Cukorbeteg gondozó/gondozás

Zsu77

Új tag
Szolnok! Nem akartalak bántani ezzel, csak a mondatra felkaptam a fejem és le kellett írnom a véleményem. Tudom, hogy segíteni akarsz, de ez a fajta reagálás nekem sose jött be!
Ilyenkor arra gondoltam, hogy mások miért tudják ilyen egyszerűen elintézni egy vállrándítással, hogy legyen ez tovább más gondja. Én elmegyek ők pedig oldják meg! Az átlagosnál empatikusabb, érzékenyebb illetőnél ez nem működik.
Lehet, hogy így kéne- de nem megy. Pedig sok idegeskedéstől óvnám meg magam. Ilyen vagyok. És örülök, hogy nem egyedül!;)

Én ezt olyan esetben tudom elképzelni-mármint,hogy vállrándítással megy el az ember,hogyha a munkáját,amit nem mellesleg lelkiismeretesen,döcmentesen,az adott körülmények közt a lehető legjobban végezte,mégis kritákát és semmi elismerést kapott-értsd:van kalap-nincs kalap effektus,szóval ilyenkor könnyen lehet azt mondani,hogy na akkor csináljátok,majd meglátjátok...
Ha ez nem állt fönt,akkor szerintem tényleg nem lehet eljönni vállrándítással.
Na de ha ez nem állt fönt,én személy szerint nem mennék el...
Ha pedig a személyes ok költözést,vagy más egyéb-nemtehetekróla-okot rejt,én nem venném fel,gondolnám,hogy ahogy egyszer én belerázódtam,úgy más is belefog.
Hát ezért néztem,mint borjú az újkapura,amikor ezt a bejegyzést elolvastam és azután meg tudtam együttérezni Szolnokkal.
 

Zsu77

Új tag
Az az ember aki lelkiismeretesen végezte idáig a munkályát, észre sem veszik, csak majd akkor ,amikor ráébrednek a hiányára.

És ez még finoman van szólva...
Vannak ám ettől sokkal kegyetlenebb munkahelyek,amiket hidd el,egy bizonyos idő után képtelenség tovább csinálni,saját jól felfogott egészségügyi-értsd: prevenciós-okok miatt!!!
Tudom,hogy miről beszélek,jöttem már el ilyen helyről...Vállrándítással...
Ahol mindig azt nézik,hogy most hogyan veszed a levegőt és ha nem úgy,már ordítoznak.És ebben most semmi túlzás nem volt.
De mondom:ha egy munkahely nem ilyen,én nem hagynám ott.
Azt hogy nincs elismerés,azt ma már túl kell élni.De ha az embert abban is bántják,ami normális,hát az azért mindennek a teteje!
 

dg

Őstag
Ha pedig a személyes ok költözést,vagy más egyéb-nemtehetekróla-okot rejt,én nem venném fel,gondolnám,hogy ahogy egyszer én belerázódtam,úgy más is belefog.
Hát ezért néztem,mint borjú az újkapura,amikor ezt a bejegyzést elolvastam és azután meg tudtam együttérezni Szolnokkal.

Növényke! Ne rugaszkodjunk el a konkrét esettől az egekig burjánzó általánosításokkal.
Informálódónak pont az a baja, hogy ha ő elmegy, nem lesz más, és ez szemmel láthatólag egyedül őt zavarja morálisan, és gyakorlatilag.
És belegondoltál? Túl az egyéni problémán, itt arról is szó van, hogy egy kórháznak(!) nincs egyetlen dietetikusa sem. :confused:

Ezen felül aki emberekkel foglalkozik, olyan szemléletű legyen, mint Informálódó és Christina! Máskülönben nagy szívességet tenne a köznek pályaelhagyással. S mithogy ez nem ilyen egyszerűen működik, kezdhetnénk sorolni kis kórházi rémtörténeteinket, amivel itt szinte mindenki rendelkezik. Rögtön más megvilágításba kerül a lelkiismeretesség kérdése, ha a saját, de még inkább a gyerekünk bőréről van szó, igaz?
 

szolnok

Új tag
<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"> <title></title> <meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 2.4 (Linux)"> <style type="text/css"> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style>

Kedves Mindenki !


