Cukorbeteg gondozó/gondozás

PindurBocs

Új tag
Szia Nyafi!

Te hova jársz gondozásra? Mióta vagy cukros? Az inzulinpumpát Te akartad vagy javasolták?

Köszi előre is: PindurBocs

Sziasztok!


Én aztán abszolút elégedett lehetek a kezelő "team"-mel,ha így nevezni őket!:)
Kb kéthavonta jártam-eddig,de most,hogy pumpás lettem,sűrűbben kell...a rendelőben való várakozás sajna nagyon hosszas,de ha bejutok,bármilyen kérdésemre választ kapok és soha nem érzem azt hogy "jaj,most már mennem kéne,útban vagyok." :) HbA1C vizsgálat 2-3 alkalommal van nálam évente,ill.teljes vérkép vizsgálat. A pumpával kapcsolatban minden hasznos infót megkaptam ,kétszer is megmutatták a használatát,a feltöltést,patroncserét,amivel kissé bénáztam az elején. Dietetikust egyszer láttam,ill.beszélgettem vele a pumpásság elején,de adott jó tanácsokat.
Sőt,a doktornőm arról is gondoskodott hogy más pumpás cukibeteg társaimmal tudjak beszélgetni,megismerkedni az elején,bemutatott nekik,stb! Szerintem ez fontosabb bármilyen "oktatásnál"! Ja,és pénzt egyáltalán nem fogadnak el!!
Szerintem ez manapság nem semmi!
Most hirtelen nem is jut eszembe más...:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kb. 10 percenként próbáltam Őket hívni, de a hívott szám végig foglalt volt... Szerintem félre tették a kagylót... Na, de hogy órákon keresztül ne vegyék észre, hogy mellé tették "véletlen" a telefont, nem akarom elhinni... Ha viszont szándékosan tették ezt, akkor ez egy jelzés lenn a "külvilágnak", hogy hagyja Őket mindenki békén?!
hajrá Tímeácska!...
-TöprengőTímeácska-

Lehet, hogy telepatikus úton érzékelik, hogy már megint mindigokostímeácska van a vonal végén. Szerintem félnek tőled. Én még mindig úgy érzem, hogy az orvosok (tisztelet a kivételnek) féltékeny a a laikus beteg tudására. Nem hagyják, hogy a póráz sétáltassa a kutyát.
Azért se hagyd magad!
 

gretta

Új tag
Igen, inkább 100× feleslegesen, mint... DE!
Nem tudom, hogy ez a nagy számok törvénye-e nálunk, vagy egyszerűen én valóban ennyire szerencsétlen lennék??? Délelőtt 8:30-tól 14:30-ig próbáltam hívni a győri nephrologiát, hogy megkérdezzem, mi a teendő Mátéval... Kb. 10 percenként próbáltam Őket hívni, de a hívott szám végig foglalt volt... Szerintem félre tették a kagylót... Na, de hogy órákon keresztül ne vegyék észre, hogy mellé tették "véletlen" a telefont, nem akarom elhinni... Ha viszont szándékosan tették ezt, akkor ez egy jelzés lenn a "külvilágnak", hogy hagyja Őket mindenki békén?! De, persze a szülő hívja nyugodtan, bizalommal a kezelőorvost, ha bármi probléma merülne fel... Vicces... Vagy inkább siralmas... Úgyhogy most itt állok/ülök, és töprengek, mit tegyek... Lehet, hogy ezzel a mai nappal, hogy sikertelenül kerestem a kezelőorvost, megerősítették bennem azt a gondolatot, hogy lépni kéne... Hisz, eddig sem éreztem azt a bizonyos "mostmárjóhelyenvagyunk" megnyugtató érzést. Hát, akkor, nosza, hajrá Tímeácska!...
-TöprengőTímeácska-

már azóta biztos sikerült elérni őket telón. hát igen. sajna ehhez nagy adag türelem kell. nekem ha fix számom van és nem veszik fel akkor mindig megpróbálom a központit és azon keresztül kapcsoltatom őket. érdekesmód így néha elérem a célom.
 

gretta

Új tag
ja és sztem is jól teszed ha körülnézel. hátha máshol nagyobb törődéssel bánnak majd veletek. szorítok nektek
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
már azóta biztos sikerült elérni őket telón. hát igen. sajna ehhez nagy adag türelem kell. nekem ha fix számom van és nem veszik fel akkor mindig megpróbálom a központit és azon keresztül kapcsoltatom őket. érdekesmód így néha elérem a célom.

