Insulinpumpa

Anna apja

Új tag
Szia, Kriszti!
Mi nem hagytunk rábeszélést az orvosnak. :)
Kedves Tímea, Szépen elmondott nekünk mindent a három pumpáról. Most lehet kikapok itt, de mindhárom pumpa ugyan azt a célt szolgálja. Az, hogy vízálló az animas egy dolog. Nálunk azaz a lányomnál az volt a fő választás, hogy a legjobban beleolvad a mindennapokba. Színes kijelző... nem egy gépnek néz ki, hanem mondjuk legyen mp3 lejátszó. Nem annyira észrevehető...
Csak, hogy könnyebb legyen, Anna apukája: Krisztián :D
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Krisztián!
Éppen azt írtam, hogy nálunk sem volt rábeszélés, csak tájékoztatás. Egyébként nálunk az volt a szempont, hogy sportoló, vékony gyerek lévén legyen 45 fokos szerelék és ahhoz belövő is. 2 éve meg még az Animas-nál nem volt Vibe... A matricákkal igazán egyedi lett a pumpája. A mai, kütyükkel telepakolt világban a gyerek amúgy sem alacsony népszerűségi indexe még növekedett is, mikor megkapta a pumpáját. (Hú, miaz, dejó-nyomkodni-lehet...). Szóval megértem a szép színes kijelzőt, mint legfontosabb szempontot :).
 

Kétiker

Új tag
Sziasztok!
Folyamatosan szoktam olvasni a fórumot, sok hasznos információt kaptam már innen. A kislányom 12 éves, 10 éve lesz lassan, hogy cukorbeteg :( Már a 2. pumpáját használja. Az első ANIMAS IR1200 volt, ez a mostani MEDTRONIC VEO, 3 hónap múlva lesz ismét pumpa cserénk, és én az új Animas Vibe-t nézegetem az interneten. Nekem nagyon jó volt az Animas pumpánál az, hogy a kezdő képernyő folyamatosan mutatja a pumpa tartályában lévő inzulin mennyiségét. Ez sajnos a Medtronic pumpánál nem így van. Sokszor belefutottunk, hogy a reggeli készülődés közben elkerülte a figyelmünket, hogy kiürülőben van a tartály, és napközben munkahelyről, iskolából kellett hazaszaladni, hogy feltöltsük a pumpát inzulinnal. Persze ez lehet, hogy csak nálunk volt probléma. Az Animasnál vissza lehetett nézni az Archivum menüben az aznap történt összes esemény pl.: %-os bázis emelés időtartamát, stb. a Medtronicnál erre nincs lehetőség, csak ha letöltöm számítógépre az adatokat.
A Medtronic Veo-nál azt szeretem, hogy mutatja a szervezetben lévő aktív inzulin mennyiségét. Szeretném megkérdezni, hogy az Animas Vibének van-e ilyen funkciója. Előre is köszönöm a választ.
 
Sziasztok!

Szeretnék kérdezni töletek , már lassan 3 hete van a fiamnak inzulinpumpája ,és miért van az hogy délelött szinte mindig magas a vércukor szintje délután jó vagy hypozikL és este is van hogy jó és éjjel ugysznit hypozik de nem veszi észre!! mikor pennes volt mindig észre vette ha éjjel hypozot ,most alszik mélyen .Ez azóta van hogy pumpája van.Én minden éjjel felkelek megnézem hogy van de még jó is hiszen nem is merek bele gondolni mi történe vele.Én azt hittem hogy inzulinpumpa egy stabilabb vércukorszintett biztosit neki ,de eddig nem ezt tapasztaltam ,szerintem pennel jobb volt .Igaz még az elején vagyunk és sokat kell tapasztalnunk és tanulnunk de engem ez elbizonytalanit.Kérlek benneteket írjátok le nekem saját tapasztalattokat,előre is köszönöm.Szép napot kívánok!
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!

