Cukorbeteg gondozó/gondozás

dg

Őstag
Nem érdekük továbbküldeni a beteget, mert attól félnek, hogy rosszabb minősítést kapnak (szerintem a tb-től, de nem mondta ki egyértelműen) és az esetlegesen nem indokolt viszgálat árát velük térítettik meg. (nekem ezt mondta a háziorvosom igaz más orvosi probléma kapcsán.


Ja? Akkor ez is presztizs- és anyagi kérdés... Ezzel együtt érthetetlen, hogy ugyan mi rizikója van egy diagnosztizált cukros megfelelő helyre való küldésének a vizsgálatokkal együtt. ???
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Egy ismerősöm Édesapjáról nemrég tudtam meg hogy cukorbeteg. II. típusú.
Eddig csak a háziorvos kezelte, vannak szövődmények is, magas vérnyomás, szív. Tanácsoltam egy diabatológus szakorvos felkeresését, mert eddig nem küldte el a háziorvosa.... no comment
Tudna ajánlani valaki Budapesten egy diabetológust, aki el tudja neki mondani mi hogy merre hány méter, mert pl még napi ch mennyiséget se állítottak neki, csak a gyógyszert cserélgetik.
Volt már egynél, de az nem foglalkozott vele.
Előre is köszönöm!


Sajnos mindenféle képpen a háziorvostól kell beutalót kérni ,mert a nélkül sehol nem fogadják. A diabetológiai szakrendelés beutaló köteles.
 

linus

Tag
Kérni kérne is(beutalót). Méri rendszeresen a cukrát, próbál diétát tartani, de nem tudja mit mivel hogyan, stb Sajnos a magas vérnyomás, szív baj a magas cukortól van neki.
Szomorú, hogy többet tenne az egészségéért, de nem foglalkozik vele senki!!!!
Pl én mondtam neki, ha magas picit a cukra, tessék sétálni, mozogni, az lejjebb nyomja.
Már ott tart, magánrendelésre is elmegy, csak foglalkozzon vele rendesen valaki!
 
Sziasztok!
A nagy érdeklődésre való tekintettel röviden összefoglalom diabos múltamat a kíváncsiabbaknak. Tehát: 2006 augusztusa, új munkahely, üzemorvos. Vérnyomás: 215/110, cukor 16. 1 hó betegácsi, gyógyszerek, de semmi más. (diaprel, duopril, fenobrat, meforal 850). Így éldegéltem szépen, havonta doktornéni nézegette a vérnyomást, cukrot, csóválta a fejét, de nem tett semmit. ( még azt sem mondta, hogy diétázzak). 2010. húsvét előtti péntek: szabi, hogy készülhessek a népvándorlásra. Ehelyett ágynak dőltem, étvágytalanság, fáradtság, hányinger, remegés, stb. Ha meforált vettem be, remegés elmúlt. Aztán ápr. 6-án dokinéni. Ott kiderült, hogy a vérnyomásom 170/110, a cukrom 25. Mentő, kórház.
Szóval a kistarcsai kórházban voltam 10 napot. Kivizsgáltak, gyulladás a szervezetbe, baci a vérbe. Rögtön inzulint kaptam, meg antibiotikumot vénásan. Élmény volt, mivel mindig rettegtem a tűtől. Aztán rájöttem, ez a tű nem AZ a tű, és innen már minden ment, mint a karikacsapás. (Humulint kapok)
Most itt tartunk. Nagyon rendesek voltak velem, le a kalappal. És diabos dokibácsi is elég kedves, bár határozott. 11-én megyek hozzá, aztán vissza a melóhelyemre. Már nagyon várnak, remélem üzemorvos nem fog kötözködni.
Most itt szemezgetek, tanulgatok, már egy kis füzetet telejegyzeteltem, de már kezd látszani az eredmény.
Hát ennyi "röviden". Aki kérdez, annak szívesen válaszolok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
A nagy érdeklődésre való tekintettel röviden összefoglalom diabos múltamat a kíváncsiabbaknak. Tehát: 2006 augusztusa, új munkahely, üzemorvos. Vérnyomás: 215/110, cukor 16. 1 hó betegácsi, gyógyszerek, de semmi más. (diaprel, duopril, fenobrat, meforal 850). Így éldegéltem szépen, havonta doktornéni nézegette a vérnyomást, cukrot, csóválta a fejét, de nem tett semmit. ( még azt sem mondta, hogy diétázzak). 2010. húsvét előtti péntek: szabi, hogy készülhessek a népvándorlásra. Ehelyett ágynak dőltem, étvágytalanság, fáradtság, hányinger, remegés, stb. Ha meforált vettem be, remegés elmúlt. Aztán ápr. 6-án dokinéni. Ott kiderült, hogy a vérnyomásom 170/110, a cukrom 25. Mentő, kórház.
Szóval a kistarcsai kórházban voltam 10 napot. Kivizsgáltak, gyulladás a szervezetbe, baci a vérbe. Rögtön inzulint kaptam, meg antibiotikumot vénásan. Élmény volt, mivel mindig rettegtem a tűtől. Aztán rájöttem, ez a tű nem AZ a tű, és innen már minden ment, mint a karikacsapás. (Humulint kapok)
Most itt tartunk. Nagyon rendesek voltak velem, le a kalappal. És diabos dokibácsi is elég kedves, bár határozott. 11-én megyek hozzá, aztán vissza a melóhelyemre. Már nagyon várnak, remélem üzemorvos nem fog kötözködni.
Most itt szemezgetek, tanulgatok, már egy kis füzetet telejegyzeteltem, de már kezd látszani az eredmény.
Hát ennyi "röviden". Aki kérdez, annak szívesen válaszolok.
Marcsi, nagyon köszönöm, hogy leírtad a kezdeteket.

