Insulinpumpa

gretta

Új tag
Köszi szépen, nekem most csak próbán van bennem a pumpa és most elbizonytalanodtam, hogy mikor kell kiszedni. MEG HOGY? CSAK KI KELL HÚZNI?:???:

én eleinte 4 naponta cseréltem, meg volt hogy 5 napig is ott hagytam. mostmár azért rendesebb vagyok és 3naponta kicserélem. végülis nem egy nagy dolog. Igy hogy 3 naponta cserélem az értékeim is szebbek. ha már egy picit is pirosodik a kanül helye akkor már nem úgy megy az inzulin ahogy kellene ( mert az már egy kis gyulladást feltételez...) aztán lehet valakinek 4 nap után sem mutat a kanül helye változást. az szerencsés :) De van olyan dokinő szerint akinek 2 naponta kell tűt cseréljen....
Én egyszerűen csak felrántom a tapaszt. Jó gyors mozdulattal :)
 

PindurBocs

Új tag
LIZZI!

Nem tudom miért nem kapod meg az üzeneteim: vagy négy levelet küldtem, abból kettő ugyanaz:"a BESZÁMOLÓ"

El vagyok keseredve!

Nincs valami e-mail címed?
 

gretta

Új tag
LIZZI!

Nem tudom miért nem kapod meg az üzeneteim: vagy négy levelet küldtem, abból kettő ugyanaz:"a BESZÁMOLÓ"

El vagyok keseredve!

Nincs valami e-mail címed?

szia,
miért vagy elkeseredve????
Egyébként 2001 óta vagyok cukros és 4 éve van pumpám amit imádok és mindenkinek csak ajánlani tudom :)
az értékeim sokkal szebbek mint pennel, de azért mindig van mit rajta csiszolni. azelőtt Humulin N-t é Humulin R-t kaptam. A pumpába eleinte a humalogot használtam ( ha jól emlékszem) aztán mikor a terhességet terveztük a dokinőm a novorapidra váltott. most azon vagyok...
 

PindurBocs

Új tag
szia,
miért vagy elkeseredve????
Egyébként 2001 óta vagyok cukros és 4 éve van pumpám amit imádok és mindenkinek csak ajánlani tudom :)
az értékeim sokkal szebbek mint pennel, de azért mindig van mit rajta csiszolni. azelőtt Humulin N-t é Humulin R-t kaptam. A pumpába eleinte a humalogot használtam ( ha jól emlékszem) aztán mikor a terhességet terveztük a dokinőm a novorapidra váltott. most azon vagyok...


Az elkeseredést Lizzinek írtam, mert a privát üzeneteimet nem tuom miért nem kapja meg, pedig az elküldöttekben is ott vannak.
Őszintén szólva ezen a fórumon lenne egy- két dolog, amit technikailag fejlszteni kéne, de a tartalma a lényeg és az REMEK.

S van valami különbség a Humalog meg a Novorapid között? Csak mert elvileg ugyanazt tudják. Mint a két nagy Cola márka:) Hozzájuk képest szerintem az Apidra jobb, de azt meg nem szeretik a kisBabavárásnál.
 

Mira

Új tag
PindurBocs!
Ne aggódj, szerintem ezen mindenki átesett. Én pl. a kezdet kezdetén a feltöltést és beszúrást is csak könyv mellett végeztem, pontról pontra néztem az elvégzendő műveleteket. Bele fogsz jönni!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
mindenkinek ilyen kevés a bázisa??? Nekem dupla ennyi. sőt! most 27,8 de ciklus idején akár 32 is... Mondjuk még bólusokkal együtt is jóval kevesebb az inzulinigényem mint pennel.... Haladás :)

Kisfogyasztású vagyok, még pennel is ritkán volt a napi összinzulin igényem 35 E fölött.
 

orsika

Új tag
Sziasztok!

Azoknak ajánlom, akiknek esetleg probléma, az inzulinpumpa hordása, vagy az, ha mások látják:

Most voltam a ROSSMANN-ban, és vettem egy övtáskát, 299.- (!!!) forintért! Gumis öv, lapos, ruha alatt hordható... Nagyon praktikus!!! Mátol akciós, és az akciós újságban is benne van. Asszem az uccsó előtti lapon!

