Kipróbált édesség receptek

borka

Őstag
Itt van Misamaci receptje is.


  • 2011-06-15 #592
    misamaci
    Feltörekvő



    <dl class="userstats"><dt>Regisztrált</dt><dd>Jun 2009</dd><dt>Hol</dt><dd>Kaposvár, Hungary</dd><dt>Üzenet</dt><dd>623</dd><dt>Blog bejegyzés</dt><dd>9</dd><dt>Köszönet</dt><dd>18</dd><dd style="white-space:nowrap; display:inline; float: right;">25 alkalommal
    15 üzenetét köszönték meg</dd></dl>


    [h=2]
    talis fagyi és csokitorta recept[/h]
    Fagyi
    A fagyi receptje tavaly óta annyit változott, hogy az ízesítésnél nem aromákat használtam (és idén dupla adag készült .... hát nem elfogyott:))

    Alapkrém:
    1 l tej
    3 dl habtejszín
    kb 2-300 g cukornak megfelelő édesítőpor v cukorhelyettesítő
    1 csom. vaníliás Gála pudingpor
    1 csom. zselatin

    A pudingport a tejben alaposan, krémesre keverni, amíg kb sodó sűrűségű nem lesz,
    a tejszínhabot az édesítővel felverni és a krémhez keverni
    a zselatint kb 1/2 dl forró vízben feloldani és a krémhez keverni
    ízesíteni....

    A vaniliáshoz idén bourbon vaníliát használtam. Óvatosan, inkább több kisebb adagban érdemes bekeverni, mert ha túl sok a vanília, akkor keserű lesz.

    A csokishoz 2 tábla (200g) 75%-os kakaótartalmú narancsos étcsokit használtam

    A citromoshos adagonként kb 3-4 nagyobb citrom leve és reszelt héja kell (legalább)


    Csokitorta
    A receptet innen vettem: http://www.recept-oldal.hu/cikkek/to...zt-nelkul.html

    Annyit változtattam, hogy mind a 6 tojásfehérjét felvertem habnak. A tortához 2 tábla 75%-os naracsos étcsokit és 1 tábla 90%-os étcsokit használtam.​



    Válasz Válasz idézettel
  • A köszönet visszavonása
    [h=2]4 tag köszönte meg misamaci üzenetét:[/h]

 

somcsika

Aktív tag
Tubi, nem tudok táblázatot, csak azt szeretném mondani, hogy a nyírfacukor (xilyt) (vagy xylit :)) (vagy xukor) abszolút alkalmas sütésre is, nyersen is (mint kristálycukor) és alig számolom, mert alacsony a GI-je (konkrétan 7... mintha semmit nem ennék). Ezt 2 éveseknek is ajánlják, nézz utána!
Ezt szoktam készíteni, kb semmi CH nincs benne:
- 1 bögre mák
- 1 bögre darált mandula
- 2-3 tojás (amennyit felvesz, látni fogod, már nem emlékszem rá...)
- 3ek nyírfacukor (ja, édesebb kicsit, mint a cukor)
- 1kk sütőpor
- fél bögre kókuszreszelék
- aki akar, tehet bele mazsolát vagy én pl aszalt áfonyát tettem bele, de nélküle is finom
Ezt mind összekeverem, sütőbe teszem, kb fél óra (175 fokon), tűpróbával nézem.

Hát, kb 5 perc alatt a sütőbe kerül, mosogatni is alig kell :) (sütőpapíros tepsibe szoktam tenni) És lehet belőle enni rendesen... cukormentes lekvárt szoktam a tetejére tenni.
Van még ilyen majdnem ch mentes süti receptem, ha érdekel.

Engem érdekelne még ilyen szinte ch. mentes recept. Megköszönném ha küldenél még.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Somcsika, itt egy csokitorta pl:

Csokitorta

Piskóta:
- 6 tojás
- 6 ek nyírfacukor
- 1kk sütőpor
- 6 ek kakaópor
Krém:
- kb 150gr darált mandula
- 3-4 ek vaj
- 3ek nyírfacukor
Csokimáz:
- 77%-os csokoládé (Carte D'Or pl)
- 2 ek vaj
- 2 ek nyírfacukor
- kevés kókusztej (tej is lehet, de a kókusztej GI-e alacsony és, ami ch van amúgy a sütiben, azt is lassítja, a tej meg gyorsítja)