Szeretnék kérdezni töletek , már lassan 3 hete van a fiamnak inzulinpumpája ,és miért van az hogy délelött szinte mindig magas a vércukor szintje délután jó vagy hypozikL és este is van hogy jó és éjjel ugysznit hypozik de nem veszi észre!! mikor pennes volt mindig észre vette ha éjjel hypozot ,most alszik mélyen .Ez azóta van hogy pumpája van.Én minden éjjel felkelek megnézem hogy van de még jó is hiszen nem is merek bele gondolni mi történe vele.Én azt hittem hogy inzulinpumpa egy stabilabb vércukorszintett biztosit neki ,de eddig nem ezt tapasztaltam ,szerintem pennel jobb volt .Igaz még az elején vagyunk és sokat kell tapasztalnunk és tanulnunk de engem ez elbizonytalanit.Kérlek benneteket írjátok le nekem saját tapasztalattokat,előre is köszönöm.Szép napot kívánok!
Szia! Igen, még az elején vagytok. Új inzulin, a kórházi körülmények eltérőek az otthonitól (mozgás, evés), az inzulin adagolás is folyamatosan változik. Telefonálj a kezelőorvosotoknak, mert valószínűleg változtatni kell a bázisadagoláson. Ezt csak orvos végezheti. Ti %-osan változtathattok, időlegesen, de itt az elején még mindent beszélj meg az orvossal. Később majd megpróbálhatjátok, hogy ha de. folyton magas a VC, akkor 5-10%-al meg lehet emelni az érintett 3-4 órára a bázist. Ha beválik, akkor az orvossal egyeztetve véglegesen is lehet majd változtatni.
Szerintem reggel emelni fog, éjjelre csökkenteni. Türelem, hamarosan minden rendben lesz és stabilabb, mint pennel!
 
Szia! Igen, még az elején vagytok. Új inzulin, a kórházi körülmények eltérőek az otthonitól (mozgás, evés), az inzulin adagolás is folyamatosan változik. Telefonálj a kezelőorvosotoknak, mert valószínűleg változtatni kell a bázisadagoláson. Ezt csak orvos végezheti. Ti %-osan változtathattok, időlegesen, de itt az elején még mindent beszélj meg az orvossal. Később majd megpróbálhatjátok, hogy ha de. folyton magas a VC, akkor 5-10%-al meg lehet emelni az érintett 3-4 órára a bázist. Ha beválik, akkor az orvossal egyeztetve véglegesen is lehet majd változtatni.
Szerintem reggel emelni fog, éjjelre csökkenteni. Türelem, hamarosan minden rendben lesz és stabilabb, mint pennel!

Szia Krisz !

Köszönöm a választ ,elküldöm az adatokat az doktornőnek sms kiséretében.Türelmes leszek :)
Szia:)
 

tímeácska

Őstag
A Medtronic Veo-nál azt szeretem, hogy mutatja a szervezetben lévő aktív inzulin mennyiségét. Szeretném megkérdezni, hogy az Animas Vibének van-e ilyen funkciója. Előre is köszönöm a választ.

Szia! Igen, a Vibe IOB címszó alatt mutatja az aktív inzulin mennyiségét! ;) (Kezdő képernyő, felfele nyíl 1×, majd az OK gomb 2× lenyomása után hozzáférünk az IOB mennyiségéhez!)
 

speterkoma

Új tag
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!A feleségemnek inzulin pumpája van!Sajnos majdnem minden átszúrás után felmegy a cukor szintje vagy 15-re!Ilyenkor bead egy csomó inzulint és több óra múlva lesz csak jó vagy olyan is van hogy újra kell szúrni mert csak egyre feljebb megy a cukor szintje!Mi lehet a gond?A válaszokat előre is köszönöm!
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!A feleségemnek inzulin pumpája van!Sajnos majdnem minden átszúrás után felmegy a cukor szintje vagy 15-re!Ilyenkor bead egy csomó inzulint és több óra múlva lesz csak jó vagy olyan is van hogy újra kell szúrni mert csak egyre feljebb megy a cukor szintje!Mi lehet a gond?A válaszokat előre is köszönöm!

Szia! Átszúrás után feltölti a kanült? Ha igen, elegendő inzulinnal? (Pl. nálunk 0,9-1 egységgel kell feltölteni a kanült, miközben a gyári ajánlás 0,7) Megfelelő kanült használ? Többfélét is ki lehet próbálni. Szintén saját példa, hogy a 90 fokos kanül sokszor elzáródott, át kellett szúrni, míg a 45 fokossal 2 év alatt 1x volt probléma. Nagyon vékonyak részére létezik fém kanül is. Kellőképpen légteleníti a "madzagot"?
Biztos, hogy vmi technikai probléma lehet. Írd majd meg, mire jutottatok.
 

speterkoma

Új tag
Szia! Átszúrás után feltölti a kanült? Ha igen, elegendő inzulinnal? (Pl. nálunk 0,9-1 egységgel kell feltölteni a kanült, miközben a gyári ajánlás 0,7) Megfelelő kanült használ? Többfélét is ki lehet próbálni. Szintén saját példa, hogy a 90 fokos kanül sokszor elzáródott, át kellett szúrni, míg a 45 fokossal 2 év alatt 1x volt probléma. Nagyon vékonyak részére létezik fém kanül is. Kellőképpen légteleníti a "madzagot"?
Biztos, hogy vmi technikai probléma lehet. Írd majd meg, mire jutottatok.
Szia!Ő is 1 egységgel tölti fel a kanült és rendesen légteleníti a madzagot!90 fokosat használ volt neki 45 fokos de azt nagyon fájdalmas volt beszúrni!
 

