Cukorbeteg gondozó/gondozás

dekar

Új tag
Sziasztok
Teljesen le vagyok döbbenve, hogy a habostortán kívül mennyi minden emelheti szegény diabéteszes vércukrát, ezek után figyelni fogom a barométert, mert egyszer nagyon kutyául éreztem magam, nem tudtam mire vélni a dolgot, közben meg csak a légnyomás esett le nagyon durván.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok
Teljesen le vagyok döbbenve, hogy a habostortán kívül mennyi minden emelheti szegény diabéteszes vércukrát, ezek után figyelni fogom a barométert, mert egyszer nagyon kutyául éreztem magam, nem tudtam mire vélni a dolgot, közben meg csak a légnyomás esett le nagyon durván.
Ezt én is nagyon megérzem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma megyek macula OCT-re. Én kértem egy komolyabb szemvizsgálatot, mint a natúr szemfenékvizsgálat.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma megyek macula OCT-re. Én kértem egy komolyabb szemvizsgálatot, mint a natúr szemfenékvizsgálat.
Nna, meg volt tegnap az OCT-m. Minden rendben van, de nem is ez a lényeg, hanem hogy kértem a vizsgáló nénit, hogy én is hadd nézzem meg a számtangépre elmentett fotót mindkét szememről. Nagyon jó volt látni a sajátomat, hiszen ilyen fotót csak könyvben és újságban (DrInfo) láttam. Jó volt, hogy mindent türelmesen elmagyarázott, és megmutatott a képen.

Maga a vizsgálat nem volt olyan kellemetlen, mint amire számítottam, igaz, úgy el lett érzéstelenítve a szemem, hogy még este sem láttam rendesen.
 

dekar

Új tag
Szia Kata
Nekem is el kellene mennem szemészhez, mert nagyon szellemképesen látok, régen voltam már szemfenék-vizsgálaton is és a szemüvegemet is le kell cserélni.
Nagyon feltűnő, hogy magasabb vc. szinteknél a szellemkép erősebb.
:o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata
Nekem is el kellene mennem szemészhez, mert nagyon szellemképesen látok, régen voltam már szemfenék-vizsgálaton is és a szemüvegemet is le kell cserélni.
Nagyon feltűnő, hogy magasabb vc. szinteknél a szellemkép erősebb.
:o
Ez nagyon komoly dolog, nem szabad félvállról venned. Nem szabad megvárnod, amíg valami probléma adódik, esetleg egy olyan, amit nem lehet visszafordítani.
Minden vizsgálatot szigorúan csináltass meg, legalább évente egyszer.
 

borka

Őstag
Áthoztam "Nyikos" hozzászólását,úgyérzem itt a helye egyenlőre.

Kedves "Zsuzsi" és La-Borka és a többi kedves fórumozó!
Köszönöm bíztató szavaitokat. Válaszul röviden Magamról!
1951 08 13-án születtem aktív melós, K+F is foglalkozom
közlekedésmérnök vagyok, Nyíregyházán élek.
Mindig azt mondogattam "Á - Én nem leszek cukorbajos - megmenekülök!
2010 Januárjában is éltem rohanó napjaimat (minden túlzás nélkül) - napi 12-14 órai munka, amikor arra eszméltem, hogy valami felborult bennem!!!
Beszélgettem barátaimmal amikor az egyik javasolta, mérjük meg a vércukor értéket. Meglepődtünk 20,6 mmol/l re sikeredett. Irány a Háziorvos-beutaló szakrendelésre (labor eredmény is igazolta a "jólétet" és onnan tovább - szakrendelésre, amikor 2010 02 19-én megkaptam a vísszvonhatatlan választ,- Ön II. Típusú cukorbeteg. (nem dől össze a világ de nagyon lehangolódtam) Azóta 2010 jan.06-tól mérem rendszeresen a vércukor értékem ugy ahogy irva van. Reggeli előtt (éhomi) fő étkezések után 1,5 h néha lefekvés előtt és éjjel. Eredmény változó 6,9 - 13,4-16,6 mmol/l között lebeg. Megkezdtem a fogyókurát azóta 4 kg. sikerült leadni jelenleg 171/85 kg. vagyok.
Gyógyszereim "Decholest" reggel és "Merckformin" este 1-1 szem.
Több általam jónak tartott könyv-ből meritem ismereteimet "Cukorbetegek Étrendje" (Martin Budd), "KÓSTOLÓ Fogyókura 1400 kcal-val (Jámbor Mariann) valamint "Étrendi Útmutató" (kicsák Mariann és Székely Katalin) tollából, no és természetesen az "netről".
Úi: La Borka amit irtál, hogy a "Rólam" című részbe irjak, nem találtam?!
Szeretettel: Nyíkos<!-- google_ad_section_end -->

