Vércukormérők

rugach

Új tag
Eddig 2x mértem egyszerre az accu go-val és az optimummal és tetemes az eltérérs:
Go/optimum:
10,4/8,3
9,2/7,4

Akkor ilyenkor mi van?

Na igen.Jó,hogy feltetted az értékeket,mert ezt hallottam én is,hogy az Accu Chek fölé mér.De ennek az az oka,állítólag,hogy az Accu chek a laborműszerekhez hasonlóan mér és állítólag a vérplazmából.Bár ezen a fórumon már valaki kiigazított,hogy az Accu-chek nem a vérplazmából mér.
 

linus

Tag
Éjjel gyanús volt, hogy a Nóra többször kért inni éjfélig így mértem egyet:
Go: 17,1 mmol/l, Optimum: 13,9 mmol/l
Rögtön csináltam is egy százalékos emelést.

Ma délben mértem:
Go: 10,8 mmol/l, Active: 10,8 mmol/l, Optimum: 9,2 mmol/l

Most már kezdek belezavarodni ezekkel a mérésekkel hogy mihez tartsak..............most akkor mihez nézzem a pumpát?????!!!!
 

linus

Tag
Szerintem már ne méregess össze, válassz egyet (én Go-val vagy Active-val mérnék) és azt használd, ahhoz nézd a pumpát.


Hát már belezavarodtam nagyon............de akkor mi van ha alacsony a cukra????? Vagy no para, a normál tartományban megegyeznek az értékek nagyjából? Mert olyat is mértem.
 

poe

Őstag
Lehetőleg egy vc mérőt használj. Hipó nem akkor van amikor a gép olyan értéket mutat, hanem amikor ő úgy érzi, illetve amikor jelentkeznek a tünetek. Ez lehet az egyik gépnél 3,6 a másiknál 3,2 pl. Egy gépet kell megszokni és akkor tudni fogod, hogy egy mért érték mit jelent. ;)
Egyébként magas értékeknél mindig nagyobb az eltérés, ott nagyobb a hibahatár is.
 

linus

Tag
Lehetőleg egy vc mérőt használj. Hipó nem akkor van amikor a gép olyan értéket mutat, hanem amikor ő úgy érzi, illetve amikor jelentkeznek a tünetek. Ez lehet az egyik gépnél 3,6 a másiknál 3,2 pl. Egy gépet kell megszokni és akkor tudni fogod, hogy egy mért érték mit jelent. ;)
Egyébként magas értékeknél mindig nagyobb az eltérés, ott nagyobb a hibahatár is.


Rendben. Csak ezzel annyi a baj, hogy én érték alapján veszem észre a hipot mert Nóra nem érzi és csak ha olyan az érték akkor tudom. Volt hogy 2,2-nél semmi nem szólt, minden okés volt, csak megláttam azt a pillantást és akkor mértem. És hiába kérdeztem azt mondta nincs semmi baj. Persze, akkor még kisebb volt. Nagyon ritka hogy észre lehet venni. ( Én észre veszem a pillantásából, de ha mondjuk Anyuéknál van, nem tudják még ők, csak érték alapján, nem "éreztek" rá a hipora- ha mondatom így)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
 

rugach

Új tag
Rendben. Csak ezzel annyi a baj, hogy én érték alapján veszem észre a hipot mert Nóra nem érzi és csak ha olyan az érték akkor tudom. Volt hogy 2,2-nél semmi nem szólt, minden okés volt, csak megláttam azt a pillantást és akkor mértem. És hiába kérdeztem azt mondta nincs semmi baj. Persze, akkor még kisebb volt. Nagyon ritka hogy észre lehet venni. ( Én észre veszem a pillantásából, de ha mondjuk Anyuéknál van, nem tudják még ők, csak érték alapján, nem "éreztek" rá a hipora- ha mondatom így)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Sokféle képen jelentkezhet a hipo.Ahogyan azt magamon észrevettem,a leggyakrabban úgy jelentkezett,hogy erős éhséget éreztem és remegést,de sokszor csak akkor vettem észre a hipót,mikor megnéztem a cukrom.Ezenkívül néha erős fejfájással jelentkezik. Mindezen okokból is rendkívül fontos a rendszeres cukormérés,mert sokszor nem lehet tudni,hogy mi is van.
 

