Filmajánló

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szerintem Laci másodállásban filmkritikus :D ez most már bizti :D :D :D ilyen minőségű kritikai írások mellett nem is merek több mozit ajánlani... mi lenne ha véletlen nem tetszene? :D ajajjj :D
 

blaci

Őstag
Á dehogy, nem másodállásban csak hobbiszinten…;):D:D:D

Nemá’… Biztos tetszene mert én sem szoktam rossz filmeket ajánlani, pedig láttam már egy párat. Valószínűleg a Nyolc tanút se néztem volna meg ha nem olvastam volna róla itt a filmajánlóban.;)
A szerény véleményemet meg nem mondanám én kritikának, minőséginek meg pláne, de örülök ha tetszik mert akkor elérte a célját, hogy felkeltse az érdeklődést a film iránt.
Üdv,
Laci

U.i.: Ezután csak csupa jót és szépet írok mindenről csak ajánljatok ti is jó filmeket mert én sem tudok mindent megnézni és így legalább a filmnézésre ráfordított idő nem lesz hiábavaló… Köszönöm előre is.;):roll::roll::roll:
 

Zsu77

Új tag
Mi a könnyű,családi,szorakoztató filmeket kedveljük.Laci,ha tudsz valamit,akár egy egész listát,örülnék,mert igen gondban szoktam lenni a tékában.
 

blaci

Őstag
Mi a könnyű,családi,szorakoztató filmeket kedveljük.Laci,ha tudsz valamit,akár egy egész listát,örülnék,mert igen gondban szoktam lenni a tékában.

Azokat én is szeretem, nagyon...;):D:D:D

Csak néhány cím amit érdemes megnézni...

Üldözési mánia
Bazi nagy görög lagzi
Hölgyválasz
Agyő, nagy Ő
A csábítás elmélete
Ki nevel a végén
Magas sarok - alvilág
Csokoládé

Ezek mind olyan filmek amiket már többször is megnéztem...
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Zsu77

Új tag
Na,és akkor csak egyszer nézel meg valamit,mi?:mrgreen:
Jó lista,utánanézünk...szószerint!;)
KöszikeKöszKösz!
 

dg

Őstag
!


(Nem biztos hogy díjaznák ha most ideírnám kedvenc warez oldalaim címét...)
Jóvanna csak vicc volt...;):D:D:D (...meg különben is nagyon jól tudom utánozni pl.: a maszületett bárányt, na.)
Hiába, a szabál az szabál...

Szóval a Nyolc tanú kapható dvd-n jelenleg 2990.- az ára.



U.i.: A Jackie Brown -t még nem láttam a tévé premierről meg lemaradtam, majd megpróbálom pótolni.
Évente három alkalom van amikor biztos hogy tévét nézek ez pedig a Giro, a Tour de France és a Vuelta az Eurosporton.:rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Én se veszek dvd-t. Kinek van arra pénze? Az már bőven elég info, ha létezik dvd-n! Épp ezért, ne is adj warezt, nem csinálunk mink ollant :mrgreen::oops:

Kötelező házi feladat: megnézni Jackie Brownt!

 

dg

Őstag
Szerintem Laci másodállásban filmkritikus :D ez most már bizti :D :D :D ilyen minőségű kritikai írások mellett nem is merek több mozit ajánlani... mi lenne ha véletlen nem tetszene? :D ajajjj :D


Ugyan , Lajhika, már hogy ne tetszene???

Kis házimozi topikunkank úgyis az a lényege, hogy a szubjektív élményeket megosszuk egymással, és elrugaszkodjunk a nagy reklámhadjáratoktól. Az igazán jó ugyis mindig (sok esetben) elbújik!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rendben, igaz! :)
Csupa magyar filmet néztem a hétvégén: hippolit a lakáj (kabos-féle), meseautó (szintén az eredeti), csapd le csacsi! - ez jóóóóóóóóó: pl: tudod mi a te bajod Vera? sokat voltál vidéken... nem fejlődött ki az agyad :D, csinibaba... szerintem mindegyik szuper :)
 

dg

Őstag
Óóó, ezek nagyon jók! Ezek közül mostanság kifejezetten a csapd le csacsira hajtok, mert iszonyú rég láttam, szinte nem is emlékszem rá, és nagyon megnézném. Na de, úton van már!
 

blaci

Őstag
Kötelező házi feladat: megnézni Jackie Brownt!

