Cukorbeteg gondozó/gondozás

lizzi

Őstag
Tímeácska nagyon is átérzem amit írsz ,én tavaly májusban ugyanígy jártam,hogy majd 1 hétig rohangáltam vagy éppen a férjem vitt be éjszaka a kórházba (szabolcs utcai)ahol majdnem kidobtak meg letoltak ,nyilván felébresztettük őket az álmukból és nem is értették,hogy miért oda mentem?Hiába mondtam ,hogy oda járok diab rendelésre ,és hogy csak most lett pumpám és szeretném ha olyan helyre kerülnék ha nagyobb gond van ahol értenek is hozzá valamennyire ,de csak mondták a magukét és igazából csak immel-ámmal vizsgáltak?:rolleyes:meg!Nekem is végre sikerült kifognom egy lekiismeretes doktornőt aki rögtön a sürgősségire küldött és ott rendesen kivizsgáltak,főleg mikor meghallották,hogy diabos vagyok.Vesehomokra gyanakodtak (nemhiába görcsöltem be többször is )de elég későn jutott eszébe valakinek rendesen kivizsgálni.Hát sajnos ez van:(
De én tudom ,hogy te kitartó vagy és megtalálod a legjobb helyet és orvost és szurkolok nagyon ,hogy Máténak ne legyen komolyabb baja!
 

rgyörgy

Új tag
Hajjaj, de még mennyire ránk jár a rúd... Mostanában nagyon... Még annál is jobban! Na, de nem akarok negatívkodni!;-)Na, csak még egy kicsit...:-D Mostanában elég sokat gondolkodom olyan dolgokon, hogy létezik-e olyan, hogy ok-okozat... Ha igen, akkor az okozatot már ismerem (remélem, teljesen...), már csak az ok-ra kell rájönnöm... De lehet, az is meg van... Én! Ugyanis, minden betegségét, ill. a hajlamot tőlem örökölte (csak ez most derült ki...)! Érdekes lesz ezzel a tudattal együtt élni... Na, oké, nem negatívkodok tovább... Bár, ez nekem mostanság valóban nagyon könnyedén megy!;-)
-Negatívtímeácska-
Kedves PozitívTímeácska!
Úgy látom, erre van a legnagyobb szükség, elsősorban Máténak. Az ok-okozat összefüggés létezhet, de rendkívüli módon mellé lehet trafálni! Az okok skálája rendkívül széles lehet, kezdve a te távoli őseidtől a jelen, nem észrevehető hatásaiig. De ugyanúgy Máté távoli apai felmenői is lehetnek okok Máténál. Kettőtök betegsége lehet véletlen egybeesés.
Tímeácska pedig marcangolja magát, értelmetlenül!!
Rád nemcsak Máténak van szüksége, hanem nekünk is.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>
 

tímeácska

Őstag
Kedves Lizzi, és kedves György!
Köszönöm, hogy ennyire együtt éreztek, és próbáltok megnyugtatni egy kicsit! Jól esik! Hát, ezeket a dolgokat (ok-okozat) még emésztgetnem kell egy kicsit, úgy érzem, idő kell ahhoz, hogy saját magamat is meg tudjam nyugtatni! Erre elsősorban talán most nem is Mátémnak van szüksége, hanem nekem...
Hát, kíváncsian várom, mit mond holnap Mátém nephrologusa... Elhatároztam (lehet túlzottan előre fel is húztam ezen magamat...), ha csak egy kissé is úgy tűnik, hogy nem vagyok 100%-ig elégedett a hallottakkal, akkor lépek! Még mindig rágódom azon is, hogy előbb kellett volna cselekednem, és jóval korábban le kellett volna cserélnem a régi diab dokiját... Abban érzem magam hibásnak (már amennyire mint szülőt terhel/het felelősség), hogy túl sokáig vártam a "csodára", hogy végre történjék valami a diabéteszét illetőleg... Na, ezt a "hibát" még egyszer nem fogom elkövetni, ígérem!!! Addig megyek, amíg azt a bizonyos "most már megnyugodhatok, jó kezekben vagyunk" érzést nem érzem! Ha már érezni fogom ezt, akkor lesz Mátém a megfelelő helyen!!! És akkor egy kicsit fellélegezhetek ... majd... Addig viszont nem magamat kell "sajnálni", és nem az ok-okozaton kell elmélkednem, abból semmi előnye nem származik a gyereknek, hátránya viszont igen, ha rágom magamat...
-KicsitpozitívabbTímeácska-
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!Tímeácska szomorúan olvasom mi van Mátéval.Jobbulást kívánok neki és remélem megtalálod a legjobb kezeket.Van két jó hírem amit nagy betűvel írok:
Bettinek Kitűnő lett a bizonyítványa!
Jól sikerült a balettfellépése is!
(Bőgtem is eleget ebben a két napban örömömben.)
 

