Álmatlanság, éjszakai felébredések

Magdika

Új tag
Kedves Nofre!

Ahogy ígértem folyamatosan tartok beszámolót :) Hát nem olyan könnyű ez az egész mint hittem... Próbálkozom, próbálkozom, és a sok futástól legalább fogytam :) de az alvás még mindig nem az igazi, most is hulla fáradt vagyok :(
Múltkor a kórházban említette a Doktor Úr, hogy létezik egy 2-3 hetes alvásjavító kúra, ami abból áll, hogy szedek valami gyógyszert ez idő alatt, ami majd helyreállítja az alvás ciklust. Hát lehet hogy kipróbálom...


Kedves Etele!

Figyelem a tapasztalataidat és szurkolok neked, hogy sikerüljön gyógyszerek nélkül az alvás. Már nekem nem megy, én keményen az altatókra vagyok utalva. De azért kíváncsi vagyok, hogy lehetett volna e más módszer is?
Írjál bővebben erről a témáról, mert sokunkat érint.

Minden jót Magdika
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Etele!

Figyelem a tapasztalataidat és szurkolok neked, hogy sikerüljön gyógyszerek nélkül az alvás. Már nekem nem megy, én keményen az altatókra vagyok utalva. De azért kíváncsi vagyok, hogy lehetett volna e más módszer is?
Írjál bővebben erről a témáról, mert sokunkat érint.

Minden jót Magdika
A végén kiderül, hogy milyen sokan szenvedünk az álmatlanságtól. Az ember képes azt hinni, hogy egyedül van ezzel és akkor tessék, megtudjuk, hogy mennyien sorstársak vagyunk ebben is.
 

christina

Őstag
Ezt szerencsére el se tudom képzelni. Én meg állandóan összeesek a fáradtságtól. Egy órája is bóbiskoltam a kanapén, amíg a Gergő elalvására vártam. De volt nem egyszer, hogy állva aludtam a HÉV-en és akkor riadtam amikor összecsuklott alattam a lábam, vagy a fékezésnél dőltem előre. :)
Nap mint nap utazás alatt alszom a könyvemen, de néha azért lapozok, nehogy már lássák, hogy alszom. :-D
 

rgyörgy

Új tag
A végén kiderül, hogy milyen sokan szenvedünk az álmatlanságtól. Az ember képes azt hinni, hogy egyedül van ezzel és akkor tessék, megtudjuk, hogy mennyien sorstársak vagyunk ebben is.

Nemrég írtam itt a topikban, hogy én csak este tíztől reggel nyolcig tudok aludni. Hogy milyen könnyen kibillenhetünk ebből az állapotból, elég egy rossz hangulat, kicsi stress, jelentéktelennek tűnő érzelmi probléma. És vége az alvásnak. Az éjszakai tíz órából jó, ha hármat sikerül aludni, azt is két részletben.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szerencsére nekem is jó az alvókám, nagy ritkán forgolódom, olyankor tudom mit szenvednek az iccaka forgolódók.

Régebben volt, hogy elaludtam meseolvasás közben, aztán egyszer mondta a gyermek, hogy most olvasd végig, nekem kell elaludnom.

Aztán olyan is volt, hogy úgy látszott, a gyermek már alszik, hát nosza, 3-at lapoztam, mire a gyermek szeme kipattant, és közölte, hogy "összefogtam" két lapot. Ennyit meg a gyerekek alvásáról.
 

Etele

Új tag
"Etele, próbáltál már valami olyan természetes étrendkiegészítőt, ami a melatonin termelést serkenti? Nekem most egy természetgyógyász ezt ajánlotta, mert egy másfél órás felmérés után azt mondta, hogy azért nem tudok aludni rendesen, mert nagyon alacsony a melatonin szintem"

Kedves Kmolli!
Idáig próbáltam rendbe tenni a napi ritmusomat, odafigyelni magamra, de sajnos nem változott semmi.
Egyeztettem egy újabb találkozót Káposzta Zoltán Doktor Úrral, és ő ajánlott egy vényköteles természetes készítményt (amit a háziorvos is felírhat, tehát megspórolhattam volna ezt a kört magamnak, de legalább alaposan kivizsgáltak.), ami serkenti a melatonin termelést, és állítólag 3 hét alatt helyreállítja a szervezetemben a szintjét. Valamint nem űrül ki a szervezetből 2-3 óra alatt, hanem egész éjszaka hat.
Nagy reményekkel várom már az estét, persze nem gondolom hogy azonnal hatni fog. Dehát a remény hal meg utoljára :)

Köszönöm a többieknek is a sok hozzászólást, jó látni, hogy nem csak én vagyok ilyen éjszakai bagoly.
 

Etele

Új tag
"Magdika: Figyelem a tapasztalataidat és szurkolok neked, hogy sikerüljön gyógyszerek nélkül az alvás. Már nekem nem megy, én keményen az altatókra vagyok utalva."

