Filmajánló

Elég sok filmet láttam az utóbbi időben. Ha szeretnék kiemelni egyet, akkor a Szeress, ha merszet szeretném.
Cím alapján nem keltette fel az érdeklődésemet, leginkább egy z kategóriás délutáni filmre asszociáltam. Aztán megnéztem a trailert és megtudtam, hogy az Amelie csodálatos életének a rendezőinek van benne a keze. És valóban, a film hasonló színvilágot használ. Egy fantasztikus sztori egy fiú lány barátságról és annak átalakulásából, vicces, játékos, megkapó módon. Zseniális jelenetek, remek szereplések, jó mondanivalók. Teljesen lenyűgözött.
Azoknak, akik kedvelik az Amelie csodálatos életet, szerintem a Szeress, ha mersz is tetszene... : )
 

dg

Őstag
Nagyon ígértes ajánlatokat olvasok itt, az utóbbi hozzászólásokban! Köszi mindenkinek, épp kezdtem kifogyni ötletekből!
 

dg

Őstag
Az őrzők legendája

(Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole)

színes, magyarul beszélő, amerikai-ausztrál animációs film, 100 perc, 2010



Elsősorban nagyobb gyerekeknek és mesét, animációs filmeket kedvelő felnőtteknek ajánlom ezt az alkotást. Nagyon szép látvány, hatásos zenei aláfestés jellemzi ezt az jó értelemben véve(!) egyszerű mesét. Benne van minden elem, ami a jó mesékben időtlen-idők óta benne kell legyen: a jó és rossz küzdelme, a hős útnak indul, útját kalandok, barátok és ellenségek övezik. Nagyon tetszett! Érdemes megnézni.










 

dg

Őstag
2011 nyarán: Cowboys & Aliens

Nagyon kíváncsi vagyok, mert ez aztán (majdnem) mindent ötvöz, amit szeretek (sci-fi + western), nem beszélve a főszereplőről, aki -- nosztalgia ide vagy oda --, a nagy kedvencek között előkelő helyen van!

Egy kis előzetes:

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/F46VtW-JR8E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

christina

Őstag
"Az őrzők legendája

színes, magyarul beszélő, amerikai-ausztrál animációs film, 100 perc, 2010


Elsősorban nagyobb gyerekeknek és mesét, animációs filmeket kedvelő felnőtteknek ajánlom ezt az alkotást. Nagyon szép látvány, hatásos zenei aláfestés jellemzi ezt az jó értelemben véve(!) egyszerű mesét. Benne van minden elem, ami a jó mesékben időtlen-idők óta benne kell legyen: a jó és rossz küzdelme, a hős útnak indul, útját kalandok, barátok és ellenségek övezik. Nagyon tetszett! Érdemes megnézni."


Kedves Grácia!
Köszönöm az ajánlót, a múlt héten az egész család megnézte.:)
 

napocska

Őstag
Már megy a moziban ez a film:

<object width="560" height="349"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/RGWyilZPsxI?fs=1&hl=hu_HU"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/RGWyilZPsxI?fs=1&hl=hu_HU" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="349" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Én alig várom, hogy láthassam!
 

dg

Őstag
Egy film az utóbbi időkből, ami tetszett. Kutya, Ausztrália...

RED DOG


http://gonduzo.blog.hu/2011/12/26/red_dog_red_dog_2011
 
Az utóbbi időben több filmet láttam, de ami megragadt vagy különlegesebb volt, az a Felhőatlasz... Láttam szinkronosan és eredeti nyelven is, ami nagyon tetszett: a jövőben játszódó részben a nyelvezet. Szenzációs... Igaz, igaz?
Sok ismerősöm lehurrogta, sőt igazából szinte senkinek sem tetszett. Kinek, mi a véleménye?

 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Nekem szinte mindegyik Marvel film (Vasember, Thor, Amerika kapitány, Bosszúállók... ) bejött az utóbbi időkből... könnyűek, nevettetőek, szórakoztatóak :) és ami még bejött: Felhőatlasz... Csak a szöveg miatt mi is 2x néztük meg, magyarul és angolul is szuper volt :)
 

barna84

Új tag
Nekem szinte mindegyik Marvel film (Vasember, Thor, Amerika kapitány, Bosszúállók... ) bejött az utóbbi időkből... könnyűek, nevettetőek, szórakoztatóak :) és ami még bejött: Felhőatlasz... Csak a szöveg miatt mi is 2x néztük meg, magyarul és angolul is szuper volt :)

Amerika kapitány :rohog:
 

dg

Őstag
Az utóbbi időben több filmet láttam, de ami megragadt vagy különlegesebb volt, az a Felhőatlasz... Láttam szinkronosan és eredeti nyelven is, ami nagyon tetszett: a jövőben játszódó részben a nyelvezet. Szenzációs... Igaz, igaz?
Sok ismerősöm lehurrogta, sőt igazából szinte senkinek sem tetszett. Kinek, mi a véleménye?


Én nem láttam a filmet, a leszóló kritikáit viszont hallottam. Ezek után biztosan megnézem, amint lesz egy kis időm rá! Felkeltettétek az érdeklődésemet! ;)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Én nem láttam a filmet, a leszóló kritikáit viszont hallottam. Ezek után biztosan megnézem, amint lesz egy kis időm rá! Felkeltettétek az érdeklődésemet! ;)
Húú, majd írd meg a véleményed, tényleg kíváncsi vagyok... :)
 
  • Like
Reagált: dg

dg

Őstag
Húú, majd írd meg a véleményed, tényleg kíváncsi vagyok... :)

Megnéztem. :)
Tetszett, nagyon érdekes film volt. Hosszú, de a sok rejtély, a fordulatok könnyedén ébren tartották a figyelmemet, úgyhogy nem tűnt fel a 160 perc. Külön érdemének tartom, hogy újszerűnek, eredetinek hat a közelmúlt (távolabbi is?) mozis palettáján.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Megnéztem. :)
Tetszett, nagyon érdekes film volt. Hosszú, de a sok rejtély, a fordulatok könnyedén ébren tartották a figyelmemet, úgyhogy nem tűnt fel a 160 perc. Külön érdemének tartom, hogy újszerűnek, eredetinek hat a közelmúlt (távolabbi is?) mozis palettáján.
Örülök :) Nekem az tetszett még nagyon, hogy a „retrós” rész, retrósan is lett megvágva, a korra jellemzően... mintha tényleg több különböző filmet látnánk egyszerre, de mégis érthető, követhető.
 

dg

Őstag
Örülök :) Nekem az tetszett még nagyon, hogy a „retrós” rész, retrósan is lett megvágva, a korra jellemzően... mintha tényleg több különböző filmet látnánk egyszerre, de mégis érthető, követhető.

Sokat gondolkodtam még rajta másnap, biztos, hogy újra megnézem majd. Azt gondolom, hogy ez is azok közé az alkotások közé tartozik, amik másodszorra többet mondanak, vagy fogalmazhatnám úgy is, hogy "tömény", és az átgondoláshoz, megértéshez idő kell! :) Így elsőre, számomra az is megnyerő volt, hogy ellenpontozásos technikával nem billent ki a film sem a negédes, sem a megrázó filmélmény felé. Kaptunk mindkettőből! :)
 
Oldal tetejére