Természetesen senki nem sértett meg engem azzal, hogy más a véleménye mint az enyém.



Az Informálódó név alatt megjelent beírást azonban most sem értem, és nem is tudnék most se mást reagálni rá, mint ahogy azt már megtettem. Itt ugyanis szerintem lényegtelen hogy a dolgozó aki ilyen vagy olyan okok miatt megválik a munkahelyétől, mit érez, milyen lelkiismereti gondolatai vannak, vagy nincsenek. Ő elmegy. A probléma megoldásának a feladata nem az övé, / nem is volt az övé / Ezért vannak az igazgatók, főorvosok, főnővérek stb.


Az , hogy adott esetben egy lelkiismeretes dolgozót mennyire becsülnek meg, vagy nem becsülnek meg, az egy másik kérdés.


Az, hogy egy nagy kórház vezetése esetleg csak akkor kap a fejéhez, hogy nincs dietetikusa, ha jelentkezik a gond, szomorú és sajnálatos módon jellemző .!


Na persze nem csak a kórházakra jellemző ez.


Én is a lelkiismeretes dolgozók közé tartoztam mindig /sajnos/ , volt jó pár álmatlan éjszakám a munka menetek miatt . Aztán egy szép napon jött egy 35 év körüli ifjú titán főnöknek, és azzal kezdte:
tessék tudomásul venni, hogy az iparban eltöltött xxx év, és megőszült halánték nem érdem, és senki nem pótolhatatlan. És ennek megfelelően cselekedett.
De ez már tényleg más téma.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<style type="text/css"> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style>

Kedves Mindenki !


Az, hogy egy nagy kórház vezetése esetleg csak akkor kap a fejéhez, hogy nincs dietetikusa, ha jelentkezik a gond, szomorú és sajnálatos módon jellemző .!


Na persze nem csak a kórházakra jellemző ez.

Ez, sajna nagyon állat módon igaz. Nincs is ezen mit szépíteni, a tény az tény.
 

pusimelu

Őstag
Érdekes téma!
Én a Christina féle lelkizős csoportba tartozom és talán azért nem volt még sok munkahelyem!
Szolnoknak is igaza van mert azon már hiába rágódik hogy mi lesz utána?
Az egészségügy pedig úgy ahogy van .....
 

pusimelu

Őstag
Drága Meli!
Erre mérget mertem volna inni! :p
Ezt az első perctől éreztem, ahogy megismertelek.

Most menőzök Teki!
Christina! Azt mondják a körülöttem élők hogy már sokat alakultam javultam szerintük!Határozott vagyok de azt nem szeretem ha engem a gyerekeimet vagy bárkit ok nélkül bántanak!:mad:
Talán az élet megkeményít nem csak engem hanem minden olyan embert aki ilyen lelkizős mint én!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Papucska, nem is megkeményítésre kell gondolni, hanem inkább a lazaságra. Ha a gyerkőcök azt látják, hogy könnyen veszed az akadályokat, akkor arról vesznek példát. Szerintem is sokat fejlődtél, de én csak ahhoz tudok viszonyítani, ami keveset meséltél magadról. E egyébként én a kisgyóni talin nem láttam rajtad fölösleges parát, nem hinném, hogy bármi gond lenne. Abszolút a biztonság érzetet, és a jó humort láttam rajtad. Szeintem neked a biztonság nagyon fontos.
 

Zsu77

Új tag
Most menőzök Teki!
Christina! Azt mondják a körülöttem élők hogy már sokat alakultam javultam szerintük!Határozott vagyok de azt nem szeretem ha engem a gyerekeimet vagy bárkit ok nélkül bántanak!:mad:
Talán az élet megkeményít nem csak engem hanem minden olyan embert aki ilyen lelkizős mint én!

