Cukorbeteg kamasz

tímeácska

Őstag
:rohog::rohog::rohog: Nem semmi csaj vagy!:)
Én is arra gondoltam ,hogy kezdetben örülök annak is, ha csak órán hordja, mert hátulról már tényleg nem lát rendesen, aztán majdcsak megbarátkozik vele.;)

Nálunk Ádi is hasonlóan csinálja... Ő is tokban hordja a szemügéjét, és csak órán veszi fel, ha látni akar...:D És általában akar látni! :cool: Már...;)
... És már kezd rájönni a lassan 11 éves bucijával, hogy tényleg öltöztet a hemüge! ;)
 
Moncsi kontaktlencsében nem gondolkodtatok? Nekem is 4 éve rossz a szemem, de szerintem kettőnél több alkalommal nem voltam utcán a szemüvegemben. Nálam is rosszkor, a kamaszkorban jött a téma, és én is ugyanígy nem voltam hajlandó szemüveget hordani. Nekem a kezdetektől lencsém van, kérdezd meg Kristófot, hátha vevő a dologra, és akkor te is nyersz: Kristóf lát, és Kristófon sem lesz semmi külső változás.
 

tímeácska

Őstag
Tehát...
Somcsika!
Miből érzed azt, hogy a lányod, aki immár középiskolás, kollégista, gyakorlatilag a hét 5 napján nélküled oldja meg az diabja kezelését, és az esetleges problémákat, mégis olyannyira rád van szorulva? Nem megbántani akarlak, és értem én, hogy miről írsz, de próbáld magad elé venni a valóságot - lásd előző mondatom... -, és értékeld, hogy mit hogyan csinál Szandi! Ha kérhetem, itt is értékeld, hogy láthassuk, és segíthessünk, ha valahol probléma van!
 

somcsika

Aktív tag
Tehát...
Somcsika!
Miből érzed azt, hogy a lányod, aki immár középiskolás, kollégista, gyakorlatilag a hét 5 napján nélküled oldja meg az diabja kezelését, és az esetleges problémákat, mégis olyannyira rád van szorulva? Nem megbántani akarlak, és értem én, hogy miről írsz, de próbáld magad elé venni a valóságot - lásd előző mondatom... -, és értékeld, hogy mit hogyan csinál Szandi! Ha kérhetem, itt is értékeld, hogy láthassuk, és segíthessünk, ha valahol probléma van!

Az esetek többségében műkődik a dolog nála. Igen ahogyan mondtad a 7 napjából 5 nap maga gondoskodik magáról. De ha valami gondja van rögtön felhív. Az este fél óra alatt bent voltam Berénybe az új kanüllel és hogy valahogyan meg tudjuk oldani a dolgokat.
Most meg a fene meg esz, mert reggel fejfájással ébredt és hány, de nem tudok érte menni mert nekem ISO van, apa meg szolgálatban. És mivel most a héten náluk déltuán van tanítás még abban bízik, hogy délutánig kiürül és tud menni a suliba. Szokott így lenni, (időnként) beepézik, ha fejfájással ébred, akkor már tudom, hogy a lavort is mellé kell tegyem.
Összességében amikor úgy éreztem, hogy mi lesz vele majd nélkülem, nem kifejezetten csak a mostanra gondoltam, hanem a jövőre, egy pár évvel későbbre. Ki fogja támogatni akkor? Fogja-e birni anyagilag a betegségével együtt járó költségeket? Lesz-e egy olyan párja aki elfogadja, és nem jár-e esetleg úgy ahogy más mások is jártak (név nélkül), hogy elhagyja a férje egy olyan nőért akinek nem a ch. számolás és az inzulin mennyiség határozza meg az életét.

De igazad van Timi, tényleg jól csinálja. Néha hibázik, de ki nem? Tényleg elégedett lehetek vele, még ha olyan is amilyen.
Vannak hibái, de mégiscsak az én gyerkem és előbb-utóbb abban bízom, hogy felnő...
 

tímeácska

Őstag
Az esetek többségében műkődik a dolog nála. Igen ahogyan mondtad a 7 napjából 5 nap maga gondoskodik magáról. De ha valami gondja van rögtön felhív. Az este fél óra alatt bent voltam Berénybe az új kanüllel és hogy valahogyan meg tudjuk oldani a dolgokat.
Most meg a fene meg esz, mert reggel fejfájással ébredt és hány, de nem tudok érte menni mert nekem ISO van, apa meg szolgálatban. És mivel most a héten náluk déltuán van tanítás még abban bízik, hogy délutánig kiürül és tud menni a suliba. Szokott így lenni, (időnként) beepézik, ha fejfájással ébred, akkor már tudom, hogy a lavort is mellé kell tegyem.
Összességében amikor úgy éreztem, hogy mi lesz vele majd nélkülem, nem kifejezetten csak a mostanra gondoltam, hanem a jövőre, egy pár évvel későbbre. Ki fogja támogatni akkor? Fogja-e birni anyagilag a betegségével együtt járó költségeket? Lesz-e egy olyan párja aki elfogadja, és nem jár-e esetleg úgy ahogy más mások is jártak (név nélkül), hogy elhagyja a férje egy olyan nőért akinek nem a ch. számolás és az inzulin mennyiség határozza meg az életét.

De igazad van Timi, tényleg jól csinálja. Néha hibázik, de ki nem? Tényleg elégedett lehetek vele, még ha olyan is amilyen.
Vannak hibái, de mégiscsak az én gyerkem és előbb-utóbb abban bízom, hogy felnő...

