Cukorbeteg gyermek táborozása

gabibaba

Aktív tag
Nem tudom, hogy tud-e a a telom MMS-t, még sosem kaptam. Azért picikét tudok ám várni, max. kifolyik az oldalamon az ebédi lecsó.
 

tímeácska

Őstag
Úgy döntöttem, ma "tesztelem" Mátét és a cukrát, hogy mit szól a nutellás palacsintához! Hát, hogy a cuki mit fog hozzá szólni, azt nem tudom, de a gyerek ugrál örömében! Ez is a nutella egyik mellékhatása?! :o:rohog:
 

gabibaba

Aktív tag
Én csak titokban mondom, hogy nálunk volt már nutella a töltelék, és nem dobott cukrot. Mivel a nutella igazából zsír, kakaó és cukor (ezért van nekünk évi egy üveg fogyasztásunk összesen), jól elhúzódik - szerintem.
 

tímeácska

Őstag
Én csak titokban mondom, hogy nálunk volt már nutella a töltelék, és nem dobott cukrot. Mivel a nutella igazából zsír, kakaó és cukor (ezért van nekünk évi egy üveg fogyasztásunk összesen), jól elhúzódik - szerintem.

Szuper, köszi az infót! Én is úgy gondoltam, hogy csak magához a palacsintához adok először inzulint, és csak később - ha kell - korrigálok! Látni szeretném, hogy a nutella mit művel!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Úgy döntöttem, ma "tesztelem" Mátét és a cukrát, hogy mit szól a nutellás palacsintához! Hát, hogy a cuki mit fog hozzá szólni, azt nem tudom, de a gyerek ugrál örömében! Ez is a nutella egyik mellékhatása?! :o:rohog:
A tábor mellékhatása pedig a nutellás palacsinta :dr_31:
 

poe

Őstag
Szuper, köszi az infót! Én is úgy gondoltam, hogy csak magához a palacsintához adok először inzulint, és csak később - ha kell - korrigálok! Látni szeretném, hogy a nutella mit művel!
Én meg, ha nagy ritkán eszem, mascarpone-val "hígítom, az íze kb marad, krémesebb lesz, kevesebb CH-val.
Az előzetes kalkulációnál mindenképp vedd figyelembe, hogy feszt rohangálni fognak, hőségben is, kaja után közvetlenül is... ;)
És ne aggódj, Máté simán megoldja, nem lesz gond! :cool:
 

umbra08

Aktív tag
Szia Timi!

Erre a táborozásra nagyon kíváncsi leszek! Remélem minden rendben lesz Mátéval és a cukikkal! Szerintem legjobban te és a tanító néni fogtok izgulni, Máté nem hiszem! :rohog:
Majd én is várom a beszámolót és júl. 11-től együtt izgulunk veled! :cool:

Tudom, hogy nem ehhez a témához tartozik, amit most mesélni fogok, de ez a Frio (még sose hallottam) ma jól jott volna nekünk is. :D
Szóval első nap, szokjunk le a pelusról. Ez alapból azt jelenti, hogy egy ideig majd a karba kell tenni a kanült, hisz ha a combiban lenne, zavarná a "leszokást". Kisnadrág lehúzása, ha meztelen van, lepisilése...stb.
Szóval első napi tapasztalatok:
1. Első próbálkozás pelus nélkül, meztelenül, (aminek nem vagyok a híve, de próbáljuk ki egy órára), póló Tökmagon, kanül karban. Kanül kilóg póló alól, bármibe beleakadhat.
2. Anya el boltba, Tökmag felébred, apa nem ad rá pelust, nagydolog garázs előtt landol :rohog: , remélhetőleg kanül nem lett kakis.
3. Utána:
Kanül karban, kisgatya Tökmagon pelus nélkül. Első ksinadrág pisis, második pisis, harmadik pisis, negyedik és ötödik is.
Kisnadrág derékig pisis, deréköv pisis, pumpa megmenekül.