Jackie Brown

Nemzet: amerikai
Stílus: krimi, thriller - 1997
Szereplők: Bridget Fonda, Michael Keaton, Pam Grier, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Robert Forster
Rendezte: Quentin Tarantino
Író: Quentin Tarantino

Tartalom:
Ordell úgy érzi, eleget kereskedett a fegyverekkel, s félretett pénzéből jól szeretne élni. Bevált csempészét, egy névtelen kis légitársaság utaskísérőjét, Jackie Brownt bízza meg, hogy elhozza külhonban tárolt vagyonát. Jackie azonban Ordellt és az Ordell iránt buzgón érdeklődő FBI-t is kijátssza, és egy szimpatikus óvadékügynök segítségével lenyúlja a lóvét.

Vélemény:
Quentin Tarantino a Ponyvaregénnyel hatalmasat alkotott! Ezután leforgatta a Jackie Brownt. Remekül van megcsinálva, remekül van felépítve! A szereplők kellően kidolgozottak és nagyon eltaláltak! Tetszik, hogy lassan bontakozik ki a történet, a végén a csattanóval. Tarantino neve nem csak a minőségre garancia, hanem a remek zene válogatásra is, kiváló betétdalokat szedett össze a filmhez. Ha egy filmet Quentin Tarantino rendez, az már garancia, hogy remek filmet látok! Ez most sem történt máshogy. Hát mondjuk azért annyi vérengzés nincs benne, mint a többi filmjében, de ez egyáltalán nem baj.
Bridget Fonda talán ebben a filmjében a legcsinibb és a lábairól alig tudtam levenni a szemem…;):D
Szerintem remek film! Nagyszerű történet, remek párbeszédek, eszméletlen zenék, zseniális színészi játékok! Ez a film úgy tökéletes ahogy van! Én is csak ajánlani tudom mindenkinek! Érdemes megnézni!

Jó szórakozást kívánok a filmhez!
Üdv,
Laci
 

dg

Őstag
Laci!


Hát mindjárt eldobom magam, hogy máris megnézted! És még jobban örülök, hogy tetszik!
Én nem régen másodizben láttam, és zt hiszem, ez is azok közé a filmek közé sorolható, ahol többedszerre többet látunk meg! A zene pedig.... Tuti!

Pam Grier, a főszereplő hősnő.
Érdekességképpen utánanéztem, javaslom megtételét. Kismillió filmben játszott, mindenhol a szexi, harcos amazont. S mi több: ő az első, aki megalkotta ezt a karaktert: Foxy Brown volt a film címe. Ebben a hősnő barátját megölik, s Foxy leszámol a bűnösökkel.
Ez a film ihlette Tarantinot, nem csak a cím sugallja ezt, de az első, ami nekem szembe ötlött, hogy a főcímben azonos betűtípusok vannak mindkét filmben, ergo, Tarantino még ebben is visszautal az elődre, látványosan.
 

blaci

Őstag
Laci!

Hát mindjárt eldobom magam, hogy máris megnézted! És még jobban örülök, hogy tetszik!
Én nem régen másodizben láttam, és zt hiszem, ez is azok közé a filmek közé sorolható, ahol többedszerre többet látunk meg! A zene pedig.... Tuti!

Pam Grier, a főszereplő hősnő.
Érdekességképpen utánanéztem, javaslom megtételét. Kismillió filmben játszott, mindenhol a szexi, harcos amazont. S mi több: ő az első, aki megalkotta ezt a karaktert: Foxy Brown volt a film címe. Ebben a hősnő barátját megölik, s Foxy leszámol a bűnösökkel.
Ez a film ihlette Tarantinot, nem csak a cím sugallja ezt, de az első, ami nekem szembe ötlött, hogy a főcímben azonos betűtípusok vannak mindkét filmben, ergo, Tarantino még ebben is visszautal az elődre, látványosan.