És ha elfelejtenénk, hogy cukorbeteg Szandi, akkor nem aggódnál érte, hogy mi lesz vele később, lesz-e szerető megértő párja, anyagilag rendben lesz-e, és úgy nagy általánosságban minden rendben lesz-e vele??? DE! Ugyan ezt éreznéd, ezek a félelmeid akkor is meglennének, de most Te a félelmeidet a diabjára fogod, ha jól látom... Ha nem is teljes egészében, de úgy 98%-ig igen... ;)
 

tímeácska

Őstag
Az esetek többségében műkődik a dolog nála. Igen ahogyan mondtad a 7 napjából 5 nap maga gondoskodik magáról. De ha valami gondja van rögtön felhív.
Még szép, hogy felhív! Ki a csudát hívjon fel? A 3 házzal arrébb lakó nőt??? ;)

Az este fél óra alatt bent voltam Berénybe az új kanüllel és hogy valahogyan meg tudjuk oldani a dolgokat.
Ha ez megnyugtat, ezt bármelyikünk megtette volna, ha valami problémája van a diabos vagy nem diabos kölkünknek! ;)

Most meg a fene meg esz, mert reggel fejfájással ébredt és hány, de nem tudok érte menni mert nekem ISO van, apa meg szolgálatban. És mivel most a héten náluk déltuán van tanítás még abban bízik, hogy délutánig kiürül és tud menni a suliba.
... Legalább Ő nem parázik...! ;)

Szokott így lenni, (időnként) beepézik, ha fejfájással ébred, akkor már tudom, hogy a lavort is mellé kell tegyem.
Ez a "beepézik" mit jelent? Doki mit mondott rá? Nem lehet, hogy idegi alapon van? Az epebántalom nem feltétlen jár fejfájással... De a pszichés fejfájás okozhat hányást!

Összességében amikor úgy éreztem, hogy mi lesz vele majd nélkülem, nem kifejezetten csak a mostanra gondoltam, hanem a jövőre, egy pár évvel későbbre. Ki fogja támogatni akkor? Fogja-e birni anyagilag a betegségével együtt járó költségeket? Lesz-e egy olyan párja aki elfogadja, és nem jár-e esetleg úgy ahogy más mások is jártak (név nélkül), hogy elhagyja a férje egy olyan nőért akinek nem a ch. számolás és az inzulin mennyiség határozza meg az életét.
Erre a részre már válaszoltam az előbb... Próbáld meg Szandit a diabja nélkül (IS) tekinteni!!! Lásd a Szandit is, ne csak a diabos-Szandit!;)

De igazad van Timi, tényleg jól csinálja. Néha hibázik, de ki nem? Tényleg elégedett lehetek vele, még ha olyan is amilyen.
Vannak hibái, de mégiscsak az én gyerkem és előbb-utóbb abban bízom, hogy felnő...
Fel fog nőni, egészen biztos vagyok ebben!:D És amikor felnőtt, azon fogsz rágódni, hogy miért volt olyan kevés ideig gyerek, miért nőtt fel ilyen hamar...!;)
 

somcsika

Aktív tag
Ez a "beepézik" mit jelent? Doki mit mondott rá? Nem lehet, hogy idegi alapon van? Az epebántalom nem feltétlen jár fejfájással... De a pszichés fejfájás okozhat hányást!

Ez nála kb. 4-5 évesen kezdődött. Eleinte a másra fogtuk, mert azt nagyon szerette, és nagyon jól lakott tőle, másnap volt először ilyen. Azóta időről-időre előjön ez neki. A családunkba sok mindenki szenved tőle. Ha valamit nagyon jóizűen eszik is előfordul - Ez tudom hülyeségnek hangzik, de nincs rá magyarázat.
Már vizsgálták, de semmi eltérést nem találtak nála, időről-időre előjön neki. Legutóbb azt mondták, hogy migrénes eredetű fejfájás, de a lényege az, hogy 1-2-3-at hány és aztán tüp-türüp és már szalad is tovább. Igazából semmit nem tudnak ellene tenni, mert nincs benne rendszer, hogy mikor, van úgy, hogy hónapokig nincs, és aztán van, hogy egymás után többször is.
Az érdekessége a dolognak, hogy érzi, amikor hány, hogy még egyszer biztosan kell majd neki, és aztán tud enni, inni és mintha misem történt volna.

Egy fél órája beszéltem vele és azt mondta, hogy már rendben van. Már tanul.

A többi hozzászólásodra reagálva pedig, biztosan úgy van ahogyan te mondod, tehát valószínúleg akkor is ilyenek miatt aggódnék, ha nem lenne beteg, de hogy az, így ezért inkább jobban aggódom. Nem tehetek róla, ANYA vagyok. :)
 

tímeácska

Őstag
A többi hozzászólásodra reagálva pedig, biztosan úgy van ahogyan te mondod, tehát valószínúleg akkor is ilyenek miatt aggódnék, ha nem lenne beteg, de hogy az, így ezért inkább jobban aggódom. Nem tehetek róla, ANYA vagyok. :)

Hidd el, hogy ÉRTEM! ;) És MEGÉRTEM! ;) Csak ne érezze, hogy Te halálosan aggódsz! Tudod, az a kamaszoknál nem mindig pozitív érdem!;)
 
Oldal tetejére