Cukorbeteg gondozó/gondozás

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm szépen a percíz választ. Ha ezt elmondta volna a szemrvos biztosn megértettem volna ,de aza hozzá állás nagyon kiakasztott.
Hát azt nem csodálom, hogy kiakasztott, érdemes lenne a diab dokidtól egyenesen erre a vizsgálatra kérned beutalót legközelebb, aztán nézhet a szemdoktor.
 

pusimelu

Őstag
Nemsokára megyek HgbA1c vizsgálatra.Kiváncsi vagyok most egy pár nap ingadoztam elég sokat de már kezdek egyenesbe jönni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nyugi Papucska, pár nap ingadozás nem látszik meg a HbA1c-ben.
Sajnos az enyémben nagyobb, és hosszabb ideig tartó ingadozások voltak, az tuti meg fog látszani, kezdhetem elölről az egészet. A dokimmal már beszéltem is, tudja, hogy most rosszabb lesz az eredmény.
 

pusimelu

Őstag
Ma voltam vérvételen ebbe az eredménybe már nem szólhat bele az insulatard.
3 napja 7 körüli eredményekkel kelek,ezért felmemeltem a Lantust 9 egységre nekem ,úgy látszik a meleg hatására nő az inzulinigényem.
Húsvétkor bűnőztem egy kicsit ami majd látszik ,de a bűntudat már dolgozik.Még jó hogy van.
 

Edia

Új tag
Amikor kiderült, hogy diabos vagyok 29 volt a vc.
Kórházba kerültem de pechemre 3 napos ünnep volt, így csak az ügyeletes orvos látott tel. Nagyon rendesek voltak és pillanatok alatt lehúzták 7 re a vc.
Majd három nap mulva jött a doktornő aki egy tündér.Türelmes volt és mindent elmondott. A nővérek megtanítottak az insulin beadásra és a vércukormérésre.
Jött egy diabetiaki szerintem sok lököttséget beszélt.
Én kerestem egy másik kórházban dolgozó diabetikust akivel több alkalommal
átbeszéltük a diétámat.Ma már semmi gondom nincs vele.
Eleinte hetente majd 2 havonta bementem a kórházba a doktornőhöz aki megnézte a füzetecskémet és ha kellett módosította az insulinomat.
Havonta megyek a háziorvoshoz ahol a nővér felírja a tesztcsíkot.
Gondozóba engem még senki nem küldött.
Egszer voltam vérvételen a majdnem két év alatt.
Szemészetrw rendszeresen eljárok egy ismerős doktornőhöz.
Jól van ez így??:) :D
 
Nem tudom mi okozza nálam de néha a legjobban betartott diétánál is felmegy a vc-om máskor meg ha nassolok egy kicsit akkor is 5-6 körül mozog.
Tegnap is semmi plusz 130 gr szénhidrát és 1000 cal. és este méréskor már észleltem a hasfalban megduzzadt csomókat, test viszketést és a mérés pedig 12,8 volt.(két fajta készülékkel is mértem) Esküszöm semmi plusz nem volt. Ma ünnepeltünk volt egy kis torta is és az előbbi mérésem 5,9-et mutatott nem is viszketek a csomókat sem érzem. Tehát ott tartok, hogy nem a táplálkozás okozza ezt a gondot.
 

borka

Őstag
Szia Edia.
A korházi ellátásod nagyon szuper volt amit sokan nem mondhatunk el, leszámitva az általd említett diadetikust.
Az,hogy 2 éve nem voltál cukorgondozóban az viszont egyáltalán nem jó.
Az,hogy nem voltál vérvételen szintén nagyon nem jó.
Minimum 3 havonta kellene Laborban csináltatni ellenörzést,hogy milyen a HbA1c értéked.Ezeket meg kellene beszélned a háziorvosoddal,vagy pedig azzal a Dr- nővel aki a korházban kezelt.:rolleyes:
 

borka

Őstag
Nem tudom mi okozza nálam de néha a legjobban betartott diétánál is felmegy a vc-om máskor meg ha nassolok egy kicsit akkor is 5-6 körül mozog.
Tegnap is semmi plusz 130 gr szénhidrát és 1000 cal. és este méréskor már észleltem a hasfalban megduzzadt csomókat, test viszketést és a mérés pedig 12,8 volt.(két fajta készülékkel is mértem) Esküszöm semmi plusz nem volt. Ma ünnepeltünk volt egy kis torta is és az előbbi mérésem 5,9-et mutatott nem is viszketek a csomókat sem érzem. Tehát ott tartok, hogy nem a táplálkozás okozza ezt a gondot.

