Cukorbeteg kamasz

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Voltunk laborban, a HbA1c-t 8,3:D lett, aminek nagyon örülök, mert már vagy 1 éve nem ment 9 alá. Tudom, hogy nem ez az ideális,
Amikor nekem ment 9 alá, örömtáncot jártam, pedig én is tudtam, hogy nem ez az ideális.
Úgyhogy nagyon jó úton jártok, van mire büszkének lennetek, és csak gratulálni tudok :cool:
 

somcsika

Aktív tag
Szia! Kiengedték Ádámot? Van valami jó hír? Nagyon szurkolunk neki!

Pénteken este már otthon volt. :hurra:
Beszéltem is Brigivel, de a többit majd ő elmeséli.
Csak rengeteg dolga van és gondoltam a lényeges dolgot - amire kiváncsi vagy- azt leírom, addig amíg ide nem ér.
Remélem nem haragszik meg érte.
 

gabibaba

Aktív tag
Köszi! :hurra:

Más. Szerintetek mitől csökken az inzulinigénye egy kamasznak? (Most már régebb óta, 1 kg-t fogyott max., nem terhes, nem mozog többet, mint eddig, nagyjából ugyanolyanokat eszik, nincs mézeshetek ...) Bázist már levettük, nem kevesebbet ad kajához, hanem többet eszik, így is sok 3 alatti hipoja van. Pihennek a hormonok? :rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi! :hurra:

Más. Szerintetek mitől csökken az inzulinigénye egy kamasznak? (Most már régebb óta, 1 kg-t fogyott max., nem terhes, nem mozog többet, mint eddig, nagyjából ugyanolyanokat eszik, nincs mézeshetek ...) Bázist már levettük, nem kevesebbet ad kajához, hanem többet eszik, így is sok 3 alatti hipoja van. Pihennek a hormonok? :rohog:
A kamaszkorhoz kapcsolódó megnövekedett inzulinigényhez van köze, vagyis most csak az a többlet igény hagy alább egy kicsit. Kezd lassan serdülőből férfivá válni. Ez a tippem.
 

somcsika

Aktív tag
A kamaszkorhoz kapcsolódó megnövekedett inzulinigényhez van köze, vagyis most csak az a többlet igény hagy alább egy kicsit. Kezd lassan serdülőből férfivá válni. Ez a tippem.

Én is azt olvastam valahol, hogy a kamaszokra jellemző növekedési ütem egy idő után lelassul, azt jelezvény, hogy már kész van egy gyerrmek testileg is a felnőtté válásra. Túl sokat sem méretben sem pedig az elsődleges nemi megjelenésben már nem fog változni.

De te most Gabibaba kiről beszélsz? Eszter ha jól tudom nem cukros, Gábornál meg a "terhes" szó nem igazán állja meg a helyét:rohog:.
 

gabibaba

Aktív tag
Azért írtam le, mert ezek jutottak eszembe, mint lehetséges okok, és leírtam az összeset :rohog:.

Már van néhány olyan nap 3 év után, ami majdnem teljesen jó!

