Insulinpumpa

somcsika

Aktív tag
Sziasztok
Tudna nekem valaki segíteni, hogy hol tudom a Medtronic-os pumpáról feltölteni az adatokat.
Először azt monták, hogy regisztrálni kell a www.minimed.com oldalon, kaptunk nevet és jelszót is, (bár lehet, hogy azt csak felirták, hogy mi legyen, nem én voltam a gyerekkel amikor szúrták neki a szenzort, apa meg azt sem tudja, hogy miről van szó) Szóval próbáltam a megadott névvel és jelszóval, de azt mondja, hogy helytelen név és jelszó. Más felültet pedig nem találok ahol regisztálni tudnék, csak a belépést kínálja fel.
Szóval a kérdésem az, hogy hol lehet először belépni, mert a pumpa trénerünk azt mondta, hogy először regisztáljunk és csak aztán dugjuk fel a care-linket.
Remélem érthetően írtam le a problémám és azt is remélem, hogy majd tudtok segíteni.
A szenzor lejárt, és fel akarnám tölteni a doktornőnek, hogy ne kelljen fölöslegesen utazgatnunk, másrészről pedig én is szeretném már nagyon látni.
 

gjutka

Új tag
Tudna nekem valaki segíteni, hogy hol tudom a Medtronic-os pumpáról feltölteni az adatokat.
Én az alábbi oldalon töltöm le a pumpát: https://carelink.minimed.com/patient/entry.jsp?bhcp=1(Remélem, jó a link, a "kedvencekből" kopiztam ide). Arra vigyázz, hogy csak az Internet Explorer-t támogatja az oldal! Itthon nekem Mozilla Firefox-om van, megpróbáltam múltkor ezt használni, nem volt pontos az átvitel :( Erre mondjuk a trénerem is felhívta a figyelmemet... Először nekem ő állította be az oldalt - eljött, regisztrált, beírta a beírandókat... Szerintem Te is kérd, hogy először csinálja meg a gépetekre!
 

somcsika

Aktív tag
Én az alábbi oldalon töltöm le a pumpát: https://carelink.minimed.com/patient/entry.jsp?bhcp=1(Remélem, jó a link, a "kedvencekből" kopiztam ide). Arra vigyázz, hogy csak az Internet Explorer-t támogatja az oldal! Itthon nekem Mozilla Firefox-om van, megpróbáltam múltkor ezt használni, nem volt pontos az átvitel :( Erre mondjuk a trénerem is felhívta a figyelmemet... Először nekem ő állította be az oldalt - eljött, regisztrált, beírta a beírandókat... Szerintem Te is kérd, hogy először csinálja meg a gépetekre!

Köszi a válaszod, mindjárt megpróbálom így is.
 

somcsika

Aktív tag
A munkahelyemen sikerült beregisztrálnom és már be is tudtam lépni. Este Szandi ha hazajön megpróbálom feltölteni.
Bár azt még nem tudom, hogy kell, de majd próbálkozom.
 

gjutka

Új tag
A munkahelyemen sikerült beregisztrálnom és már be is tudtam lépni. Este Szandi ha hazajön megpróbálom feltölteni.
Bár azt még nem tudom, hogy kell, de majd próbálkozom.

Szuper:hurra:
A letöltés folyamatát elég jól irányítja az oldal. Arra vigyázzatok, hogy a letöltés előtt alaphelyzetbe kell állítani a kütyüt: normál állapotú elem, feltöltöttség ill. 100%-on menjen a bázis. Ne legyen rajta semmilyen figyelmeztetés. Attól ne ijedjetek meg (nekem először sikerült), hogy a letöltés közben egy rövid időre felfüggeszti az inzulinbeadást... de utána automatikusan visszakapcsol. Számolj be, hogy sikerült!
 

