Cukorbeteg kamasz

borka

Őstag
Ma meglett az első Hba1c eredményünk. 6,7% lett.
Ami tulajdonképpen 12%-ról indult 5 hónappal ezelőtt.

Tegnap előtt voltunk kontrollon (mi még havonta járunk) és most irtak bázis inzulin emelést a menszeszes napokra. Így remélem, hogy az megoldja a hónap eleji kiugrásokat és ez az eredmény 3 hónap múlva sokkal jobb lesz.


Gratulálok Nektek/Neked/, a nagyon jó eredményhez.:D Nekem 5 év kellett hozzá,hogy 12% ről lemenjen 7,2% re.Itt is látszik ,hogy a fiatal szervezet hamarább reagál.:cool:
 

gabibaba

Aktív tag
És, együtt maradtok?! :D:rohog::rohog::rohog:

Még egy darabig :) :)

Főleg én voltam most kontrollon, hogy mennyire hagyom kibontakozni, mennyire önálló, meg ilyenek. Ők meg szépen megbeszélték egymással a különböző kínai kajákat és azt, hogy vajon arra hogyan is adjuk az inzulint :). Nagyon mókás volt. Na az már kevésbé, hogy vagy 10 napja olyan katyvasz eredményi vannak, hogy terápiát nem llehet egyelőre változtatni, úgyhogy 4 hét múlva újra megyünk :(.
 

somcsika

Aktív tag
Gratulálok Nektek/Neked/, a nagyon jó eredményhez.:D Nekem 5 év kellett hozzá,hogy 12% ről lemenjen 7,2% re.Itt is látszik ,hogy a fiatal szervezet hamarább reagál.:cool:

Köszönöm szépen Borka a gratuálciót. Nem csak enyém az érdem. Csapatmunka volt. Mindannyiunk kellett hozzá.
 

somcsika

Aktív tag
Még egy darabig :) :)

Főleg én voltam most kontrollon, hogy mennyire hagyom kibontakozni, mennyire önálló, meg ilyenek. Ők meg szépen megbeszélték egymással a különböző kínai kajákat és azt, hogy vajon arra hogyan is adjuk az inzulint :). Nagyon mókás volt. Na az már kevésbé, hogy vagy 10 napja olyan katyvasz eredményi vannak, hogy terápiát nem llehet egyelőre változtatni, úgyhogy 4 hét múlva újra megyünk :(.

Na és hogyan kell a kínai kajára inzulint adni?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Gratulálok Nektek/Neked/, a nagyon jó eredményhez.:D Nekem 5 év kellett hozzá,hogy 12% ről lemenjen 7,2% re.:cool:
Na tessék, ebben is egyformákok vagyunk, de léccike Sándornak egy szót se :rohog::rohog::rohog:, mert mondja majd, hogy "lányok, benneteket össze lehetne kötni".
Mondjuk én 13 fölöttiről mentem le 5 év alatt 7,2-re, azóta már vissza is szedtem egy kicsit (7,5).:dr_31:
 

somcsika

Aktív tag
A doktor bácsink azt mondta, hogy egy fiatal cukorbeteg azért működik másholyan, mert ilyenkor még jobban emlékszik a szervezete arra, hogy hogyan kellene jól működnie.
És azt is monta, hogy a későbbi sikeres terpáipa érdekében az első 2 év a legfontosabb.
Elmagyarázta ugyan, hogy hogyan gondolja, de így utólag visszagondoljva van néhány szürke folt.
 

moncsi

Új tag
Kamasz fiam esete a focival:
Volt ugye a foci vébé, addig a kölök nem nagyon mutatott érdeklődést eme sportág iránt, sőt... utálta. Aztán a vb után játszani kezdett vmi FIFA (focis) játékot a gépen, ami annyira meghozta a kedvét, hogy mezt is rendelt, majd abban ült a gépnél (hi-hi). Az apja el is nevezte virtuális Özil-nek (utóbbi német focista). Szerencsére a dolog nem állt meg a szobában a gép előtt, hanem folytatódott a focipályán, sőt az iskolakezdéssel edzésekre is benevezett. Már stoplist (vagy mifene, focis cipő) is vett a zsebpénzén. Hát, nem lesz belőle Beckham, vagy Maradona, de sokat mozog, és nagyon lelkes, ez a fontos. Ja, és most sokkal jobbak a cukrai.
Íme a példa, hogy a számítógép olykor hasznos is lehet...
 

timi5

Új tag
8 éves kamasz?