Sikerült megtalálnod a "Rólam" című részt.:cool:
 

szsmelinda

Új tag
Én meg vagyok elégedve a diabgondozással. Amikor még csak gyógyszeres voltam,akkor 3 havonta kellett járnom ellenőrzésre+ laborba,ahol mindent néztek.Bár amikor kezdtem kicsit furcsa volt.Dolgoztam éppen,és begörcsölt a vesém közben,így mentővel bevittek a kórházba,ahol kiderült,hogy 18 a cukim.Másnap reggel 6.4 volt,de átvittek a diabgondozóba,ahol az akkori fődoki megkérdezte,hogy ugyan minek jöttem én ide.De ettől függetlenül 3 hétig mindennap mennem kellett, különböző időpontokban cukit is mértek,terheléses cukrot is csináltak,havonta egyszer minden kaja előtt és után szintén cukrot néztek.kaptam ch táblázatot,minta értenddel,aztán itt ki is merült anno.Dietetikust nem láttam,csak akkor,amikor maszekon elmentem hozzá ,hogy segítsen.Diétával el is voltam pár évig.Aztán egyszer csak elszállt a cukim,és akkor írt fel nekem a háziorvosom gyógyszert,amit kb 2 évig szedtem.Most 20 napja vagyok inzulinos,lantust kaptam és mellé 2x1000 meforalt szedek.Furi volt,hogy nem kellett befeküdni a kórházba az inzulin beállításhoz,de a rendelőben betanítottak rá,és mondták,hogy bármi gondom van telefonáljak.Most 2 hetenként kell mennem ellenőrzésre,közben magamnak kell emelnem az egységet,de ha az nem elég,akkor erre még ráemel a dokim.Hipóra felvilágosítás megtörtént,ch maradt ami volt.Bármit kérdezek elmagyaráznak mindent.Csak most kevésnek tartom a 2 heti talit,de régen a naponkénti sem volt jobb.
 

szandimon

Új tag
Hipóra felvilágosítás megtörtént...
:)
Erről szerencsétlen esetem jut eszembe, amikor friss diabéteszesként kikerültem a kórházból, remegő, izzadó kézzel nyomtam magamba az inzulint, mert azt hittem, a szervezetem az inzulint hiányolja, azért vagyok rosszul.... (a kórházban az állandó fekvés mellett sohasem esett le a cukrom, beszélni meg senki nem beszélt erről) - aztán a magam kárán megtanultam mi is az a hipoglykémia...
 