A piskótához való 6 tojásfehérjét felverem, majd összekeverem egy másik tálban a többit és szépen összedolgozom a két tál tartalmát. Sütőpapíros tortaformába teszem (nagyon ragad) és megsütöm 150 fokon (kb 25 perc). Ha kész, kiveszem, megvárom, míg egy konyharuha alatt kicsit kihűlt és kettévágom (ez nehéz művelet).
A krémhez a darált mandulát lábosba öntöm, hozzá a vajat, nyírfacukrot és kókusztejet és nagyon pici lángon, sűrűn kevergetve megvárom, míg massza nem lesz belőle. Ekkor belekenem a két piskóta lap közé ezt a mandulakrémet.
A mázhoz a csokit feldarabolom, lábosba teszem a többi hozzávalóval együtt és szintén nagyon alacsony lángon keverem, keverem, keverem. Amikor elolvadt minden, akkor jó. Ezt ráöntöm és elkenem a torta tetején. 1-2 óra alatt megdermed teljesen a hűtőben.

Ehhez már azért számoltam CHt, mondjuk egy normális szeletre olyan 7-8gr CHt, de azért ez elég tömény édesség :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Még egy, ez a férjem kedvence, én jobban csípem a mandulásat, amit Tubinak írtam:

Hozzávalók:
- 10dkg dió darálva (mi durvára daráltuk és így volt jó)
- fél csomag kókuszreszelék (talán 50g)
- 4 tojás
- 3ek nyírfacukor
- 1/2kk sütőpor
A tojásfehérjéket felverem, majd az összes többi hozzávalót beleszórom és beleöntöm (érdemes a dióba belekeverni előtte a sütőport). Piskótaszerű masszává kell keverni. 150 fokos előmelegített sütőben megsütöm (gyorsan sül, ellenőrizni kell, sütőpapírt használtam).

Úgy ettük, hogy akinek kedve volt, cukormentes szilvalekvárt tett a tetejére (ez a népi, üstös szilvalekvár, de már boltban is lehet kapni). Ezt egyáltalán nem számoltam, ha csak 2-3 kockát ettem belőle.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
DSC08563.JPGDSC08471.JPGDSC08506.JPG

A képek sorrendben: Csokitota, diós süti, mandulás süti (ezt írtam Tubinak)
Ezek az én képeim, nem google-s képek :) Az elmúlt 1 hónapban készítettem mindet és lefényképeztem őket, most ilyenekkel szórakozom. De nem csak édességekkel...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Tegnap sütöttem egy érdekes palacsintát, leírom a receptet:
- 2 tojás
- kb 1 bögre szezámmag liszt (szezámmag őrlemény)
- 2-3 bögre zabliszt
- kis olaj
- 4-5 ek xilyt
- 1dl kókusztej
- 1-2dl víz
(érzésre csináltam, a lényeg, hogy sűrűbb massza legyen, mint a sima palacsintáé)
Kisebb palacsintákat kell belőle csinálni és vastagabbakat, de tekerhető lesz és lényegesen kevesebb ch-t lehet számolni ehhez a zab miatt, mitn a sima palihoz. (40 a zabliszt GI-e, míg a búzaliszté 85)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csatolás megtekintése 8001Csatolás megtekintése 8002Csatolás megtekintése 8003

A képek sorrendben: Csokitota, diós süti, mandulás süti (ezt írtam Tubinak)
Ezek az én képeim, nem google-s képek :) Az elmúlt 1 hónapban készítettem mindet és lefényképeztem őket, most ilyenekkel szórakozom. De nem csak édességekkel...
Ezek baromi jól néznek ki :D szórakozzál csak bátran, és feltétlen oszd meg velünk. :dr_24: Én csak csorgatom a nyálamat, a diós, mandulás a nyerő nálam. :)
 

