Cukorbeteg kamasz

bubri

Új tag
köszi a biztatást,Ádám kedden újra befekszik ,beállításra,beszélgetésre,
köszönöm a sorsnak ,hogy ilyen lekiismeretes kezelőorvosunk és segítőnk van. mindenek felett a gyerek érdeke és sorsa ez biztos. ,néha olyan fáradt vagyok ,,és nem értem a saját gyerekem .bár pár percet naponta érezhetnék,gondolkodhatnák az ő szívével és fejével....
 

bubri

Új tag
....habár rettegek ha hazajön esetleg újra kezdődik minden.néha olyan mintha el se hinné vele bármi rossz is történhet,hogy fel se fogja ,hisz nem érzi(,konkrétan ugye nem fáj semmi)hogy rossz vége is lehet a dolognak.egyébkémt lehet buta a kérdés de meglehet buherálni a mérőt. mert szerinte napok tünnek el a mért eredményeiből és tényleg nincs a gépben pedig láttam amikor mért.?!
 

poe

Őstag
Szia Bubri!

Szerintem Gabibaba nagyon okos dolgokat írt. ;)
Ebben a korban amúgy is mindenki "megbolondul" kicsit, minden korlát ellen lázad, nyilván a diab is csak egy kötöttség, púp a hátán. Én úgy gondolom, hogy keményen, szigorral nem lehet jó eredményt elérni... Ahhoz türelem, kitartás és az kell, hogy (bármekkora hülyeségnek is tűnik jelen pillanatban) átadd neki a felelősséget, hozzon ő döntéseket, menedzselje magát. Persze szépen, fokozatosan, okosan. ;)

Fel a fejjel!
 

bubri

Új tag
KÖSZI POE,de sajnos az hogy átadom neki a felelősséget már nem működik,próbáltuk és akkor mért ,szúrt amikor ő úgy gondolta. az időbeli korlátokat nem tudja tartani,rendesen eszik azzal nincs baj.csak össze vissza mér és szúr és nem időben eszik,vagy egymáshoz túl közeli időpontban .a suliban meg ugye még ellenőrizni se tudom. szerinte ugyan nincs nagy baj csak néha magasak a cukrai(14-27)dehát szúr rá és kész...jajja én meg ne legyek ideges,főleg sokszor nem is szól,csak elcsenem a mérőjét és utólag látom..majd kiugrik a szemem ,hogy mi a helyzet. mitévő legyek?ha meg próbálom visszavezetni a "normál" életbe én szerinte elsárkányosodok ésa szigorú vagyok ..stb..
 

dg

Őstag
Kamasz fiam esete a focival:
Volt ugye a foci vébé, addig a kölök nem nagyon mutatott érdeklődést eme sportág iránt, sőt... utálta. Aztán a vb után játszani kezdett vmi FIFA (focis) játékot a gépen, ami annyira meghozta a kedvét, hogy mezt is rendelt, majd abban ült a gépnél (hi-hi). Az apja el is nevezte virtuális Özil-nek (utóbbi német focista). Szerencsére a dolog nem állt meg a szobában a gép előtt, hanem folytatódott a focipályán, sőt az iskolakezdéssel edzésekre is benevezett. Már stoplist (vagy mifene, focis cipő) is vett a zsebpénzén. Hát, nem lesz belőle Beckham, vagy Maradona, de sokat mozog, és nagyon lelkes, ez a fontos. Ja, és most sokkal jobbak a cukrai.
Íme a példa, hogy a számítógép olykor hasznos is lehet...


Ez nagyon tetszett! :)
 

gabibaba

Aktív tag
Szerintem a mérőből nem lehet eltüntetni eredményeket, csak talán mindig a legutolsót törölni. Ha tényleg eltűnik több eredmény és nem ő törli ki közvetlenül mérés után (akár véletlenül), akkor küldjétek vissza a mérőt, esetleg ha tehetitek, ruházzatok be egy másikra (ld. vc.mérőkben), egyébként sem árt a tartalék.
 

borka

Őstag
Szerintem a mérőből nem lehet eltüntetni eredményeket, csak talán mindig a legutolsót törölni. Ha tényleg eltűnik több eredmény és nem ő törli ki közvetlenül mérés után (akár véletlenül), akkor küldjétek vissza a mérőt, esetleg ha tehetitek, ruházzatok be egy másikra (ld. vc.mérőkben), egyébként sem árt a tartalék.

