Ujjszúró

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem lehet visszarakni, az első tárnál én is rögtön elszúrtam, pedig már fórumos tudással kiművelődve álltam neki. Beletettem a tárat, aztán elbizonytalanodtam, hogy így kell-e egyáltalán, kivettem, és láss csodát, valami műanyag elcsúszott innen oda, és emiatt többet visszatenni nem lehetett.

Igen, miután ide írtam, este még volt időm elővettem a használati útmutatót, és ott is írja hogy biztonsági okok így meg úgy szóval nem lehet visszacsinálni. Mindegy, én voltam a buta, mert az elején ezt nem mutattam meg neki, ő meg nézte hogy nem a legkisebben van, és akkor ő odatekerte, csak nézte hogy a feleset nem találja, na akkor szólt. Mondtam hogy ugyan nézze má meg a másik felét annak a bökőnek, és ha lehet ne tekergesse má.
Akkor ezt jól megcsinálták. :hurra:
Ha majd tárat cserélek, akkor alaposan megvizslatom azt az ide-oda pöcköt. Az egyik bökőm már a 6-oson van (mert mértem másnak is), azt elhasználom, és megnézem mi újság a Futrinka utcában. (Nem akarom hagyni, hogy ne tudjuk újra berakni, a kék-fehéren egyet én is tekertem fölöslegesen. :mad:)
 

rugach

Új tag
Akkor ezt jól megcsinálták. :hurra:
Ha majd tárat cserélek, akkor alaposan megvizslatom azt az ide-oda pöcköt. Az egyik bökőm már a 6-oson van (mert mértem másnak is), azt elhasználom, és megnézem mi újság a Futrinka utcában. (Nem akarom hagyni, hogy ne tudjuk újra berakni, a kék-fehéren egyet én is tekertem fölöslegesen. :mad:)


Sajnos minél komplikáltabb egy szerkezet,minél finomabban van megszerkesztve annál könnyebben el is romolhat.:(
Mindenesetre érdemes az adott cégnek jelezni a problémákat,hogy tanuljanak belőle.
 

somcsika

Aktív tag
Akkor ezt jól megcsinálták. :hurra:
Ha majd tárat cserélek, akkor alaposan megvizslatom azt az ide-oda pöcköt. Az egyik bökőm már a 6-oson van (mert mértem másnak is), azt elhasználom, és megnézem mi újság a Futrinka utcában. (Nem akarom hagyni, hogy ne tudjuk újra berakni, a kék-fehéren egyet én is tekertem fölöslegesen. :mad:)
Emlékszel Kata rá, hogy én is így jártam. Próbáltam én minden oldalról, lentről-fentről, de ha az a fehér bigyó lecsúszik akkor már azt nem lehet visszadugni, pedig erőszakoskodtam is vele, ő nyert.:rohog:
Szerintem inkább ez higiéniai okokból van így, hogy ne lehegessen ujra felhasználni (szerintem inkább valaki másnak) mert küldönben ha már egyszer végig használtam a 6 tűt akkor miért is akarnám újra visszarakni, hogy azzal bökjem az ujjam amit már egyszer továbbtekertem mondván már nem jó.
Jól van ez végül is kitalálva, csak hát mi kis amatőrök először nyulka piszkálunk, mert ha szét tudtuk szedni akkor össze is tudjuk rakni és és hát sajnos csak aztán olvasunk.;)
 

misamaci

Aktív tag
Az a kis fehér (vagy kék) gyűrű, ami lecsúszik amikor berakod, az a probléma megfejtése.
Originál állapotban ugyanis a tár felső részén van 12 kis lapka (6 tartja a tűket + 6 töltelék), amik kicsit össze vannak nyomva és ez a gyűrű tartja őket. Amikor berakod a tárat, a gyűrű lecsúszik a lapkákról és az összenyomott lapocskák kinyílnak, így egy nagyobb átmérőjű kört adnak, ezért nem tudod visszatenni az egyszer már használt tárat (bár valszeg csak akkor nyílik ki teljesen, amikor kiveszed a bökőből a tárat ... de az eredmény szempontjából ez lényegtelen)
 

rugach

Új tag
Érdekelne,hogy most már kapható-e a gyógyszertárakban a multiclix ujjbegyszúró,mert még pár hónappal ezelőtt még azt olvastam,hogy bár elvileg kapható,de valamilyen engedélyeztetés hiányában egyelőre raktáron van.
 

somcsika

Aktív tag
Hetekig itt volt fönt a reklámja az oldalak tetején (itt is reklámozták a dr.info oldalon), hogy most már kapható magyarországi gyógyszertárakban is.

Mond figyelsz te egyáltalán?:rolleyes:
 

cukorfalat

Új tag
Hetekig itt volt fönt a reklámja az oldalak tetején (itt is reklámozták a dr.info oldalon), hogy most már kapható magyarországi gyógyszertárakban is.

