Cukorbeteg gyermek

moncsi

Új tag
Kettő. :D
Vááooouu!!!! De jó !:DNaon ügyesek vagytok...:rohog:!
Nekem ugyan nem ikrek a fiúk, de a kiskori képeken nagyon-nagyon hasonlítanak. Egyszer a férjem kiakadt, hogy: minek kellett nekünk két gyerek, amikor tök egyformák...;). (amúgy 1 gyerek párti (volt)) Azóta már nagyon nem egyformák, sem kívül, sem belül.
 

okina78

Új tag
Sziasztok! Az én fiam 15 honaposan lett diabos nem oltás után,viszont dédi mama 1 tipusu volt...Ennek már 4 éve volt a nyáron azota ezzel élünk született 2 kistesoja és bizony bennem a para hogy ök is azok lehetnek...
 

somcsika

Aktív tag
Autoimmun betegségről lévén szó. Ugye ennek a lényege, hogy a szervezet túl nagy immunválaszt ad egy-egy "betolakodóra". És hát, hogy kinek mennyire erős az immunredszere? Az én nagylányom nagyon ritkán volt előtte beteg. Amikor kiderült a diab. megkérdezték és nem tudtam rá válaszolni, hogy mikor jártunk utoljára betegség miatt orvosnál. SZERINTEM ez is annak a jele lehet, hiszen egy vírus vagy baktérium csak akkor tud megbetegíteni valakit, ha az immunrendszere engedi. Nos nkünk nem engedte, tehát sanszos, hogy azért nem mert még mindig idejébe volt egy reakciója rá. Gyanítotom, hogy sokszor egy kicsit több is. És a folyamat egyszer csak elindul.
Elméletben szerintem ennyi.
 

erica75

Aktív tag
Sziasztok! Ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztat. Az én kisfiam koraszülött volt, most 15 hónapos, és az első pillanattól kezdve 1-es típusú cukorbeteg. Nincs válasz a miértre, mert nálunk a családban nincs más cukorbeteg, és az elvégzett vizsgálatok mind negatívak lettek a genetikára, öröklődésre. Marad az elfogadás, és igyekezet, hogy minden a lehető legjobb legyen.
6 hetesen lett inzulinpumpás.
 

ildikó

Új tag
Sziasztok! Az én fiam 15 honaposan lett diabos nem oltás után,viszont dédi mama 1 tipusu volt...Ennek már 4 éve volt a nyáron azota ezzel élünk született 2 kistesoja és bizony bennem a para hogy ök is azok lehetnek...

Szia!

Nálunk nincs a családban diabos, csak Péter. Van kistesója, és rettegek, mikor már többet iszik. Magamban mindig azt mondom, hogy no para, fel vagyok készülve, hogy az lesz, megbírkózunk vele. De ha mégis kiderülne, én kiszaladnák a világból, és nagyon-nagyon nehezen tudnám elviselni.
 

okina78

Új tag
Szia!

Nálunk nincs a családban diabos, csak Péter. Van kistesója, és rettegek, mikor már többet iszik. Magamban mindig azt mondom, hogy no para, fel vagyok készülve, hogy az lesz, megbírkózunk vele. De ha mégis kiderülne, én kiszaladnák a világból, és nagyon-nagyon nehezen tudnám elviselni.
Hát azt hiszem egyformán gondolkodunk...Én is a legkissebb jelre cukrot nézek nekik,és belegondolok mi lesz ha??, de nem is akarom végig gondolni.Mikor korházba kerültem volt ott égy áplonö neki a négy gyerekéböl három diabos volt...Az lehet a nem egyszerü! és akkor még drága volt a pumpa igy csak az egyiknek tudta megvenni...
 

borka

Őstag
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Sziasztok Sándor vagyok !

Nem vagyok diabos,nem vagyok biológus,sem egészségügyi dolgozó,edukátor sem, csak egy 3-as típusú diabéteszes.

Mégis hozzá kell szólnom ehhez a témához,ami nem lesz rövid.
Az utolsó tairól hazafelé jövetbe Lacit elhoztuk a Déli-pu.ig,és neki már akkor( Vikinek egy másik alkalommal ) útközben nagyjából kifejtettem az álláspontomat a következőkről.