Magdikának is köszönöm a bátorító sorokat.
Amint az előbb írtam, sajnos nekem sem jöttek be a házi megoldások, pedig betartottam a játékszabályokat.
Most úgy néz ki, hogy egy 3 hetes kúrával megolódhatnak a problémáim, és elmúlhat az alvászavarom. Amint az előbb is írtam, nagy reményekkel telve várakozom a soromra.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
"Magdika: Figyelem a tapasztalataidat és szurkolok neked, hogy sikerüljön gyógyszerek nélkül az alvás. Már nekem nem megy, én keményen az altatókra vagyok utalva."

Magdikának is köszönöm a bátorító sorokat.
Amint az előbb írtam, sajnos nekem sem jöttek be a házi megoldások, pedig betartottam a játékszabályokat.
Most úgy néz ki, hogy egy 3 hetes kúrával megolódhatnak a problémáim, és elmúlhat az alvászavarom. Amint az előbb is írtam, nagy reményekkel telve várakozom a soromra.
Megtudhatjuk, mi ez a készítmény? Nekem is ilyesmit ajánlott a termgyógyász, csak az annyira gyógynövény, hogy nem is patikában kapható, hanem rendelni kell valahonnan USAból.
 

Etele

Új tag
Megtudhatjuk, mi ez a készítmény? Nekem is ilyesmit ajánlott a termgyógyász, csak az annyira gyógynövény, hogy nem is patikában kapható, hanem rendelni kell valahonnan USAból.

Kedves Kmolli!

Kérlek küldd el az email címed, mert itt a fórumon nem szeretnék reklámot csinálni, és akkor válaszolok bárminemű kérdésedre...
 

Etele

Új tag
Sziasztok!

Ki hogy áll alvás területén? Ha nem tudtok aludni, akkor lenne időtök netezni :) No de félre a tréfával, valakinek új élménye, javaslat tanács, beszámoló?
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szia Etele,
Nálam "most épp" az a probléma, hogy aránylag jól elalszom, de reggel sehogysem sikerül kipihenten ébredni, napközben olyan vagyok, mint akit agyoncsaptak. Sejtésem szerint ez vitaminhiány lehet... Nálad mi a helyzet? Hogy működik épp az alvókád? Megírnád privátban a készítményt, amit Mollinak is elküldtél? Várom a beszámolód...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Etele,
Nálam "most épp" az a probléma, hogy aránylag jól elalszom, de reggel sehogysem sikerül kipihenten ébredni, napközben olyan vagyok, mint akit agyoncsaptak. Sejtésem szerint ez vitaminhiány lehet... Nálad mi a helyzet? Hogy működik épp az alvókád? Megírnád privátban a készítményt, amit Mollinak is elküldtél? Várom a beszámolód...
Bocsi, hogy belekotyogok, de ha egész éjszaka alszol, reggel mégsem ébredsz kipihenten, akkor az alvás nem pihentető, feltöltő, megújító. Csak nem tudom kútfőből, mi a megoldás. A nem pihentető alvás lehet stressz, vagy lestrapáltság eredménye.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Etele,
Nálam "most épp" az a probléma, hogy aránylag jól elalszom, de reggel sehogysem sikerül kipihenten ébredni, napközben olyan vagyok, mint akit agyoncsaptak. Sejtésem szerint ez vitaminhiány lehet... Nálad mi a helyzet? Hogy működik épp az alvókád? Megírnád privátban a készítményt, amit Mollinak is elküldtél? Várom a beszámolód...
Én nem kaptam végül semmit Etelétől (Etele, ez az email címem, ide is megírom, hátha a privi elmaradt valahol: ki_molli@yahoo.com ), amit az én termgyogyóm mondott, az ez:
http://www.biocom-usa.com/index.php?bio=product&p_id=77

De még van a Sedatif PC nevű homeopátiás cucc is, ez aztán abszolút nulla mellékhatású dolog, most szedem éppen 3 napja, eddig még nem hozott semmilyen változást.

De én rájöttem, hogy nekem a cukrom is nagyon nagy problémám éjjel, egyszerűen nem is tudok nyugodtan elaludni úgy, hogy na majd mindegy mikor kelek, mert éjjel 2-3 között muszáj felkelnem, hogy mérjek, mert 10ből 8szor vagy ennem kell vagy korrigálni és persze este is kell sokszor még ennem, arra innom is kell, így folyton pisilek, éjjel tuti 2x megyek wcre (nappal is sokat járok). Szóval lehet, hogy hatásos cucc másnak és az én problémámra nem ez a sedatif kell, próbáld ki szerintem Ildi! Olcsó is.
 

makrancs

Új tag
Kis kitérő, de fontos

Sziasztok!

