Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

manocs

Új tag
Nálunk (nekem is Medronic van) volt kipróbálási idő, addig csak fizsót raktak bele. Asszem egy hétig volt így rajtam, és mivel itt én voltam a "gyerek", a férjem szúrta magába (szülő helyett), csak, hogy érezze a tutit :)
Ezt javaslom Neked/Nektek is, egy csomó félelmet el fog oszlatni benned (nem nyom, nem szúr, nem csíp, nem fáj, nem harap).
 

tímeácska

Őstag
Hát ennek nagyon örülök!:) és reménnyel tölt el!

Már csak az okoz bosszúságot, hogy a 6 hónapos babánkat nem vihetem be a Ronald Házba a pumpára állítás idejére... Pedig ő még csak szopizik, szóval nehéz dió lesz, hogy hogy oldjuk meg, hogy bent is vagyok a kórházban Janóval, hogy tanuljak, meg kint is, hogy Zalánnal legyek.. Persze időnként férjem lesz bent Jnaóval, de azért mégiscsak én vagyok vele többet, szóval szeretném első kézből kapni az infókat a pumpáról, a használatáról. stb...

Niki! Találtam egy budapesti Ronald-ház mobilszámot... Hátha ez az a szám, ahol tudnál érdeklődni a 6 hónaposod esetleges beviteléről... ;)
+36-30/991-48-23
 

nagytniki

Új tag
Niki! Találtam egy budapesti Ronald-ház mobilszámot... Hátha ez az a szám, ahol tudnál érdeklődni a 6 hónaposod esetleges beviteléről... ;)
+36-30/991-48-23

Köszi, köszi, már hívtam, csak a héten Németo.-ban van, jövőhéten hívhatom!
Közben filóztunk, hogy lehet anyósékhoz költözünk addig, 20 percre laknak a kórháztól. Kicsit távolabb van, mint a Ronald Ház...de mégse Ócsa.
 

umbra08

Aktív tag
Köszi, köszi, már hívtam, csak a héten Németo.-ban van, jövőhéten hívhatom!
Közben filóztunk, hogy lehet anyósékhoz költözünk addig, 20 percre laknak a kórháztól. Kicsit távolabb van, mint a Ronald Ház...de mégse Ócsa.

Szia Niki!

Ha tényleg csak 20 percre van, az nagyon jó ötlet!! Mégiscsak jobb a Kicsinek is otthonosabb környezetben és még a család is biztos tud segíteni!!
 

umbra08

Aktív tag
Nem bírom tovább! Nem lehet így élni!!

Tögmagnak az ünnepek óta iszonyatos cukijai vannak!
25!! 18!! 15!! 10alá alig megy, de rendkívül gyakoriak a 15-20 közötti értékek.
Többször volt már szerelékcsere, inzulintartály töltve.
Kicsit meg van fázva, de ennyi, szerintem más betegsége nincs.
Folyamatosan nyavajog, hisztizik, ordít, semmi nem jó neki.
Óránként pelenkacsere, se főzni, semmit nem lehet tőle.
Nem akar öltözni, enni, mindenért ordít! megrugdos, pofoz.
Hipóra általában kekszet kapott, most már csak azt akarja enni.Már se paradicsom, se ubi nem kell neki.
Utcán eldobja magát, ordít, nem jön, ellenkező irányba elszalad.
Megbolondult és már én is!!!
Elvonulok egy lakatlan szigetre!!!! :mad:
 

tímeácska

Őstag
Nem bírom tovább! Nem lehet így élni!!

Tögmagnak az ünnepek óta iszonyatos cukijai vannak!
25!! 18!! 15!! 10alá alig megy, de rendkívül gyakoriak a 15-20 közötti értékek.
Többször volt már szerelékcsere, inzulintartály töltve.
Kicsit meg van fázva, de ennyi, szerintem más betegsége nincs.
Folyamatosan nyavajog, hisztizik, ordít, semmi nem jó neki.
Óránként pelenkacsere, se főzni, semmit nem lehet tőle.
Nem akar öltözni, enni, mindenért ordít! megrugdos, pofoz.
Hipóra általában kekszet kapott, most már csak azt akarja enni.Már se paradicsom, se ubi nem kell neki.
Utcán eldobja magát, ordít, nem jön, ellenkező irányba elszalad.
Megbolondult és már én is!!!
Elvonulok egy lakatlan szigetre!!!! :mad:

Drága Umbra!
Tudom, hogy ha most azt írnám, hogy nyugi, előfordul az ilyesmi - még nem diabos gyerkőcök esetében is... -, akkor melegebb éghajlatokra kívánnál - esetleg ténylegesen nem küldenél mégis oda? Mondjuk Egyiptom megfelelne... És ott meleg is van...!:) -... Amit - félretéve a viccet - meg is értek! Nem csak érteném, hanem értem is! Értem, és érzem is, amin most(anában) keresztül mész... Csakúgy, ahogyan itt a fórumon még nagyon sokan...! Tudom, ez annyira nem vigasztal...

