A mai napom apró öröme...

borka

Őstag
A mai napra jutott 3 is.

- nagy örömömre szolgált,hogy megemlékeztetek a szülinapomról.:dr_24:
- tegnap megszületett egy igen kedves ismerősömnek a kisfia.:hurra:/Őhozzájuk járunk nyaralni Vasmegyébe/

- emléktábla avatáson voltunk és olyan kolléganőkkel és kollégákkal jottünk össze ,akikkel 30 éve nem találkoztunk.:D

/100 évvel ezelőtt a mai napon (1910.02.05.) a Ganz Öntődébe (világelsőként)megtörtént az első kéregöntés. Mivel mind a ketten évtizedeken keresztül a Ganz Villamossági Művek dolgozói voltunk,úgy éreztük ott a helyünk./
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Neeeeeee...... nem akarom!!!! Már megint egyfolytában esik a hóóó! Világgá megyek!
Annyira hiányzik – mint mókusnak az erdőtűz…

Ja, igen! A mai napom apró öröme, hogy nem kellett mennem dolgozni…!:D:D:D
Szóval, azért így sokkal szebbnek látom a hóesést. Remélem mindenki volt kint egy kicsit szánkózni, hóembert építeni stb., használjátok ki a lehetőséget mert nemsokára itt a tavasz…
Üdv.,
Laci …aki nagy hóhányó lett…!:cool:;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nagy örömömre szolgál, hogy még idén nem taknyoltam el a bringával, külön öröm ezáltal így, hogy össze sem törtem. :hurra: :rohog:
De hol van(ik) még az a tavasz? :o :cool:
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Neeeeeee...... nem akarom!!!! Már megint egyfolytában esik a hóóó! Világgá megyek!
Annyira hiányzik – mint mókusnak az erdőtűz…

Ja, igen! A mai napom apró öröme, hogy nem kellett mennem dolgozni…!:D:D:D
Szóval, azért így sokkal szebbnek látom a hóesést. Remélem mindenki volt kint egy kicsit szánkózni, hóembert építeni stb., használjátok ki a lehetőséget mert nemsokára itt a tavasz…
Üdv.,
Laci …aki nagy hóhányó lett…!:cool:;):D


Osztozom az örömben! Gondolok a hóra... S persze arra, hogy nem dolgoztál!
Igen, én is voltam odakinn egy kicsit. Havat lapátoltam 1 órán keresztül. Csuda jó volt! :rolleyes::) (És már nem is látszik...)
 

dg

Őstag
Nagy örömömre szolgál, hogy még idén nem taknyoltam el a bringával, külön öröm ezáltal így, hogy össze sem törtem. :hurra: :rohog:
De hol van(ik) még az a tavasz? :o :cool:


Még csak február 6 van! :D De ebben az időjárásban ez tényleg nagy mutatvány! Amúgy meg, nem vagy te olyan elesős! :p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még csak február 6 van! :D De ebben az időjárásban ez tényleg nagy mutatvány! Amúgy meg, nem vagy te olyan elesős! :p
Ja, ez a febr. 6-a, van még reményünk hóra bőven. :D
Hát ha én nem is vagyok elesős, a bringa volt már, hogy kicsúszott alólam. Én meg estem vele. Olyan is volt, hogy annyira csúszott az út, hogy csak tolni mertem. Akkor meg cikiztek, hogy "mi van, mutogatod, hogy van bringád?" :rohog::rohog::rohog:
 

blaci

Őstag
Van nálunk a rendelőben egy doktornő (nem sokkal a nyugdíj előtt) akit mindig megcsodálok miközben várakozok a dokinál. Minden beteget személyesen szólít be a rendelőbe és így az ajtóban fogadja, továbbá a vizsgálat után mindenkit ki is kísér, miközben mond néhány kedves, biztató szót. Mindig sokan vannak nála de ezt soha nem hagyja ki! Soha nem bízza másra!
Ma odabicegett egy srác két bottal, kísérővel. A lábát nemrég műtötték. A doktornő szokásához híven kikísérte, elköszöntek. Miközben vette fel a kabátját a srác az egyik botja eldőlt és hangosan koppant a váró kövezetén.
Kb. 10 másodperc múlva nyílott a rendelő ajtaja és a doktornő kinézett:
- Ugye, csak bot esett el? – kérdezte.
- Igeeen!
- Akkor jó! – mondta és visszament a rendelőbe a következő betegéhez...