Az 1-es típusú diabátesz kialakulásának általam felállított elmélete.

A hasnyálmirigy,és azon belül több sejt felelős a szervezet immunháztartásának a jó működéséért. Ezek közül csak azt a néhányat említeném meg melyek a diabétesz kialakulásában szerepet játszhatnak. Van 1 sejt aminek konkrét feladata az antianyg gyártása és a szervezetbe bejutó baktériumok,vírusok elpusztítása. A másik sejt közvetlen mellette viszont az insulin termelésért felelős,ez a béta sejt. Ennek a béta sejtnek viszont kettős funkciója van. Amennyiben a betolakodó baktériumokat,és vírusokat az alfa sejt nem képes elpusztítani,a hasnyálmirigy utasítást ad a béta sejtnek,hogy termeljen Ő is antianyagt. Ha ez a folyamat hosszabb időt vesz igénybe, (miközben kimerül a szervezetben raktározott insuli,és a szervezet többi sejtje nem képesek felvennie a szénhidrátot ) a nem használt receptorok betokozódnak. Ezután a bétasejt képtelen átadni a termelt inzulint,és meg szünteti annak előállítását.( Itt említeném meg a nano vakcinát, melynek az lenne a szerepe,hogy beépüljön a betokozódott receptorok közé,és létrehozza ismét a kapcsolatot,és beinduljon a sejtek közötti folyamat.)
Itt kapcsolódnék az általatok említett problémákhoz,az-az a védő oltásokhoz.
Köztudott,hogy mindenfajta védőoltás egyfajta lebutított baktérium,ill. vírus. De kérdés,hogy mennyire vannak lebutítva? Meg tud-e egy kisgyermek immunrendszere birkózni ezekkel a betolakodókkal?

Ahogy olvasgattam a fórumot SZINTE 80-90 %-ba úgy lettetek 1-es ill.2-es típusú cukorbetegek,hogy valamilyen vírusos,gyulladásos,gennyes góc után állapították meg.

Természetesen a ehhez még hozzájárulhat az adrelalint termelő sejtek ,és a pjzsmirigy megfelelő működése.
 

poe

Őstag
Szia Sándor!

Ez így azért nagyon pontatlan. Az alfa sejtek a glukagon nevű (vc emelő) hormont termelik, nincs közük az immunrenszer működéséhez.
A betegség, gyulladás stb valóban okozhatja az 1-es típusú diabetes manifesztációját. A 2-es típus azonban lassan alakul ki, rendszerint nem köthető egy konkrét időponthoz. Diagnosztizálásakor az esetek nagy részében sajnos már évek óta fennáll.
 

borka

Őstag
Szia Sándor!

Ez így azért nagyon pontatlan. Az alfa sejtek a glukagon nevű (vc emelő) hormont termelik, nincs közük az immunrenszer működéséhez.
A betegség, gyulladás stb valóban okozhatja az 1-es típusú diabetes manifesztációját. A 2-es típus azonban lassan alakul ki, rendszerint nem köthető egy konkrét időponthoz. Diagnosztizálásakor az esetek nagy részében sajnos már évek óta fennáll.

Igen tudom, lehet hogy nem alfát kellet volna írnom ,hanem azt hogy egy másik sejt.

Sándor
 

umbra08

Aktív tag
Hát azt hiszem egyformán gondolkodunk...Én is a legkissebb jelre cukrot nézek nekik,és belegondolok mi lesz ha??, de nem is akarom végig gondolni.Mikor korházba kerültem volt ott égy áplonö neki a négy gyerekéböl három diabos volt...Az lehet a nem egyszerü! és akkor még drága volt a pumpa igy csak az egyiknek tudta megvenni...