Nyíkos

Új tag
Borka! Köszönöm, hogy áthoztad a "helyére" a kezdő írásomat, már volt időm egy kicsit tanulmányozni a Web lapot amit igen jónak tartok, ha ez számit valamit.
Még magamról egy-két lényegest.
Ahogy olvasgattam a fórumozók régebbi írásait, most már tudom, hogy nekem is miért kelett szemműtétet végeztetni szűrkehályoggal. 2009 01 13-án kivizsgálás, 2009 01 30-án "Balszem" 2006 04 17én "jobbszem" műtét. Tudom ez nem a reklám helye de ennyít megérdemel Dr. Deák Ágnes Szemész csoportvezető főorvos asszony, hogy dicsérjük a jó munkáját.
Mint előző levelemben írtam, hogy 2010 02 19én kimondták a vísszavonhatatlant, Ön II diabetes.
A gyógyszerekről írtam, már újabb kvalitatív vérképet kell csináltatnom 2010 04 20-án és 2010 04 28-án víssza vagyok rendelve "Anyagcsere diabetológia és lipid "szakrendelésre.
A vércukorszint méréseket végzem rendszeresen, de még nem az igazi eredmények amelyek igen szórtak 6,1-13,2 mmol/l.
Szeretettel:Nyíkos
 

borka

Őstag
Borka! Köszönöm, hogy áthoztad a "helyére" a kezdő írásomat, már volt időm egy kicsit tanulmányozni a Web lapot amit igen jónak tartok, ha ez számit valamit.
Még magamról egy-két lényegest.
Ahogy olvasgattam a fórumozók régebbi írásait, most már tudom, hogy nekem is miért kelett szemműtétet végeztetni szűrkehályoggal. 2009 01 13-án kivizsgálás, 2009 01 30-án "Balszem" 2006 04 17én "jobbszem" műtét. Tudom ez nem a reklám helye de ennyít megérdemel Dr. Deák Ágnes Szemész csoportvezető főorvos asszony, hogy dicsérjük a jó munkáját.
Mint előző levelemben írtam, hogy 2010 02 19én kimondták a vísszavonhatatlant, Ön II diabetes.
A gyógyszerekről írtam, már újabb kvalitatív vérképet kell csináltatnom 2010 04 20-án és 2010 04 28-án víssza vagyok rendelve "Anyagcsere diabetológia és lipid "szakrendelésre.
A vércukorszint méréseket végzem rendszeresen, de még nem az igazi eredmények amelyek igen szórtak 6,1-13,2 mmol/l.
Szeretettel:Nyíkos

Továbra is olvasgasd a fórum üzenetit és nagyon sok mindent meg tudsz tanúlni belőlük. Mindenesetre nagyon figyelj ,ha van rá mód és kell,hogy legyen, az étkezések idelyének betartására,ill.a CH bevitelre. A Te poziciódba biztosítani kellene a streszmentes órákat ami sokban segít.
Üdv.
 

somcsika

Aktív tag
Továbra is olvasgasd a fórum üzenetit és nagyon sok mindent meg tudsz tanúlni belőlük. Mindenesetre nagyon figyelj ,ha van rá mód és kell,hogy legyen, az étkezések idelyének betartására,ill.a CH bevitelre. A Te poziciódba biztosítani kellene a streszmentes órákat ami sokban segít.
Üdv.

Én, mint munkavédelmis is csak azt tudom mondani ill. ajánlani neked amit Borka. Legyen az életedben mértékeletesség, csak annyi munkát vállalj amennyit józan határok között el tudsz végezni, nem vállald túl magad, mert ha érzi, az ember, hogy előbb utóbb kifut az időből akkor idegesebb lesz miatta, stresszesebb, próbál gyorsabban dolgozni, hogy behozza a lemaradást és a statisztikák szerint ilyenkor történik valami amire senki sem számít (pl. egy baleset). Az el nem végzett munka miatt, otthon sem tudsz "kikapcsolódni" és sajnos az éjszakai nyugodt alvást is befolyásolja ez az urbanizációs betegség, ami pedig a vércukrot befolyásolja - sajnos nem jó irányban -
A szervezeted küldött apró jeleket amiket sajnos korábban nem vettél észre. Most itt egy jel, amit már nem lehet figyelmen kívül hagyni és ami megálljt parancsol számodra. Hiszen tapasztalatból tudok már, hogy egyik baj jöhet a másik után (gondolj csak a két egymás követő szemmütétre). Ha nem vigyázol magadra akkor jöhetnek a szövödmények a magas vérnyomás, a vese ill. a szem ereinek a károsodása, a lábak betegsége. (Ezeket egy-egy munkavédelmi oktatáson mindig el szoktam mondani amikor arról beszélek, hogy milyen egészségkárosító hatás érhet egy dolgozót a munkavégzése során (stressz, pszichés terhelés, pszichoszomatikus kóroki tényezők). Tehát látod, hogy ezek nem kifejezetten fizikai károsodások, inkább olyanok amelyek a mindennapjainkat tudják megkeseríteni. Tudom, hogy nem könnyű ezeket a dolgokat betartani főleg ha munkavállalóid is vannak, akiknek a megélhetése is rajtad múlik.

