Álmatlanság, éjszakai felébredések

pusimelu

Őstag
Fokozott pajzsmirigyműködés is okozhat alvászavart...de annak más tünetei is vannak.(fogyás jó evés mellett és szapora pulzus stb.)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kedves Nofre!

Javaslatodra bepróbálkoztam a Jahn F. kórházba Káposzta doktor úrhoz, és kaptam is időpontot, kíváncsi vagyok tud e segíteni, majd tájékoztatok hogy mi volt!
De nézzük az álmatlanság jó oldalait: már csak hármat kell aludni húsvétig, és a karácsony minden egyes pillanatát - szó szerint - ki lehet élvezni!! :)

Hát ez remek :) Megszavazom a mai nap viccének :D
Kíváncsi vagyok mi lesz a vizsgálaton, várom a beszámolót...
 

Etele

Új tag
Túl vagyok a kivizsgáláson! Káposzta Zoltán doktor úr nagyon kedves és segítőkész volt.
A pajzsmirigyem szerencsére teljesen rendben van. Fhuhh :)
Megbeszéltük, hogy megpróbálok kiszorítani minden külső tényezőt, és magamtól visszatérni az egészséges alvás-ébrenlét ritmusomhoz.
Ha ez nem jön össze, akkor újra fel kell keresnem, és meglátjuk, hogy Ő milyen megoldásokat tud javasolni.
Eddig jól hangzik, bár ezt a várakozást bírom a legnehezebben. :)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Túl vagyok a kivizsgáláson! Káposzta Zoltán doktor úr nagyon kedves és segítőkész volt.
A pajzsmirigyem szerencsére teljesen rendben van. Fhuhh :)
Megbeszéltük, hogy megpróbálok kiszorítani minden külső tényezőt, és magamtól visszatérni az egészséges alvás-ébrenlét ritmusomhoz.
Ha ez nem jön össze, akkor újra fel kell keresnem, és meglátjuk, hogy Ő milyen megoldásokat tud javasolni.
Eddig jól hangzik, bár ezt a várakozást bírom a legnehezebben. :)

Ez jó hír :) Gondolom adott tippeket, hogy próbálkozz visszatérni az egészséges alvásritmushoz... Szerintem ha megpróbálod betartani, amit mond, sikerrel járhatsz, de egy pici időt feltétlen adj magadnak. Szívesen meghallgatnám mit mondott...
Pihentető alvást kívánok :)
 

Zsu77

Új tag
Köszi Sidike!Nekem ez nagyon sokmindent megmagyaráz!(amit eddig is sejtettem,de most már tudom is,hogy így van!)Na,hát kutakodjanak azok a kutatók,mert bizony jó nyomon haladnak!Én pedig most nagyon boldog vagyok!!!:D (nem segít rajtam,de ha értem,hogy mi történik velem,akkor az már nagyon jó érzés tud lenni!:) )
 

Etele

Új tag
Kedves Nofre!
A kivizsgálás nem tartott túl sokáig. Elvégeztek rajtam egy CT vizsgálatot, hogy kizárhassák az agyi keringési zavarokat, vizsgálták hogy depressziós vagyok e, magas e a vérnyomásom...
Aztán megbeszéltük, hogy figyelnem kell rá, hogy mindig ugyanabban az időben feküdjek le, és keljek fel lehetőleg; éjszakára sötétítsek be teljesen; kerüljem a koffeint, nikotint, alkoholt (főleg este felé); végezzek vmilyen testmozgást, de ne az elalvást megelőző 6 órában; és hogy lefekvés előtt 1-2 órával már kezdjek készülni az alvásra. Semmi stressz, munka, tv, hanem elkezdeni lecsillapodni.
Hümm.....nagyjából ennyi. Ja, és hogy kerüljem a napközbeni szunyókálást! :)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kedves Nofre!
A kivizsgálás nem tartott túl sokáig. Elvégeztek rajtam egy CT vizsgálatot, hogy kizárhassák az agyi keringési zavarokat, vizsgálták hogy depressziós vagyok e, magas e a vérnyomásom...
Aztán megbeszéltük, hogy figyelnem kell rá, hogy mindig ugyanabban az időben feküdjek le, és keljek fel lehetőleg; éjszakára sötétítsek be teljesen; kerüljem a koffeint, nikotint, alkoholt (főleg este felé); végezzek vmilyen testmozgást, de ne az elalvást megelőző 6 órában; és hogy lefekvés előtt 1-2 órával már kezdjek készülni az alvásra. Semmi stressz, munka, tv, hanem elkezdeni lecsillapodni.
Hümm.....nagyjából ennyi. Ja, és hogy kerüljem a napközbeni szunyókálást! :)

Kedves Etele,
Ez mind jól hangzik :) Eltelt már pár nap... sikerül betartanod a tanácsokat?
 