christina

Őstag

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap sütöttem egy érdekes palacsintát, leírom a receptet:
- 1dl kókusztej
Molli, a kókusztejet dobozosan veszed, vagy te készíted kókusztej porból és vízből?
Mert én szójatejet szoktam használni, viszont kaptam szójatej port (szója ital van a zacsira írva, bio boltban vettem) , és vízzel keverve majdnem ugyanolyan löttyöt kapok, mint a dobozos, folyékony változat. Persze nem olyan finom, de pl. palacsintába már használtam, és nagyon jól bevált. Így porból készítve lényegesen olcsóbb. Ráadásul nem romlik meg, mert volt már nálam, hogy annyira "spóroltam" a dobozos drága löttyel, hogy mielőtt elfogyott volna, megromlott. Na így már tényleg drága volt.
Így az elv alapján a kókusztejjel is működhet a porból készítés, ezért vagyok kíváncsi, hogy te milyen kiszerelést használsz.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kata, ilyen "konzerv" dobozban a kókusztej, DMben veszem, 700ft 4dl, viszonylag drága, de mivel nagyon zsíros, ez nagyon tömény, nem úgy kell használni, mint a szójatejet. Én allergiás vagyok a szójára, azért nem azt használom, de biztos azt is lehet használni ezekbe a receptekbe!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mai találmányom:
Zabos piskóta csokikrémmel
Piskóta:
- 6 tojás
- 4 ek zabliszt
- 1 ek kókuszliszt
- 1 marék dió
- 4 ek xilyt
- 1.5kk sütőpor
Ahogyan a piskótát csinálnám, úgy csinálom ezt is, felverem a fehérjéket, a többit összekeverem, majd óvatosan belekanalazom a fehérjékbe, megszórom a marék dióval. Sütőpapíros sütőben kb 15 perc alatt megsül (túl nagy volt a tepsim, azért ennyire alacsony).

Krém:
- 1dl kókusztej
- 1 dl víz
- 1 tojás
- 2 ek xilyt
- 2 ek kakaópor (én karobporral csináltam a refluxom miatt, az sötétebb, mint a kakó)
- 2 ek zabliszt
Mindent összekeverek egy lábosban, majd lassú tűzön sűrű krémmé főzöm (habverővel kevergettem végig).

A piskótához a kókuszliszt tuti helyettesíthető zabliszttel, csak így még kevesebb lett a CHja. Az alacsony GI miatt szinte nem számoltam, amit ettem. A krémben, az egész bödönben (ami jóval több lett, mint amit el fogunk használni ehhez a piskótához) van kb 20gr CH (a xilytet nem számolom, nem emeli az én cukromat, de akiét igen, az számolja). Jelenleg hipózom, pedig ettem egy egész csíkot ebből a sütiből...

Íme a képek:
DSC08686.JPGDSC08692.JPGDSC08699.JPGDSC08701.JPG
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, ilyen "konzerv" dobozban a kókusztej, DMben veszem, 700ft 4dl, viszonylag drága, de mivel nagyon zsíros, ez nagyon tömény, nem úgy kell használni, mint a szójatejet. Én allergiás vagyok a szójára, azért nem azt használom, de biztos azt is lehet használni ezekbe a receptekbe!
Köszi az infot. Ez tényleg drága, de legalább a 4 dl nem megy tönkre a hűtőben. Nagyon régen vettem én már amikor egy indiai receptet próbáltam ki, de az nem tudom milyen kiszerelés volt. Megnézem kedvenc bio boltomban, ott biztosan van.
A kókusztej port kipróbálhatod, hogy jó-e a sütikéidbe, legalábbis egy próbát megér.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hát nem a sütitől hipóztam tegnap, hanem valami vírust szedhettem össze, egész éjjel ültem egy lavorral a kezemben és vagy 3 órán keresztül volt 3 a cukrom, miközben zabáltam a szőlőcukrot (kb 70gr-ot ettem meg belőle és 2 óra múlva is csak 11-re ment fel). Most diétázom. De ez a felszívódási zavar vírust szokott jelenteni... szóval a fene tudja, hogy lehet, hogy azért annál mégiscsak több a piskóta CHja, mint a semmi :) Hiszen akkor már nem szívódott fel, amit ettem...
 

