Babázhatok

Dudus

Új tag
Sziasztok!!

Holnap derül ki, hogy belépek-e kismama sorba????


Több,mint gyanusak a terhesség jelei....;)

A cukrom (talán a jó idő miatt) 4-6 között, tegnap rövid időre 10 volt, előtte meg 3
Viszont a múlt héten egyszer volt 20, a szerelék elhajlott a bőröm alatt és nem ment be inzulin, sajnos pár órámba beletelt mire rendeződött a helyzet. Csak reménykedem, hogy ez még nem érinti a babát...

Jut eszembe ti használtátok a kismamás szereléket vagy maradtatok a réginél? Vátsak át vagy ne? Félek, hogy később ne legyenek ilyen malőrök!

Dudus
 

borka

Őstag
Sziasztok!!

Holnap derül ki, hogy belépek-e kismama sorba????


Több,mint gyanusak a terhesség jelei....;)

Jut eszembe ti használtátok a kismamás szereléket vagy maradtatok a réginél? Vátsak át vagy ne? Félek, hogy később ne legyenek ilyen malőrök!

Dudus

Nem mintha érinett lennék a témában, :rohog: de érdekelne,hogy milyen a kismama szerelék :o, milyen pumpád van ?
 

Dudus

Új tag
Pontosan nem tudom hogyan néz ki az a szerelék. Egy barátnőm Debrecenben kapott olyat, azt mondja más a kiképzése és tuti nem hajlik el, mint a "hagyományos".
Majd elmegyek a Medtronichoz és megérdeklődöm, hogy melyik a jobb.
 

bogesz

Új tag
Sziasztok!!

Holnap derül ki, hogy belépek-e kismama sorba????


Több,mint gyanusak a terhesség jelei....;)

A cukrom (talán a jó idő miatt) 4-6 között, tegnap rövid időre 10 volt, előtte meg 3
Viszont a múlt héten egyszer volt 20, a szerelék elhajlott a bőröm alatt és nem ment be inzulin, sajnos pár órámba beletelt mire rendeződött a helyzet. Csak reménykedem, hogy ez még nem érinti a babát...

Jut eszembe ti használtátok a kismamás szereléket vagy maradtatok a réginél? Vátsak át vagy ne? Félek, hogy később ne legyenek ilyen malőrök!

Dudus
szia!
mi újság? kiderült már valami? kiváncsian várom a fejleményeket!:D
 

Kristin

Új tag
Használom a Sure-T infuzio szereléket. Nagyon szeretem! (Most 23 hetes vagyok, de térhesség előtt is használtam.)

Itt van info angolul, de meg lehet nézni egy video róla (kattincs arra: "View the Sure-T Demonstration"). Két naponta kell cserélni (nem három!), de ugy tudom, hogy az OEP csak három naponta csérét támogatja. Egyelőre újra beszűröm (csak áthélyezem) és leragásztom. Igy négy napig használom egy szereléket.

Szerintem sokkal kényelmesebb a Quick Set vagy Silhouettenél. Eredetileg gyereknek kesziteték.
 

Dudus

Új tag
Kedves Mindenki!

Mostmár biztos, hogy van pocaklakóm!!!!!:hurra:

Biztosat persze majd az UH után tudok mondani!
Borzasztóak a reggelek...
A cukrom is elég jó, a legtöbb 5-7 között van, néha kaja után felmegy 9-re. Nagyon remélem ez még sokáig így is marad, ismerve az eddigi olykor nem is kicsit kaotikus állapotot.

Dudus
 

borka

Őstag
Kedves Mindenki!

Mostmár biztos, hogy van pocaklakóm!!!!!:hurra:

Biztosat persze majd az UH után tudok mondani!
Borzasztóak a reggelek...
A cukrom is elég jó, a legtöbb 5-7 között van, néha kaja után felmegy 9-re. Nagyon remélem ez még sokáig így is marad, ismerve az eddigi olykor nem is kicsit kaotikus állapotot.

Dudus

Gratulálok,vigyázzatok magatokra.:cool:
 

bogesz

Új tag
Kedves Mindenki!

Mostmár biztos, hogy van pocaklakóm!!!!!:hurra:

Biztosat persze majd az UH után tudok mondani!
Borzasztóak a reggelek...
A cukrom is elég jó, a legtöbb 5-7 között van, néha kaja után felmegy 9-re. Nagyon remélem ez még sokáig így is marad, ismerve az eddigi olykor nem is kicsit kaotikus állapotot.