T. Bubri !
Itt olvashatsz róla bővebben: Vércukormérők
 

somcsika

Aktív tag
KÖSZI POE,de sajnos az hogy átadom neki a felelősséget már nem működik,próbáltuk és akkor mért ,szúrt amikor ő úgy gondolta. az időbeli korlátokat nem tudja tartani,rendesen eszik azzal nincs baj.csak össze vissza mér és szúr és nem időben eszik,vagy egymáshoz túl közeli időpontban .a suliban meg ugye még ellenőrizni se tudom. szerinte ugyan nincs nagy baj csak néha magasak a cukrai(14-27)dehát szúr rá és kész...jajja én meg ne legyek ideges,főleg sokszor nem is szól,csak elcsenem a mérőjét és utólag látom..majd kiugrik a szemem ,hogy mi a helyzet. mitévő legyek?ha meg próbálom visszavezetni a "normál" életbe én szerinte elsárkányosodok ésa szigorú vagyok ..stb..


Ha van időd, olvass vissza egy pár oldalt, hogy éppen nálunk mik voltak az aktuális problémák, így utólag már leirni nem nagyon tudom, de voltak nálunk is. De most tényleg úgy tűnik, hogy lecsendesedett.
Nagyon jó tanácsokat kaptunk rá, amit talán nálatok is be tudsz vezetni.
A doktorbácsitok,nénitek -ugye aki egyben a mienk is, ezt a többiek kedvéért irom, tényleg nagyon lelkiismeretes és hidd el, hogy nagyon jó orvos. - Várjuk meg, hogy mi lesz az új beállítás eredménye, lehet, hogy azért fusztrált, mert ő úgy gondolja, hogy mindent megtesz, de talán az inzulin nem megfelelő számára. Lehet, hogy most majd másfajtát fog kapni és ha az a probléma rendeződni látszik, akkor talán ő is máshogy áll hozzá.
Azt én is ajánlom, hogy - tudom kicsi mellett nem könnyű - de nézd át a vércukormérő topicot, sok hasznos infót találsz, hogy milyen gépet válasz tartaléknak, vagy elsődlegesnek. Mert mi sem azt használjuk már amit a kórházban kaptunk. Nekünk is sok problémánk volt vele, így váltottunk.
 

bubri

Új tag
ok.köszi az ötleteket,mindenképp megnézem. a mérő már májusban is rosszalkodott,akkor visszaküldtük,megjavult,most megint. úgyhogy szerintem is a z a megoldás ha váltunk. most meg majd kiderül,hogy mi okzohatja a problémát.az is lehet,hogyaz a baj hogy a javaslat ellenére a körzeti orovosunk másfajta(rövidebb ) tűt írt fel. Etelka mondta,hogy ez a méret az egészen kicsi gyereknek való,így nem biztos,hogy jól tudott felszívódni az inzulin.szóval sok minden közrejátszik,a mostani eredmény létrejöttében. kíváncsi vagyok mi lesz.az orvosunkban és minden kiben a kórházban TÖKÉLETESEN megbízom ,tudom hogy jó kezekben van Ádám .visszaolvasok és megnézem a mérős topicot is,ott biztosan kapok jó ötleteket milyenre váltsunk. köszi Bubri
 

gabibaba

Aktív tag
Az nagyon jó, hogy lelkiismeretes doki kezében vagytok!
A rossz cukor, rossz lelki állapot kicsit 22-es csapdája - rossz a cukra, rossz a hangulata, nincs kedve semmihez, stb. ...
Gábornál az új inzulinos első időszakban csomagolni kellett tízórait, mert ha szúr, ehet, tehát ő enni fog, és szúr és ezt meg azt csomagoljunk. Na ez tartott egy hétig, aztán azóta sem tízóraizik (75g reggeli után nem is csodálom). De a tudat, hogy 'ha akarnék, ehetnék', kellett. Három évig ugyanazt reggelizett minden nap, két hete kérte, hogy most váltsunk - megvan a következő három évre a reggeli menü :). Régebben az is működött, hogy tízórait 'cseréltek' - volt, aki elkívánta az almáját, adott helyette pogácsát. Ezt sem tiltottuk neki (nem is lehet), csak mondtuk, hogy számoljon, mennyi ch-t adott le, mennyit kapott.
 