Nagyon ajánlom mindenkinek. Csak azt bánom, hogy egyet vettem... :D

Kis dobozban van, és a baba osztályon. Én ugyan nem találtam, így segített az eladó. Egyébként két fiókos, és a kisebb pont a pumpa mérete...:mrgreen:

 

zsuzsa

Új tag
Köszönöm az infót már nekem is mennek érte remélem kap anyukám, nekem nincs Rossmann hozzáférhetőségem, az ő környékén kettő is van, kiváncsi vagyok rá. Tibusom is a derekán viseli, minden ilyen jó megoldás jöhet. Nem zavarja, és ha praktikus kényelmes biztos tetszeni fog neki. Ja és 300 Ft. A gyári metronicosat meg 1900 Ft ért veszem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Azoknak ajánlom, akiknek esetleg probléma, az inzulinpumpa hordása, vagy az, ha mások látják:

Most voltam a ROSSMANN-ban, és vettem egy övtáskát, 299.- (!!!) forintért! Gumis öv, lapos, ruha alatt hordható... Nagyon praktikus!!! Mátol akciós, és az akciós újságban is benne van. Asszem az uccsó előtti lapon!

Nagyon ajánlom mindenkinek. Csak azt bánom, hogy egyet vettem... :D

Kis dobozban van, és a baba osztályon. Én ugyan nem találtam, így segített az eladó. Egyébként két fiókos, és a kisebb pont a pumpa mérete...:mrgreen:


Én ma megnézem, de a szórólapon nem láttam ilyet. Én tavaly a Balcsin vettem egy olyan mobil tartót, ami pont pumpa méretű, és vagy nyakba lehet akasztani, vagy a vállon keresztbe rakni. Mintás, festett hasított bőrből van, tépőzáras, és nyári ruhához praktikus. Viszont pumpatartóból sosem elég.
Köszi az infót.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm az infót már nekem is mennek érte remélem kap anyukám, nekem nincs Rossmann hozzáférhetőségem, az ő környékén kettő is van, kiváncsi vagyok rá. Tibusom is a derekán viseli, minden ilyen jó megoldás jöhet. Nem zavarja, és ha praktikus kényelmes biztos tetszeni fog neki. Ja és 300 Ft. A gyári metronicosat meg 1900 Ft ért veszem.


Zsuzsa, ha én kapok, automatikusan kettőt veszek, és a talin oda tudom adni, nem árt, ha kettő lesz nektek. Ha nem kaptok, és én igen, akkor pedig postán küldöm.
 

orsika

Új tag
Én ma megnézem, de a szórólapon nem láttam ilyet. Én tavaly a Balcsin vettem egy olyan mobil tartót, ami pont pumpa méretű, és vagy nyakba lehet akasztani, vagy a vállon keresztbe rakni. Mintás, festett hasított bőrből van, tépőzáras, és nyári ruhához praktikus. Viszont pumpatartóból sosem elég.
Köszi az infót.

Kata!

Nyisd ki az újságot, hátulról, és legfelül van, középen. A 15. oldalon. Csak miattad kerestem meg. Tényleg tuti pumpa tartó.:-D A hivatalos neve, BIZTONSÁGI ÖVTÁSKA.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata!

Nyisd ki az újságot, hátulról, és legfelül van, középen. A 15. oldalon. Csak miattad kerestem meg. Tényleg tuti pumpa tartó.:-D A hivatalos neve, BIZTONSÁGI ÖVTÁSKA.

Most nincs nálam újság, felmentem a Rossmann oldalára, és ott néztem meg. Az újság oldalai vannak lefotózva. Megnézem újra, de mindenképpen elmegyek a Rossmannba, mert ott szoktam a kávét venni, és éppen esedékes. A lényeg, hogy a bótban legyen tatyóka.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata!