Lenne pár javaslatom/ötletem/tanácsom Tökmagot illetően:
- hypora: lehet, hogy eddig csak a kekszet ette meg hypora, de lehet, hogy megcsömörlött tőle - én is voltam már így élelmiszerekkel, hát még egy gyerek...! Próbálj meg valami mást adni Neki! Gondolom, már próbáltad, de biztosan folyamatosan változik az érdeklődése a kaják iránt - amit mondjuk 3-4 hete még nagy ívben eldobott, hogy pfuj, azt lehet, hogy most már két-pofára falná! Ilyenek ezek a gyerekek... (Is!:D)
- "válogatásra", az előzőeken túl: olyan viccessé lehet ám tenni egy szenyót így is:
meg így is:
.
És biztosan fincsik is! Én is gyártottam egy időben paprikaszájú-virslikarika szemű hol bohócnak, hol meg katonának nevezett muksikat...! :):D
Némi ötletlelő hely: http://arozsaesasarkany.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1025481
Aztán lehet variálni a dolgokat, ha szereti a rántott husit Tökmag: egy csomó mindent lehet panírozni, ami külsőre megtévesztésig hasonlít a rántott husikához: padlizsán, cukkini, karfiol, gomba, sajt ésatöbbi... Fincsi becsapások ezek mind, de megbocsájtható bűn - mármint, az ilyen téren ejtett átverés...! :D:rohog:
Aztán még a halrudacskák képesek csodákra... :D Köretnek meg annyi mindent lehet ezek mellé adni: főzelékektől kezdve a főtt/tört/hasábburgonyáig, rizs+kukorica/borsó/répa/vegyizöldség/gomba is kiváló gyermekmegtévesztésre... :D:D:D
...Majd még folytatom, de most el kell robognom Máténak korit venni, holnaptól korizni mennek... Én meg remélem, hogy nem a trajumára kell, hogy majd hurcoljam... :o:p:dr_31:
 

umbra08

Aktív tag
Szia Timi!

Aranyos vagy, hogy írtál! Igazából nem is vártam választ senkitől, csak ki kellett írnom magamból, mert már besokalltam.
Aztán hajnalban, reggel folytatódott az őrület, korán reggelre megint magas cuki, aztán reggeli után 18-as!! Teljesen kitapasztalt, "bejáratott reggeli" után.
Ketont mértem, 2,1. Ez azt hiszem magas, 0,6 alatt kellene lenni, ha jól emlékszem. Bontottam új patron inzulint és teljesen új helyre raktam a szereléket, feneke fölső részére, még épp takarja a pelus. Meglátjuk.
Még ma próbálok vizeletet "szerezni" tőle, nagy zacsink fütyire és teszt, megnézzük acetonos-e, ha igen, holnap elviszem dokihoz, lehet fájhat a torka, vagy bujkál benne betegség. (orra folyik).

Kaját illetően köszi a tippeket, hasznosak, fogok ilyeneket készíteni.
Kekszre visszatérve, egyáltalán nem unta meg, sőt mindig azt enne. Ráérzett az ízére, hogy az milyen finom.

Más: kipróbáltam először diab sütit sütni, most jutottam el idáig, hogy rávegyem magam, illetve hát most lett sütőm. A TE MUFFINODAT sütöttem (mandulás). Nagyon finom lett! Volt viszont üröm az örömben!
Ünnepek alatt vendégeskedés volt, kitettem az asztalra a ...... folyt
 

umbra08

Aktív tag
folyt. köv.