Vasárnap (10.10): R.:5,8 - 3,1 - D.:3,9 - 5,5 - E.:8,9 - L.:5,2

Hétfő(10.11): R.:6,3 - D.:6,2 - E.:6,3 - L.: 9,5

De pl. 10.04 éjjel: 2,6 R: 4,1 - 3 - D.: 3,2 - 3,5 - E.: 3 - L.: 10,8
 

bubri

Új tag
sziasztok
péntek esze kiengedték Ádámot a kórházból (köszi Somcsika) ,csak tényleg egyre zűrösebbek a napjaink,így most jutottam ide. emeltek az inzulinján
Humulin-N: 7-5 (5-7)
humulin-R: 9-3-6 (7-3-6)
most szépek az eredményei,igaz szombaton az apjánál volt és az ebéd utáni értéke15,6 lett,de elmondta hambit evett és tuti ez nyomta meg neki.
tegnap megint lódított egyszerűen nem értem már megint hazahozta a kaját amit elcsomagoltam neki ,mondván délben nem bírt enni és nem is szúrt.ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...így szúrt 15-kor és evett is a vacsi csúszott 2 órát és a mai eredménye nem lett rosszabb. MIT CSINÁLJAK VELE????????????hülyét kapok tőle néha.. de már most is azon alkudozik ,hogy pénteken engedjem el a gólyabálba és ott szeretne aludni egy számomra ismeretlen barátjánál.(persze mindenkit nem ismerhetek)
a talpa tele van vírusszemölccsel pár hét alatt úgy elszaporodtak ,hogy csak néztünk ezeket fagyasztgatják neki és kapott ecsetelőt is ,sántikál:) mondjuk mindig sántikál valamiben:)):dr_64:
most szaladok mert a kicsi is beteg és előtört belőle a zsarnok:)
szép napot mindenkinek.
 

bubri

Új tag
még pár ssor ..a kórház nagyon megviselte ,szerinte éhezett,itthon meg az adagját nem bírja megenni..ki érti ezt? már arra is gondoltam hozzáeszik a suliban és azért nem mért tegnap az ebédnél,hogy ne lássam az eredményét? fogalmam sincs..de komolyan.
 

moncsi

Új tag
Azt kérdi tőlem kamasz fiacskám: mi a cikisebb egy csaj előtt, ha valaki dadog, vagy ha cukorbeteg???:o
Na?? Mi? Rögtön rávágtam, hogy ha dadog. Naná!:)
Állandóan a másik nem körül forog az esze, pedig (úgy tudom) nincs senki a láthatáron. A másik mókás megnyilvánulása: ágyat néztünk neki a neten, mire ő: akkora legyen, hogy a barátnője is elférjen majd, ha itt alszik (13!). Remélem az még odébb lesz, egy kicsit... Ami viszont aggaszt, az a kérdés: leveheti-e a pumpát, amíg a NŐvel alszik, úszik, van??? Mondom erre: aki így nem fogad el az első perctől, azzal fölösleges további perceket, napokat stb tölteni. Szerintem ezt jó tisztázni az elején. Vagy nem? Van valakinek ebben vmi jó tanácsa? Hogyan kezeljem a kamasz fiam ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásait, kérdéseit?:dr_24:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Azt kérdi tőlem kamasz fiacskám: mi a cikisebb egy csaj előtt, ha valaki dadog, vagy ha cukorbeteg???:o
Na?? Mi? Rögtön rávágtam, hogy ha dadog. Naná!:)
Állandóan a másik nem körül forog az esze, pedig (úgy tudom) nincs senki a láthatáron. A másik mókás megnyilvánulása: ágyat néztünk neki a neten, mire ő: akkora legyen, hogy a barátnője is elférjen majd, ha itt alszik (13!). Remélem az még odébb lesz, egy kicsit... Ami viszont aggaszt, az a kérdés: leveheti-e a pumpát, amíg a NŐvel alszik, úszik, van??? Mondom erre: aki így nem fogad el az első perctől, azzal fölösleges további perceket, napokat stb tölteni. Szerintem ezt jó tisztázni az elején. Vagy nem? Van valakinek ebben vmi jó tanácsa? Hogyan kezeljem a kamasz fiam ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásait, kérdéseit?:dr_24:
Azta, hát nem vagy könnyű helyzetben :) Én is erőltetném benne ezt a dolgot, hogy aki így nem fogadja őt el, az nem számít. Én mindig mondtam ilyen pubertás koromban, hogy örülök a cukorbetegségemnek, mert így nagyon könnyen kiderül, ki az, aki tényleg barát és tényleg szeret. Komolyan gondoltam :) És tuti a szüleim miatt gondoltam így, szóval szerintem ez jó dolog, nálam legalábbis bevált.
 