Ez piszokság!!! Akkor jogos a telepátia elméletem? Vannak földi telefonok, amik kiírják a hívó fél számát. Én bemennék gyerekkel a hónom alatt, és közölném, hogy itt vagyok, jó napot.
 

pusimelu

Őstag
Sikerült feltennem 3 képet a lányokról az albumba.Előszőr csak egy tortát sikerült,de most már menni fog.Máténak gyógyképek.Meli
 

tímeácska

Őstag
:-D <-ez itt kínomban vigyorgás már! Nem fogjátok elhinni, de még mindig nem sikerült elérni a nephrot... Sem központon keresztül, sem mobilról, sem vezetékesről... De már lehet, el sem kéne érnem őket... Már nem biztos, hogy bájosan tudnék beszélgetni velük... (Ugyan ez vonatkozna most már a "hónomalávágomagyereketésmegyünk"-re is...) A bizalomról meg ne is beszéljünk... Úgyhogy: nem ismertek véletlen egy jó gyermeknephrologust? Teljesen mindegy, hogy hol, járkáltunk már orvosokhoz az ország minden tájára... Nem esik nehezembe utazgatni, ha van van értelme, megéri!
 

tímeácska

Őstag
Lehet, hogy telepatikus úton érzékelik, hogy már megint mindigokostímeácska van a vonal végén. Szerintem félnek tőled.

Nem a Mindigokostímeácskát érzékelhetik, hanem a Nagyondühöstímeácskát. Na, emiatt félhetnek is tőlem...:mrgreen::mrgreen::rolleyes::lol: Még szegény központos hölgyet is kiosztottam, hogy ballagtasson be valakit a rendelőbe, magyaráztassa el annak a készüléknek a használatatát, hogy mire jó, amiből egy jó hosszú zsinór lóg ki, gyakorlatilag a falig tuti, hogy elér (jobb esetben:rolleyes:) és gombok vannak rajta, amit nyomkodni lehet, és amiben pici emberkék laknak, és beszélgetni lehet velük... Erre a válasz: bíp-bíp-bíp... Lerakta a telefont... :mrgreen::cool::rolleyes:
 

rgyörgy

Új tag
Köszi György az infot, még csak most jutottam el idáig. Tudod, mindig van egy hétvége lemaradásom. Jó ez az oldal, te pedig profi vagy György, és mégegyszer köszi.

Én csak rátaláltam, de mindenkinek jó laboreredményeket kívánok!!:)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

rgyörgy

Új tag
Bár az infot olvasva, nem értem, miért kérte a dokim ezt a vizsálatot, de ő tudja. Lehet, hogy ez is ad valamelyest választ az extrém cukoringadozásomra? Jó lenne már végre megtalálni az okát. Én a máj cukorraktárából fölöslegesen ill, szabályozatlanul a véráramba bocsátott glukozra gondolok, vagy a hasnyálmirigy alfa sejtjeinek cukor termelésére. Erre nem tudom van-e valami féle viszgálat, de ezt biztos csak folyamatában lehet vizsgálni. Valami ok biztosan van.

A „CK”-hoz tartozó három oldalt elolvasva, nekem ez kínai.
Azt tapasztaltam, a fizikai munkával, mozgással, sporttal óvatosan kell bánni, mert okozhat vc ingadozást. Olyan program lenne jó ahol a mért értékekhez megjegyzést lehetne beszúrni. Így visszamenőlegesen is ellenőrizni lehetne az ingadozást kiváltó okokat.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tímeácska!
Rajzold azt a fránya naplómat egy hétig, de menj is be vele a dokimhoz, én pedig a hónom alá csapom Mátét, és ha kell mezítláb, éjszaka is gyalogolva keresek neked mindentudó, lelkiismeretes dokit.