Az lett volna az igazi, ha 2006-ban ránk találsz. Nem hagytuk volna, hogy a doki nénid "csak" csóválja a fejét, hanem elzavartunk volna a megfelelő helyre, mint pl. diab szakorvos, aki megfelelő vizsgálatokat végeztetett volna, és mindjárt az elején a megfelelő terápiát alkalmazta volna. A 2006-tól eltelt időszak alatt a nem megfelelő kezelés többet ártott(hatott) a szervezetednek, mint mostantól az elkövetkezendő 50-70 év, ami még hátra van.
A határozott, de kedves diab dokik pedig jó dokik (de azért mi is neveljük őket :D).

Nem tudom, már megtetted-e, de ezt az oldalt: http://drinfo.hu/forum/altalanos-ke...vezmeny-diabetes-betegeknek-10.html#post61872 olvasd el, mert az adókedvezmény jár neked, de neked kell végigjárni az útját.

Itt pedig: http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/698-cukorbeteg-gondozo-gondozas-101.html azzal foglalkozunk, hogy az inzulinos diabosoknak milyen időközönként, és milyen vizsgálatokat kell elvégeztetni, ami mutatja az egészségi állapotot, és időben felhívja a figyelmet, ha valahol van tennivaló.

Mi is várjuk a kérdéseket, és örülök, hogy közöttünk vagy.
 
Kedves Kata!
Én is örülök, hogy idetaláltam. Kellett volna már előbb is, de ki gondolta volna...
Egyébként igazad van, mert találtak valamit a szívemmel is, kaptam rá gyógybogyót. (Gyors a pulzusom). Lehet, hogy még mindig gyógyszeres lennék, ha...
De kár a múlton keseregni. A diéta meg csak használ, már ledobtam 5 kg-ot. Még egyszer ennyit akarok. 162cm és 67 kg vagyok, 72 voltam. Csak ez a számolgatás... bár már elég sok minden megy fejből, kivéve a főtt étel. Azt mindig elrontom.
Elolvasom, amiket ajánlottál
 

borka

Őstag
Kérni kérne is(beutalót). Méri rendszeresen a cukrát, próbál diétát tartani, de nem tudja mit mivel hogyan, stb Sajnos a magas vérnyomás, szív baj a magas cukortól van neki.
Szomorú, hogy többet tenne az egészségéért, de nem foglalkozik vele senki!!!!
Pl én mondtam neki, ha magas picit a cukra, tessék sétálni, mozogni, az lejjebb nyomja.
Már ott tart, magánrendelésre is elmegy, csak foglalkozzon vele rendesen valaki!

