soha nem mondta, hogy zavarja. Hiába, ilyenek a gyerekek. nekünk már biztos nehezebb lenne.
Én sem érzem, nem is zavar alvás közben, de nappal sem. :)
Gyakran van, hogy meg kell tapintanom, hogy valóban meg van-e, vagy visszaraktam-e a fürdés után.
 

ildikó

Új tag
Nem jött be nektek a pumpa? Igaz véleményem szerint minél bonyolultabb egy szerkezet,annál könnyebben elromlik.Én a penekhez szoktam hozzá,ott gyakorlatilag csak az egyénen múlik,hogy jól adja-e be az inzulint.


Bocs, de nem értem a kérdésed! Miért ne jött volna be nekünk a pumpa? Előtte írtam, hogy nincs az a pénz, amiért visszaadnám.
 

ATTILAÉVI

Új tag
Sziasztok ! Mit tudtok a diaherba teáról valaki próbálta vagy klf színészek segítségével csinálnak egy marketinginnekciót a termék mellé ...csak vegye a nép...?!

Valaki tudna tanácsot adni ? A fiamnak a jó kis műszerrel mértek egy magas cukit 22...majd az nem lehet ...újból :7 . na most mi van ?...kérdésekre még egy bőki...13 ...majd a válasz -fogadjuk el ezt az értéket valószínű ez a jó : Hát kész ...megkérdeztem most melyik értékhez szeretnék beállítani a megfelelő bázist ill bólus t....gondolhatjátok...

Valaki tud egy új vércukórmérőről amit szeptemberben dobnak piacra ?...annyit tudok róla hogy magyar termék aszem valami 77 elektrónika tervezte...készíti !
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok ! Mit tudtok a diaherba teáról valaki próbálta vagy klf színészek segítségével csinálnak egy marketinginnekciót a termék mellé ...csak vegye a nép...?!

Valaki tudna tanácsot adni ? A fiamnak a jó kis műszerrel mértek egy magas cukit 22...majd az nem lehet ...újból :7 . na most mi van ?...kérdésekre még egy bőki...13 ...majd a válasz -fogadjuk el ezt az értéket valószínű ez a jó : Hát kész ...megkérdeztem most melyik értékhez szeretnék beállítani a megfelelő bázist ill bólus t....gondolhatjátok...

Valaki tud egy új vércukórmérőről amit szeptemberben dobnak piacra ?...annyit tudok róla hogy magyar termék aszem valami 77 elektrónika tervezte...készíti !
Igen, lesz új készülék (de hogy ez konkrétan elérhető lesz-e szeptemberben... kétlem), de nektek addig is kell valami és a 77 elektronika gépei eddig nem voltak túlságosan megbízhatóak. Ne agyaljatok sokat ezen a vércukormérőn, tulajdonképpen tényleg nem ennyire fontos dolog. A legfontosabb, hogy a sok tesztcsíkot meg tudjátok venni hozzá, mert azzal számoljatok, hogy valószínűleg nem lesz elég a havi 3 doboz.

Teák: sokféle gyógynövénytea van, ami ideig-óráig segít az alacsonyabb cukrok megtartásában (de van, aki hipózik tőlük többet pl), de ezeknek azért nincs értelmük, mert megszokja a szervezet és 1-2-3 hétig érezni, hogy tényleg, mintha egy picit jobb lenne a cukrom (hát azért nem nagy a különbség általában), de aztán ez elmúlik, hiába issza az ember literekkel.
Ha azt állítják, hogy meggyógyulsz tőle, hogy ezzel örökre rendezed a cukorháztartásodat, ha ezzel lesz saját inzulinod (mármint a gyerekednek :)), akkor máris nevesd ki. Amúgy is, főleg a 2-es típusúaknak érdekes ezek a teák - és majd meglátod, hogy a laikusok 99%-a nem tudja, mi a különbség az 1-es és 2-es diabétesz között. A 2-eseknek valóban serkentheti az inzulintermelését egy tea - de az sem örökre. Az 1-eseknek meg nem tud ilyet okozni, még soha senkivel nem tett csodát egy tea (1-es típusúval). A legtöbb alternatív természetgyógyász nem tudja, hogy az 1-es típusú cukorbetegség tulajdonképpen azt jelenti, hogy elsorvadnak az inzulintermelő sejtek egy autoimmun folyamat miatt (ezt meg nem állítja le semmilyen tea sajnos!) és egy idő után olyan lesz, mint akinek levágták a karját: nem növeszthető vissza. Állandóan keverik a 2-es típusúval, mégha el is magyarázzák, hoyg értik, hogy az 1-eseknek inzulin kell azonnal, a 2-esnek meg nem, de ennél többet nem nagyon tudnak a dologról (sőt, múltkor az egyik azt mondta nekem, hogy egy betege gyerekkori cukros, mert nagyon régóta cukros, aztán kiderült, hogy 2-es cukros ő, csak nagyon korán kezdődött).
Szóval ezekre figyeljetek. Még nagyon picike a gyereketek, egyelőre nektek meg kell tanulni kezelni ezt a betegséget, sajnos úgysem értek el semmit az ilyen egyéb dolgokkal, mint tea. Akinek van ideje és kedve, próbálja meg, szerintem mi mindannyian megpróbáltuk már, de szerintem nektek a legkisebb bajotok is jóval nagyobb lesz ennél mostanában.
 

misamaci

Aktív tag
Még annyit fűznék a gyógytea témához, hogy ráadásul - mint általában a gyógynövényeket - legfeljebb 3 hétig javasolt kúraszerűen inni a teákat, utána szünetet kell tartani (pont a megszokás elkerülése miatt). Ez pedig simán eredményezheti a cukorszintek borulását, még akkor is ha különben hatásos volt a tea.
 

ildikó

Új tag
Sziasztok ! Mit tudtok a diaherba teáról valaki próbálta vagy klf színészek segítségével csinálnak egy marketinginnekciót a termék mellé ...csak vegye a nép...?!

Valaki tudna tanácsot adni ? A fiamnak a jó kis műszerrel mértek egy magas cukit 22...majd az nem lehet ...újból :7 . na most mi van ?...kérdésekre még egy bőki...13 ...majd a válasz -fogadjuk el ezt az értéket valószínű ez a jó : Hát kész ...megkérdeztem most melyik értékhez szeretnék beállítani a megfelelő bázist ill bólus t....gondolhatjátok...

Valaki tud egy új vércukórmérőről amit szeptemberben dobnak piacra ?...annyit tudok róla hogy magyar termék aszem valami 77 elektrónika tervezte...készíti !

Hol vagytok kórházban?
 
Oldal tetejére