Ha úgy érzed, hogy Téged, családtagodat vagy ismerősödet pszichiátriai kezelése során sérelem érte (kényszerbeszállítás, gyógyszer-túladagolás, bántalmazás, állapot rosszabbodás, szexuális zaklatás stb.) írd meg panaszod a következő címre, vagy hívd az alábbi telefonszámot:

Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány
Cím: 1461 Budapest, Pf.: 182.
Tel: (1) 342-6355
e-mail: info@cchr.hu
Web: www.emberijogok.hu


Minden információt bizalmasan kezelünk.
 

kismadar76

Új tag
Sziasztok!
Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra. Annak is örülök, hogy sok jó tanácsot tudtam olvasni. Sajnálom viszont, hogy más is küzd alvászavarral. Nálam is hasonló a helyzet, mint nálad Kmolli. Nekem időszakonként van az, hogy 1-2 órát alszom,mint most is 4 napja. Ilyen még nem volt. Aztán mikor már nagyon hulla vagyok, akkor alszom elég jól, de amint sikerül nagyjából, szintbe hozni az alvásom, akkor kezdődik azzal, hogy nehezen alszom el, majd könnyen elalszom, de többször felébredek, vagy korán ébredek.... Aztán egyszercsak napokig szinte semmit nem alszom. Nekem is van két gyerekem. Az egyik 2 éves, a másik 7 hónapos. Külön szobában alszanak, nem zavarnak. Nem szoptatok éjjel. Aludhatnék akár 8-9 órán át is, semmi gond, és mégsem tudok. Egyszerűen nem értem. Ez kb egy fél éve kezdődött. Elég stresszes életet élek, de estére mindig sikerül lenyugodnom, és próbálom kikapcsolni az agyam is, de nem megy, mert azon rágódom, hogy miért nem alszom, mikor hulla vagyok....:):cry: Pedig mindig sikerül jól ráhangolódnom az alvásra a testemmel, (ellazulok, nem forgolódom sokat) de az agyammal nem tudok. Szinte égnek a szemeim, annyira jó lenne álomnak adni a fejem, édesen bealudni, és nem megy....
Délutánonként is lenne rá lehetőségem,hogy aludjak, mikor a gyerkőcök is azt teszik, és nem tudok....
Mivel én is szoptatok napközben, nem tudok semmit sem szedni, és gyógyszert nem is akarok.
Kmolli, hadd kérdezzem meg, hogy neked végül is valami bevállt? Te jobban alszol már? Amit írtál,a Sedatif PC homeopátiás szer végül használt?
Nagyon örülnék, ha valaki tudna valami olyan ötlettel szolgálni, amit szoptatás alatt is lehet. Már annyi mindent kipróbáltam... Forduljak esetleg orvoshoz?
Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!!!!!:)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra. Annak is örülök, hogy sok jó tanácsot tudtam olvasni. Sajnálom viszont, hogy más is küzd alvászavarral. Nálam is hasonló a helyzet, mint nálad Kmolli. Nekem időszakonként van az, hogy 1-2 órát alszom,mint most is 4 napja. Ilyen még nem volt. Aztán mikor már nagyon hulla vagyok, akkor alszom elég jól, de amint sikerül nagyjából, szintbe hozni az alvásom, akkor kezdődik azzal, hogy nehezen alszom el, majd könnyen elalszom, de többször felébredek, vagy korán ébredek.... Aztán egyszercsak napokig szinte semmit nem alszom. Nekem is van két gyerekem. Az egyik 2 éves, a másik 7 hónapos. Külön szobában alszanak, nem zavarnak. Nem szoptatok éjjel. Aludhatnék akár 8-9 órán át is, semmi gond, és mégsem tudok. Egyszerűen nem értem. Ez kb egy fél éve kezdődött. Elég stresszes életet élek, de estére mindig sikerül lenyugodnom, és próbálom kikapcsolni az agyam is, de nem megy, mert azon rágódom, hogy miért nem alszom, mikor hulla vagyok....:):cry: Pedig mindig sikerül jól ráhangolódnom az alvásra a testemmel, (ellazulok, nem forgolódom sokat) de az agyammal nem tudok. Szinte égnek a szemeim, annyira jó lenne álomnak adni a fejem, édesen bealudni, és nem megy....
Délutánonként is lenne rá lehetőségem,hogy aludjak, mikor a gyerkőcök is azt teszik, és nem tudok....
Mivel én is szoptatok napközben, nem tudok semmit sem szedni, és gyógyszert nem is akarok.
Kmolli, hadd kérdezzem meg, hogy neked végül is valami bevállt? Te jobban alszol már? Amit írtál,a Sedatif PC homeopátiás szer végül használt?
Nagyon örülnék, ha valaki tudna valami olyan ötlettel szolgálni, amit szoptatás alatt is lehet. Már annyi mindent kipróbáltam... Forduljak esetleg orvoshoz?
Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!!!!!:)
Kedves Kismadár!