somcsika

Aktív tag
ok.köszi az ötleteket,mindenképp megnézem. a mérő már májusban is rosszalkodott,akkor visszaküldtük,megjavult,most megint. úgyhogy szerintem is a z a megoldás ha váltunk. most meg majd kiderül,hogy mi okzohatja a problémát.az is lehet,hogyaz a baj hogy a javaslat ellenére a körzeti orovosunk másfajta(rövidebb ) tűt írt fel. Etelka mondta,hogy ez a méret az egészen kicsi gyereknek való,így nem biztos,hogy jól tudott felszívódni az inzulin.szóval sok minden közrejátszik,a mostani eredmény létrejöttében. kíváncsi vagyok mi lesz.az orvosunkban és minden kiben a kórházban TÖKÉLETESEN megbízom ,tudom hogy jó kezekben van Ádám .visszaolvasok és megnézem a mérős topicot is,ott biztosan kapok jó ötleteket milyenre váltsunk. köszi Bubri


Brigi, a doktorbácsi nekünk is a 8-as tűt ajánlotta, de Szandi azzal nem szeretett szúrni, megpróbáltuk, de nem ment, és inkább mi is visszaálltunk a 6-osra (azt itthon a gyerekorvossal iratom ki)
Azért szoktak nagyobb tűt ajánlani, ha van egy kis zsírpárna akkor azon még valamelyest át tudjon hatolni. Szerintem olyan Ádámnak nincs.:)
Itt a fórumon az idősebbek is a 6-os tűt használják.
 

bubri

Új tag
Ádám és a zsírpárna...ha.ha..(177/54) na az nincs ez tuti. nem tudom mi lehet a baj ,mert egyébként a diétát tartja,se az időket nem nagyon szerintem ez borított mindent.holnap majd írok ,holnap lesz meg az ételallergia vizsgálat eredményei is,lehet van felszívódási zavara is ,ezt is holnap tudjuk meg biztosan. reggel fél 8-ra szentes a gasztroenterológushoz Ádám eredményeiért+ Adél tejcukor terheléses vizsgálata( róla most derült ki a tojás allergia) utána meg egyenesen át Vásárelyre befekszi Ádám. zűrös lesz a napunk az tuti. majd jelentkezem,
 

somcsika

Aktív tag
Ádám és a zsírpárna...ha.ha..(177/54) na az nincs ez tuti. nem tudom mi lehet a baj ,mert egyébként a diétát tartja,se az időket nem nagyon szerintem ez borított mindent.holnap majd írok ,holnap lesz meg az ételallergia vizsgálat eredményei is,lehet van felszívódási zavara is ,ezt is holnap tudjuk meg biztosan. reggel fél 8-ra szentes a gasztroenterológushoz Ádám eredményeiért+ Adél tejcukor terheléses vizsgálata( róla most derült ki a tojás allergia) utána meg egyenesen át Vásárelyre befekszi Ádám. zűrös lesz a napunk az tuti. majd jelentkezem,

Mond meg neki, hogy pusziljuk és remélem, hogy hamarosan fogunk találkozni aztán személyesen is tudunk beszélni. Ird meg majd ha már tudtok valamit.
 

moncsi

Új tag
Kiskamasz, nagykamasz fontos, hogy érezze, hogy szereted, jót akarsz neki és mellette állsz. Nincsen hozzájuk egyértelmű használati utasítás, nálunk 14 hónap a különbség korban, kamaszodásban meg ég és föld, pedig testvérek.
Próbáld meg a lányodat bevonni: ha küzdeni kell az evéssel, mondja meg ő, hogy mit enne - már írtam régebben, mi úgy csináltuk, hogy ő szedhette össze a vacsorát, ebédet, persze az otthoni felhozatalból. Ha szeret táncolni, és van rá lehetőségetek, kereshettek neki valami csoportot.