A véletlen műve volt, az egyik barátom nagy filmrajongó (még nálam is nagyobb, sőt gyűjtő is) és tőle kaptam kölcsön, még ajánlgatta is mikor kérdeztem, ez elég jót jelent.:D:D:D

Igen a főszereplő Pam Grier lenyűgöző Jackie szerepében... Hiteles a játéka! Ő talán a legérdekesebb szereplő a filmben. Hány olyan filmet láttunk, aminek címszereplője egy 40 év fölötti, fekete hölgy aki kora ellenére nem is rossz nő…
Köszi az infókat róla, érdekes, majd én is megpróbálok utánaolvasni, felkeltetted az érdeklődésemet, főleg hogy milyen filmekben játszott még.;):D
 

blaci

Őstag
Cejetem a Besenyő Pista bácsit...nincsen gyűjteményed kölcsibeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?:rolleyes:

Sajnos nincs, de írd be a keresőbe pl.: - youtube besenyő pista bácsi – rengeteg találatod lesz, én is itt szoktam nézegetni.
A másik nagy kedvencem Anti bácsi, elképesztő hogy miket művel, például amikor udvarol vagy énekel kb. így:

„Azér’ vagyok nagyon csendbe, mer’ meghaltam tegnap este.
Az ágyamba van egy medve, szerintem el van tévedve.
Hogyha rumot iszok este, el leszek majd néha esve.
Káromkodni akkor tudok, hogyha konnektorba nyúlok.”
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


U.i.: ...ha valaki esetleg nem érteni, akkor nézze meg a "Dunapartunk" című albumot!

Kedves Zsu!
Szóval akkor, 1 - 1
Igazam van? Nem?! DE!
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

dg

Őstag
Múltkorában szó volt Pam Grierről (Jackie Brown).

Pam Grier a közeljövőben a tévében:
Hóból is megárt a sok - TV2, 2009-01-10 19:00
A Mars szelleme - RtlKlub, 2009-01-18 00:35

Mondjuk nem hinném, hogy ezek a jó filmjei közül valók, legalább is, az ilyen semmitmondó címekért nem vagyok oda, mint a havas pl. Bár hozzátehetjük, a magyar filmcímek zömében rémesen rosszak, jobb lenne, ha le se fordítanák.
 

blaci

Őstag
Kedves Grácia!
Köszi az ajánlót, holnap megpróbálom megnézni a filmet, a tartalom alapján egy kellemes, esti, családi mozi lehet. - :mrgreen:
(Igazad lehet egyébként hogy ez nem a jobb Pam Grier filmek egyike, de hátha ehhez is hozzátesz valami kis pluszt...meglátjuk.)

Hóból is megárt a sok
(Snow Day)
amerikai romantikus vígjáték - 2000

rendező: Chris Koch

szereplő(k):
Chris Elliott (Roger)
Chevy Chase (Tom Brandston)
Mark Webber (Hal Brandston)
Iggy Pop (Mr. Zellweger)
Jean Smart (Laura Brandston)
Schuyler Fisk (Lane Leonard)
Pam Grier (Tina)
John Schneider (Chad Symmonz)

Tartalom:
Egy váratlan éjszakai hóesés teljesen eltorlaszolja az utakat New York-ban. Ez pedig azt jelenti, hogy hó-szünet van: se suli, se szabályok! A tizenöt éves Hal számára pedig azt, hogy itt az alkalom, hogy elnyerje a népszerű Claire szívét - vagy hogy totálisan leégesse magát. A tízéves Natalie most csinálhat valamit, ami jobb, mint egy hó-szünet: még egy hó-szünetet! De ehhez meg kell állítania a "Hókotróst", a város hajthatatlan úttisztító szörnyetegét. Jobb lesz, ha vigyázol, Hókotrós, mert a hó-szünetben minden megtörténhet, és ebben a fergeteges vígjátékban meg is történik!

Üdv,
Laci

U.i.: Na, a "Kísértetház"-ról meg lemaradtam... Milyen volt?
 

dg

Őstag
A Kísértetház-at már másodszor láttam. Elég régen először, már nem is emlékeztem rá pontosan, csak arra, hogy jó volt.
Nagyon lebilincselő történetnek tartom, bár, igazad lehet, inkább talán női film...
Romantika, érzelmi viharok, sokféle karakterű ember (a vihar feltétele), 3 generáció története, csipetnyi természetfeletti képesség, némi korrajzzal a háttérben. Izgalmas is.
A szereplők kiválóan alakítanak. Én mondjuk Glenn Close-t, Meryl Streep-et rendkívül jó színésznőknek tartom. Itt is tökéletes a játékuk. Eleve jó nézni őket!

Rám elég nagy hatással volt!
 
Oldal tetejére