Nagyon "megörültem", hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, azt hittem, 2 ilyen pici gyerek mellett (nálam 2.5 éves a nagy és 10 hós a kicsi) mindenki más alszik, ahogy csak bír és jókat durmol, ha a gyerekek éjjel alszanak. Nálunk sincs éjjeli etetés és én is alhatnék 8-9 órát bőven, tényleg tök ugyanaz a helyzet! Ha gondolod, priviben is beszélgethetnénk!
A Sedatif PC olyan szinten bevált, hogy az éjjelem első felét sokszor már át tudom aludni, mondjuk elalszom 10:30-kor és legközelebb 2-3 körül ébredek és azután mondjuk 5 körül, de utána nem tudok aludni még mindig - de eddig ennyit sem tudtam aludni! Az orvos azt fogja mondani, ha elmennél hozzá, hogy hagyd abba a szoptatást és szedjél altatót. Borzalmas, hogy kizárólag a gyógyszerekre bírnak gondolni és semmilyen erőfeszítést nem tesznek, hogy megtalálják az igazi okot.
Én úgy gondolom, hogy ennek a nem alvásnak valami pszichés zavar lehet az oka, mégha nem is tudjuk, hogy mi az. Nem is biztos, hogy tudni kell, lehet, hogy csak a sok stressz és a kialvatlanság egy olyan állandósult káoszt okozott a vegetatív idegrendszerben, amit nem lehet már egy jól kipihent éjjellel rendbehozni. Tehát összességében egy olyan depressziószerű állapot ez, aminek kémiai oka van, de a kémiai okok pszichés zavarhoz vezettek, egy felfokozott idegállapothoz, ami nem hagy kellően pihenni. Nem tudom, ez érthető-e... Szóval valami olyasmire gondolok, hogy itt is (psziché) ott is (kémiai zavar) kezelni kell ezt. Aztán lehet, hogy egyszercsak elmúlik, de nálam ez már több, mint 1 éve jelen van, szóval én az esetemben nem hiszem, de nálad akár még lehet! Jó lenne privizni egy kicsit, gondolom, hasonló életvitelünk lehet majdnem egykorú gyerek mellett :)
 

erzsébet2

Új tag
A kisfiam DÁVID is nagyon nyugtalanul alszik, ha érzi hogy feljebb vagy lejjebb megy a cukra. De szerencsére felébred rá, a biztonság kedvéért be van állitva az óra főleg hajnali 2-3óra között.
 

kismadar76

Új tag
Kedves Kmolli!
De jó, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!!! Én is "örülök", hogy egymásra találtunk a problémával.
Persze, szívesen beszélgetek veled akár itt priviben, akár skype-on.
De mivel új vagyok,nem tudom hogy kell privát üzit írni,csak sejtem. A beállításokban lehet ugye?
Értem mire gondolsz.... Az biztos,hogy a stressz közrejátszik, és a kialvatlanság is pont stresszkeltő. Ennyire én még nem mélyedtem bele,mert az egyik módszerem az volt eddig,hogy nem foglalkozom vele,mintha nem lenne,így próbáltam mintegy önszuggeszciót alkalmazni. Bemeséltem magamnak,hogy nincs baj, hátha....de most már az 5.éjszaka nem alszom,ill. csak 2-3 órát,és fekszem 8-at. Elég durva....Biztosan tudom, hogy ez is,hogy este már tartok tőle,hogy vajon mennyit alszom,és mikor sikerül elaludnom,és szinte figyelem a saját elalvásomat,ez is pont a nemalváshoz vezet,de már nem tudom kikapcsolni az agyam...Te hogy vagy ezzel?
Örülök,hogy bevált a Sedatif! Én is ki fogom próbálni. Én már annyi mindent kipróbáltam, amit lehet, az összes jó tanácsot megfogadtam, de semmi.
Káposzta Zoltán dr.-ról én is sok jót hallottam. Egy másik fórumon is olvastam egy lányról, aki végigment az alvásjavító kúrán, és azóta kítűnően alszik, de az azt hiszem szintén gyógyszeres.....
Nem is tudom te hogy bírod már több mint 1 éve.... és így két gyerek mellett... Iszonyatosan nehéz lehet. Én már 2 nemalvásos éjszaka után is hasznavehetetlen vagyok.
Akkor majd jelentkezz légyszi, és dumálunk. Nagyon kíváncsi vagyok hogy tellnek a napjaid, és hogy alakult ki nálad, mennyire bírod idegileg... Férjed mennyire megértő ilyen téren...Mennyire van segítséged...Voltál már orvosnál...
Addig is nagyon szép, álmokkal teli, jó mély kialvásos éjszakát kívánok, ha esetleg addig nem olvasnád....

Kriszti
 
Oldal tetejére