...szóval kitettem a muffint és az én kis Tökmagom rájárt!
Próbáltam magyarázni neki, hogy szóljon anyának vagy apának, ha kér, de nem szólt, nem értette még. Kinyílt neki a világ, vehetett, nem volt korlát, nem anya adta. Más esetben, más szülők ugye örülnének, ha jól eszik a gyerek.
Egész vendégeskedés alatt (2 nap is volt, más-más vendégek), folyamatosan mindenki azt figyelte, hogy mikor mennyi muffin van Tökmag kezében, melyiket teszi le, mennyit ehet. Közben szeretett volna az ember kicsit beszélgetni... próbáltam ezeket az eszegetéseket bólussal követni, de nem sikerült, képtelen voltam. Akkor nem is dobta a cukiját, csak majd 5-6 órával később. Nagyon magas lett, aztán túl alacsony, aztán megint magas...hihetetlen értékek. Azóta elszálltunk. Képtelen vagyok jegyzetelni, nem vezetem a füzetem, hol bázis emelés, hol csökkentés, sűrű szerelékcsere...
Persze ezenkívül más gond is lehet, hisz azóta tényleg a már bevált, kitapasztalt kajákat sem tudom kezelni bólust illetően. Nincs az, hogy érzem és tudom, hogy kb. milyen lesz a cukija.. mire számíthatok.

Amúgy ez a rettenetes hiszti, ordítás, nyavajgás az ingadozó cuki miatt is lehet (persze más kisgyerekek is ilyenek, tudom), olvastam valahol.
Mindig csak "anya-anya"). Nincs életkedve, unatkozik, nem játszik, az égvilágon semmit nem enged, még mosogatni sem. Ha végre elalszik késő este, (du. nem hajlandó) akkor van egy kis nyugi... a következő cukimérésig.
Mikor elindulnánk kicsit ki, akkor felmegy 18-ra, a gyerek már 4-5 órája nem evett, mert folyamatos a magas cuki... kész bolondok háza.
... és akkor egy kedves közeli rokon cukros sütit akar hozni a vendégeknek, mondván ez és ez a vki szereti.... de az én gyerekem cukorbeteg, az ő házában nem lesz cukros sütemény!!!! Elég az, ha máshol nem vehet belőle, a saját házában nem fogom kivenni a kezéből!!!!
jajjjj..... :mad:
 

poe

Őstag
Szia Umbra!

Nem tudok mást írni, mint hogy nyugi. Az idegeskedés, kapkodás sehova sem vezet és semmiképp nem javít a helyzeten.
A pörgés valóban lehet a magas vc miatt, van amelyik gyerekre így hat.
Én arra gyanakszom (a nagyon magas értékek, a bólus nehéz meghatározása és ammiatt, hogy írtad, hogy volt túl alacsony is), hogy egy hullámvasútban vagytok, ahol a magas értékeket a somogyi okozza. Ilyankor, ha a vc emelő hormon még a szervezetben van, lehetetlen belőni a bólusmennyiséget és a korrekció sem hat rendesen. Aztán egy csapásra kiürül (vagy a hormon, vagy a cukorraktár) és ha még van bólusinzulin a szervezetében, akkor jön a hipó...
Ki kellene bírnod, hogy egy ideig nem korrigálsz (tudom hogy ez nehéz, nekem is az), hogy visszarendeződhessen a cukoranyagcseréje.
Egyébként meg kitartás meg fogjátok oldani! ;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
folyt. köv.

...szóval kitettem a muffint és az én kis Tökmagom rájárt!
Próbáltam magyarázni neki, hogy szóljon anyának vagy apának, ha kér, de nem szólt, nem értette még. Kinyílt neki a világ, vehetett, nem volt korlát, nem anya adta. Más esetben, más szülők ugye örülnének, ha jól eszik a gyerek.
Egész vendégeskedés alatt (2 nap is volt, más-más vendégek), folyamatosan mindenki azt figyelte, hogy mikor mennyi muffin van Tökmag kezében, melyiket teszi le, mennyit ehet. Közben szeretett volna az ember kicsit beszélgetni... próbáltam ezeket az eszegetéseket bólussal követni, de nem sikerült, képtelen voltam. Akkor nem is dobta a cukiját, csak majd 5-6 órával később. Nagyon magas lett, aztán túl alacsony, aztán megint magas...hihetetlen értékek. Azóta elszálltunk. Képtelen vagyok jegyzetelni, nem vezetem a füzetem, hol bázis emelés, hol csökkentés, sűrű szerelékcsere...
Persze ezenkívül más gond is lehet, hisz azóta tényleg a már bevált, kitapasztalt kajákat sem tudom kezelni bólust illetően. Nincs az, hogy érzem és tudom, hogy kb. milyen lesz a cukija.. mire számíthatok.