Ez igazából a második napi próbálkozás, "felbátorodás" a leszokásra, mert tegnap már tettünk egy próbát. Pólóban, alul meztelenül hagytuk, megbeszéltük, hogy majd ha pisilni kell, pisilünk a fűre, de ő jobbat gondolt, ügyesen lepisilte a homokozóját. Ügyesen, mint a nagyok (igaz, nem oda kellett volna, ahol játszunk), Szóval, ezek után lendültünk be ma a nagy leszokásba!

Adódik sajna több probléma pelusról leszokás, kontra pumpa.
Kénytelen vagyok mindig egymás után a karba tenni a szereléket, mert ha comba teszem: kakis vagy pisis lesz, ha kisgatya van rajta, nem tudjuk gyorsan lehúzni. Ha a kisgatya pisis lesz, pisis lehet a pumpatartó deréköv is , netán a pumpa is.
Ha karjába teszem, nem adhatok rá ujjatlan pólót, pedig ez a dög meleg most ezt kívánja.
Igen, de ha a combiba teszem, nem tudjuk a pelusról leszokást kivitelezni.

Jajj, ilyenkor azt kívánom, bárcsak penesek lennénk. Kicsim szaladgálhatna ebben a melegben kisgatyában, néha meztelenül... erre ott a pumpa a derekán azzal a vastag gumis övvel, ott a kanül, lóg ki a póló alul.
Iszonyat nehéz...

Lányok, ha gondoljátok, tegyétek át a hozzászólásom másik (cukibeteg csecsemő vagy gyermek) topikba.
 

napocska

Őstag
Nem engedtek hozzáférni a fiúk? Nekem is erősen meg kellett harcolnom velük azért a pár guriga palacsintáért :)
 

tímeácska

Őstag
Mátém 6:15-kor élete első "önálló" táborozását megkezdte... NÉLKÜLEEEM!

Biztos, hogy a "stressz" miatt, de 8,4 mmol/l cukival indult útnak...
Ma csak vacsit kapnak a gyerekek a táborban, úgyhogy, a hajnalban sütött húsit és rizst kapja, plusz a kimért/kiadagolt tízórait, uzsit eszi, amit elpakoltam Neki. Talán ez is egy kis segítség a tanárnéninek, hogy látja, mennyi az 1 adag kis étkezése Máténak a saját teljes kiőrlésű kenyeréből!

Úgy beszéltük meg, csak 3 alatti és 11 feletti cuki esetén telefonál Zsuzsa néni, és ha esetleg olyan kaja lenne, ami a táblázatomban nem szerepel. Na, meg persze este beszélünk mindenképpen telefonon, hogy hogyan alakult a nap! :)
 

tímeácska

Őstag
Én meg, ha nagy ritkán eszem, mascarpone-val "hígítom, az íze kb marad, krémesebb lesz, kevesebb CH-val.
Az előzetes kalkulációnál mindenképp vedd figyelembe, hogy feszt rohangálni fognak, hőségben is, kaja után közvetlenül is... ;)
És ne aggódj, Máté simán megoldja, nem lesz gond! :cool:

Remélem, hogy minden oké lesz, már tudatosan jó pár hónapja nem én mondom meg Máténak, mit hogyan csináljon, hanem rávezetem a megoldásra, illetve együtt beszéljük át a teendőket. Ő kérdez, hogy mennyi inzulint adjon be, én pedig mindig visszakérdezek, hogy na, Te mennyit adnál, és miért? Szerintem ez a "hagyjuk egy kicsit gondolkodni a gyereket" módszer bejön Máténál! :)
 

tímeácska

Őstag
Szia Timi!