Etele

Új tag
Háááát....volt egy két botlásom, de azért tartom.
Lemondtam az éjszakai tvzésről :(
Reggel iszok azért egy gyenge KV-t, ritkábban dohányzom (napi 1-2 szál), alkoholt pedig eddig sem túl gyakran fogyasztottam.
Reggel pedig kocogni járok. Kb mint kisiskolás koromban. :)
Még nem érzek különösebb változást, de adok magamnak 1-2 hetet.
 

tímeácska

Őstag
Alvászavar...
Pár hete (2-3) egyszerűen minden éjjel felébredek, vagy 3-4 alkalommal. Érdekes, hogy ezek a megébredések szinte azonos időben történnek... kb. éjjel 1-3-4-kor. Ha egyik-másik felébredés kimarad, akkor a többi megébredés időpontja ugyan az. Már majdnem rendszeres megébredések ezek. Annyira nem zavar (még...). Na, de ha majd Mátém oviba megy, esetleg én vissza dolgozni... Hajjaj, akkor már gond lesz... De remélem, addigra ezt a szokásomat kinövöm... :mrgreen::mrgreen::rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Alvászavar...
Pár hete (2-3) egyszerűen minden éjjel felébredek, vagy 3-4 alkalommal. Érdekes, hogy ezek a megébredések szinte azonos időben történnek... kb. éjjel 1-3-4-kor. Ha egyik-másik felébredés kimarad, akkor a többi megébredés időpontja ugyan az. Már majdnem rendszeres megébredések ezek. Annyira nem zavar (még...). Na, de ha majd Mátém oviba megy, esetleg én vissza dolgozni... Hajjaj, akkor már gond lesz... De remélem, addigra ezt a szokásomat kinövöm... :mrgreen::mrgreen::rolleyes:
Én munka mellett is szinte minden éjjel felébredek, én is nagyjából azonos időpontban, de a munkában nem zavar.
 

rgyörgy

Új tag
Kedves Tímeácska!
Örülünk, hogy újra itt vagy.
Én csak este tíztől reggel nyolcig tudok aludni. Évekkel ezelőtt altatóval is kétóránként felébredtem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Tímeácska!
Örülünk, hogy újra itt vagy.
Én csak este tíztől reggel nyolcig tudok aludni. Évekkel ezelőtt altatóval is kétóránként felébredtem.
Meg minden nap egy kis délutáni csicsika, ezért neked különösen figyelned kell, ha majd elkezdem a talis visszaszámolást, nehogy félidőben elinduljál Kismarosra, mert egy nap kettőt alszol.
Csigu, erre neked is figyelned kell ám.
 

Etele

Új tag
Kedves Etele,
Ez mind jól hangzik :) Eltelt már pár nap... sikerül betartanod a tanácsokat?

Kedves Nofre!

Ahogy ígértem folyamatosan tartok beszámolót :) Hát nem olyan könnyű ez az egész mint hittem... Próbálkozom, próbálkozom, és a sok futástól legalább fogytam :) de az alvás még mindig nem az igazi, most is hulla fáradt vagyok :(
Múltkor a kórházban említette a Doktor Úr, hogy létezik egy 2-3 hetes alvásjavító kúra, ami abból áll, hogy szedek valami gyógyszert ez idő alatt, ami majd helyreállítja az alvás ciklust. Hát lehet hogy kipróbálom...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Nofre!

Ahogy ígértem folyamatosan tartok beszámolót :) Hát nem olyan könnyű ez az egész mint hittem... Próbálkozom, próbálkozom, és a sok futástól legalább fogytam :) de az alvás még mindig nem az igazi, most is hulla fáradt vagyok :(
Múltkor a kórházban említette a Doktor Úr, hogy létezik egy 2-3 hetes alvásjavító kúra, ami abból áll, hogy szedek valami gyógyszert ez idő alatt, ami majd helyreállítja az alvás ciklust. Hát lehet hogy kipróbálom...
Etele, próbáltál már valami olyan természetes étrendkiegészítőt, ami a melatonin termelést serkenti? Nekem most egy természetgyógyász ezt ajánlotta, mert egy másfél órás felmérés után azt mondta, hogy azért nem tudok aludni rendesen, mert nagyon alacsony a melatonin szintem, mert a tobozmirigy és a hipotalamusz alulműködik. Ez így elsőre a röhögést váltotta ki belőlem, de nálam az a helyzet, ha nagyon nem sikerül aludni, akkor 3-4 nap után (ez napi 2-3 óra alvást jelent) jön a depresszió - azaz kémiai oka van a depressziónak olyankor (így könnyebb is lekezelni, hogy tudom,hogy a nemalvás váltja ki). A depresszió kémiai okai pedig elsősorban a melatonin hiány és a rossz alvásé sokszor ez. Én még nem vettem ilyen étrendkiegészítőt, mert szoptatok és nem szedhetek egyelőre semmit, ezért érdekelne, hogy te próbáltál-e már ilyesmit?
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Érdemes lehet a gyógyszer előtt mindent kipróbálni szerintem is... Mondjuk az új altatók (elméletileg) 6 hét alatt visszaállítják a jó alvást... Könnyed ébredés... de mégiscsak gyógyszer. Ki kell mindent próbálni, hátha segít más előtte. A legfontosabb, amiket leírtál, megpróbálni "napirendet" tartani... Arról a háromhetes kúráról nem hallottam...
 
Oldal tetejére