christina

Őstag
Na most meg go 9,4 mmol/l az optimum 4,6 mmol/l. :o:o:o

Gondolom mindkettő gépen a saját csíkjával mértél.
Mindamellett, hogy a gépek nem egyformán mérnek alapból,(te is bebizonyítottad számomra) az aktívot - a többek által ajánlott- personal csíkkal használtam és hasonlítottam össze a D-conttal. És ugyanilyen nagy eltéréseket tapasztaltam. Ezért nem merem az aktívot a "kalóz csíkkal" használni. Mert akkor mihez is igazodjak? Melyik szerint hypo a hypo?:o
 

rugach

Új tag
Hát már belezavarodtam nagyon............de akkor mi van ha alacsony a cukra????? Vagy no para, a normál tartományban megegyeznek az értékek nagyjából? Mert olyat is mértem.

Annyra egyik sem mér a másiknál többet vagy kevesebbet,hogy a hipót ne jelezze.3mas cukor értéktől már hipóról beszélhetünk,de ezt a gyerek is érezni fogja.
 

rugach

Új tag
Rendben. Csak ezzel annyi a baj, hogy én érték alapján veszem észre a hipot mert Nóra nem érzi és csak ha olyan az érték akkor tudom. Volt hogy 2,2-nél semmi nem szólt, minden okés volt, csak megláttam azt a pillantást és akkor mértem. És hiába kérdeztem azt mondta nincs semmi baj. Persze, akkor még kisebb volt. Nagyon ritka hogy észre lehet venni. ( Én észre veszem a pillantásából, de ha mondjuk Anyuéknál van, nem tudják még ők, csak érték alapján, nem "éreztek" rá a hipora- ha mondatom így)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Ne izgulj,meg fogja tanulni a gyereked,hogy mikor van baj.Valószínűleg még azért nem érzi annyira,mert még nagyon kicsi.Fontos,hogy lehetőleg tízóraizzon és uzsonnázzon.Elég ilyenkor pl 1 alma vagy más gyümölcs.
Szerintem ezzel is kiküszöbölhető a hipó.
 

linus

Tag
Annyra egyik sem mér a másiknál többet vagy kevesebbet,hogy a hipót ne jelezze.3mas cukor értéktől már hipóról beszélhetünk,de ezt a gyerek is érezni fogja.


Hát igen, jó lenne ha végre érezne már valamit!!!!!!!:mad:

Amúgy csak érdekességként: a go-ban optimumos csíkkal: 10,9 mmol/l az active-ban a roche-os csíkkal 10,8 mmol/l.
Szóval nem mondhatám hogy fölé mérne.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát igen, jó lenne ha végre érezne már valamit!!!!!!!:mad:
Nekem ugyan nincs személyes gyerkőcös tapasztalatom, de a többi szülőtől tudom, hogy a legtöbb gyerkőc nem érez "mást" vagy egyáltalán valamit, ők is egyéb, csak hipora (vagy hiperre) jellemző külső jegyeket tudnak észrevenni.

Megfogalmazni pedig még a kevés gyermeki szókinccsel nem tudják, mert ahhoz valamihez hasonlítani kellene.

Még mi, felnőttek is nehezen tudjuk megfogalmazni, mert ha azt mondom, hogy éhség érzet, akkor azt a fajta éhség érzetet csak azt tudja milyen, aki diabos, és átélte. Teljesen más, mint egy soron következő étkezés előtti éhség érzet. A többi tünet is a maga meghatározásában elég nehézkes, mert nem mindig egyformák, vagy több tünet úgy jelentkezik egyszerre, hogy a különböző érzéseket alig lehet megkülönböztetni, vagy egyáltalán érezni, hogy most melyik is van?
Hogy könnyebben megértsd, pl van, hogy a hipot úgy érzem, mintha "jönne". Ekkor erősödik a szívdobogás, de egy időben érzek egyfajta légszomjat is. Ekkor szinte már nem tudom meghatározni, hogy melyik az erősebb, vagy mindkettőt érzékelem-e. Amikor ez a meghatározhatatlan érzés van, akkor nekem már nem fontos, hogy mit érzek, mert ekkor már tuti, hogy hipo, és cselekednem kell. Ezek gyorsan zajlanak le, néhány másodperc, cselekszik, nem pedig gondolkodik az ember.