Sziasztok!
Az én Rebekámnál idén januárban állapították meg az 1.es tipusú diabetest.Eleinte nagyon jól mentek a dolgok ,de most itt a rém álom a vadász utcába.Nem érdekli semmi csak a saját dolgai.Könyörgök a leckéért az evés miatt,és lényegébe mindenért.DE hiába.Már azon is gondolkodtam ,hogy lehet hogy süket,de nem az hiszem ,mert a music tv előtt ugrál minden nap.Nem találok rajta fogás.Se szigorral se kedvességgel.Mi tévő legyek?
 

moncsi

Új tag
Sziasztok!
Az én Rebekámnál idén januárban állapították meg az 1.es tipusú diabetest.Eleinte nagyon jól mentek a dolgok ,de most itt a rém álom a vadász utcába.Nem érdekli semmi csak a saját dolgai.Könyörgök a leckéért az evés miatt,és lényegébe mindenért.DE hiába.Már azon is gondolkodtam ,hogy lehet hogy süket,de nem az hiszem ,mert a music tv előtt ugrál minden nap.Nem találok rajta fogás.Se szigorral se kedvességgel.Mi tévő legyek?


Hát, kamaszt nevelni embert próbáló feladat, mi 9 éves kora körül kezdtük, most 13 lesz, úgy érzem most vagyunk a "csúcson". Sokszor a betegségére fogom a dolgokat, de rájöttem , hogy nem szabad e mögé bújni, meg látva a többi vele egykorút, mindjárt más lett a véleményem. "Korral jár"!:D
Vannak jópofa dolgaik, mint nálunk a focis eset, meg hasonlók, de időnként valóban süket fülekre talál amit a szülő, vagy a tanár mond. A pimaszságról nem is beszélve. Az én fiam arról híres a suliban (sajnos), mindemellett fura zöld szeme van, amitől olyan komisz még a nézése is ;)(az egyik tanár szerint).
 

bubri

Új tag
sziasztok
már igen régen nem jelentkeztem.
hát...a kamaszok ..jaj nagyon nehéz eset,legalábbis Ádám most totál depis korszakát éli. idén februárban diagnosztizálták a diabétest nála. akkor minden ment mint a karikacsapás,dícsérték is a felnőttes gondolkodásáért,ügyességéért.mára a dolgok sokat romlottak egyszerűen lesza...ja az egészet .szerinte persze nem de az eredményei is ezt mutatják.az első Hba1c eredményünk,12,6-ról 6,9 lett ennek nagyon is örültünk.a mostani pedig 9,6 lett. totál kiakadtam,miért nem azt csinálja amit kérek kérnek ttőle. nem írja a naplóját ,ha mégis nem mindig a valóságos méréseit írja be. nem eszik ,mert nem éhes...és ilyenek ja és akkor eszik ha ő úgy gondolja .ha suliban van hiába csomagolok neki kaját (ami sokszor az ágy alatt köt ki)egyszerűen nem értem. a doktor úr is mindent megpróbált ,szépen csúnyán és ...semmi.látom magában gyötrődik,de pár nap és minden kezdődik előről. most vissza kell feküdnie a kórházba,nem tudom mi lesz ,addig tuti minden oké,de ha hazajön és folytatja az önpusztítást?! nem tudom elfogadni,hogy az okos értelmes 16.évesem kicsinálja magát..és majd pár év múlva ha azt kérdi miért nem voltam szigorúbb?? így is mumus vagyok. mitévő legyek???
köszi hogy "meghallgattatok".üdv : Bubri
 