Dudus
gratulálok! nekem az egész nap borzasztó,émelygés,felpuffadás,aluszékonyság stb. de kibírom;)!
 

tímeácska

Őstag
Használom a Sure-T infuzio szereléket. Nagyon szeretem! (Most 23 hetes vagyok, de térhesség előtt is használtam.)

Itt van info angolul, de meg lehet nézni egy video róla (kattincs arra: "View the Sure-T Demonstration"). Két naponta kell cserélni (nem három!), de ugy tudom, hogy az OEP csak három naponta csérét támogatja. Egyelőre újra beszűröm (csak áthélyezem) és leragásztom. Igy négy napig használom egy szereléket.

Szerintem sokkal kényelmesebb a Quick Set vagy Silhouettenél. Eredetileg gyereknek kesziteték.

Ha valakit érdekel, a Roche-nak is van ilyen kaülje/szereléke: Rapid-D Link néven fut! Én nagyon sokat használtam, meg vagyok vele elégedve! Tényleg kiküszöbölhető vele a bőr alatti kanül-megtörés, ugyanis, fém tűje van! És sokkal vékonyabb a tű átmérője, mint bármelyik kanülé, így valóban kisebb heget hagy, annak ellenére kisebbet, hogy a "szokásos" kanülök sem hagynak olyan nagy heget!
Kifejezetten olyan személyeknek is ajánlják az anyaga miatt, akik bőre érzékeny a teflon-bevonatú kanülökre! Én is ezért kezdtem el használni, és valóban nem irritált!

Videó: http://www.youtube.com/watch?v=ZsFgNK8oYfQ
rapid-d link.jpeg
 

tímeácska

Őstag
Két naponta kell cserélni (nem három!), de ugy tudom, hogy az OEP csak három naponta csérét támogatja.

Az előbb említett Rapid-D Link kanült is 1-2 naponkénti cseréve ajánlják, míg a teflon kanülöket (Roche-nál FlexLink, TenderLink) 2-3 napos cserével...
 

Csatolások

  • infúziós tűk jellemzői.png
    infúziós tűk jellemzői.png
    27.6 KB · Olvasás: 6

bogesz

Új tag
csütörtökön megyek a védőnőhöz,először! nekünk is csinálnak terheléses vc.-ot? vagy most mit csinálnak? azt mondta kicsit hosszabb lesz mint késöbb.
 

tímeácska

Őstag
csütörtökön megyek a védőnőhöz,először! nekünk is csinálnak terheléses vc.-ot? vagy most mit csinálnak? azt mondta kicsit hosszabb lesz mint késöbb.

Nem, diabosoknál nem csinálnak terhelést! Bár, ezt az én védőnőmnek el kellett magyaráznom, hogy miért is nem...!:rohog: De azért odaadta a laborkérő papírt, amin az OGTT-t mégis kérni akarta, hogy pöcsételtessem majd le a dokimmal...:rohog:
Azért lesz kissé hosszabb az első vizsgálat, mert most állítja majd ki a "várandós anya könyvet" (terheskönyv), egy csomó adatot kell ide-oda írogatnia: egészségi állapot - betegségek, családi anamnézis, méricskélések (súly, magasság, vérnyomás, pocak körfogat, stb.), duma-duma-duma... A többi tényleg gyorsabb lesz! :cool:
 

bogesz

Új tag
Nem, diabosoknál nem csinálnak terhelést! Bár, ezt az én védőnőmnek el kellett magyaráznom, hogy miért is nem...!:rohog: De azért odaadta a laborkérő papírt, amin az OGTT-t mégis kérni akarta, hogy pöcsételtessem majd le a dokimmal...:rohog:
Azért lesz kissé hosszabb az első vizsgálat, mert most állítja majd ki a "várandós anya könyvet" (terheskönyv), egy csomó adatot kell ide-oda írogatnia: egészségi állapot - betegségek, családi anamnézis, méricskélések (súly, magasság, vérnyomás, pocak körfogat, stb.), duma-duma-duma... A többi tényleg gyorsabb lesz! :cool:
én is ettől félek,hogy magyaráznom kell! szerintem amióta dolgozik nem találkozott pumpával,nem rémlik hogy itt a környéken valakinek lenne! és mit csináltál a laboroddal?
 

mantanya

Aktív tag
én is ettől félek,hogy magyaráznom kell! szerintem amióta dolgozik nem találkozott pumpával,nem rémlik hogy itt a környéken valakinek lenne! és mit csináltál a laboroddal?

Nálunk nem hogy pumpát nem látott a védőnő, de gőze sem volt a cukros kismamákhoz. Elküldött a "szokványos" vizsgálatokra. Persze cukorterhelésen nem voltam.
 
Oldal tetejére