Nálunk is nagyjából az van, hogy olyat főzök, amit szeretne megenni. Tudom, hogy a suliban megeszi a csokit, meg a chipset is, de amíg nem száll el a cukra, addig nem ordítom le a hajat a fejéről, meg az ő lelke is nyugodtabb, mert nem lóg ki a sorból... Ha ésszel eszik cukrosat (na nem olyan csöpögős, méze-mázost), akkor nem bántja a cukrát. Viszont sokkal boldogabb. A pumpa nagy előnye, hogy jól lehet vele követni a nem diab kaját is. Ja, és rengeteget mozog mostanában, ami minden szempontból előnyös. (nemcsak virtuálisan:rohog:)
Mostanában azt veszem észre, hogy tényleg törekszik a jó eredményekre, és a lesz..om stílust kezdi fölváltani a : "na ugye, hogy tudom jól csinálni" hozzáállás. :cool:Kezdi belátni, hogy elsősorban ő a felelős magáért, én csak eszköz vagyok, meg segítség, ha kell. Poe javasolta, hogy engedjem, hagy vegye át ő a dolgokat, had legyen önálló, mert nem lehetek mindig mellette. És valóban, odaadtam neki az evezőt, én csak csöndben ülök a csónakban és várom, merre hajókázunk. :D Hát, időnként olyan "raftingosra" sikeredik:rohog:, hm.. biztos nem az unalomba fogok belehalni...
 

moncsi

Új tag
Átadtam!:D Ő is üdvözöl téged!:dr_31:
Talán tényleg jót tett neki a tábor ( a megpróbáltatások ellenére).
Azt bírom, amikor mondja, hogy: anya, hidd el, hogy ez (kaja, süti, stb) jót tesz nekem! És olyan meggyőzően mondja, hogy elhiszem!:rohog: Meg különben is, ha nem próbálja ki, sosem tudja meg, hogy mit szabad és mit nem.
A bázison sokat emeltünk, de most így van jól. Stabilak az éjszakák , és ha nem követünk el nagy ch elszámolási bakit, a nappalok is jók.:hurra:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mostanában azt veszem észre, hogy tényleg törekszik a jó eredményekre, és a lesz..om stílust kezdi fölváltani a : "na ugye, hogy tudom jól csinálni" hozzáállás. :cool:Kezdi belátni, hogy elsősorban ő a felelős magáért, én csak eszköz vagyok, meg segítség, ha kell. Poe javasolta, hogy engedjem, hagy vegye át ő a dolgokat, had legyen önálló, mert nem lehetek mindig mellette. És valóban, odaadtam neki az evezőt, én csak csöndben ülök a csónakban és várom, merre hajókázunk. :D Hát, időnként olyan "raftingosra" sikeredik:rohog:, hm.. biztos nem az unalomba fogok belehalni...
Nagyon örülök, hogy ezt leírtad, mert ez tőletek tapasztalatból jön, nem pedig tőlem/mástól meggyőződésből. :cool:
A gyeplőt (bizonyos kor után) igen is oda kell adni a gyerkőc kezébe. :D
 

bubri

Új tag
Sziasztok. most értem haza,gép szabad gondoltam leírom mi lett az allergiavizsgálatok eredménye:
tojás allergia-szigorú diétát javasolta
és ami még döbbenet számomra:
csillagpázsit
parlagfűkeverék
gyomkeverék
macska-,kutyahám
tollkeverék
fűkeverék
rozs-,búzapollen
poratka1-2
szerinte ő selejtes. mondtam neki kicsit savanyább kicsit sárgább-de a mienk:)
a doki mondta még füvet se engedjem nyírni-hát ez nem olyan rossz hír szerint.címerezni eddig se járt,toll csak a galambokon,kutya ,macska az van de majd csak lesz valahogy.
a tojásdiétát pedig kiterjesztjük az egész családra (eddig csak Adélról tudtuk).
..ja és mondja a doki legközelebb vigyem már Csabeszt is ha már ilyen szép nagy a család őt is megvizsgálná.
kíváncsi vagyok ,nagyon be volt fordulva amikor otthagytam a kórházban. most rohanok,még jelentkezem.
 

moncsi

Új tag
Voltunk laborban, a HbA1c-t 8,3:D lett, aminek nagyon örülök, mert már vagy 1 éve nem ment 9 alá. Tudom, hogy nem ez az ideális, de úgy gondolom butaság lenne ettől kétségbeesni, hiszen azt látom a naplón, hogy nagyon egyenletes mostanában a cukra (magához képest). Büszke vagyok magunkra, mert ez egy hosszú és keserves tanulási időszak eredménye. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítségét és biztatását a fórumon. Nélkületek nem ment volna...:dr_24:
 

poe

Őstag
Leginkább magatoknak köszönd.
Én úgy gondolom, hogy nagyon jó irányba változott a hozzáállásod, hozzáállásotok. Sokkal nyugodtabb vagy, nem ijedsz meg, bízol magatokban és abban hogy megoldjátok a problémát. És persze bízol Kristófban is. ;)
 
Oldal tetejére