somcsika

Aktív tag
sziasztok
már igen régen nem jelentkeztem.
hát...a kamaszok ..jaj nagyon nehéz eset,legalábbis Ádám most totál depis korszakát éli. idén februárban diagnosztizálták a diabétest nála. akkor minden ment mint a karikacsapás,dícsérték is a felnőttes gondolkodásáért,ügyességéért.mára a dolgok sokat romlottak egyszerűen lesza...ja az egészet .szerinte persze nem de az eredményei is ezt mutatják.az első Hba1c eredményünk,12,6-ról 6,9 lett ennek nagyon is örültünk.a mostani pedig 9,6 lett. totál kiakadtam,miért nem azt csinálja amit kérek kérnek ttőle. nem írja a naplóját ,ha mégis nem mindig a valóságos méréseit írja be. nem eszik ,mert nem éhes...és ilyenek ja és akkor eszik ha ő úgy gondolja .ha suliban van hiába csomagolok neki kaját (ami sokszor az ágy alatt köt ki)egyszerűen nem értem. a doktor úr is mindent megpróbált ,szépen csúnyán és ...semmi.látom magában gyötrődik,de pár nap és minden kezdődik előről. most vissza kell feküdnie a kórházba,nem tudom mi lesz ,addig tuti minden oké,de ha hazajön és folytatja az önpusztítást?! nem tudom elfogadni,hogy az okos értelmes 16.évesem kicsinálja magát..és majd pár év múlva ha azt kérdi miért nem voltam szigorúbb?? így is mumus vagyok. mitévő legyek???
köszi hogy "meghallgattatok".üdv : Bubri

Miért nem hívtál föl, vagy irtad meg priviben, hogy gondok vannak?
Tudod nálunk is voltak, de most úgy tünik, hogy jó helyen vagyunk. Megmondom Szandinak estére ha hazajön, hogy beszélgessen el vele egy kicsit, hátha az egy kicsit hatásosabb lesz, azon túl, hogy ismervén a hozzáállásod, tudom, hogy mindent megpróbáltál.
Puszi
Zsuzsi
 

bubri

Új tag
szia zsuzsi
igen sok mindent megpróbáltunk ,de a nyári szünetben elszabadult a pokol.. egyszerűen nem kelt fel se mérni se szúrni,volt hoy de.11-kor szó szerint kirángattam és őrjöngve sokszori könyörgés után már ott tartottam egyszerűen ledöföm(az pen-nel)volt hogy 4!!!hétig nem írta be a naplóját..és inkább egyszerűen "elvesztette"utána meg nem szólt ,hogy reggel elromlott a mérő és este 10-kor mentünk a kórházba hogy S.O.S mérőt kérünk.aztán minden megjavult,mintha visszakapcsoltak volna valamit az agyában..és most ismét újra kezdődött a dili.rok neked privátban.puszi.ja és nem is beszél senkivel,ne vegye zokon Szandi ha nem válaszol neki,,,szerinte ugyanis minden rendben van.
 

somcsika

Aktív tag
Értem, de azért egy próbát megér.
És mikor kell befeküdnötök?
A nyár nekünk is úgy működött - amire nem vagyok túlságosan büszke - hogy én reggel fél hétkor amikor indultam dolgozni beadtam neki a bázist és ő így aludhatott tovább, de 9-kor már én is kezdtem ideges lenni, hogy vajon nem hypozik-e, vajon föl tudott-e kelni. Jó néhányszor ugrasztottam át a szomszéd asszonyt, hogy nézzen már rá, mert nem veszi fel a telefont.
Aztán kitaláltuk, hogy vigye ő Lacust reggel az oviba, mert oda oda kell érni 8 órára, így feladata is van, nem mindig a gép előtt lóg, és legalább rá van kényszerívte, hogy felkeljen időben.
De a hétvége még nálunk is ilyen. A reggeli általában mindig kimarad és tízóraival kezd. Persze aztán igyekeznem kell, hogy az ebéd időben kész legyen, mert ha valamiért csúszik akkor már jön is a hypo.
Majd küldök át neked valamit, hátha attól majd egy kicsit észhez tér.
 

bubri

Új tag
oké.
persze örülnék is neki ha Szandi vagy valaki sorstárs beszélgetne vele.csak nem tudom vevő-e rá.mostanában semmire sem az.írtam neked privátban itt az oldalon,talán akkor átláthatóbb lesz a helyzet:) bár számomra sem az. a pszichológus szeretne vel sok időt tölteni...már amennyire ez megoldható a kórházi keretek között. remélem minden rendbe jön,félek elveszítem teljesen.puszi.
 