umbra08

Aktív tag
Azt kérdi tőlem kamasz fiacskám: mi a cikisebb egy csaj előtt, ha valaki dadog, vagy ha cukorbeteg???:o
Na?? Mi? Rögtön rávágtam, hogy ha dadog. Naná!:)
Állandóan a másik nem körül forog az esze, pedig (úgy tudom) nincs senki a láthatáron. A másik mókás megnyilvánulása: ágyat néztünk neki a neten, mire ő: akkora legyen, hogy a barátnője is elférjen majd, ha itt alszik (13!). Remélem az még odébb lesz, egy kicsit... Ami viszont aggaszt, az a kérdés: leveheti-e a pumpát, amíg a NŐvel alszik, úszik, van??? Mondom erre: aki így nem fogad el az első perctől, azzal fölösleges további perceket, napokat stb tölteni. Szerintem ezt jó tisztázni az elején. Vagy nem? Van valakinek ebben vmi jó tanácsa? Hogyan kezeljem a kamasz fiam ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásait, kérdéseit?:dr_24:

Húúú Moncsi!! :D :rohog:
Ez az ágyas story - így 13 évesen - aranyos!! :rohog: Ajaj, kezdődik a neheze? :D

Másik: teljesen igazad van, hogy azzal a lánnyal nem is kell foglalkoznia, aki nem fogadja el így, pumpával. Jól mondtad neki!
 

moncsi

Új tag
Újabb "katasztrófa": voltunk a szemészeten, szemfenék vizsgálaton, ami hál' istennek jó lett, de mint azt már sejtettem szemüveg kell a kölöknek. Most azért van kiaakadva, hogy ha a többiek meglátják szemüvegben, milyen szerencsétlennek fogják gondolni, hogy már nem csak cukorbeteg, hanem még szemüveges is...;)Szerintem jól áll neki, naon dögös kis pasi, de úgy érzem ő erről még nincs meggyőződve.:)3 napja tartom a lelki beszédet, de hiába. Megy az alkudozás, gyakorlatilag ott tartunk, hogy majd csak éjszaka hordja...:rohog: Remélem nem fogják piszkálni miatta, sőt az lenne a jó, ha "el lennének ájulva", hogy milyen jól áll neki, és akkor nyert ügy lenne! Szorítsatok!:dr_24:
 

napocska

Őstag
A szemüveg manapság már valóságos sikk :). Olyan klassz keretek vannak, hogy öröm köztük válogatni! Próbáld úgy megbarátkoztatni vele, hogy nem kell mindig hordani, csak ha szükségét érzi. Gondolom nem lehet túl erős a dioptriája. Pluszos, vagy mínuszos lencse kell?
Én rövidlátó vagyok, kamaszkoromban kb. -2,5-ös volt a szemüvegem, amit azért igencsak hordani kellett volna mindig, de én egyszer csak fogtam, és letettem, aztán évekig csak otthon, tévénézéshez hordtam. A szememnek nem tett rosszat, de mikor újra úgy döntöttem, hogy hordani fogom a szemüveget, az valami hatalmas élmény volt. Újra LÁTTAM :). Napokig alig tudtam betelni a fílinggel :-D.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én 4 éves korom óta vagyok szemügés, és bizony 4,5 dioptriával kezdtem, ami mondhatni szódásüveg alj volt. Akkor még nem volt vékonyított lencse, így tényleg szódásüveget hordtam. Az oviban nem volt csúfolódás, az iskola alsó osztályában megkaptam néha, hogy pápaszemes. A gyerekek sajna ilyenek. De mondhatom, hogy tényleg ritka eset volt, és ahogy Napocska írja, ma már a szemüveg sikk. Szinte öltöztet, én ma már a dizájnos szemüge keretek rabja vagyok.

Azt tudom ajánlani, hogy a neten keressetek rá az igazán dizájnos keretekre. A szemüvegből nem a keret a drága, hanem a megfelelő és jó minőségű lencse, tehát a dizájnos keret is megfizethető. Az optikák tele vannak akciókkal, minél drágább, több tudású lencsét választotok, a keret annál olcsóbb, már majdnem adják a lencséhez. Ha a srác kedvére való, öltöztetős keretet sikerül találni, akkor könnyebben elfogadja a tényt, hogy ő szemügés lesz.
Sok sikert, és oszd meg velünk a fejleményeket. Drukkolok, hogy simán menjen a projekt. :)
 