Amúgy ez a rettenetes hiszti, ordítás, nyavajgás az ingadozó cuki miatt is lehet (persze más kisgyerekek is ilyenek, tudom), olvastam valahol.
Mindig csak "anya-anya"). Nincs életkedve, unatkozik, nem játszik, az égvilágon semmit nem enged, még mosogatni sem. Ha végre elalszik késő este, (du. nem hajlandó) akkor van egy kis nyugi... a következő cukimérésig.
Mikor elindulnánk kicsit ki, akkor felmegy 18-ra, a gyerek már 4-5 órája nem evett, mert folyamatos a magas cuki... kész bolondok háza.
... és akkor egy kedves közeli rokon cukros sütit akar hozni a vendégeknek, mondván ez és ez a vki szereti.... de az én gyerekem cukorbeteg, az ő házában nem lesz cukros sütemény!!!! Elég az, ha máshol nem vehet belőle, a saját házában nem fogom kivenni a kezéből!!!!
jajjjj..... :mad:
Nagyon megsajnáltalak most :( Én tök más miatt küzdök hol egyik, hol másik gyerekkel és ez a beszélgetni sem tudok dolog nagyon ismerős és olyan rossz ez, hogy csak magadra számíthatsz (én is), de ez az anyák sorsa :( Kitartás, jókat írtak a többiek nagyon!
Nekem még az jutott az eszembe, hogy ha magas a cukija, adhatnál neki főtt tojást vagy virslit (nálunk a virsli nagyon megy, abból bármikor bármennyit megesznek mindketten) vagy sajtot, esetleg 1 paradicsomot vagy paprikát, ha eszi üresen. És akkor mehettek ki a szabadba, nem kell várni külön a kajálásra. Remélem, nincs más baja Tökmagnak, csak ez a cukoringadozás teszi őt nyűgössé (ettől simán lehet ilyen). És hát nem vagytok ezzel a hullámvasúttal egyedül, ha egy kiugró érték van, akár magas, akár nagyon alacsony, nagyon könnyű elindítani a hullámvasutat és az van, hogy hetekig is eltart (nekem is sok ilyen volt már).
Ez a muffin dolog meg nagyon nehéz lehet. Nálunk a tej miatt volt ez vendégségben, figyelte mindenki a gyereket,hogy mit akar levenni, megenni, de ez elmúlik, picit nagyobb lesz, akár fél év és már érteni fogja. 2 éves korukra már általában mindegyik megérti ezeket és onnantól lényegesen könnyebb lesz. Kitartás!
 

moncsi

Új tag
Szia Umbra!

Nem tudok mást írni, mint hogy nyugi. Az idegeskedés, kapkodás sehova sem vezet és semmiképp nem javít a helyzeten.
A pörgés valóban lehet a magas vc miatt, van amelyik gyerekre így hat.
Én arra gyanakszom (a nagyon magas értékek, a bólus nehéz meghatározása és ammiatt, hogy írtad, hogy volt túl alacsony is), hogy egy hullámvasútban vagytok, ahol a magas értékeket a somogyi okozza. Ilyankor, ha a vc emelő hormon még a szervezetben van, lehetetlen belőni a bólusmennyiséget és a korrekció sem hat rendesen. Aztán egy csapásra kiürül (vagy a hormon, vagy a cukorraktár) és ha még van bólusinzulin a szervezetében, akkor jön a hipó...
Ki kellene bírnod, hogy egy ideig nem korrigálsz (tudom hogy ez nehéz, nekem is az), hogy visszarendeződhessen a cukoranyagcseréje.
Egyébként meg kitartás meg fogjátok oldani! ;)

Amit Poe írt, az nagyon úgy van... Mi is rengeteget kínlódtunk azzal a bizonyos hullámvasúttal, volt, hogy 2-3 hétig is eltartott, én már teljesen kivoltam idegileg. (meg biztos Poe és Pumpás is, mert hol az egyiket, hol a másikat zargattam SOS!) Az én fiam nagyon agresszív, ha magas a cukra, beleköt mindenbe és mindenkibe, olyankor jobb tudomást sem venni róla. Aztán lemegy a cuki és ismét jópofa... Ez amolyan "tudathasadásos" állapot, állítom.;)
Valóban a türelem a legfontosabb és az, hogy ne korrigálj túl, mert akkor a magasat követi a hypo, azt meg egy újabb magas, akkor is, ha az a bizonyos kaja már bevált azzal a bizonyos bólussal. Inkább álljon meg egy picit magasabban a cukra, ne szaladjon bele a hypoba, úgy már könnyebb lesz helyrerázni.:)Ja, és KITARTÁS!!!
 

manocs

Új tag
A dokinénim erre a hullámvasút dologra (mert és is sokszor belefutottam, aztán minél jobban küzdöttem ellene, annál rosszabb lett) azt javasolta, hogy csak nagyon finoman korrigáljak, ha egyáltalán... helyette igyak sok vizet. Ha két óra alatt lefelé indul, akkor valószínűleg somogyis történet volt, korrekcióra csak hypó lett volna.
Nagyon szurkolok Neked!!
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok!