És most rólam,
2008. januárja óta rendelkezik a Munkavédelmi Törvény a munkavállalók pszichés terhelésének szűréséről. Sok munkáltató ezt nem is tudja. A gyakorlatban én ezt úgy szoktam megoldani, hogy készítettem egy kérdőívet, amit ha a dolgozók névtelenül kitöltenek. akkor megkapjuk azokat az infókat amikre szükségünk van és ami alapján tudunk a munkáltatónak különféle ajánlatokat tenni, hogy mit és hogyan csináljon másképpen.
Sajnos én mindenki más lelkével és mentális problémáival foglalkoztam, de a saját gyerekem próblémáit nem láttam meg. Rajta nem vettem észre a jeleket, talán vele is egy felmérőlapot kellett volna kitöltettnem. :mad:
Nem vettem észre, hogy gyakran fordul magába (szimplán csak azt gondoltam, hogy a kistesó miatt később érik, és később fogják a kamaszkori problémák elérni, mint pl. a fiúzás, a csavargás és a hiúsági kérdés, hogy nem akarok ilyen kockahasat mert az olyan csúnya, jaj istenem, de szeretnék én csak fele annyira olyat, mint amilyen neki van.:rohog: Maximalista (hiszen majd minden évben kitünő tanuló volt, a hetedik évvégét kivéve, ott becsúszott 3 db. 4-es is. Örökös megfelelési kényszerrel küzdött. Most már nem, mert ahogy én látom, lesz...-ja az egész világot. Mióta cukorbeteg lett gyökeresen megváltozott.

Nos ez az én legnagyobb szakmai kudarcom, ami tulajdnonképpen akkár engem is minősíthet. Próbálom helyre hozni amit elrontottam, de hát beláthatod, hogy ami már egyszer elromlott és sajnos "ennyire" elromlott, azt már meg nem történté tenni nem lehet. Jelen helyzetben már csak annyit tudunk tenni, hogy ez a folyamat itt ezen a ponton megálljon és tovább ne romoljon.

Ne hidd, hogy én erős vagyok, csak próbálom mindenkinek ezt az oldalam mutatni. Azt hogy mi játszódik le bennem csak én tudom, azt hogy amikor egyedül vagyok éjszakákat sírok át szintén csak én tudom, nehéz ezt a dolgot elfogadni és feldolgozni pedig mi már lassan már 3 hónapja, hogy "így" vagyunk.:(
Ilyen az amikor a hóhért akasztják.
 

Nyíkos

Új tag
Köszönöm az elismerő és bíztató szavakat. Egy felnőttnek is elég elfogadni ezt az állapotot nem hogy egy tinédzsernek. Ne híbáztasd magad Somcsika és ne sírj, ne emézd magad meglátod rövid időn belűl Ő is változni fog, kevés még ez a 3 hónap.
Szeretettel: Nyíkos
 

gabibaba

Aktív tag
Szombattól új kalandok várnak ránk: átállás Novorapidra. Kicsit izgulok (tudom, nincs miért, de akkor is :)). HbA1c: 6,5%
 
Oldal tetejére