krisz_2011

Aktív tag
Szia!Ő is 1 egységgel tölti fel a kanült és rendesen légteleníti a madzagot!90 fokosat használ volt neki 45 fokos de azt nagyon fájdalmas volt beszúrni!
Milyen pumpája van? A Medtronic forgalmaz fém kanült. Ez rendkívül vékony, kb. mint a penen használatos, nem is fájdalmasabb beszúrni, mint amikor pennel adta be az inzulint. Mindenképpen érdemes kipróbálni, hátha ez megoldást jelent.
A 45 fokost kézzel próbálta beszúrni v. belövővel?
 

speterkoma

Új tag
Milyen pumpája van? A Medtronic forgalmaz fém kanült. Ez rendkívül vékony, kb. mint a penen használatos, nem is fájdalmasabb beszúrni, mint amikor pennel adta be az inzulint. Mindenképpen érdemes kipróbálni, hátha ez megoldást jelent.
A 45 fokost kézzel próbálta beszúrni v. belövővel?
Accu chek pumpája van!A 45 fokoshoz nem adtak beszúrót így kézzel kellett szúrni!
 

krisz_2011

Aktív tag
Accu chek pumpája van!A 45 fokoshoz nem adtak beszúrót így kézzel kellett szúrni!
Akkor már kezdem érteni, miért nem kedvelte... Van, aki nagyon könnyen beszúrja kézzel a 45 fokosat és nem is szeretne beszúrót, de nagyon sokan ezt nem szeretik, nem is képesek rá. A lányomnak éppen azért választottuk annak idején a Medtronic pumpáját, mert az alkata és a sport miatt várható volt, hogy a 45 fokos lesz számára a megfelelő, viszont beszúrót ehhez csak ez a cég adott. Meg kellene kérdezni a Roche-t, hogy van-e ebben változás. Szereléket más cégtől is rendelhetnétek, de egyrészt ehhez előbb ki kellene próbálni, másrészt fogalmam sincs, hogy mondjuk egy plusz beszúróra kaphattok-e támogatást v. sem, persze, ha ez megoldást jelent. A feleségeddel kapcsolatot tartó dílert kérdeztétek, hogy mit javasol? Roche-nál létezik fém kanül?
 

Kétiker

Új tag
Sziasztok! A kislányom tíz éve cukorbeteg :( Most a 2. pumpa cserénk előtt állunk, eddig az Animast és a Medtronik pumpát használtuk. A héten voltunk a diabétesz gondozóban, és az Animas pumpáról lebeszéltek, pedig én azt szerettem volna, mivel a kezdő képernyő mutatja a tartályban lévő inzulin mennyiségét. Szeretném tudni, hogy az Accu chek pumpának van-e ilyen funkciója, egyáltalán hol lehet megnézni az Accu chek pumpát. Előre is köszönöm a választ.
 

borka

Őstag
Sziasztok! A kislányom tíz éve cukorbeteg :( Most a 2. pumpa cserénk előtt állunk, eddig az Animast és a Medtronik pumpát használtuk. A héten voltunk a diabétesz gondozóban, és az Animas pumpáról lebeszéltek, pedig én azt szerettem volna, mivel a kezdő képernyő mutatja a tartályban lévő inzulin mennyiségét. Szeretném tudni, hogy az Accu chek pumpának van-e ilyen funkciója, egyáltalán hol lehet megnézni az Accu chek pumpát. Előre is köszönöm a választ.
Szia!
Írtam Neked privit.
S.
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok! A kislányom tíz éve cukorbeteg :( Most a 2. pumpa cserénk előtt állunk, eddig az Animast és a Medtronik pumpát használtuk. A héten voltunk a diabétesz gondozóban, és az Animas pumpáról lebeszéltek, pedig én azt szerettem volna, mivel a kezdő képernyő mutatja a tartályban lévő inzulin mennyiségét. Szeretném tudni, hogy az Accu chek pumpának van-e ilyen funkciója, egyáltalán hol lehet megnézni az Accu chek pumpát. Előre is köszönöm a választ.
Szia! Csak ha nem titkos, mivel győztek meg arról, hogy ne az Animast válaszd?
 
Oldal tetejére