Mindenkinek köszi a segítséget, a biztatást! Próbálom megfogadni mindenki tanácsát, mert adok a véleményetekre, tapasztalatotokra!

Sajnos Poe, nem sikerült teljesen visszafognom magam, ahogy tanácsoltad (pedig csak kicsit korrigáltam az este, azaz az elmúlt napokhoz képest kicsit) Este magast mértem, kész voltam tőle, korrigáltam és hajnalra 2,2 !! lett belőle. Kicsi Drágám "anya-anya" 5:30-kor, kivettem a kiságyból és már a kezeimben remegett. Borzasztó volt! Mindig próbálok felkelni 2-3:00 körül, most nem tettem meg, ez lett vége.
Belém ívódott az elmúlt napok magas korrekciós bólus adagjai, amikor 0,5 korr után még csak meg sem mozdul lefelé a cuki. 0,4-et adtam késő este és ez lett hajnalra. Korábban ezt nem tettem volna meg, tudtam, hogy beesik, de az elmúlt napok tapasztalatai miatt kapkodva cselekedtem.
Aztán délelőtt szépen kezdtünk visszarázódni, erre kora délután kezdett felfelé kúszni, evés nélkül eljutottunk 20,3-ig. Jajj... most alig adtam korrekciót, de valamennyit muszáj volt. Lefekvéskor jót mértem, kíváncsi vagyok (mindjárt érek), hogy mennyi lesz.

Kmolli tanácsára a magas cukikor virslit kapott magában. Virslit máskor is szokott enni, csak akkor kap kenyeret is, természetesen most azt nem kapott.....
 

umbra08

Aktív tag
.... szóval nagyon-nagyon oda fogok figyelni a hipókra és a korrigálásra!!

Hozzátartozik a történethez, hogy az elmúlt hetekben felújítottunk, költöztünk, (ezt mind egyedül, a gyerkőccel, segítség nélkül - de már kiválóan glettel és fest egyedül :D ) aztán ünnepek alatt vendégeskedtünk, nem 100%-osan koncentráltam a dolgokra, mint ahogy tettem eddig. Eddig csak bezárva a lakásba, cuki, cuki, cuki... Kapkodás, rohanás, gyors korrekció, stb.
Persze tudom, mindez a gyerek és a cukik rovására nem mehet, de hát csak éltük, rendeztük az életünket, mint bárki más, hogy neki, nekünk jó legyen.

Most 20 hónapos, én is azt remélem - ahogy Kmolli írta - hogy egyre értelmesebb lesz (bár most egyre hisztisebb és akaratosabb) könnyebb lesz vele. Régebben, míg kicsi volt, nem tudott ellenkezni. Cukit mértem, engedte, most mindet maga akar csinálni, ha nem engedem, akkor ordít.
Képzeljétek, a tesztcsíkot szépen be tudja rakni a cukimérőbe, tudja hogy kell. Most viszont kitalálta, hogy ő berakja fordítva és úgy akar cukit mérni, ahogy persze nem lehet. 17-es cuki volt 1 órája, így már én is kezdtem elveszíteni a fejem, hogy most már mérjük meg végre, hogyan alakult azóta a dolog. NEm, hátra tette mind a kettő kezét, hogy ha úgy nem lehet, akkor nem mérek cukit neki. :rohog: :mad:
Akaratos! :D
Szólok neki, hogy gyere, mérünk cukit, akkor elszalad. Azt hittem korábban, míg nem tudott menni, hogy milyen jó lesz (mondtam is apukájának akkor), majd csak szólok neki és idejön cukit mérni. Meg kellene próbálni és azt mondani neki, hogy szaladj el és akkor idejön. Próbáltam már 1-2 dolognál és bejött. Az ellentéteset csinálja. :D