Nyisd ki az újságot, hátulról, és legfelül van, középen. A 15. oldalon. Csak miattad kerestem meg. Tényleg tuti pumpa tartó.:-D A hivatalos neve, BIZTONSÁGI ÖVTÁSKA.

Igazad van, megnéztem újra a honlapot, és ott a régi akciós szórólap fotói vannak. Miért nem cserélik le??? Szivatnak, de nem hagyom magam. Köszi az infot.
 

gretta

Új tag
Az elkeseredést Lizzinek írtam, mert a privát üzeneteimet nem tuom miért nem kapja meg, pedig az elküldöttekben is ott vannak.
Őszintén szólva ezen a fórumon lenne egy- két dolog, amit technikailag fejlszteni kéne, de a tartalma a lényeg és az REMEK.

S van valami különbség a Humalog meg a Novorapid között? Csak mert elvileg ugyanazt tudják. Mint a két nagy Cola márka:) Hozzájuk képest szerintem az Apidra jobb, de azt meg nem szeretik a kisBabavárásnál.


Hát hogy mi pontosan a különbség azt nem tudom ( de vannak itt nagyon profik akik biztos tudják...), a dokinőm csak annyit mondott anno, hogy a Novorapid a terhesség alatt inkább ajánlott. Az okára már nem emlékszem, mert már jó 2 év eltelt azóta :)
 

gretta

Új tag
Kata!

Nyisd ki az újságot, hátulról, és legfelül van, középen. A 15. oldalon. Csak miattad kerestem meg. Tényleg tuti pumpa tartó.:-D A hivatalos neve, BIZTONSÁGI ÖVTÁSKA.

na, ma ha bemegyek Bp-re akkor megnézem én is. Igazából én mindig csak úgy a nadrágomra akasztom rá vagy a melltartómra.... Kipróbáltam egyszer egy ilyen táskát, de annyira idegesített a derekamon. De lehet emez meg bejönne. Ki tudja?!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
na, ma ha bemegyek Bp-re akkor megnézem én is. Igazából én mindig csak úgy a nadrágomra akasztom rá vagy a melltartómra.... Kipróbáltam egyszer egy ilyen táskát, de annyira idegesített a derekamon. De lehet emez meg bejönne. Ki tudja?!

Sikerült tegnap vennem, egyszerű, de pont ettől praktikus. Ma visszamegyek és veszek még egyet. A mi Rossmannunkban nem a babás részen kaptam, hanem azon a soron, ahol sok egyéb kütyü van ömlesztve. Tehát aki keresi, itt is nézze meg.

Zsuzsa, ha nem kaptatok, akkor priviben add meg a címedet, és postázom.

Orsika, még egyszer köszike! Ja és boltban az új újságban tényleg "ottan vanik" a fotó.
 

gretta

Új tag
Nincs véletlen köztetek olyan valaki, aki pontosabb tájékoztatást tudna adni, a SPIRIT pumpa, OEP által támogatott áráról? Gondolok a saját részre, plusz a féléves szerelékre... Akár priviben is...

Köszönöm.

szia,
a pontos árakról egyébként itt érdeklődhetsz:
Bari Boglárka, 06-30-492-7389
Ő egy Roche alkalmazott, úgyhogy biztosan fog tudni válaszolni minden kérdésedre :)

 

zsuzsa

Új tag
Kaptunk mi is még nem láttam anyukámnál van, de kapott, köszönöm szépen. Tibikém annyira ragastkodik ehhez a sport öves megoldáshoz, már a harmadikat kérjük a cégtől, mert olyan hamar kibolyhosodik, nem tapad rendesen a tépőzárja, de éjjel nappal ezt hordja, most mondtam hogy hoz a mami egy újat egy másikat, háát, nem volt osztatlan öröm, hogy ettől megválljon, mondtam kipróbállja, megnézzük, a pumpának nagyon kényelmes lenne, és fontos hogy ő is jól érezze magát, majd meglátjuk, nem könnyű már ez a 4 éves korszak, már az sem mindegy milyen alsó gatyót készítek ki neki, azt fogadja el feltétel nélkül ami az ő ötlete, amit én mondok, az meggondolandó.
 
Oldal tetejére