Hát, még ilyen is van!

Üdv.,
Laci …aki, nekem ez volt a mai napom apró öröme!;):D
 

dg

Őstag
Van nálunk a rendelőben egy doktornő (nem sokkal a nyugdíj előtt) akit mindig megcsodálok miközben várakozok a dokinál. Minden beteget személyesen szólít be a rendelőbe és így az ajtóban fogadja, továbbá a vizsgálat után mindenkit ki is kísér, miközben mond néhány kedves, biztató szót. Mindig sokan vannak nála de ezt soha nem hagyja ki! Soha nem bízza másra!
Ma odabicegett egy srác két bottal, kísérővel. A lábát nemrég műtötték. A doktornő szokásához híven kikísérte, elköszöntek. Miközben vette fel a kabátját a srác az egyik botja eldőlt és hangosan koppant a váró kövezetén.
Kb. 10 másodperc múlva nyílott a rendelő ajtaja és a doktornő kinézett:
- Ugye, csak bot esett el? – kérdezte.
- Igeeen!
- Akkor jó! – mondta és visszament a rendelőbe a következő betegéhez...

Hát, még ilyen is van!

Üdv.,
Laci …aki, nekem ez volt a mai napom apró öröme!;):D


Szívmelengető. És nagyon jó, hogy leírtad! Azt hiszem, a mai napom öröme nekem is ez. Végtelen hálát képes érezni az ember , mikor ilyen vagy hasonló élmény éri. Túl nagy a kontraszt.
Én annak is szoktam örülni, ha a pénztárosnak van egy kedves szava vagy egy kedves mosoly átsuhan az arcán.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Van nálunk a rendelőben egy doktornő (nem sokkal a nyugdíj előtt) akit mindig megcsodálok miközben várakozok a dokinál. Minden beteget személyesen szólít be a rendelőbe és így az ajtóban fogadja, továbbá a vizsgálat után mindenkit ki is kísér, miközben mond néhány kedves, biztató szót. Mindig sokan vannak nála de ezt soha nem hagyja ki! Soha nem bízza másra!
Ma odabicegett egy srác két bottal, kísérővel. A lábát nemrég műtötték. A doktornő szokásához híven kikísérte, elköszöntek. Miközben vette fel a kabátját a srác az egyik botja eldőlt és hangosan koppant a váró kövezetén.
Kb. 10 másodperc múlva nyílott a rendelő ajtaja és a doktornő kinézett:
- Ugye, csak bot esett el? – kérdezte.
- Igeeen!
- Akkor jó! – mondta és visszament a rendelőbe a következő betegéhez...

Hát, még ilyen is van!

Üdv.,
Laci …aki, nekem ez volt a mai napom apró öröme!;):D
De jó, hogy van még ilyen. Öröm volt olvasni, és tudni, hogy bizony van még. :)
Köszönöm, hogy megosztottad velünk.:dr_24:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma megbizergáltam Meli vadi új pumpáját (Medtronic Veo). Már élesben megy, így csak a villanyt kapcsolgattam. Csodaszép pumpája van, és csodaszép zölden világít. :hurra:

Hajrá Meli, aki ma alussza az első pumpás iccakáját. :dr_103:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kíváncsian várom a tapasztalatokat, Meli!
Molli, Neked megy már a pumpa? Ha igen, hogy válik be?
Egy kicsit árulkodok.
Most kaptam sms-t Melitől. Tegnap a vacsit bólus nélkül kellett ennie (hogy a hipot biztos elkerüljék). Így felment 13-ig a cukija, de korrekció nélkül, csak a bázissal reggelre rendeződött a cukija. Hipora nem tudnak titrálni, az viszont jól látszik, hogy bólus nélkül az egy zsömi meddig viszi fel a cukrát.