Na megyek, köszönöm a tanácsokat, a kedvességet mindenkitől, remélem pár nap múlva jó cukikkal jelentkezhetem!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Umbra, én híresen "hullámvasutas" voltam, aztán eldöntöttem, lesz, ami lesz, 18 alatt nem korrigálok. Aztán 15 alatt, később 12 alatt nem korrigáltam. És egyre kevesebb alkalom volt a korrigálásra.
A magas cukrok valaminek a következményei, és ha nem igazolható diétahiba, akkor a megoldást is általában elvétjük. Főleg akkor, ha már a sokadik hipo-hiper egymás következményei. Ekkor a napok, és a hipo-hiper egybefolynak, szinte lehetetlen beavatkozással helyrehozni. Legalábbis az én, és sokunk példája ezt mutatja.
Akármilyen nehéz megállni, ne korrigálj. Ezt sokan hasznavehetetlen, vagy veszélyes tanácsnak gondolják, de hidd el, a folyamatos hipo-heper mellett esélyed sincs egy jó bázist, és ehhez a megfelelő bólust kikalkulálni, hiszen minden cukorszint, amit mérsz, nem az étkezés eredménye, hanem az étkezés és az előtte lévő hipo vagy hiper eredménye.
Ma már ott tartok, hogy akár 8-as cukornál is tudok korrigálni, és nem lesz belőle baj. Ez számomra néhány éve elképzelhetetlen volt. A 20 fölötti cukornál alkalmazott korrekcióból is baj lett. Ma viszont már nem is mérek még 20-hoz közelit sem.
Csak ügyesen, hajrá, menni fog. :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
.... szóval nagyon-nagyon oda fogok figyelni a hipókra és a korrigálásra!!

Hozzátartozik a történethez, hogy az elmúlt hetekben felújítottunk, költöztünk, (ezt mind egyedül, a gyerkőccel, segítség nélkül - de már kiválóan glettel és fest egyedül :D ) aztán ünnepek alatt vendégeskedtünk, nem 100%-osan koncentráltam a dolgokra, mint ahogy tettem eddig. Eddig csak bezárva a lakásba, cuki, cuki, cuki... Kapkodás, rohanás, gyors korrekció, stb.
Persze tudom, mindez a gyerek és a cukik rovására nem mehet, de hát csak éltük, rendeztük az életünket, mint bárki más, hogy neki, nekünk jó legyen.

Most 20 hónapos, én is azt remélem - ahogy Kmolli írta - hogy egyre értelmesebb lesz (bár most egyre hisztisebb és akaratosabb) könnyebb lesz vele. Régebben, míg kicsi volt, nem tudott ellenkezni. Cukit mértem, engedte, most mindet maga akar csinálni, ha nem engedem, akkor ordít.
Képzeljétek, a tesztcsíkot szépen be tudja rakni a cukimérőbe, tudja hogy kell. Most viszont kitalálta, hogy ő berakja fordítva és úgy akar cukit mérni, ahogy persze nem lehet. 17-es cuki volt 1 órája, így már én is kezdtem elveszíteni a fejem, hogy most már mérjük meg végre, hogyan alakult azóta a dolog. NEm, hátra tette mind a kettő kezét, hogy ha úgy nem lehet, akkor nem mérek cukit neki. :rohog: :mad:
Akaratos! :D
Szólok neki, hogy gyere, mérünk cukit, akkor elszalad. Azt hittem korábban, míg nem tudott menni, hogy milyen jó lesz (mondtam is apukájának akkor), majd csak szólok neki és idejön cukit mérni. Meg kellene próbálni és azt mondani neki, hogy szaladj el és akkor idejön. Próbáltam már 1-2 dolognál és bejött. Az ellentéteset csinálja. :D

Na megyek, köszönöm a tanácsokat, a kedvességet mindenkitől, remélem pár nap múlva jó cukikkal jelentkezhetem!
Mintha az én fiaimat írnád le :) Tényleg jobb lesz! Én simán elkezdem ilyenkor az ellenkezőjét, ahogy te is kipróbáltad, be szokott jönni... meg szoktam jutalmat ígérni Brúnónak, hogyha most idejön és engedi megmérni a pulzusát, akkor utána elolvasom a Boribont vagy vonatozom vele és építek körbekörbe sínt a vonatnak (ez a kedvenc) és amíg mondom ezeket neki, valahoyg elfelejti, hogy most dacos akart lenni és odajön. Persze, nem mindig válik be. Ha már érzem magamon, hogy nagyon durván feszült vagyok és nem tudok vele bánni igazán kedvesen, ha bedacol, akkor szégyen, nem szégyen, ígérek neki valami finom falatot (amíg nagyon szerette a kölesgolyót, kapott 3-4 golyóval, most sajnos gumicukrot kér és van, hogy kap 1 kismacit, de csak ritkán van ez). Én nem tudtam jobbakat kitalálni a dacra.... legalábbis arra, amikor tényleg kell, hogy jöjjön és csináljon valamit.
És bevált a virsli?
 

dg

Őstag
Nem bírom tovább! Nem lehet így élni!!