blanci

Új tag
Én pumpahasználó vagyok és csak jót tudok mondani a készülékről. Már két éve használom, értékeim stabilizálódtak, képes vagyok 5 és 8 vércukorérték között maradni napokon keresztül. Természetesen, a frontok és más dolgok képesek befolyásolni, de a pumpa segítségével ez könnyen korrigálható. Pl. a bázisként kapott insulin százalékosan növelhető vagy csökkenthetó, igénynek megfelelően. Sokat hipoztam régen, ma már egyáltalán nem, ám ha mégis lefele menne, egyszerúen leállítom és nem kapok még plusz inzulint. Azt hiszem ez a cukorbetegek legnagyobb gondja, hogy ha már lefelé szalad, még mindíg hat a már előzőleg beadott inzulin, szinte elkerülhetetlenné téve a hipozást. Mivel nagyon pici /tized/ mennyiséget is tud adagolni, nem gond egy szem gyümölcs vagy egy jégkrém elfogysztása sem. Én mindenkinek csak javasolni tudom. A készülék viselése nem okoz több problémát, mint egy mobiltelefon és szinten mindenhová eltüntethető. Nekem mindenestre nagy biztonságot jelent.
Rends-nek válaszolva, nem elég a két mérés naponta, de az orvosok igyekeznek alkalmazkodni ahhoz, hogy hány db mérőcsíik áll rendelkezésünkre, ezért javasolják az étkezés előtti és utáni mérést, naponta változtatva az étkezéseknél.
 

pusimelu

Őstag
2 hét múlva szabadságra megyek!
Milyen tapasszal védhetem a kanült? Én csak a Tegadermet ismerem.
Valami jó vízálló tapasz kéne!
 

umbra08

Aktív tag
2 hét múlva szabadságra megyek!
Milyen tapasszal védhetem a kanült? Én csak a Tegadermet ismerem.
Valami jó vízálló tapasz kéne!

Szia Meli!

Tegnap vettem a gyógyszertárban Cutiflex nevű tapaszt, ránézésre jónak tűnik. Master-Aid termék.
Még nem próbáltuk korábban, én most ezzel kísérletezem majd.
Csak sajnos kicsit vettem, 7x5 cm, nem takarja szerintem rendesen. Az eggyel nagyobbal viszont az a baj, hogy már túl nagy Tökmagra, csak tapaszból állnak a kölök. :))
 

umbra08

Aktív tag
Utána néztem a neten. A www.3med.hu honlapon találtam ezt a Tegaderm tapaszt, amit te Meli említettél. Az a baj, hogy darabra nem lehet venni, csak egész dobozzal.
Én a 6x10-est néztem ki, hogy jó lenne a Medtronic szerelékre, de így megvenni nagyon drága! 14.687.-Ft. HÚÚÚÚ
 

umbra08

Aktív tag
Ha már utána kérdeztem, leírom ide, mit tudtam meg.

Ennél a 3med-nél lehet kapni Budakeszin a Tegaderm filmtapaszt. A 6x7 cm-es lenne szerintem a tuti nekünk a szerelékre. Ezen nincs nedvszívó párna középen, csak a film.
100db/doboz 8.400.-Ft+áfa
H-Cs: 8-16-ig vannak, pénteken csak 14-ig, szombaton nincs nyitva.
Azt mondta a pasi, hogy gyógyszertárban ezt nem lehet kapni. Kár.

Tudja valaki, hogy esetleg hol lehet ilyet beszerezni Pesten? Nem járok mostanság Budakeszin.
 

pusimelu

Őstag
Köszi Umbra!
Holnapig kérek haladékot addig 2 orvossal is beszélek hátha van valami másik típusú amit receptre felírathatnák ha nem akkor patikussal fogok beszélni hátha tud valamit intézni!
Holnap írok!
 

christina

Őstag
2 hét múlva szabadságra megyek!
Milyen tapasszal védhetem a kanült? Én csak a Tegadermet ismerem.
Valami jó vízálló tapasz kéne!

Ha már utána kérdeztem, leírom ide, mit tudtam meg.