somcsika

Aktív tag
Köszönöm szépen Molli, a recepteket. Nagyon ügyes vagy, a fényképekért pedig külön köszönet.
Jobbulást kívánok neked. Én is inkább vírusra gyanakodnék, nálunk most éppen van egy ilyen, csak hasmenéssel párolsul.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszi az infot. Ez tényleg drága, de legalább a 4 dl nem megy tönkre a hűtőben. Nagyon régen vettem én már amikor egy indiai receptet próbáltam ki, de az nem tudom milyen kiszerelés volt. Megnézem kedvenc bio boltomban, ott biztosan van.
A kókusztej port kipróbálhatod, hogy jó-e a sütikéidbe, legalábbis egy próbát megér.
Ja, nem reagáltam erre, de van ilyen porom és megfizethetetlenül drága. Még ki sem mertem bontani, mert egy vagyonba került egy 50grammos kis zacsi... nálunk elfogy a 4dl kókusztej lassanként, általában vízzel hígítom, így kb olyan, mintha 700-ért vennék 1 liter tejhelyettesítőt :) Ez is csak 4-5 nap jó elvileg a hűtőben, szóval nem jobb, mint a szója, rizs és zabtej ebből a szempontból. Viszont nincs benne CH (2gr asszem, de alacsony GI-e van, ezt tényleg nem számolom, míg a szóját is és a zabtejet is anno erősen bele kellett kalkulálni). Én úgy láttam, hogy a DMben a legolcsóbb a 4dl-es kókusztej, a bioboltokban drágább volt. De lehet, hogy csak pesten drágább a bioboltban.

Ezek az új alapanyagok (nekem újak... xilyt, zabliszt, kókusztej, kókuszliszt, szezámliszt) olyan új színt hoztak az életembe, hogy csak ámulok. 22 éve (amióta cukros vagyok) vágyom arra, hogy legyenek olyan tényleg fini édességek, amiket csak úgy lehet enni, ha megkívánom és ne kelljen hozzá inzulint számolni, ne kelljen egyáltalán gondolkodni azon, hogy ehetek-e vagy sem (én pumpával sem ettem cukros sütit, ha 10 volt a cukrom). És most itt vannak ezek a sütik, annyira jó. Nem mondom, hogy semmit nem számolok belőlük, főleg a zabos palacsintában azért van CH, de lassan szívódnak fel, elég hozzá nagyon kevés inzulin és ha nem 5 a cukrom, akkor is tudok enni belőle, mert nincs benne cukor (meg a többiben sincs). És mégsem egészségtelenek, mint az édesítőszerek többsége és nincs teli zsírral egyik sem, nem hizlalnak annyira, mint a normál vagy diabetikus sütik. Szóval úgy örülök, hogy rátaláltam ezekre :)
 

tubi

Aktív tag
mi is örülünk, Molli :) kétszer is: Neked is, meg magunknak is, hogy megosztod velünk :) amúgy, hú, tényleg nagyon jó lehet(ne) úgy élni, hogy ha megkívánom, ehetek, amennyi belém fér... úgyhogy mindenképp ki kell próbálnunk!!! :) hogy vagy egyébként? elvileg ha vírus, az hamar kimegy, csak addig ki kell tartani. nem jobb a méz, mint a szőlőcukor? hosszú hatásút nem veszed le? jobbulást!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
a bioboltokban drágább volt. De lehet, hogy csak pesten drágább a bioboltban.
Hát nálunk a bio bolt igencsak drága, de a legtöbb cuccot csak ott tudom beszerezni. Van termék, amit ott ismertem meg, de volt olyan is, amit a megrendelésemre szereztek be. Ezek között pedig van olyan, amit azóta is rendszeresen beszereznek és forgalmazzák is. Szóval nálunk már egy jól kialakult vevő-eladó kapcsolat van, így nem is kutakodok máshol.
Pl a sztíviát már jó néhány éve tőlük veszem, de a xilitet is évek óta használtam már, amikor a DM is előrukkolt vele. De az SLS és parabén mentes samponok, balzsamok és egyéb cuccok még mindig nem lelhetők fel a DM-ben, sem a Rossmanban, ebben a bioboltban pedig évek óta beszerezhető. A kókusztej port is itt vettem, máshol még nem is láttam, igaz, nem is kerestem. Ha megyek újra, akkor megnézem az árát, de én nem emlékszem megfizethetetlenül drágára.
Több kiszerelésben van, te hány g-osat vettél? Mert az árat úgy érdemes összehasonlítani. No meg a márkanevet, mert ez is mérvadó.
 

lizzi

Őstag
az antalvalis oldalon találtok sok-sok féle növényi és tejhelyettesítő receptet,érdemes megnézni!!!és talán árban jobban megéri:)
én is tervezem majd kipróbálni
 
Oldal tetejére