Van még egy élettani dolog is a háttérben. A szervezet, akkor, amikor hipo van, akkor a túlélésre koncentrál. Az összes véráramban lévő glukozt az agyba szállítja, de a létfontosságú részekhez. Minden egyéb funkciót "takarékra" rak, amihez glukoz kellene. Tehát azon agyalni tudatosan, hogy melyik érzés az elsődleges, vagy erősebb, az számára nem fontos.

A kicsi gyerkőcök pedig még nem igazán gondolkodnak tudatosan, sokkal inkább ösztönösen cselekednek, és azt, hogy "baj" van, nem igazán tudják megfogalmazni. Illetve számukra ez nem bajként jelentkezik, hanem egy megélt, megtapasztalt érzésként, ami valami által elmúlik (anya ad cukrot, gyümilét, kekszet). Később persze a tanulási folyamat részeként ők is egyre tudatosabbak lesznek, de többektől hallottam, hogy a "nem szól" tendencia sokáig megmarad.

Én tavaly nyáron Gráciával voltam a Balcsin, és akárhogy figyletem Hanna testi reakcióit, én nem láttam semmit, míg Grácia a szeme sarkából látta, vagy megérezte, ha Hanna hipozott. Egy hét alatt nem voltam képes felismerni a jeleket.

Erről a többi szülő biztosan le fogja írni a saját tapasztalatát, most talán többen üdülni vannak, de majd jönnek.
 

misamaci

Aktív tag
Olvasgattam ezt a cikket: http://diabetesonline.hu/magazin/2004/2004-majus-junius/837-merom-merom-mond-meg-nekem

Nem lehet, hogy ezeket az eltéréseket akár az is okozhatja, hogy a második cseppet már úgy kell kipréselni és felhígul a szövetnedvektől? (Már csak azért gondoltam erre, mert elég nehéz ugyanabból a cseppből 2x mérni). A mérőknek egyre kevesebb vérre van szüksége a méréshez, ami sajna azt is jelenti, hogy egyre kisebb mennyiségű folyadék jelenléte is bezavarhat.
 

linus

Tag
Olvasgattam ezt a cikket: http://diabetesonline.hu/magazin/2004/2004-majus-junius/837-merom-merom-mond-meg-nekem

Nem lehet, hogy ezeket az eltéréseket akár az is okozhatja, hogy a második cseppet már úgy kell kipréselni és felhígul a szövetnedvektől? (Már csak azért gondoltam erre, mert elég nehéz ugyanabból a cseppből 2x mérni). A mérőknek egyre kevesebb vérre van szüksége a méréshez, ami sajna azt is jelenti, hogy egyre kisebb mennyiségű folyadék jelenléte is bezavarhat.


Nem hiszem hogy csak ez volt az ok, mert nagyobbat szúrtam az ujjszúróval, szép kövér csepp jött, nem kellett nyomni. Szerintem ez a vércukor mérők beállításából adódik. Ha jól gondolom. Mert a accusak jól "vizsgáztak", az eredeti és a "kalóz" csíkkal tizedes eltérés mutatkozott(többszöri próba után kíváncsiság képpen) és a másik mérő volt ami abszolút más eredményt mutatott.
És szerintem a vér "sűrűsége" is mérvadó. Ezt lehet nem jól fogalmaztam, de a színe nekünk sokszor eltér. Nem tudom ez mitől van - valaki tudja? - de néha szép bíborvörös, néha élénk piros és van amikor nagyon gyér a színe.
 

rugach

Új tag
Nem hiszem hogy csak ez volt az ok, mert nagyobbat szúrtam az ujjszúróval, szép kövér csepp jött, nem kellett nyomni. Szerintem ez a vércukor mérők beállításából adódik. Ha jól gondolom. Mert a accusak jól "vizsgáztak", az eredeti és a "kalóz" csíkkal tizedes eltérés mutatkozott(többszöri próba után kíváncsiság képpen) és a másik mérő volt ami abszolút más eredményt mutatott.
És szerintem a vér "sűrűsége" is mérvadó. Ezt lehet nem jól fogalmaztam, de a színe nekünk sokszor eltér. Nem tudom ez mitől van - valaki tudja? - de néha szép bíborvörös, néha élénk piros és van amikor nagyon gyér a színe.