Erre a táborozásra nagyon kíváncsi leszek! Remélem minden rendben lesz Mátéval és a cukikkal! Szerintem legjobban te és a tanító néni fogtok izgulni, Máté nem hiszem! :rohog:

Azért egy aprócska, alig észrevehető megszeppentség ott volt Mátém arcocskáján, amikor elindult a busz... :)
 

tímeácska

Őstag
Az előzetes kalkulációnál mindenképp vedd figyelembe, hogy feszt rohangálni fognak, hőségben is, kaja után közvetlenül is... ;)

Teszteltük a palcsit!
Kivételesen "hagyományosan" csináltam a palacsintát, nem raktam bele semmi felszívódást nyújtó cuccot, hiszen, az étteremben is csak "sima" liszttel dolgoznak, nem hinném, hogy teljes kiőrlésű liszttel kevernék a "hagyományos" lisztet!
Nutellából alig 1 kis teáskanálnyit tettem a palcsira, de nem számoltam bele az összes CH-ba! Utána jövés-menés. vagyis inkább lóti-futi volt, és a cuki így is rendben volt, másfél óra múlva megmérve 7,1-ig vitte fel a cukiját, 2,5 óra múlva 6,3 volt... Szerintem ez így rendben lesz! Egyébként Máté nem rajongott a nutelláért, mert túl "tömény" volt Neki. Hát, nincs hozzászokva, na! :)
 

tímeácska

Őstag
Majd én is várom a beszámolót és júl. 11-től együtt izgulunk veled! :cool:

Tudom, hogy nem ehhez a témához tartozik, amit most mesélni fogok, de ez a Frio (még sose hallottam) ma jól jott volna nekünk is. :D
Szóval első nap, szokjunk le a pelusról. Ez alapból azt jelenti, hogy egy ideig majd a karba kell tenni a kanült, hisz ha a combiban lenne, zavarná a "leszokást". Kisnadrág lehúzása, ha meztelen van, lepisilése...stb.
Szóval első napi tapasztalatok:
1. Első próbálkozás pelus nélkül, meztelenül, (aminek nem vagyok a híve, de próbáljuk ki egy órára), póló Tökmagon, kanül karban. Kanül kilóg póló alól, bármibe beleakadhat.
2. Anya el boltba, Tökmag felébred, apa nem ad rá pelust, nagydolog garázs előtt landol :rohog: , remélhetőleg kanül nem lett kakis.
3. Utána:
Kanül karban, kisgatya Tökmagon pelus nélkül. Első ksinadrág pisis, második pisis, harmadik pisis, negyedik és ötödik is.
Kisnadrág derékig pisis, deréköv pisis, pumpa megmenekül.

Ez igazából a második napi próbálkozás, "felbátorodás" a leszokásra, mert tegnap már tettünk egy próbát. Pólóban, alul meztelenül hagytuk, megbeszéltük, hogy majd ha pisilni kell, pisilünk a fűre, de ő jobbat gondolt, ügyesen lepisilte a homokozóját. Ügyesen, mint a nagyok (igaz, nem oda kellett volna, ahol játszunk), Szóval, ezek után lendültünk be ma a nagy leszokásba!

Adódik sajna több probléma pelusról leszokás, kontra pumpa.
Kénytelen vagyok mindig egymás után a karba tenni a szereléket, mert ha comba teszem: kakis vagy pisis lesz, ha kisgatya van rajta, nem tudjuk gyorsan lehúzni. Ha a kisgatya pisis lesz, pisis lehet a pumpatartó deréköv is , netán a pumpa is.
Ha karjába teszem, nem adhatok rá ujjatlan pólót, pedig ez a dög meleg most ezt kívánja.
Igen, de ha a combiba teszem, nem tudjuk a pelusról leszokást kivitelezni.

Jajj, ilyenkor azt kívánom, bárcsak penesek lennénk. Kicsim szaladgálhatna ebben a melegben kisgatyában, néha meztelenül... erre ott a pumpa a derekán azzal a vastag gumis övvel, ott a kanül, lóg ki a póló alul.
Iszonyat nehéz...

Lányok, ha gondoljátok, tegyétek át a hozzászólásom másik (cukibeteg csecsemő vagy gyermek) topikba.

Ditti! Pocakba nem próbáltátok még a kanült? Ha a poci felső részébe (köldök magasságán felül) tennétek, akkor ott viszonylag biztonságban lenne az esetleges "baleseti produktumoktól"! És így nem lógna ki a trikó ujja alól, és nem lett tűző napsütésnek kitéve a szerlék sem, benne az inzulinnal!
 
Oldal tetejére