Tögmagnak az ünnepek óta iszonyatos cukijai vannak!
25!! 18!! 15!! 10alá alig megy, de rendkívül gyakoriak a 15-20 közötti értékek.
Többször volt már szerelékcsere, inzulintartály töltve.
Kicsit meg van fázva, de ennyi, szerintem más betegsége nincs.
Folyamatosan nyavajog, hisztizik, ordít, semmi nem jó neki.
Óránként pelenkacsere, se főzni, semmit nem lehet tőle.
Nem akar öltözni, enni, mindenért ordít! megrugdos, pofoz.
Hipóra általában kekszet kapott, most már csak azt akarja enni.Már se paradicsom, se ubi nem kell neki.
Utcán eldobja magát, ordít, nem jön, ellenkező irányba elszalad.
Megbolondult és már én is!!!
Elvonulok egy lakatlan szigetre!!!! :mad:


Szia Umbra!

Cukiügyileg nincs mit hozzátenni ahhoz, amit írtak előttem. A színes, játékosan tálalt ételek nálunk is segítettek anno, ha nagyon nyögvenyelős volt az étkezés. Én gyakran készítgettem kis szendvicsfalatkákat is színes pálcikákon -- nagyon szerették a kislányok.
Amit írsz Tökmagról, az a "dackorszak"-ba való belépés, ami rögtön ennek az időszaknak a legdurvább része! Kb két év múlva csillapodik, aztán kamaszkorban kapunk egy újabb kiadós löketet -- de szerintem valójában sosem múlik el! :D
Teljesen normális jelenség, hogy a gyerekek ilyenkor "fordítva vannak bekötve", és valóban egyszerű ám működő megoldás, hogy annak az ellenkezőjét mondjuk egyszerű, mindennapi tevékenységek kapcsán, amit szeretnénk, hogy a gyerök megtegyen! (cipőfelvétel, ruhá felvétel, ilyesmik...)
(Ha van rá módod, Vekerdy Tamás és Ranschburg Jenő hosszabb-rövidebb írásaiból olvass, ennél többet nem lehet hozzátenni ehhez a témához, mint ők tették. garantálom, hogy segíteni fog!!!)
 

umbra08

Aktív tag
Mintha az én fiaimat írnád le :) Tényleg jobb lesz! Én simán elkezdem ilyenkor az ellenkezőjét, ahogy te is kipróbáltad, be szokott jönni... meg szoktam jutalmat ígérni Brúnónak, hogyha most idejön és engedi megmérni a pulzusát, akkor utána elolvasom a Boribont vagy vonatozom vele és építek körbekörbe sínt a vonatnak (ez a kedvenc) és amíg mondom ezeket neki, valahoyg elfelejti, hogy most dacos akart lenni és odajön. Persze, nem mindig válik be. Ha már érzem magamon, hogy nagyon durván feszült vagyok és nem tudok vele bánni igazán kedvesen, ha bedacol, akkor szégyen, nem szégyen, ígérek neki valami finom falatot (amíg nagyon szerette a kölesgolyót, kapott 3-4 golyóval, most sajnos gumicukrot kér és van, hogy kap 1 kismacit, de csak ritkán van ez). Én nem tudtam jobbakat kitalálni a dacra.... legalábbis arra, amikor tényleg kell, hogy jöjjön és csináljon valamit.
És bevált a virsli?

Szia Molli!

Milyen sűrűn kell Brúnónak megmérni a pulzusát? Remélem a jó tartományban szokott lenni. Nála az mit jelent, mennyinek kell lennie?

Igen, bevált a virsli, köszi, szereti.

Sajnos cukit illetően még nem rendeződtünk, ma 14, tegnap 18, pedig mindent úgy csináltam, mint régen. Egyszerűen, sokkal több bólus kell bizonyos kajákhoz, bizonyos időszakban, mint máskor.
Nem hullámvasút van most 3-4 napja, hanem normál tartományba eső cuki és magas cuki. Tehát nem a hipóval váltakozik, remélem ezt most nem kiabáltam el! Nem tudom miért, de megugrik neki délelőtt. (16, 18, 14)
 

umbra08

Aktív tag
Szia Umbra!