Na félre a tréfával, bár ilyen egyszerű lenne. Beszélek Csillával, hátha tud jó dokit. A legborzasztóbb, amikor ezt olvasom, és vajmi keveset tudok segíteni. A dühödet pedig teljes mértékben meg tudom érteni. Csakhog azzal a kanyarig sem jutsz el.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
György, a CK leírásban rejtett szívinfarktusról hablatyoltak. Hol van nekem ilyenem? Sajna ezzel a héttel nekem is megtelt a sapkám. Persze ha ez a vizsgálat a valamelyest rámutathat, hogy miért ingadozik érthetetlenül a cukrom, akkor oké. De nem vagyok dedós, miért nem ezt beszéli meg velem a dokim? Mármint hogy kiderítjük az okokat. Nem, biztosan diéta hiba, figyelmetlenség, meg ilyen nincs is, meg különben is, és razoljak naplót. Na majd abból kiderül..., vagy nem, ahogy eddig sem. A pixes letöltésen csak a 2008. évi gyerek születések száma nincs rajta, minden más egyéb igen, pontos dátummal.
Namamárneszóljaksenkihezkatácska
 

tímeácska

Őstag
Tímeácska!
Rajzold azt a fránya naplómat egy hétig, de menj is be vele a dokimhoz, én pedig a hónom alá csapom Mátét, és ha kell mezítláb, éjszaka is gyalogolva keresek neked mindentudó, lelkiismeretes dokit.

Na félre a tréfával, bár ilyen egyszerű lenne. Beszélek Csillával, hátha tud jó dokit. A legborzasztóbb, amikor ezt olvasom, és vajmi keveset tudok segíteni. A dühödet pedig teljes mértékben meg tudom érteni. Csakhog azzal a kanyarig sem jutsz el.

:-D oké!;-)

Na, de most komolyan... Megköszönöm, ha próbál segíteni Bárki egy lelkiismeretes orvost keríteni!
Újabb események:
Központos hölggyel beszéltem megint, aki szerintem már a hangomról megismer, és lehet, már a hideg rázza, ha meghallja..:-D Kértem, kapcsolja a gyermekosztályt, hátha megyek valamire... Kapcsolta is, ahol azt az infót kaptam, a kezelő orvosunk már nem is dolgozik abban a kórházban. És ehhez 2 nap kellett, hogy Valaki ezt megmondja... Mindegy. Kértem, ha van valami elérhetősége az orvosnak, adják meg, hát, sajnos, ilyennel nem tudtak szolgálni...:rolleyes: Oké, kértem, hadd beszéljek egy orvossal. Kaptam is a vonal végére egy "szimpatikus" hangot, akinek miután elmondtam, mi a helyzet a gyerekkel, rám förmedt, hogy hogy képzeltem én azt, hogy péntek óta a gyerek még mindig nem kap antibiotikumot, és miért nem csináltattam hasi UH-t, hátha veseköve van a gyereknek... Na, ezek után én is elővettem a "szimpatikus" hangomat, és közöltem az orvossal, hogy sajnos még nincs itthon ultrahang készülékem, amivel meg tudtam volna nézni a gyerek veséjét, és éppen üres receptem sincs, amin fel tudtam volna írni a gyerekemnek antibiotikumot. Egyébként közöltem Vele, hogy 2 napja próbálom elérni a gyerek kezelő orvosát, mivel ahol eddig 2 helyen jártam a gyerekkel dokinál, nem akartak beleavatkozni a dolgokba, és a kezelőorvos felkeresését javasolták. Nos, mivel 2 napja telefonon sem érem el a szakorvost, vagy akár a rendelőt, így honnan a csudából tudjam, ha elindulnék a gyerekkel, röpke 200 km-t utaznánk, hogy rendel-e egyáltalán az említett tisztelt kezelőorvosa?! És milyen "szerencse", hogy nem vágtam a hónom alá a gyereket, mert az említett orvos már nem is ott dolgozik...
Mindegy, igazából ugyan ott vagyok, ahol eddig... Csak legalább tudom, hogy holnap már nem kell telefonálgatnom a rendelőbe! Sok mindent nem értem el a mai napon sem, legfeljebb annyit, hogy a frekim megint közelebb van a 160-170-hez, mint a 80-90-hez... Hurrá! És most jár tovább az agyam... Hova tovább... :?:
 

