A keresés eredményei

  1. Kiska

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Sürgősen válts diabetes szakrendelést, ha van elérhető közelségben orvosegyetem, annak szakklinikai részlegét javasolom leginkább. Háziorvosod segíthet benne, ha akar. Engem is háromhavonta hívnak be, de igy gondozás és edukáció is történik (kieg vizsgálatok: szem, sziv, láb stb)és ha nyekkenek...
  2. Kiska

    Lisztérzékeny cukorbeteg fogyókúrája?

    Szervusztok! Diétázni feltétlenül muszáj, ha vétek a diéta ellen, romlik a beleim állapota, ez kétségtelen. (néha vétek a diéta ellen, de mivel egyéb ételallergiától szenvedek, sosem lehet tudni, hogy éppen mitől kinblódom) A krumpli nekem is nagyon jó, a barnarizs is, de mindkettőnek magas a...
  3. Kiska

    Lábszárfekély

    Zsu, megtaláltam: Granuflex Extra vékony hidrokolloid kötszer, fel lehet iratni,de lehet kapni bizonyos egészségügyi boltokban (k...drága) recept nélkül is kapható, nekem a családorvos is felírta, vagy 5 dobozzal használtam el, pedig az 5 drb 10X10 cm-es tapaszt még tovább vagdaltam. Nem kell...
  4. Kiska

    Lábszárfekély

    Zsu, nehéz a kérdés, nekem sose ragadt be, igaz, hogy én egy olyan átlátszó "kötszer"-t kaptam, ami húzta ki a trutymót (kerestem, de egyelőre nem találtam meg és nem emlékszem a nevére). Kaptam egy folyadékot, valami ilyen nevet olvasok az üvegen, hogy Solutio Merbiomin, vagy hasonló...
  5. Kiska

    Betegség vagy valami más?

    Ádám! ezek a mérési eredmények még belül vannak a megengedhető normális mértékeken. A cukorfeldolgozás a szervezetben nagyon sok , számbavehetetlenül sok tényező együttesén, KÖLCSÖNHATÁSÁN múlik éjszaka is. Azt méred, hogy mennyi a szénhidrát (CH) a véredben. Ez nemcsak attól függ, hogy mit és...
  6. Kiska

    Lábszárfekély

    Kedves Zsu! Minden jót kívánok! Mindenfélét ki kell próbálni, az a tapasztalatom, hogy a sok próbálkozás közben véletlenül ráfut az ember a megoldásra.Ami a fürdetést illeti, csak az elején fájdalmas, később javul - a tapasztalatom szerint. És elég sokáig tart, mire eredményhez vezet. Türelem és...
  7. Kiska

    Lábszárfekély

    Lábszárfekély ügyben nekem használt (5 fekély után) az, hogy minden nap, amikor zuhanyozom, majdnem hideg vizzel, a lehető legerősebb zuhanysugárral lábanként másfél percig pásztázom a lábam. Ezt egy nyirok-daganatos kezeléssel kapcsolatban olvastam, a kezelés után kipróbáltam. A...
  8. Kiska

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Miután édesanyámat öt évig (kerekesszékben) ápoltam, ő cukorbeteg is volt, meg parkinsonos stb., s mivel már az ő édesapja is cukorbeteg volt, a hugom meg a férje orvos, tehát mire én cukorbeteg lettem, már nagyon sok mindent tudtam.10 évig kihúztam diétával a méh-petefészek eltávolítás óta...
  9. Kiska

    Lisztérzékeny cukorbeteg fogyókúrája?

    Köszi, a Házipatika c. honlap csomagküldőjében is kapható, megrendeltem, kipróbálom a 40 napos kúrát. Köszi!!
  10. Kiska

    Lisztérzékeny cukorbeteg fogyókúrája?

    Köszi a tanácsot,mivel lisztérzékeny vagyok sok barnarizst és kölest eszem, bár a köles glikémiás indexe is magas, a rizsé is. Viszont írtál egygyógynövény-kivonatról Puridren a neve. Kipróbálnám, hol kapható?
  11. Kiska

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Opticlick nevü tollat használók figyelmébe! Lantust és Apidrát használok, mégpedig Opticlick tollal, amihez sajátos, opticlick kiszerelésű patron kell. Másodszor fordul elő, hogy a gyógyszertárban nem opticklick-et adnak, hanem másfajtát: a raktárból ezt küldték a megrendelésre és sem a raktár...
  12. Kiska

    Lisztérzékeny cukorbeteg fogyókúrája?

    1980 óta vagyok cukorbeteg, e mellett liszt-,tojás- és laktózérzékeny vagyok, 98 kg, 160 cm. BMI 131!!! 5 éve inzulinon vagyok, ugyanekkor derült ki a lisztérzékenység, azóta diétázom ez ügyben is. Akkor hagytam abba a dohányzást is. Ettől két év alatt 25 kg-ot híztam. 130-140 g CH, 1200-1300...
  13. Kiska

    Lantus - Apidra

    Kiska36@chello.hu Szervusztok, én új vagyok itt, de nem új cukros. 80-ben fedezték fel,2003 óta vagyok inzulinon, kb 1 éve Lantusz-Apidra (Opticlick-kel). Nekem is felírhatná a családorvos, ha kellene, minden alkalommal kapok a szakorvostól egy igazolást erről:6 hónapig lehetne.de amikor...
Oldal tetejére