Szia Lina ! Szeretnénk hallani az ismerősödről,történt-e az ügyben valami?
 

sünike

Új tag
Kedves Kata!
Én is örülök, hogy idetaláltam. Kellett volna már előbb is, de ki gondolta volna...
Egyébként igazad van, mert találtak valamit a szívemmel is, kaptam rá gyógybogyót. (Gyors a pulzusom). Lehet, hogy még mindig gyógyszeres lennék, ha...
De kár a múlton keseregni. A diéta meg csak használ, már ledobtam 5 kg-ot. Még egyszer ennyit akarok. 162cm és 67 kg vagyok, 72 voltam. Csak ez a számolgatás... bár már elég sok minden megy fejből, kivéve a főtt étel. Azt mindig elrontom.
Elolvasom, amiket ajánlottál

Szia Marcsi67!
Mennyire gyors az a pulzus és miféle a bogyesz amit kaptál rá?:dr_31:
 

linus

Tag
Szio!
Hát sajna nagy előre lépés nem. Volt 2 orvosnál is, de semmi nem történt az ügyben. Még a ch számolást sem mondták el neki. Egy táblázat alapján megmondták hány kalóriára van szüksége a kora alapján és ennyi. Nem kapott választ a kérdéseire.
Mindenesetre nem adja fel, igaz az elmúlt 2-3 hétben nem tudom történt-e változás.
Az egyik orvos lerendezte annyival, ha nem hat a gyógyszer akkor inzulint kap. De még a diétát se kérdezte meg, de mivel saját maga próbálkozik lehet azért nem hat a gyógyszer jól. Bár ebben a témában (gyógyszeres kezelés) nem vagyok otthon. Mindenhol azt olvasom fontos a diéta, de akkor mért nem képes valaki konkretizálni a dolgokat??
Remélem lassan azért célba ér...
 

borka

Őstag
Szio!
Hát sajna nagy előre lépés nem. Volt 2 orvosnál is, de semmi nem történt az ügyben. Még a ch számolást sem mondták el neki. Egy táblázat alapján megmondták hány kalóriára van szüksége a kora alapján és ennyi. Nem kapott választ a kérdéseire.
Mindenesetre nem adja fel, igaz az elmúlt 2-3 hétben nem tudom történt-e változás.
Az egyik orvos lerendezte annyival, ha nem hat a gyógyszer akkor inzulint kap. De még a diétát se kérdezte meg, de mivel saját maga próbálkozik lehet azért nem hat a gyógyszer jól. Bár ebben a témában (gyógyszeres kezelés) nem vagyok otthon. Mindenhol azt olvasom fontos a diéta, de akkor mért nem képes valaki konkretizálni a dolgokat??
Remélem lassan azért célba ér...

Javasolnám neki is a 8.ai programot.
Diabétesz Családi Centrum nyílik - május 8
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!
Én is örülök, hogy idetaláltam. Kellett volna már előbb is, de ki gondolta volna...
Egyébként igazad van, mert találtak valamit a szívemmel is, kaptam rá gyógybogyót. (Gyors a pulzusom). Lehet, hogy még mindig gyógyszeres lennék, ha...
De kár a múlton keseregni. A diéta meg csak használ, már ledobtam 5 kg-ot. Még egyszer ennyit akarok. 162cm és 67 kg vagyok, 72 voltam. Csak ez a számolgatás... bár már elég sok minden megy fejből, kivéve a főtt étel. Azt mindig elrontom.
Elolvasom, amiket ajánlottál
No, itten vagyok ám én is.

Marcsi, nagyon jó olvasni, hogy pozitívan állsz a dologhoz, mármint hogy nem a múlton keseregsz. Úgy történt, ahogy történt, de a tapasztalatokat mindenképp fel lehet használni a jövőre vonatkozóan.

