Cukorbeteg gondozó/gondozás

blaci

Őstag
Na, szóval, ma voltam dokibácsinál. Büszkén vittem kicsi könyvemet, benne a (számomra) tökéletes eredményekkel. Vártam a nagy dicséretet, mint anya az első gyermekénél, gondoltam, na ezt kapd ki ( 4,6-7,9 közötti értékek).:dr_24::dr_24: Erre dokibácsi mit mond? TÚL JÓK AZ EREDMÉNYEK! lejjebb vesszük az inzulinokat.:mad:
...

Szia Marcsi!
Valahonnan ez nekem olyan ismerős…:o Ja, igen! Meg is van, ugyanezt mondta a dokim…;):)
Nekem nem "szállt el"…szóval, bejött neki a dolog anno…remélem, nálad is így lesz!
Még valami...egy mérés után még ne ítélj, ez (sem) nem megy olyan gyorsan…
Üdv.,
Laci …aki kíváncsian várja az eredményt! Megírod majd…?:dr_24:

Ui.: Ha viszont nem jön be, én visszaállnék az előző jól működő kezelésre, mert igenis az a fontos, hogy az eredmények (is) jók legyenek!
A doki csak próbálkozik...
 
Igazad van, "öreg harcos",(bocsi, ez tiszteletből jött) én is így gondoltam magamban. Kaptam egy olyan infót is tőle, hogy a mért érték+20%inzulint kell beadni. Namost én mértem 5,5-öt, és ő délre 8E írt. Kiszámoltam, és szerintem igaza lesz.
Nem szeretem, ha nem nekem van igazam, de majd feldolgozom.
 

blaci

Őstag
Szia Marcsi!
Hát, köszönöm szépen!:dr_24: Jó lenne ha megérném majd, hogy kiérdemeljem a címet..!;):)
(A szerény, kis 5 éves tapasztalatom ehhez még kevéske…)
Remélem igaza lesz a dokidnak és jó lesz, de ez is csak egy séma, ha magamat nézem pl., akkor a mért értékem+20% inzulin, rövid időn belül földhöz vágna…
Fontos azért itt még mondjuk az éppen elfogyasztott szénhidrát mennyisége is.
Gondolom ezt nem általánosságban követendőnek, hanem neked személyre szólóan mondta a doki.
Csak azért, nehogy valaki kísérletezni kezdjen ezzel önállóan…:dr_31:
Üdv.,
Laci
 
Na, mértem, 8,5.:rolleyes:

Nem általánosságként mondta, hanem megemlítette, mint egy lehetőséget, majd 100 éves gyakorlatom után. Meg azt is mondta, hogy + - 2 E lehet eltérni az ajánlott adagtól.
Hát én sem kísérletezem ezzel, csak mint infót dobtam be a közösbe, és sikerült felkavarnom az érzelmeket. (idáig hallatszott a felhördülés:D)

Na, szóval most ez van. (Nekem lett igazam:rohog::rohog:)
1 hétig tartom dokibácsi rendelkezését, átrendezem a szénhidrátokat, aztán meglátjuk.
 

blaci

Őstag
Na, mértem, 8,5.:rolleyes:

Nem általánosságként mondta, hanem megemlítette, mint egy lehetőséget, majd 100 éves gyakorlatom után. Meg azt is mondta, hogy + - 2 E lehet eltérni az ajánlott adagtól.
Hát én sem kísérletezem ezzel, csak mint infót dobtam be a közösbe, és sikerült felkavarnom az érzelmeket. (idáig hallatszott a felhördülés:D)

Na, szóval most ez van. (Nekem lett igazam:rohog::rohog:)
1 hétig tartom dokibácsi rendelkezését, átrendezem a szénhidrátokat, aztán meglátjuk.

Az a 8,5 nem is olyan rossz ebéd után...;)

:dr_24::dr_24::dr_24:
Az a "felhördülés" az nem mi voltunk...;) Nézz körül, hátha nálatok történt valami a közelbe...:dr_31::):rohog:
Én csakis kíváncsi voltam és számolgattam egy kicsit...:dr_31::):dr_24:
 
na, ne csináld, így nem lesz igazam!!!:mad: ( egyébként sajna tényleg nem rossz, utánanéztem, de ezt ne mond el dokibácsimnak:rolleyes:)

(fura a 4,7-6,8 után)
 

sünike

Új tag
Na, mértem, 8,5.:rolleyes:

Nem általánosságként mondta, hanem megemlítette, mint egy lehetőséget, majd 100 éves gyakorlatom után. Meg azt is mondta, hogy + - 2 E lehet eltérni az ajánlott adagtól.
Hát én sem kísérletezem ezzel, csak mint infót dobtam be a közösbe, és sikerült felkavarnom az érzelmeket. (idáig hallatszott a felhördülés:D)

