Cukorbeteg kamasz

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:D:rohog::hurra: Nem semmi vagy Teki!
Ezt megjegyzem magamnak! Csak az a baj, hogy úgyse lenne szívem megcsinálni vele. (vagy ki tudja;))

Erős elhatározásból és hirtelen felindulásból szerintem egyszer megtudnám csinálni, de lehet, hogy többet nem is lenne rá szükség. Legközelebb ha megkérdezném akkor mandinerből kivágná, hogy mit szeretne.:rohog:
Próba cseresznye. :hurra: Sokat nem lehet veszteni, legfeljebb marad minden a régiben. :rolleyes: Nálunk maradt. ;) Akkor jött a ződbafőzi, spenót, sóska. :rohog::rohog::rohog:

(Persze na hallgassam el, hogy az én büdös kölkém nem diabos)
 

gabibaba

Aktív tag
Én rendszeresen ezt csinálom :oops:, azaz ha nem mondja, mit enne, főzöm, amit gondolok. Csak nálunk mindent megeszik, de morog. Ha megkérded, jó volt-e, akkor mondja, hogy jó, de már unalmas :rohog:. Egyedül a kelbimbó a nem ehető kategória, de azt én sem eszem meg :).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Deni néha megkérdi, hogy mikor főzöl rendes kaját??? :o:o:o
Aztán ha brassói, vörösboros marhapöri és társai készülnek, akkor meg mondja, hogy na ez emberi táp. (Neki a saláta, répa, karalábé nyúltáp, a müzli madár eleség.)
 

somcsika

Aktív tag
Én főzeléket nagyon keveset "tudok" főzni. Na nem azért mert nem tudok, hanem mert azt nem ennék meg.
De a töklevest, frankfurti levest, zöldbablevest azt megeszik.
 

moncsi

Új tag
Vasárnap Bátor Táboros családi napon voltunk Hatvanban. A fiúk nagyon jól érezték magukat, persze én is, mindig földob az a légkör, ami ott van. Akkor is, ha tudom, hogy beteg gyerekek vannak ott, ami önmagában nagyon szomorú. Mégis annyira megérint az egész, hogy utána napokig vigyorgok. Tök jó foglalkozások vannak, együtt táncolunk, mókázunk. A kisebbik fiam, mikor 5 éves volt, és levittük a tesóját egy hétre a táborba, egy órán keresztül ordított, hogy ő is akar maradni, ő is cukorbeteg akar lenni. Hát, most is teljesen odavolt érte, még jobban akart menni, mint Kristóf. Szóval, aki még nem próbálta, annak ajánlom (mármint a gyerkőcnek). -bár az idei jelentkezési hat.idő talán márc. 25 volt.
 

moncsi

Új tag
Moncsi, az biztos, hogy életre való srácod van. :hurra::D

Ismerned kéne a kisebbik fiamat! Ő most 7, Andrásnak hívják, öt éves kora óta szerelmes Laurába. Most már elsősök, és nem egy osztályba járnak, de a "kapcsolat" azért tart- a szünetekben. A zsebpénzét arra költi, hogy a zöldségesünk mellett fölállított nagy gömbből (kis gömbök vannak benne) 50 forintért mindenféle "ékszereket" zsákmányoljon Laurának. :dr_282:Már átadott egy egész kollekciót, persze a saját maga által készített, és fölcicomázott borítékban! Volt egy kis hullámvölgy :dr_39: a szerelemben, akkor lépett színre Zsuzsi, meg Anita, de egyik sem bizonyult tartósnak (nem tudták eldönteni, hogy szerelmesek vagy sem?!), így Andris ismét, idézem: "ráhajtott" Laurára. Hmm, már alig várom, hogy ő is kamaszodjon...:rohog::rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ismerned kéne a kisebbik fiamat! Ő most 7, Andrásnak hívják, öt éves kora óta szerelmes Laurába. Most már elsősök, és nem egy osztályba járnak, de a "kapcsolat" azért tart- a szünetekben. A zsebpénzét arra költi, hogy a zöldségesünk mellett fölállított nagy gömbből (kis gömbök vannak benne) 50 forintért mindenféle "ékszereket" zsákmányoljon Laurának. :dr_282:Már átadott egy egész kollekciót, persze a saját maga által készített, és fölcicomázott borítékban! Volt egy kis hullámvölgy :dr_39: a szerelemben, akkor lépett színre Zsuzsi, meg Anita, de egyik sem bizonyult tartósnak (nem tudták eldönteni, hogy szerelmesek vagy sem?!), így Andris ismét, idézem: "ráhajtott" Laurára. Hmm, már alig várom, hogy ő is kamaszodjon...:rohog::rohog:
Imádom ezeket a történeteket, és meglepődöm, hogy mennyire "tartósak".