Én egyébként úgy sejtem, ha időben megfelelő kezelést kapsz, akkor talán még gyógyszeres lennél, de ez egyáltalán nem biztos. Viszont ha szükséges, és időben kezdik az inzulin terápiát, akkor az egészséged is talán más képet mutat. Azért ajánlottam Csigut, mert ehhez a részéhez ő ért igazán.

A diabos diéta valóban a legtökéletesebb, még nem diabos embernek is az lenne. Arra készülj, ill. számíts rá, ha fogysz, akkor változni fog az inzulin igényed is, mégpedig csökkenteni kell majd.

Hja, főzik, főtt ételek.... Azok még néha napján rajtunk is kifognak. Sok ételnél, így a főtt ételnél sem önmagában a CH számolási képességen, vagy CH ismereten múlik, hogy megfelelő volt-e a kiszámolt inzulin.
A megfelelő, vagy elegendő tapasztalatot te is hamar el fogod sajátítani.
:):):cool:
 
Már a családom is azt eszi, amit én (én vagyok a konyhafőnök és a hűtőfelelős), így sikerült a férjem 7-8- as cukorszíntjét 6,1-re vinni. Mérem őt is, nem ússza meg. (sziszeg az újszúráskor :) )
Sok tanulnivalóm van, de félős vagyok. Ha egyszer valami beválik, nem merek változtatni rakta, így kicsit unalmas minden reggel és délután ugyanazt enni. Nem tudtok valami helyet, ahol le van írva, mit mivel lehet helyettesíteni? (Pl. párizsi. kezdem unni)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Már a családom is azt eszi, amit én (én vagyok a konyhafőnök és a hűtőfelelős), így sikerült a férjem 7-8- as cukorszíntjét 6,1-re vinni. Mérem őt is, nem ússza meg. (sziszeg az újszúráskor :) )
Sok tanulnivalóm van, de félős vagyok. Ha egyszer valami beválik, nem merek változtatni rakta, így kicsit unalmas minden reggel és délután ugyanazt enni. Nem tudtok valami helyet, ahol le van írva, mit mivel lehet helyettesíteni? (Pl. párizsi. kezdem unni)
Nem kell párizsira szorítkozni, elvileg bármit lehet enni, de módjával. A tapasztalat megmutatja, hogy mit lehet, és mit nem.

Marcsi, ezt a könyvet ajánlom: http://www.springmed.hu/index.php?menu=kiadvany&id=143

A szombati talin, ahova mész, biztosan lesz, és az ilyen rendezvényeken általában akciósan lehet hozzájutni. Ez a könyv sokunknak meg van, én csak ajánlani tudom. Minden van benne, tudomány, recept, étrendi tanács. Szóval petákot vigyél magaddal. ;)
 
Na, szóval, ma voltam dokibácsinál. Büszkén vittem kicsi könyvemet, benne a (számomra) tökéletes eredményekkel. Vártam a nagy dicséretet, mint anya az első gyermekénél, gondoltam, na ezt kapd ki ( 4,6-7,9 közötti értékek).:dr_24::dr_24: Erre dokibácsi mit mond? TÚL JÓK AZ EREDMÉNYEK! lejjebb vesszük az inzulinokat.:mad:
Micsoda??? Túl jók, hát nem az a cél, hogy jó legyen?
Most majd kíváncsi vagyok, miket mérek. Megint variálhatom a szénhidrátokat, rámegy vagy 5 napom, mire megtalálom az egyensúlyt.

Később, tele pocakkal arra gondoltam, nem baj az, ha lejjebb vette az adagokat. Ez akár még jót is jelenthet, nem vagyok "annyira" cukros.
Igaz, hogy sosem gyógyulok ki belőle, de a kevesebb több elmélet szerint ez így jobb.
Hm.. mi lesz ebből? Már délben az új adagot adtam, majd mérek 1/2 2-kor. Remélem, igaza lesz a dokinak, és így sem "szállok el.":)

(Bocsi, ha nem ide tartozik, de ki kellett jönnie.)
 
Oldal tetejére