Ennél a 3med-nél lehet kapni Budakeszin a Tegaderm filmtapaszt. A 6x7 cm-es lenne szerintem a tuti nekünk a szerelékre. Ezen nincs nedvszívó párna középen, csak a film.
100db/doboz 8.400.-Ft+áfa
H-Cs: 8-16-ig vannak, pénteken csak 14-ig, szombaton nincs nyitva.
Azt mondta a pasi, hogy gyógyszertárban ezt nem lehet kapni. Kár.

Tudja valaki, hogy esetleg hol lehet ilyet beszerezni Pesten? Nem járok mostanság Budakeszin.

Mi tavaly a gyógyszertárban rendeltük meg a tegadermet, de csak egész dobozzal lehetett, így közel 10 000 Ft volt.
Viszont se tavaly, se idén nem vált be.:mad: Múlt héten 3 napon át teszteltük a Balcsiba :hurra:, és azt kell mondjam előbb leázik mint a kanül ragacsa.:(
Ezt senkinek sem ajánlom, amilyen drága olyan sz.r!

A végén már csak branül ragasztót tettem rá, ami szövetszerű anyagból volt, így nedves volt ugyan- de ottmaradt.
Én is várok jó ragtapasz tippet.
 

umbra08

Aktív tag
Mi tavaly a gyógyszertárban rendeltük meg a tegadermet, de csak egész dobozzal lehetett, így közel 10 000 Ft volt.
Viszont se tavaly, se idén nem vált be.:mad: Múlt héten 3 napon át teszteltük a Balcsiba :hurra:, és azt kell mondjam előbb leázik mint a kanül ragacsa.:(
Ezt senkinek sem ajánlom, amilyen drága olyan sz.r!

A végén már csak branül ragasztót tettem rá, ami szövetszerű anyagból volt, így nedves volt ugyan- de ottmaradt.
Én is várok jó ragtapasz tippet.


Húú, köszi Kriszta, hogy írtál!! Akkor a Tegaderm most felejtős. Maradok annál, amit a gyógyszertárban vettem.
 

borka

Őstag
Vízhatlan pumpatok !

[h=2]
Vízhatlan pumpatok ![/h]
Sziasztok !

Itt a nyár,és a fürdőzések ideje.Elég sokat agyaltam az olcsó, VÍZHATLAN PUMPATOK megoldáson./ Spirit,és Medtronic pumpákhoz /
Többhetes utánjárás során, sikerült egy általam jónak mondható megoldásra találnom,amit a talira el is készítettem,és bemutattam.
Nagyon egyszerűen egy "strandpénztárcát " alakítottam át,mely a célnak tökéletesen megfelel.
Kipróbálás végett 24 órán keresztül tartottam vízalatt,és nem került víz a belsejébe,tehát megóvja a pumpát.Fürdés közben nem kell lecsatolni a pumpát,és nem kell azon agyalni,hogy vajon mennyi ideig is fürdőzünk,és mennyi bólust adjunk be előre. A kanül leragasztására pedig talán ez lenne a megoldás: http://abiol.hu/product/muteti-ruhaz...adfasdfsf.html

Várom hozzászólásaitokat,véleményeiteket.
Az esetleges MEGRENDELÉSEKET max. 1 héten belül tudom teljesíteni,mivel az alkatrészeket nekem is meg kell rendelnem.

Üdv:
Sándor​
<fieldset class="postcontent"> <legend>
Csatolt Thumbnail-ek</legend>
</fieldset>
 

pusimelu

Őstag
Igen!Holnapra meghozzák a patikába és beszámolok róla mindenképp!Szerintem nem rossz!Meli
Christina és Umbra meg mindenki!
Nagyon tuti a tapasz olyan mint amit a szenzor mellé szoktak adni de nem tudom hogy valaki kapott e olyat 3 szám van rajta és az azt jelzi mikor melyiket kell levenned hogy rendesen odatapadjon.Átlátszó fólia de még sós vízben csak később tudom tesztelni!
Mindenképp megírom milyen volt!
Ára:10 db 1234 Ft.
10 napra végre két kemény év után nyaralok!Mindenki vigyázzon magára és nemsokára jelentkezem!Puszi Meli
 
Oldal tetejére