A vacsi előtti cukija az albumokban van (pár perc és feltöltöm a képeket). :hurra::cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Meli!
Ezúton is kívánok mielőbbi sikeres és főleg eredményes átállást, tuti sikerülni fog!:cool:;)
A "Vacsi előtti cuki" képen a jobb alsó sarokban az a lista a füzetben a napi mérésekről elég biztató!;)
Üdv.,
Laci …aki szerint a "Ne fotózzá mán" kép a legjobb…!:D

Ui.: Ezúton is elnézést kérek mindenkitől, hogy a kérdést ebbe a topikba írtam, de itt jutott eszembe... Bocsi!:dr_31::D
Melinek mondtam, mire szabadul a kórházi fogságból, én itt a fórumon szétkürtölöm a fotókat.
Aztat mondta, hogy oké, de azt a ne fotózzá mán képet fel ne tedd (ha nem jó), főleg, hogy akkor tényleg ezt mondta. Talán két képet nem raktam fel, azok nem sikerültek, ill, nem olyan "beszédesek".

Ja, és Melikénk ujjacskáit kifeszíthetjük szúnyoghálónak, mert óránként kell mérnie. (Mondjuk ebben a nagyobb bibi, hogy saját csíkkal.)
 

blaci

Őstag
Melinek mondtam, mire szabadul a kórházi fogságból, én itt a fórumon szétkürtölöm a fotókat.
Aztat mondta, hogy oké, de azt a ne fotózzá mán képet fel ne tedd (ha nem jó), főleg, hogy akkor tényleg ezt mondta. Talán két képet nem raktam fel, azok nem sikerültek, ill, nem olyan "beszédesek".

Ja, és Melikénk ujjacskáit kifeszíthetjük szúnyoghálónak, mert óránként kell mérnie. (Mondjuk ebben a nagyobb bibi, hogy saját csíkkal.)

Na, látod! Most már biztos lehetsz benne, hogy jól sikerült a kép!:cool:;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi a választ! Igazából nem is maga a kaja számít ill. nem arra gondoltam hanem a mennyiségekre. (Elvagyok én zsömiken is ha arról van szó!) Csak azért kérdeztem, mert tapasztalatom szerint a kórházi adagok általában (mindig!) jóval kisebbek mint amit pl. én egy-egy étkezésre elfogyasztok. Szerintem vagyunk még így páran… Ezt nem biztos, hogy figyelembe tudják venni, sőt!
Ha viszont a kórházi adagokhoz állítanak be akkor vagy azt tartod és éhes leszel vagy pedig arra kényszerülsz, hogy egyből elkezded számolgatni és állítgatni a több szénhidráthoz az inzulint ha haza engednek….aztán majdcsak lesz valami.
Ezzel teljes mértékig tudok azonosulni. Én jómagam a nagykönyvi ajánlással szemben jóval falánkabb vagyok.
Pont emiatt egy alkalommal mondtam a doktoromnak, amikor be akart utalni beállításra, hogy semmi értelme. Beállítanak egy tankönyvnyi mennyiségre, megfőznek nekem, elmosogatnak helyettem, hozzák viszik a tápot, egész nap fekszem az ágyon, mászkálok a folyosón, és szappanoperát nézek a dobozban. Az a beállítás, ami ehhez igazodik, már nem állja meg a helyét, amikor én visszatérek a "való világ"-ba.
Akkor igazad adott nekem a doki, és nem kórházaztunk.
(Igaz én eccer azt is mondtam, hogy én ugyan nem megyek kórházba, engem oda csak mentő visz. Mit ád Isten, kb 1 év múlva az utcáról vitt be a mentő. A doktor mosolyogva csak ennyit mondott: "Látom Katalin, behozatta magát". :rohog:)
 

blaci

Őstag
...
(Igaz én eccer azt is mondtam, hogy én ugyan nem megyek kórházba, engem oda csak mentő visz. Mit ád Isten, kb 1 év múlva az utcáról vitt be a mentő. A doktor mosolyogva csak ennyit mondott: "Látom Katalin, behozatta magát". :rohog:)

Ez tetszett!;) (Mármint a sztori!)
Mai napom apró öröme...!:dr_24:
(...csakhogy a témánál (is) maradjunk...! :D Hihihi...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap este beszéltem Papucskával, és puszit küld mindenkinek.

Éjszaka volt egy gyenge hipoja, de a többi cukija mind rendben volt. Ma jön haza a kórházból, és délután/este jön fórumozni, no meg élménybeszámolni. :)
 
Oldal tetejére