Szerintem semmi megkeményedés nincs abban,hogyha az ember mérges az ok nélküli bántalomra.Nagyon fontos dolog az igazság-érzet,és ha ez feldühíti is az embert,az nem zárja ki a jószívet!;)
 

pusimelu

Őstag
Papucska, nem is megkeményítésre kell gondolni, hanem inkább a lazaságra. Ha a gyerkőcök azt látják, hogy könnyen veszed az akadályokat, akkor arról vesznek példát. Szerintem is sokat fejlődtél, de én csak ahhoz tudok viszonyítani, ami keveset meséltél magadról. E egyébként én a kisgyóni talin nem láttam rajtad fölösleges parát, nem hinném, hogy bármi gond lenne. Abszolút a biztonság érzetet, és a jó humort láttam rajtad. Szeintem neked a biztonság nagyon fontos.

Nekem aki gyerekkoromban annyi bizonytalanságon mentem át a legnagyobb biztonságot talán a férjem és a gyerekeim nyújtják!
Ők mindenben támogatnak segítenek!A z új munkahely pedig megint változtatott rajtam, mert sokszor meg kellett védeni magam és elején bőgtem ,most már nem!
A legtöbbet a betegség változtatott rajtam egészségesebben eszik a család ,amit holnap akartam megcsinálni azt megpróbálom nem elhalasztani mert ki tudja mit hoz a másnap!
A legfontossabb ,hogy nem fekszem le haraggal mindent megpróbálunk megbeszélni!
Nem utolsó sorban a fórum is segített mert látom hogy így is minden tökéletesen működik nem vagyok semmivel sem kevesebb!Köszi nektek!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem aki gyerekkoromban annyi bizonytalanságon mentem át a legnagyobb biztonságot talán a férjem és a gyerekeim nyújtják!
Ők mindenben támogatnak segítenek!A z új munkahely pedig megint változtatott rajtam, mert sokszor meg kellett védeni magam és elején bőgtem ,most már nem!
A legtöbbet a betegség változtatott rajtam egészségesebben eszik a család ,amit holnap akartam megcsinálni azt megpróbálom nem elhalasztani mert ki tudja mit hoz a másnap!
A legfontossabb ,hogy nem fekszem le haraggal mindent megpróbálunk megbeszélni!
Nem utolsó sorban a fórum is segített mert látom hogy így is minden tökéletesen működik nem vagyok semmivel sem kevesebb!Köszi nektek!
A család biztonsága, szeretete, és kitartása mindennél fontosabb, ez alapvető igényünk. A munkahely és a tágabb környezet meg olyan, amilyen. Ha meg van a biztonságos családi háttér, akkor a környezet akadályait sokkal könnyebb legyőzni. Téged körülvesz a szeretet és a lényedből ered, hogy te is szeretettel fordulj más felé, talán ezért olyan ijesztő számodra, hogy ez nem mindenkinél alapvető tulajdonság.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma volt alkalmam a főorvos úrtól megkérdezni az érfestéses szemfenék vizsgálatot, hogy nálunk, nálam elvégzik-e.
Azt mondta a doki, hogy semmi akadálya, de ezt a vizsgálatot azoknál végzik el, akiknél a hagyományos szemfenék vizsgálat nem ad pontos eredményt a kiserek állapotáról.
 

borka

Őstag
Köszönöm szépen a percíz választ. Ha ezt elmondta volna a szemrvos biztosn megértettem volna ,de aza hozzá állás nagyon kiakasztott.
 

dg

Őstag
Köszönöm szépen a percíz választ. Ha ezt elmondta volna a szemrvos biztosn megértettem volna ,de aza hozzá állás nagyon kiakasztott.


A legtöbb esetben valóban csak az előadásmód stílusán múlik minden. Emberi hangon, a páciensek megbántásának mellőzésével szinte bármilyen kellemetlen hírt lehetne közölni annélkül, hogy felháborodnának rajta. Én se tudom magamra erőltetni, hogy megbarátkozzam ezzel a mindennapos jelenséggel.
 
Oldal tetejére