tímeácska

Őstag
Bettinek Kitűnő lett a bizonyítványa!
Jól sikerült a balettfellépése is!

Gratulálok Betti-Reginának!;-) (Máté így hívja!:mrgreen::mrgreen:) Nagyon ügyes, és szép kislány, szerintem, nem hiába szemelte ki magának Mátém...;-)

Ígérem, igyekszem Máténak a legjobb kezeket megtalálni!
 

pusimelu

Őstag
Ha egyszer nagyon ügyes leszek teszek fel képeket a fellépésről a Bettiről Máténak biztos jobb kedve lenne tőle.Még nem vagyok elég ügyi de már alakulok.Tímeácska videófelvételt nem lehet feltenni?(rövid)
 

cuki

Új tag
Tímeácska!

Olvastam a soraidat. Fel a fejjel!! Tudom, hogy megtalálod a legjobb kezekhez vezető utat. Csak kitartás mindkettőtöknek! :) És Máténak mihamarabbi gyógyulást!
 

tímeácska

Őstag
:oops:... Sajnos, nem tudom, hogy videot lehet-e feltenni, avagy sem... Még nem próbáltam, de szerintem próbáld meg, és akkor kiderül!
Mátém várja a képeket!;-) Tuti, jobb kedve lesz!;-) Ma egy kicsit el van kenődve, megint fáj Neki, ha pisil (pedig már fájdalomcsillapítót is adtam Neki), és macroscopos a haematuriaja... Annyira sajnálom, úgy átvenném tőle a fájdalmat, és minden kellemetlenséget!!! De holnap remélhetőleg ilyenkor már sokkal többet fogok tudni... De a lényeg: jöhetnek a képek Betti-Regináról!:-D Én is kíváncsi vagyok ám!;-)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Katalin, a „CK”-ra van válasz a következő oldalon
http://www.labtestonline.hu/CK.html
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Bár az infot olvasva, nem értem, miért kérte a dokim ezt a vizsálatot, de ő tudja. Lehet, hogy ez is ad valamelyest választ az extrém cukoringadozásomra? Jó lenne már végre megtalálni az okát. Én a máj cukorraktárából fölöslegesen ill, szabályozatlanul a véráramba bocsátott glukozra gondolok, vagy a hasnyálmirigy alfa sejtjeinek cukor termelésére. Erre nem tudom van-e valami féle viszgálat, de ezt biztos csak folyamatában lehet vizsgálni. Valami ok biztosan van.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Katalin!
Köszönöm szépen igyekszem, megteszek mindent hogy jól érezzem magam.
Székesfehérvárra járok a kórházhoz, illetve most az Sztk.-ban van a rendelés. Nem járok túl sokat mostanában, szóval elég ritkán, inkább itt helyben megyek a háziorvoshoz ha kell valami.

A diabetológusod elfogadja, hogy diabbal a házi orvoshoz is jársz? Nálunk ilyen nincs. Vagy lehet, hogy azért, mert nálad minden rendben van?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tímeácska!
Ok-okozat, tényleg nem mindegy és mi mindig keressük a megoldást. Te tudod, és minden anya tudja, hogy inkább 100x vigye fölöslegese ndokihoz a gyerekét, mint egyszer ne, amikor kellene. Igenis vigyed, és menjetek, járj utána a dolgoknak, és kívánom Mátének, hogy minél előbb rendeződjön a pisilős probléma.