moncsi

Új tag
Köszönöm a tippeket! Én is osztom, miszerint a szemüveg öltöztet, tudok olyat, akinek ép a szeme, mégis csináltatott szemüveget, mert szerinte így jobban néz ki...:)Ezek a fényre sötétedő lencsék pedig már nagyon menők, főleg egy szép kerettel.
Az a baj, hogy Kristóf szemében ez egy újabb negatívum, hiányosság, ami miatt most (ismét) kevesebnek érzi magát. De sebaj, majd dolgozunk rajta, hogy ne így legyen. Egyébként csak 0,75-ös kell (talán -), ez nem olyan vészes, talán nem is kell állandóan hordani. Majd tornázunk szemre is!;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
tudok olyat, akinek ép a szeme, mégis csináltatott szemüveget, mert szerinte így jobban néz ki...:)
Akkor ismerhetsz még ilyen személyt, engem. :) 16 éves koromra rendbejött a szemem, egészen 28 éves koromig nem kellett dioptria. Annyira megszoktam, hogy szemüveg van rajtam, hogy csináltattam "ablaküveggel" szemügét, és azt hordtam. A suliban először nem is akarták elhinni, hogy nem dioptriás. Aztán később, amikor újra kellett dioptriás szemüveg, megint senkinek nem tűnt fel, hiszen nem volt változás, legfeljebb csak a keretet illetően.
Annyi az érdekes (inkább élettani), hogy ovisként rövidlátó voltam, most távollátó.
 

gabibaba

Aktív tag
Nekem másfél éves korom óta van szemüvegem, nem is tudom, milyen az, amikor nincs :). De kamaszként kapni más. Szerintem vegyél neki egy kemény szemüvegtokot, és beszéljétek meg, hogy abba tegye, amikor épp nem veszi fel. Nálunk az osztálytársaim egészen véletlenül állandóan eltörték a szemüvegüket, magyarázat mindig volt :). Esetleg suliban órákon vegye fel, hogy lássa a táblát. Aztán idővel lehet, hogy egyre többször 'felejti' majd magán. Arról nem fogod tudni simán meggyőzni, hogy a 'szemüveg öltöztet'. Mert azért tök rossz, ha hidegben bepárásodik, meg ráesik az eső, nyáron meg izzad az orrod.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jönnek elő az emlékek. Anyuék mesélték, hogy annyira hozzászoktam a szemüveghez, hogy este a fürdésnél, ha nem vették le rólam, abban fürödtem, de még arcot is úgy mostam. Aztán a család is mindig jót derült azon, hogy elalváskor is úgy kellett "leműteni" rólam, mert abban aludtam el, általában hason fekve, naná, hogy a szemüge a fejem alatt volt.
A történethez hozzá tartozik, hogy az első szemüge nekem is "eltört".:rohog: Naná, mert kislány lévén piros keretes szemügét kaptam, holott én kéket szerettem volna. Én győztem, mert lett nekem kék keretes szemügém. Igaz, hogy egy elnáspángolás is járt hozzá, de kék keretes szemügém volt.
 

moncsi

Új tag
Jönnek elő az emlékek. Anyuék mesélték, hogy annyira hozzászoktam a szemüveghez, hogy este a fürdésnél, ha nem vették le rólam, abban fürödtem, de még arcot is úgy mostam. Aztán a család is mindig jót derült azon, hogy elalváskor is úgy kellett "leműteni" rólam, mert abban aludtam el, általában hason fekve, naná, hogy a szemüge a fejem alatt volt.
A történethez hozzá tartozik, hogy az első szemüge nekem is "eltört".:rohog: Naná, mert kislány lévén piros keretes szemügét kaptam, holott én kéket szerettem volna. Én győztem, mert lett nekem kék keretes szemügém. Igaz, hogy egy elnáspángolás is járt hozzá, de kék keretes szemügém volt.


:rohog::rohog::rohog: Nem semmi csaj vagy!:)
Én is arra gondoltam ,hogy kezdetben örülök annak is, ha csak órán hordja, mert hátulról már tényleg nem lát rendesen, aztán majdcsak megbarátkozik vele.;)
 
Oldal tetejére