Cukiügyileg nincs mit hozzátenni ahhoz, amit írtak előttem. A színes, játékosan tálalt ételek nálunk is segítettek anno, ha nagyon nyögvenyelős volt az étkezés. Én gyakran készítgettem kis szendvicsfalatkákat is színes pálcikákon -- nagyon szerették a kislányok.
Amit írsz Tökmagról, az a "dackorszak"-ba való belépés, ami rögtön ennek az időszaknak a legdurvább része! Kb két év múlva csillapodik, aztán kamaszkorban kapunk egy újabb kiadós löketet -- de szerintem valójában sosem múlik el! :D
Teljesen normális jelenség, hogy a gyerekek ilyenkor "fordítva vannak bekötve", és valóban egyszerű ám működő megoldás, hogy annak az ellenkezőjét mondjuk egyszerű, mindennapi tevékenységek kapcsán, amit szeretnénk, hogy a gyerök megtegyen! (cipőfelvétel, ruhá felvétel, ilyesmik...)
(Ha van rá módod, Vekerdy Tamás és Ranschburg Jenő hosszabb-rövidebb írásaiból olvass, ennél többet nem lehet hozzátenni ehhez a témához, mint ők tették. garantálom, hogy segíteni fog!!!)

Szia Grácia!

"két év múlva csillapodik" ?? Na ne!!! :mad::D
Addigra én megőrülök. Az a baj, hogy a cukorbetegséggel járó nehézségek, felemésztik a türelmemet, időmet, stb és a sima, normál életre, kisgyerekre nem marad energiám. Kimerülök a cuki miatti nehézségekben és "A Kisgyerekre" nem marad már a türelemből. Ugye érted?

Köszi a tippeket! Az említett szerzők írásait hol találom meg? Interneten? Könyv formában?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Grácia!

"két év múlva csillapodik" ?? Na ne!!! :mad::D
Addigra én megőrülök. Az a baj, hogy a cukorbetegséggel járó nehézségek, felemésztik a türelmemet, időmet, stb és a sima, normál életre, kisgyerekre nem marad energiám. Kimerülök a cuki miatti nehézségekben és "A Kisgyerekre" nem marad már a türelemből. Ugye érted?

Köszi a tippeket! Az említett szerzők írásait hol találom meg? Interneten? Könyv formában?
Én is Grácia által emlegetett 2 könyvet olvastam és imádom mindkét szerzőt, nagyon tetszik a felfogásuk, én is csak ajánlani tudom a könyveiket. Ranschburgé egy picit gyakorlatiasabb számomra.
Talán ez a nagyon értelmetlen dacolás, amikor még magyarázni sem nagyon lehet, meg még nem érti az "akkor-ha" összefüggést, ez 2 éves korra jobb lesz az én tapasztalataim szerint. Ez az "akkor-ha" dolog segít nekem sokat,mert ezzel meg lehet vele értetni sok olyat, amit előtte nem lehetett elmondani neki (ha idejössz, akkor ez és ez lesz és akkor ide bele lehet csempészni neki tetsző dolgokat, sőt, esetleg ezzel tudom fegyelmezni is őket, "ha nem jössz ide, ez és ez lesz", pl bünti - ez nálunk 2 perc székre ülés vagy fürdőszoba, de ez már csak a nagyobbaknál megy, 2 év fölött és az a jó, hogy nagyon ritkán van bünti, mert elég, ha elmondom, hogy ha nem csinálja meg ezt vagy azt, akkor bünti lesz és ezt megértik).
A virsli mellett, sajtot is adhatsz Tökmagnak, ha magas a cukra. Esetleg sajtos virslit (kicsit rá lehet melegíteni a tetejére, nagyon jópofa kaja), meg valami zöldséget mellé, paradicsomot vagy salátát, ha szereti (nálunk a salátát nem eszik meg). Vagy főtt tojást, nálunk Nimród főtt tojás őrült.

Brúnónak naponta 3-4x kell csak ellenőrizni a pulzusát, ebből 2 kelésnél és fekvésnél, szóval nem vészes egyáltalán és csak 3x kell gyógyszert adni, de azt pontos időre, nem csúszhatunk vele. Csak úgy volt, hogy kinövi és majdnem elkezdtük elhagyni a gyógyszerét, amikor kiderült, hogy nem nőtte ki, mert megint a kardiológián kötöttünk ki (még maradnunk is kellett egy éjszakát a kórházban) és akkor mondta a doki, hogy most már nem is növi ki :( Majd meg kell műteni tizenéves korában.
 
Oldal tetejére