Sajnos csak azt tudom erre kérdezni,hogy voltál -e cukorgondozóba,és milyen ellátásban részesültél?
 

Edia

Új tag
Köszi Borka, én is így gondolom.
Az első és utolsó vérvételem a kórház óta februárban volt.A HbA1c 5,82 volt.
A háziorvos azt mondta szuper. Sajnos a cukros doktornőm meghatározatlan időre
külföldre ment. Törhetem a fejem, hogy keressek e másikat vagy addig jó a háziorvos.
A vérvételen és a szemészeten kívül milyen vizsgálatokra mentek rendszeresen ??
 

borka

Őstag
Köszi Borka, én is így gondolom.
Az első és utolsó vérvételem a kórház óta februárban volt.A HbA1c 5,82 volt.
A háziorvos azt mondta szuper. Sajnos a cukros doktornőm meghatározatlan időre
külföldre ment. Törhetem a fejem, hogy keressek e másikat vagy addig jó a háziorvos.
A vérvételen és a szemészeten kívül milyen vizsgálatokra mentek rendszeresen ??

Szerintem egyenlőre ez így szuper,de sajnos kell keresned cukros dokit, mert kell a szakorvos javaslata az insulin felírásához, amit évent meg kell újítani. Ha nincsenek problémáid más vizsgálat nemigen indokolt.

Amit a profil oldaradra irtál kérdést azt másold be ebbe a topikba mert itt hamarább kapsz választ. Ezeket az oldalakat mindenki olvassa.
 

pusimelu

Őstag
Olyan valami van a talpamon amit úgy hívnak hogy neuroteszt.A diabeteszes láb és az autonom neuropathia korai felismerésére alkalmas önellenőrző tapasz.
 

pusimelu

Őstag
Az enyém java részt rózsaszín lett.A jobb lábamon a tapasz egyik sarkán maradt egy pici kék,de érdekes mert ezen a lábamon el szokott zsibbadni a 3-4 -ik ujjam,ha úgy mozgatom.(ritkán,régóta)
 

Csatolások

  • neurotap_thumbnail.jpg
    neurotap_thumbnail.jpg
    3.2 KB · Olvasás: 41

blaci

Őstag
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy ez a tapasz csak a károsodás kimutatására ill. korai felismerésére szolgál vagy annak mértékét is jelzi? A cikket elolvastam, tényleg jó még nem is hallottam erről dologról. (Mondjuk ez inkább azt bizonyítja hogy mindig mennyi mindent kéne bepótolnom itt az oldalon...);):roll::-D Erre viszont nem találtam benne választ. Köszi előre is. Mondjuk én már tudom, nekem már jó régóta megállapították, hamarosan kérek is beutalót - remélem adnak - és szeretném ha megint megvizsgálnák. Persze szedem a gyógyszereket azóta is és szerencsére nincs negatív változás vagy súlyosbodás, legalábbis nem vetem észre ilyesmit.
Üdv.,
Laci
 
Nem tudom mi okozza nálam de néha a legjobban betartott diétánál is felmegy a vc-om máskor meg ha nassolok egy kicsit akkor is 5-6 körül mozog.
már észleltem a hasfalban megduzzadt csomókat, test viszketést és a mérés pedig 12,8 volt Esküszöm semmi plusz nem volt.

Szia! Azt írod: csomót érzel. Lehet attól felborult anyagcsere, hogy amikor inzulincsomóba adod az inzulint, onnan nem szívódik fel (vagy kevésbé), ettől magas marad a cukrod, majd amikor a csomó mentes területbe jut az inzulin, ott meg már túl soknak bizonyul és még hypózhatsz is. Hovatovább össze-vissza ingadozó értékeket mérhesz érthetetlen okokból. Ez sajnos gyakori tapasztalat. Nem szabad csomós területre adni az inzulint, illetve el kell kerülni, hogy kialakuljon: a beadási terület váltogatásával. Szerinted lehet ez az ok a te esetedben? Hol állítottak be inzulinra? Tudok neked orvost ajánlani, vagy már megoldódott a problémád?
Üdv! Tünde
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
... ,mert koleszerin mérő valószínűleg nem lesz.
Sajnos csíkot én sem tudok szerezni, anélkül meg hiába is tudnál kütyüt szerezni.
Majd Christina mér nekünk vérnyomást, magunknak meg cukrot. A diabon pedig mindenki lemázsáltatja magát. Hát ennyi lesz a méricskélésünk. (De ha hoz valaki alkohol fokolót, azt még 'bekaphassuk" Pumpás bükki vize után, mint a lázmérőt.)
 
Oldal tetejére