Amikor mi voltunk, azaz bekerültünk a kórházba, ott a takarítónőnek volt 2 gyermeke is diabos.
Hajnali 6:00-kor mentünk be a kórházba, kicsi Tökmagom már nagyon nehezen vette a levegőt, összecsuklott a kezemben, mint egy gumibaba, borzasztó volt.
Nagyon nehéz erre visszagondolni, pont tegnap éjjel tört rám megint, hogy mi csak ott álltunk (én közben folyamatosan fejtem, mert még ugye csak szopizott) és nem tettünk semmit. Délután kb.17:00-kor már hányt, csúnya barna színű volt. Kapott puffot, hörgőgyulladásra kezelték, mondták jobban lesz. Fejővel a cicimmel rohantam a hányása után a dokikhoz, azonnal tegyenek most már valamit, szerintem nagy a baj. Tudni kell, hogy egész nap sündörgött körülöttünk a takarítónő. Hányás után 18:00-kor vért vettek a picim sarkából, elvitték a vért. Egyszer csak berohantak, felkapták Tökmagot, közölték, hogy cukorbeteg és lerohantak vele az intenzívre.......nehéz órák jöttek. Az utolsó-utolsó pillanatban voltunk.

.....késő este odajön a takarítónő, hogy ő tudta, hogy mi a gond.........
......hisz 2 gyermeke cukorbeteg.... :(
Nem mert szólni, hogy jönne ő ehhez, ugye az állásával játszott volna... hisz volt ott 3 orvos is....

Miért nem szólt, miért nem hívott félre engem a férjem vagy anyukám?
Súgta volna valahogy meg nekünk, vegyenek már vért a picitől, nézessék már meg a cukrát!
Aztán késő este sokáig ott maradt velünk a takarítónő, tartotta bennünk a lelket, tőle szembesültünk azon az éjjelen, hogy mi vár ránk és közben imádkoztunk Tökmagért.... Hála Isten, egy fiatal Doktornőnek köszönve, Tökmag itt van velünk.
 

erica75

Aktív tag
..... szembesültünk azon az éjjelen, hogy mi vár ránk és közben imádkoztunk Tökmagért.... Hála Isten, egy fiatal Doktornőnek köszönve, Tökmag itt van velünk.


Igen, ezek a pillanatok a legnehezebbek, de erősek vagytok, és mind azok vagyunk. Nekem is nagyon nehéz a mai napig, hisz Beni 31 hétre született, és mi az első perctől küzdünk, harcolunk minden nap, ráadásul én ugye egyedül teszem mindezt:(
Sok erőt, kitartást nektek, ahogy már írtam korábban is:cool:
 

vikibaba

Új tag
sziasztok.elég nehéz ezeket a sorokat olvasni,még a gyomrom is görcsbe rándul.rámtörnek az én kellemetlen emlékeim is.mindenkinek sok-sok erőt és kitartást kivánok,mert ügye abbol nagyon sok kell.de mindenkinek csak azt tudom mondani hogy bizzunk az orvostudományban már annyi mindenre van gyogymód ERRE IS LESSZ.már ez az inzulinpumpa is egy csoda az én számora legalább is.főleg egy kisgyereknél.igaz hogy még csak most járt le a probaidőnk és a cukraink sem tökéletesek, de nem adnám vissza semmi pénzért.sziasztok
 