Deni a bölcsiben beleszeretett Juditba, és viszont. Olyan nagy volt a szerelem a két kölök között, hogy kérték, oviba egy oviba és egy csoportba írassuk őket. Így is tettünk. És lám, a szerelem nem is múlt el. Még őrzöm azt a szerelmes levelet, amit Judit írt (anyukája írta) Deninek. Aztán egyszer Judit apukája, és én mentünk az oviba a gyerkőcökért, és azzal fogadtak minket, hogy megmutatják, hogyan kell csókolózni. Az apukával ledermedtünk rendesen :o, mert az ovis kölkéink rendesen csókolóztak, ahogy a nagyok teszik.
Deni azóta is emlegeti, hogy az igazi szerelem Judité volt. Ha találkozom Judit anyukájával, elmondja, hogy ő is emlékszik az ovis szerelemre. :cool:
A "gyerekek" már 23 évesek. ;)
 

somcsika

Aktív tag
Vasárnap Bátor Táboros családi napon voltunk Hatvanban. A fiúk nagyon jól érezték magukat, persze én is, mindig földob az a légkör, ami ott van. Akkor is, ha tudom, hogy beteg gyerekek vannak ott, ami önmagában nagyon szomorú. Mégis annyira megérint az egész, hogy utána napokig vigyorgok. Tök jó foglalkozások vannak, együtt táncolunk, mókázunk. A kisebbik fiam, mikor 5 éves volt, és levittük a tesóját egy hétre a táborba, egy órán keresztül ordított, hogy ő is akar maradni, ő is cukorbeteg akar lenni. Hát, most is teljesen odavolt érte, még jobban akart menni, mint Kristóf. Szóval, aki még nem próbálta, annak ajánlom (mármint a gyerkőcnek). -bár az idei jelentkezési hat.idő talán márc. 25 volt.

Mi is jelentkeztünk, igaz még február elején. Így a határidőről én sem tudok pontosat mondani. Remélem, hogy beleférünk a "keretbe".;)
 

somcsika

Aktív tag
Ma meglett az első Hba1c eredményünk. 6,7% lett.
Ami tulajdonképpen 12%-ról indult 5 hónappal ezelőtt.

Tegnap előtt voltunk kontrollon (mi még havonta járunk) és most irtak bázis inzulin emelést a menszeszes napokra. Így remélem, hogy az megoldja a hónap eleji kiugrásokat és ez az eredmény 3 hónap múlva sokkal jobb lesz.
 

dg

Őstag
Ma meglett az első Hba1c eredményünk. 6,7% lett.
Ami tulajdonképpen 12%-ról indult 5 hónappal ezelőtt.

Tegnap előtt voltunk kontrollon (mi még havonta járunk) és most irtak bázis inzulin emelést a menszeszes napokra. Így remélem, hogy az megoldja a hónap eleji kiugrásokat és ez az eredmény 3 hónap múlva sokkal jobb lesz.


Gratulálok!!!! Tökéletes eredmény! A doki nem ájult el örömében?
 

somcsika

Aktív tag
Gratulálok!!!! Tökéletes eredmény! A doki nem ájult el örömében?

Á nem, mert levették még kedden a vért, de csak délután, (mert 2-től van diab. gondozó) és annak az eredménye már csak másnap lesz kész. Tegnap 4 órakor még nem volt, ma reggel telefonáltam.
A szakaszisztensük (az Etelka) nagyon örült, gratulált mindannyionknak.
Meg is irtam Szandinak sms-ben, az óra közepén visszaválaszolt, hogy köszöni szépen a gratuálciót.
Még egy ilyen gyereket, és én, én hol vagyok vajon ebben a történetben? Valószínű, hogy a béka feneke alatt.

Köszönöm szépen a gratulációkat. :cool:
 

gabibaba

Aktív tag
Mi is most voltunk kontrollon, nem vettek vért (most kellett volna), de szerintem szép magas HbA1c lett volna belőle :(. Viszont nagyon érdekes volt ez az alkalom, tiszta 'párterápia' jellegű volt :).
 
Oldal tetejére