somcsika

Aktív tag
oké.
persze örülnék is neki ha Szandi vagy valaki sorstárs beszélgetne vele.csak nem tudom vevő-e rá.mostanában semmire sem az.írtam neked privátban itt az oldalon,talán akkor átláthatóbb lesz a helyzet:) bár számomra sem az. a pszichológus szeretne vel sok időt tölteni...már amennyire ez megoldható a kórházi keretek között. remélem minden rendbe jön,félek elveszítem teljesen.puszi.

Az nem engedjük, hogy elveszítsd. Minden megpróbálunk.
Válaszoltam is az üzenetedre és a freemail-esre is küldtem egy e-mailt.
 

gabibaba

Aktív tag
Moncsi drága! Nem akarlak elkeseríteni, de nem vagytok a csúcson - lesz még új fejlesztés! :) :)
Bubri! Gábor is 16 éves. Nálunk a nyár úgy működött, hogy amikor otthon volt, 6-kor megszúrtuk, felkeltettük enni, aztán alhatott tovább (nálunk már nincs kötelező tízórai, ez a Novorapid egyik előnye), délben feltelefonáltuk, vagy a tesója kirugdalta az ágyból. Aztán lement a Balatonra 2 hétre, ott este későn aludtak el, reggel nem bírtak felkelni, baromira elszálltak a cukrai, pedig próbálkozott, csúsztatta az időket, de nála ez sajna nem működik. Arra jó volt ez az időszak, hogy látja, máshogy nem megy, csak időre, fél óránál többet nem nagyon csúszhat (vagy pumpa, de ez más tészta), azóta igyekszik. Nyaraláskor, ha táborba megy, vagy osztállyal, nagyon nehéz betartani ám az időket!
Naplóírás: 6 hetente, kontroll előtt nekiül. Viszont azt számon tartja, ha több nap pl. este magasabb, és szóba hozza, hogy mit gondol, mi legyen. Én írom ki legalább hetente a mérőjéből az adatokat egy excel táblába, legalább ott megvan, ha a mérőt el is hagyná, max. egy hét hiányzik.
Lehet, hogy nála sokat segítene az inzulinváltás, hozd szóba a dokinál szerintem.
 

timi5

Új tag
Hát, kamaszt nevelni embert próbáló feladat, mi 9 éves kora körül kezdtük, most 13 lesz, úgy érzem most vagyunk a "csúcson". Sokszor a betegségére fogom a dolgokat, de rájöttem , hogy nem szabad e mögé bújni, meg látva a többi vele egykorút, mindjárt más lett a véleményem. "Korral jár"!:D
Vannak jópofa dolgaik, mint nálunk a focis eset, meg hasonlók, de időnként valóban süket fülekre talál amit a szülő, vagy a tanár mond. A pimaszságról nem is beszélve. Az én fiam arról híres a suliban (sajnos), mindemellett fura zöld szeme van, amitől olyan komisz még a nézése is ;)(az egyik tanár szerint).


Tehát el kell ezt az állapotot fogadni.Nincs mit tenni ,meg kell tanulni mellettük élni,és csak kivülről ütközőként kell viselkedjünk, hogy le ne térjen a helyes útról ami előtte áll?Lehet ez a meg oldás de én nem akarom még az irányítást a kezébe adni.Biztos van más lehetőség is?!:laz:
 

gabibaba

Aktív tag
Kiskamasz, nagykamasz fontos, hogy érezze, hogy szereted, jót akarsz neki és mellette állsz. Nincsen hozzájuk egyértelmű használati utasítás, nálunk 14 hónap a különbség korban, kamaszodásban meg ég és föld, pedig testvérek.
Próbáld meg a lányodat bevonni: ha küzdeni kell az evéssel, mondja meg ő, hogy mit enne - már írtam régebben, mi úgy csináltuk, hogy ő szedhette össze a vacsorát, ebédet, persze az otthoni felhozatalból. Ha szeret táncolni, és van rá lehetőségetek, kereshettek neki valami csoportot.
 
Oldal tetejére