okina78

Új tag
Kata én ezen már annyit gondolkodtam,és ha csak egy olyan gyerekröl hallottam volna valaha hogy ezáltal kigyógyult a cukorbetegségböl még a házunkat is eladnák csak egészséges legyen.... És igen szerintem is rossz visszagondolni mindenkinek az elsö napokra mert borzaszto trauma...Itt egy páran ismerenek azok tudják hogy az én fiamnak olyan magas cukrot mértek mire kiderült hogy mia baj hogy csoda hogy életben van és nem károsodott az agya.Ugyanis 72 volt a cukra és még félig észnél volt...vagyis inkább ilyen félkomás állapotban,de akkor már csak inni volt hajlando és valoszinü ez volt a szerencsénk...De tul kell lépni rajta,élni kell értük néha belefér hogy az ember ugy érzi feladja nem csinálja tovább mert akárhogy csinálod nem jo,de aztán kibögöd magad és megrázod és mindent megteszel érte,értük...ez legalábbis az én személyes véleményem tapasztalatom..
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata én ezen már annyit gondolkodtam,és ha csak egy olyan gyerekröl hallottam volna valaha hogy ezáltal kigyógyult a cukorbetegségböl még a házunkat is eladnák csak egészséges legyen.... És igen szerintem is rossz visszagondolni mindenkinek az elsö napokra mert borzaszto trauma...Itt egy páran ismerenek azok tudják hogy az én fiamnak olyan magas cukrot mértek mire kiderült hogy mia baj hogy csoda hogy életben van és nem károsodott az agya.Ugyanis 72 volt a cukra és még félig észnél volt...vagyis inkább ilyen félkomás állapotban,de akkor már csak inni volt hajlando és valoszinü ez volt a szerencsénk...De tul kell lépni rajta,élni kell értük néha belefér hogy az ember ugy érzi feladja nem csinálja tovább mert akárhogy csinálod nem jo,de aztán kibögöd magad és megrázod és mindent megteszel érte,értük...ez legalábbis az én személyes véleményem tapasztalatom..
Szia Okina!
Nagyon jól, és reálisan látod a helyzetet. Azért is jó ez a cikk, mert feketén-fehéren leírja a reménykedő mamáknak, hogy nem a reménnyel van a baj, hanem a felelőtlen "beleugrás"-sal a kétes hírű és eredményű ígéretekbe.
Én azt szoktam mondani a "mindent" és "bármit" megtenni akaró mamáknak, hogy higgyék el, ha meg van a megoldás, akkor azt az orvosuktól fogják megtudni, és megkapni, nem az internettől, ahova akár én is feltehetném, hogy piros hó esett.
Én biztos vagyok benne, hogy a tudomány eljut oda, hogy megelőzhető lesz, a kialakult diab pedig gyógyítható lesz, és abban is biztos vagyok, hogy ez még a mi életünkben, a mi gyerkőceinknél megvalósul. Tehát a remény az kell, ez is ad egy jó löketni erőt a minden napok nehézségeihez.
Szóval ahogy eddig, ezután is fel a fejjel. :)
 

erica75

Aktív tag
.......nem a reménnyel van a baj, hanem a felelőtlen "beleugrás"-sal a kétes hírű és eredményű ígéretekbe.

Kata, ezzel nagyon egyetértek. Én pont a napokban kaptam egy megkeresést, hogy vigyem el a gyerekemet egy intézménybe, ahol szinte biztos, hogy meg tudják gyógyítani!!!! Tudom, hogy mi is, akárcsak Okináék, valamilyen szinten orvosi csodának számítunk, hiszen az én kisfiam születése óta cukorbeteg! De nagyon nem értek egyet az ilyen beugratós dolgokkal. Lehet, hogy egy évvel ezelőtt még ugrottam volna rá, de szerencsére, azóta nagyon sokan, nagyon sok mindent megtanítottak a cukorbetegséggel, illetve a kezelésével kapcsolatban.
Én is csak azt tudom mondani, hogy igen, vannak nehéz napok-éjszakák, de minden reggel egy új nap, egy új kezdet, hogy jobb legyen, mint a tegnap volt!:cool:
 

borka

Őstag
Védőoltáshoz:
Én úgy gondolom (magánvélemény), hogy a diab manifesztálódásához lehet köze, azaz olyan gyerekeknél, akiknél valamikor, valamitől kialakulna az 1-es típusú diabetes (nagy rá a hajlam), épp ez hozza elő. Ez magyarázná azt, hogy a statisztikák miért nem mutatják ki, ha feltételezzük, hogy ezek a gyerekek később pl egy betegség után diabosok lettek volna...
De ez csak elmélkedés.

Ma reggel volt a Kossuth rádióban az alábbi hír, ami szintén öszehozható a védőoltásokkal. Vajon miért a 0-tól 4 éves korig van a legtöbb diabos gyermek?mikor kapják meg a védőoltások 90 % át??????

Hallgassa meg!

Sándor
 

nagytniki

Új tag
Egy kis segítségre lenne szükségem:
nem tudjátok, hogy a Volán buszra milyen kedvezmény jár a kísérőnek?
Mert a vonatra tudom, hogy 90 %-os, de a buszra?
 
Oldal tetejére