Legutóbbi tartalom: Mira

  1. M

    Babázhatok

    Sziasztok! Én már nagyon régóta nem írtam, de általában mindíg elolvasom a hozzászólásokat. Ramitól szeretném kérdezni, hogy miért ad az 5 és fél hónapos babájának anyatejen kívül mást, ha ilyen szépen fejlődik? Nekem épp ma 6 hónapos a kisfiam, 8.4 kg, 70 cm, csak anyatejet kap. Most bújt elő...
  2. M

    Penes problémák

    Szia B. Laci! A peneket 3 évente lehet receptre felíratni, ha korábban elromlik, felírás nélkül a szakrendelő készletéből tudják pótolni. Van akinek nem bírják 3 évig, de van, hogy pontosak azon túl is. Le tudod ellenőrízni, hogy pontosan adagol e úgy, hogy a külső tűsapkába fecskendezel 20 E...
  3. M

    Insulinpumpa

    PindurBocs! Ne aggódj, szerintem ezen mindenki átesett. Én pl. a kezdet kezdetén a feltöltést és beszúrást is csak könyv mellett végeztem, pontról pontra néztem az elvégzendő műveleteket. Bele fogsz jönni!
  4. M

    Insulinpumpa

    PindurBocs! Egyszerűen leválasztod a ragacsot a bőrödről, a kanült pedig kihúzod. Érdemes rányomni egy zsebkendőt, mert vérezhet a helye.
  5. M

    Insulinpumpa

    Én eleinte 3, de már 4 naponta cserélek.
  6. M

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Sziasztok! Az új penek: SoloStar, ami 1x használatos, és azoknak írják fel, akik friss diabosok, vagy más inzulinról állítják át őket Lantusra v. Apidrára. Nagyon egyszerű, mivel nem kell patront cserélni, illetve csak annyit tudsz vele beállítani, amennyi a patronban van. A másik a NovoPen 4...
  7. M

    Babázhatok

    Nagyon sok boldog pillanatot, egészséget kívánok Mollinak és a picinek, no meg az egész családnak! GRATULÁLOK!
  8. M

    Vércukormérők

    Szia! Én 1 mmol/l külömbséget gondolok jóvá hagyhatónak. Ha több, akkor beviszem a gépet a szervízbe. Valamiben azért bíznunk kell....nem?
  9. M

    Vércukormérők

    Szia Orsika! Az Optimum vc. mérő recept nélkül 14.400 Ft, receptre pedig 7200 Ft. A tesztcsík ára 440 Ft. Sajnos nincs eladó gépem...Én már 2x hasonlítottam össze laborral az Optimum gépemet, és mind a kétszer 0.1 volt a külömbség (laborban volt több). Interneten is rendelhetsz, cím: www.e77.hu
  10. M

    C-peptid

    Tímeácska! A C-peptid értékedre én is kíváncsi vagyok! Olvastam már ezekről a hypozós eseményekről Mátéval és veled kapcsolatban is, nem tudok erre mit mondani, de jó, hogy Mátéval kapcsolatban ezen már túl vagytok! Arra gondolok, hogy jó lenne ilyenkor esetleg a glukagonszekréciót is...
  11. M

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Tímeácska! Nagyon sajnálom, hogy így alakulnak a dolgaitok, remélem minél előbb rendeződik Máté! Gretta! Én nem tudom, hogy miért kell neurológiai vizsgálat, hiszen az érzőideg károsodását a diab. rendelőkben is tudják ellenőrízni, illetve az autonom neuropathia vizsgálat neuropathia laborban...
  12. M

    C-peptid

    Kata! Örülök, és szivesen!
  13. M

    C-peptid

    Tímeácska! Leírom, hogy én mit tapasztaltam. Az én acs-ém akkor vált labilissá, amikor a saját inz. termelésem felmondta a szolgálatot. Addig 1x adtam Humulin N-t és mellé 3x Humalogot, amin mindenki csodálkozott, mert nappalra nem kellett bázisinzulin. A HbA1c-m mindíg 6.5 alatt volt így is...
  14. M

    C-peptid

    C-peptid: az inzulin 84 aminosavat tartalmazó proinzulin formájában képződik a B-sejtekben, ahol enzimatikus úton C-peptiddé és inzulinná hasad. A proinzulin, inzulin átalakulás kb. 95%-os arányban történik, de a proinzulin hatása kicsi, a vesén keresztül ürül ki a szervezetből. A proinzulin...
  15. M

    Insulinpumpa

    Sziasztok! A kissráccal kapcsolatban szerintem is sokat jelent, ha van kapcsolata más pumpás gyerekekkel, hiszen a gyerekek között sokkal jobban működik a kommunikáció és a bizalom, mint addig ismeretlen felnőttekkel. A nyári szünetben-ha már kicsit nyitottabb a gyermek- szerintem össze kellene...
Oldal tetejére