Mira

Új tag
Tímeácska!
Nagyon sajnálom, hogy így alakulnak a dolgaitok, remélem minél előbb rendeződik Máté!
Gretta!
Én nem tudom, hogy miért kell neurológiai vizsgálat, hiszen az érzőideg károsodását a diab. rendelőkben is tudják ellenőrízni, illetve az autonom neuropathia vizsgálat neuropathia laborban történik. Talán erre gondolt Kata.
Kata!
Mire gondoltál? Miért küldenek neurológiára?
 

tímeácska

Őstag
Kata!
Én is kaptam egy laborbeutalót vérvételre, csak odáig még nem jutottam el... Nekem is kérik rajta a CK-t... Szerintem, jövőhétnél előbb nem jutok el a laborba... Majd megírom, mi lett az eredmény.
Egyébként meg nem szépítek, vacakul vagyok. Csak így szimplán, és egyszerűen. De már kezdek ehhez hozzászokni... Már amennyire ezt meg lehet szokni... De most nem igazán tudok eljutni kardiologushoz sem, előbb Mátét kellene renden tudnom. Én ráérek!
-HihetetlenülnegatívTímeácska-
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tímeácska!
Nagyon sajnálom, hogy így alakulnak a dolgaitok, remélem minél előbb rendeződik Máté!
Gretta!
Én nem tudom, hogy miért kell neurológiai vizsgálat, hiszen az érzőideg károsodását a diab. rendelőkben is tudják ellenőrízni, illetve az autonom neuropathia vizsgálat neuropathia laborban történik. Talán erre gondolt Kata.
Kata!
Mire gondoltál? Miért küldenek neurológiára?

Engem minden évben elküldenek neurológiára, szemészetre, EKG-ra, kétévente pajzsmirigy vizsgálatra. Most először kért a doki CK vizsgálatot is. Tegnap találkoztam az utcán az egyik diabos asszisztenssel, és ő mondta, hogy ez a vizsgálat a szervezet fizikai túlterhelését is méri, és ha bizonyos anyag magas a vérben, akkor az lehet oka az indokolatlan cukor ingadozásoknak. Végre történik már valami, nem csak az, hogy én nem tudok számolni.
 

Mrobi

Új tag
Szia Timeácska
Megértem a dühödet, csalódotságodat, kétségbeesésedet,.......
Azt hiszem az utobbi hónapokban, években nagyon próbára tesz téged a sors vagy mi.
Sokszor csadáltam, hogy mindezek ellenére mindig milyen pozítiv vagy, ez párszor nekem is erőt adott. Most ebből szeretnék egy kicsit én is adni.
Az embernek nem lehet mindig jó kedve, nem lehet mindig erős, de a "mindigilyenolyanhangulatuTimeácska" legtöbbször mégis " mindigpozitívTimeácska" volt, van és lesz.;);)
Orvosban én sajnos nem tudok segíteni, de remélem, hogy mások igen.
Szórítok, hogy Máté minnél hamarabb meggyógyuljon, Találjatok megfelelő orvost, és a "midenkinekkedvesTimeácska" állapota is megnyugtató módon rendezödjön.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én most egy kicsit jobban vagyok, legalábbis lelkileg meg cukorilag. Tegnap a kolléganőmmel elmentünk az usziba egy 1 órás aqua fitnesre. Baromi jó volt.
A cukim így alakult:

  • Vízbe menetel, pumpa levétel, cuki: 4,4
  • vízből kijövet (45 perc múlva) cuki: 5,2
  • pumpa vissza, 20 perc múlva cuki: 6,4
  • pumpa 150%-ra véve 7 órás időtartamra
Este vacsi, CH számolás, és éjszak és reggel sem ment 8 fölé a cuki. Hát ez most ad egy kis erőt a naplóíráshoz.

Tímeácska, nyissál léccike egy Fizikai aktivítás, sport topikot, ezt aüzimet át is lehetne mozgatni. Többen, pl. Gabibaba is hasznos tippeket vehetne fia bicajozásához, és mindenk ileírhatná a saját tapasztalatát.
Ilyen, pl. a máj 17-i előadás, ahol a sportra az előadó hölgy pont a velem ellnetétes pump beállítás tapasztaltait ecsetelte, mármint hogy mozgás után csökkenti a bázist.
 
Oldal tetejére