Egyébként különösen ha hideg a gyereknek a keze érdemes a vérvétel előtt meleg vízzel megmosni a kezét,hogy biztosan kellő mennyiségű vércsepp jöjjön ki az ujjbegyéből.
 

borka

Őstag
Ezt lehet nem jól fogalmaztam, de a színe nekünk sokszor eltér. Nem tudom ez mitől van - valaki tudja? - de néha szép bíborvörös, néha élénk piros és van amikor nagyon gyér a színe.


A vércsepp színe lehet,hogy függ a szervezet vízháztartásától,ezáltal a vér ,vagy hígabb és alacsony vc.t mérsz,vagy sűrűbb,és akkor vc. eredménye is magasabb.( nem tudom:o)
Viszont a mérők öszzehasonlításának nem sok értelme van,mivel mindegyik másként mér.Általában 5 alatti értékeknél alá mér, 5 felettinél pedig fölé.
Állapodjál meg egy mérőnél amit a laborba összehasonlítasz a használni kívánt mérővel.
 

misamaci

Aktív tag
A vércsepp színe lehet,hogy függ a szervezet vízháztartásától,ezáltal a vér ,vagy hígabb és alacsony vc.t mérsz,vagy sűrűbb,és akkor vc. eredménye is magasabb.( nem tudom:o)

A cseppek színére nem igazán figyeltem, de a vízháztartás tutira játszik.
Nekem még az második igazi kánikulai napon sikerült ezt igazolnom: napközben nagyjából 36 fok árnyékban ... délelőtt nem ittam többet, mint szoktam + mászkáltam még egy jó órát a városban dél körül (mikor máskor?) ... a végére már éreztem, hogy szomjas vagyok, de "mindjárt hazaérek" alapon nem vettem ásványvizet útközben. Hazaértem, ebédeltem ... és megittam vagy 3 liter vizet kb 2 óra alatt (nagyjából 1-től 3-ig).... persze ahogy a víz felszívódott, olyat tapasztaltam, amit már régóta nem: hypóztam. Amikor elkezdtem érezni, hogy esik a cukrom, akkor mértem egy sűrűbb sorozatot, ezek jöttek sorba:
15:19 : 5,8
16:36 : 4,3
17:02 : 2,4 !!

Na ezek után átálltam trópusi üzemmódra .... kb 15-20 percenként pár korty víz, ha szomjas vagyok, ha nem.
 

borka

Őstag
Annak idején amikor a 3x3 hónapos insulin tesztet csináltuk,az egyik alkalommal nagyon magasra szökött avc.m.Telefonon tartottuk a kapcsolatot a Dr-nővel,és Ő mondta ,hogy 1 órán bellül igyak meg legalább 1-1,5 l vizet.
Marcsinak is ezt ajánlottam,hogy nem kell rögtön insulinnal korrigálni,mert az hypóhoz vezethet.De ezek szerint a sok víz is.
 

linus

Tag
Annak idején amikor a 3x3 hónapos insulin tesztet csináltuk,az egyik alkalommal nagyon magasra szökött avc.m.Telefonon tartottuk a kapcsolatot a Dr-nővel,és Ő mondta ,hogy 1 órán bellül igyak meg legalább 1-1,5 l vizet.
Marcsinak is ezt ajánlottam,hogy nem kell rögtön insulinnal korrigálni,mert az hypóhoz vezethet.De ezek szerint a sok víz is.


Ha belegondolsz a magas cukinál is az az első tanács hogy inni, inni, inni.................és így jobban belegondolva ha magas cukinál "kimossa" a folyadék a cukrot a normálnál mért ne tenné ugyanezt????
 
Oldal tetejére