Na, szóval most ez van. (Nekem lett igazam:rohog::rohog:)
1 hétig tartom dokibácsi rendelkezését, átrendezem a szénhidrátokat, aztán meglátjuk.
Tuti nem mi(Laci se nem és Hangyusz se nem)hörögtünk!!!:rohog:
 

blaci

Őstag
Szia Marcsi!
Szabad érdeklődni...?:dr_24:
Vacsoránál hogyan működött dokibácsid elmélete a gyakorlatban...? Remélem még mindig nincs igazad...;):)
Üdv.,
Laci ...aki bocsi ám, tudom, hogy azt nem szereted...!:dr_31::)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Majd amikor már a hamut is mamunak mondod,talán itt is megvalósulnak ezek a dolgok.:( Addig meg csak csorogjon a nyálunk.:mad:
Hát én már hamarosan hamunak mondom a mamut :rohog::rohog::rohog:. Mit szólna a doktorom, ha belépve a rendelőbe, és nyújtanám a kezem? :o:o Persze ő sem a zajtóban fogad.
No de nincs itt semmi zokszó, vagy panasz, áááá, hát merünk mink szólni? ;) (Egyébként nálunk tényleg nagyon rendben vannak a dolgok, sokakhoz képest, amiket itt olvasok :()
(Kár hogy nincs nyálcsorgatós grimasz, csak nyelvnyújtogatós :p)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Majd amikor már a hamut is mamunak mondod,talán itt is megvalósulnak ezek a dolgok.:( Addig meg csak csorogjon a nyálunk.:mad:
Azért az is eszembe jut ilyenkor, hogy már 5 éve le tudom tölteni az adatokat számtangépre, és mégis kontroll előtt rajzolnom kell azt a rühes naplót.
Emilen is el tudnám küldeni, vagy akár színesben kinyomtatva elvinni.

Szóval van elmaradás bőven, több téren is, lassan a technika már nem is tartozik ide, már rég nem fakereket használunk mi sem. A meglévő alkalmazásával van lemaradásunk, és a hozzátartozó körítéssel.
 

borka

Őstag
A csepeli rendelőben is nagyon normálisan mennek a dolgok,szintén először a nővér fogad. Ő elintézi az apróságokat, átadja a dokinéninek és Őnála megbeszélünk mindent.Persze a naplóm átnézése után.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nagyjából nálunk is így zajlik az ügymenet, és jó is. Legalább nálunk van diab, és értenek is hozzá. Valahol középmezőnyben futunk, a semmilyen kezelés, és a látott video között.
 
Szia Marcsi!
Szabad érdeklődni...?:dr_24:
Vacsoránál hogyan működött dokibácsid elmélete a gyakorlatban...? Remélem még mindig nincs igazad...;):)


Hát sajna neki van igaza:mad:
Jók az értékek, tőtöm a táblázatot, majd én is megosztom, ha rájövök hogy kell. Aztán kérem majd a kiértékeléseket.

Szóval 2 napja újra dolgozom, féltem, hogy minden felborul, de nem, minden oké.

visszatérve előző témámhoz:
ha pl 7,1 a cukor, akkor 20%a 1,42, az annyi mint 8,52. nekem meg azt mondta a doki, hogy 8-10 közötti egységet adjak be. Erre mondom, hogy működik. De nem kísérletezgetem ám, csak ellenőrzöm az elméletét.;)
 
megnéztem a videót, hát igen. Az a rendelő meg sem közelíti a miénket. (csempézett falak, hosszú sorok, zsúfolt helység stb.)
Szerintem a diabtalin elmondottak alapján a D-Cont is valami hasonlót tervez a kütyüvel meg a programmal, amiről szó volt. Kérdés: dokik fogják-e használni. (Az én dokim kb 100 éves.)minden számítógépes dolgot a nővérke csinál.

De álmodni jó!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
megnéztem a videót, hát igen. Az a rendelő meg sem közelíti a miénket. (csempézett falak, hosszú sorok, zsúfolt helység stb.)

De álmodni jó!!
Szerintem azért külhonban sem ennyire csili-vili és profi minden. Biztosan ott is ülnek a váróban, nem hinném, hogy a doktor és az asszisztens az üres rendelőben várná az egy szem pácienst.
De kétségtelen, hogy nálunk a csili-vilitől fényévekre vagyunk. Egy tiszta, kultúrált rendelővel megbékélnénk, de az mindenhol követelmény kellene, hogy legyen.
Nálunk nagyon szép a diab rendelő és váró, de tudom, hogy ez nem általános. A váróban a falak ugyan csempézettek, ez követelmény, de nálunk pl. van klíma, az ablakon modern sötétítő, párnázott székek, asztal, és állványos szekrény, ahol a prospektusok szépen sorakoznak, és van kézmosási lehetőség.
Ja, és a váró az orvosi szobával, repi helyiséggel külön kulccsal zárható, vagyis rendelési időn túl senki nem tud oda bemenni, aki csak csámborog az SZTK-ban.
 
Oldal tetejére