Mond figyelsz te egyáltalán?:rolleyes:

Ne haragudj, hogy én válaszolok, de én például láttam a reklámot itt is és máshol is, ezért merészkedtem el múlt héten Kaposváron egy patikába, hogy vegyek egy rokonomnak ujjszúrót. A patikusnő csak nézett, aztán a Multiclix clix részéből gondolom asszociált, hogy miről is van szó. Mondta, hogy nincs olyan, de van Softclix. Erre kérdeztem, hogy mikor lesz Multi, mire mondta, hogy ő nem tudja. Szóval ennyire van a patikákban a Multiclix.
 

misamaci

Aktív tag
Ne haragudj, hogy én válaszolok, de én például láttam a reklámot itt is és máshol is, ezért merészkedtem el múlt héten Kaposváron egy patikába, hogy vegyek egy rokonomnak ujjszúrót. A patikusnő csak nézett, aztán a Multiclix clix részéből gondolom asszociált, hogy miről is van szó. Mondta, hogy nincs olyan, de van Softclix. Erre kérdeztem, hogy mikor lesz Multi, mire mondta, hogy ő nem tudja. Szóval ennyire van a patikákban a Multiclix.

Azért ha erősködsz, akkor lehet hogy kiderült volna az is hogy már 1 hónapja ez van nekik raktáron softclix helyett. :D Szintén Kaposváron vettem (kb 1 hónapja), elsőre rám is nézett érdekesen a gyógyszerész ... aztán megmutatta a vitrinben a softclixet ...és amikor mondtam neki, hogy nem ezt keresem, akkor benézett a fiókba is .... és jééé csak nem ezt keresi? .... ott lazultak a multiclixek ... :D:rohog: :rohog::rohog: (utána már csak a számtangépben kellett megkeresni, mert persze a vonalkód alapján nem találta, valszeg simán bevételezték softclixnek)
 

somcsika

Aktív tag
A kiváncsiság kedvéért, - mert hát ugye nekünk Hollandiából való van - megkérdeztem itt faluhelyen is a gyógyszertárba és hát láss csodát volt.
Békécsabán a t..co-ban lévő gyógyszertárban pedig tesztcsíkot és inzulint váltottam, tehát gondolta a patikusnő, hogy illetékes vagyok a témában és megkérdezte, hogy nem érdekel-e bennünket, mert ez egy nagyon hiper szuper kütyű és hogy nagyon dicsérik. Mert van nekik és szeretné a figyelmünkbe ajánlani, mondtam, hogy köszönjük szépen már van, igaz, hogy külföldről és kétszer-háromszor annyiba került mint itthon.
Tehát gyógyszertárra válogatja ha valaki lépést tart a fejlődéssel annak már van, aki meg éppen csak a eléldegél a régi séma szerint és nem követi a friss eseményeket annak nincs. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy mondjuk Budán - ahol Rugach is él - ne lenne a gyógyszertárba.
Én - ha nekünk nem lett volna már korábban, mint ahogy Mo-n megjelent, - tutti, hogy addig vertem volna a gyószertárba az asztal míg nem rendelnek akár a föld alól is nekem olyat.
 

misamaci

Aktív tag
Tehát gyógyszertárra válogatja ha valaki lépést tart a fejlődéssel annak már van, aki meg éppen csak a eléldegél a régi séma szerint és nem követi a friss eseményeket annak nincs. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy mondjuk Budán - ahol Rugach is él - ne lenne a gyógyszertárba.

... vagy éppenséggel van nekik .... csak éppen nem tudnak róla (ld ami velem történt :D) .... a gyógyszerész tényleg őszintén meglepődött, amikor benyúlt a fiókba és elsőre egy multiclix akadt a kezébe :rohog::rohog::rohog: (de mivel fiatal, szőke, kékszemű nőnemű lény volt ... nem igazán tudtam rá haragudni :D) Mondjuk azért ha egymás mellé teszed a két dobozt (softclix/multiclix) első blikkre tényleg nincs sok különbség köztük :D
 

somcsika

Aktív tag
... vagy éppenséggel van nekik .... csak éppen nem tudnak róla (ld ami velem történt :D) .... a gyógyszerész tényleg őszintén meglepődött, amikor benyúlt a fiókba és elsőre egy multiclix akadt a kezébe :rohog::rohog::rohog: (de mivel fiatal, szőke, kékszemű nőnemű lény volt ... nem igazán tudtam rá haragudni :D) Mondjuk azért ha egymás mellé teszed a két dobozt (softclix/multiclix) első blikkre tényleg nincs sok különbség köztük :D

Vagy, sok maradt még raktáron softclix-ből és először attól akartak megszabadulni. És hát valjuk be sokaknak el lehet még azt adni, aki nem eléggé informált.
 

cukorfalat

Új tag
Tegnap újra kisérletet tettem a Multiclix megvételére. Budaörs - Auchan - Gyógyszertár. Kérdésemre a hölgy nagy boci szemekkel nézett és nem is értette mit kérdezek. Kezdek azon gondolkodni, hogy talán én nem beszélek érthetően. A végén már mindent mondtam, a gyártó nevét, a termék funkcióját, stb. De semmi...
 

borka

Őstag
Tegnap újra kisérletet tettem a Multiclix megvételére. Budaörs - Auchan - Gyógyszertár. Kérdésemre a hölgy nagy boci szemekkel nézett és nem is értette mit kérdezek. Kezdek azon gondolkodni, hogy talán én nem beszélek érthetően. A végén már mindent mondtam, a gyártó nevét, a termék funkcióját, stb. De semmi...

Drága "cukorfalatom"

Ott van 1-gyel feljebb a cím ahol biztosan kapsz.
Bocsi, de nem emlékszem rá,hogy hol laksz?
 
Oldal tetejére