Lizzi!
Sajna sokszor éreztetik velünk, hogy mi a fenének zaklatjuk őket csip-csupp problémával, legalábbis szerintük. Ha a gyerekük, férjük, anyukájuk lenne a beteg, akkor másképp gondolnák ők is a kórházba menetelt.
Velem egyszer fordult elő, hogy nagyon sz..-rul voltam, be is mentem a kórházba, hogy kiderítsük az okokat. Szóltam a nővérnek, hogy hívja a dokit. Kb. 3,5 órát várakoztam a folyosón, a doki nem jött, a nővérek rám se néztek, hát hazabandukoltam, és kipihenten a dolgot. Aztán amikor az utcáról vitt be a mentő 30 fölötti cukorral, akkor meg megkaptam a magamét, hogy hogy gondoltam én, hogy otthon ezt ki lehet pihenni? 11 liter infúzió lett belőle és 4 nap bentfekvés.

Szóval senki ne hagyja magát, sajna az embertelenséget néha kénytelenek vagyunk elviselni, de az empátiát nem tanítják, azt vagy érzi és gyakorolja az ember, vagy nem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Meli!
Gratulálok Máté jövendőbelijének, Betti-Reginának, és Nektek is, hiszen ebben a ti érdemetek is benne van.
 

blaci

Őstag
A diabetológusod elfogadja, hogy diabbal a házi orvoshoz is jársz? Nálunk ilyen nincs. Vagy lehet, hogy azért, mert nálad minden rendben van?

Az én helyzetem elég érdekes ebből a szempontból, a háziorvosom diabetikus szakorvos is egyben ezért keresem fel a cukrommal is, szerencsére más bajom (még) nincs ő pedig mindig érdeklődik pl. ha receptet megyek feliratni meg minden. Szakmai ártalom!:D De ez nem pótolja a gondozót természetesen, nálam a kettő együtt működik és ez így nagyon jó. További szép napot.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az én helyzetem elég érdekes ebből a szempontból, a háziorvosom diabetikus szakorvos is egyben ezért keresem fel a cukrommal is, szerencsére más bajom (még) nincs ő pedig mindig érdeklődik pl. ha receptet megyek feliratni meg minden. Szakmai ártalom!:D De ez nem pótolja a gondozót természetesen, nálam a kettő együtt működik és ez így nagyon jó. További szép napot.

Irígylésre méltóan szerencsés vagy, hát nem is tudok mást hozzáfűzni. Tőlem szokatlan módon egysoros üzi lett.
 

tímeácska

Őstag
Tímeácska!
Ok-okozat, tényleg nem mindegy és mi mindig keressük a megoldást. Te tudod, és minden anya tudja, hogy inkább 100x vigye fölöslegese ndokihoz a gyerekét, mint egyszer ne, amikor kellene. Igenis vigyed, és menjetek, járj utána a dolgoknak, és kívánom Mátének, hogy minél előbb rendeződjön a pisilős probléma.

Igen, inkább 100× feleslegesen, mint... DE!
Nem tudom, hogy ez a nagy számok törvénye-e nálunk, vagy egyszerűen én valóban ennyire szerencsétlen lennék??? Délelőtt 8:30-tól 14:30-ig próbáltam hívni a győri nephrologiát, hogy megkérdezzem, mi a teendő Mátéval... Kb. 10 percenként próbáltam Őket hívni, de a hívott szám végig foglalt volt... Szerintem félre tették a kagylót... Na, de hogy órákon keresztül ne vegyék észre, hogy mellé tették "véletlen" a telefont, nem akarom elhinni... Ha viszont szándékosan tették ezt, akkor ez egy jelzés lenn a "külvilágnak", hogy hagyja Őket mindenki békén?! De, persze a szülő hívja nyugodtan, bizalommal a kezelőorvost, ha bármi probléma merülne fel... Vicces... Vagy inkább siralmas... Úgyhogy most itt állok/ülök, és töprengek, mit tegyek... Lehet, hogy ezzel a mai nappal, hogy sikertelenül kerestem a kezelőorvost, megerősítették bennem azt a gondolatot, hogy lépni kéne... Hisz, eddig sem éreztem azt a bizonyos "mostmárjóhelyenvagyunk" megnyugtató érzést. Hát, akkor, nosza, hajrá Tímeácska!...
-TöprengőTímeácska-
 
Oldal tetejére