Filmajánló

blaci

Őstag
Laci!
Nekem az egyik kedvenc témám a politikai krimi (pl., JFK, Nixon, a napokban ment: az államérdek...) szóval lehet a kategória, amit leírtam nem egészen létezik :) a lényeg: tudsz esetleg ajánlani ilyen témában valami jó kis filmet? :)

A nemzet színe-java
(Primary Colors)
amerikai politikai, dráma - 1998

Rendezte: Mike Nichols
Főszerepben: John Travolta, Emma Thompson, Billy Bob Thornton, Kathy Bates, Adrian Lester, Maura Tierney, Larry Hagman, Diane Ladd, Paul Guilfoyle, Rob Reiner

Tartalom:
Amerika újabb elnökválasztás küszöbén áll. Az egyik jelölt Jack Stanton kormányzó, aki hűséges felesége teljes támogatását is élvezi. Mint minden politikai csatározásban, ebben is "váratlanul" napvilágra kerülnek azok a piszkos kis részletek a múltból! Ez esetben "csak" egy gyerek, "csak" egy múltbéli szerető. A kérdés az, hogy a tiszta politikai szándékok és a nemes cél: a közösség szolgálata vajon képes-e legyőzni az ártó szándékú személyeskedést és az önös érdekeket...

Díjak és jelölések
1999 - Oscar-jelölés - a legjobb női epizódszereplő (Kathy Bates)
1999 - Oscar-jelölés - a legjobb adaptált forgatókönyv (Elaine May)
1999 - Golden Globe-jelölés - a legjobb vígjáték vagy musical színész (John Travolta)
1999 - Golden Globe-jelölés - a legjobb női epizódszereplő (Kathy Bates)
 

blaci

Őstag
:D Hű, Laci! Ez dömping!

Kösziiiii, csak hogy legyen mivel tartalmasan eltölteni az időt a hosszú téli estéken. Egy jó film szerintem erre mindig alkalmas...

...ettől márcsak egy jó könyv tud vonzóbb lenni számomra vagy természetesen a zene ha szórakozásról vagy éppen kikapcsolódásról van szó.:rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Üdv,
Laci

Ui.: Az utóbbi kettő nálam együtt is kiválóan működik.
 

blaci

Őstag
+1

A panamai szabó
(The Tailor of Panama)
amerikai dráma, politikai, krimi - 2001

Rendezte:John Boorman
Főszerepben: Pierce Brosnan, Geoffrey Rush, Jamie Lee Curtis, Leonor Varela, Brendan Gleeson, Harold Pinter, Catherine McCormack, Daniel Radcliffe

Tartalom:
Az angol titkosszolgálat Andy Osnard (Pierce Brosnan) nevű munkatársa megismerkedik Panama legelitebb szabójával, Harry Pendellel (az Oscar-díjas Geoffrey Rush) és ráveszi, hogy adja át neki azokat az információkat, amelyeket az üzleti és politikai élet nagyságaitól tud meg ruhapróba közben. Pendel pénzzavarban van, és nem hall semmi izgalmasat, így aztán egyszerűen csak kitalálja az érdekfeszítő híreket, amik viszont akcióba lendítik a városi bandákat, gengsztereket és politikusokat. Mindenki más, mint akinek látszik, mindenki azt hiszi, többet tud másoknál – de a szálak talán mégis egy kézben futnak össze...
Mindez fatális világpolitikai következményekkel jár.

Kellemes kikapcsolódást a filmhez.
Üdv,
Laci


Ui.: Csak amolyan ráadásként a "politikai krimi" témához...
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Én három friss filmet ajánlanék :) :

Benjamin Button különös élete - Brad Pitt, Cate Blanchett
Magával ragadó, elgondolkodtató...feltétlenül megnézni!!!

A szabadság útjai - Leonardo Dicaprio, Kate Winslet
Szomorkodós, "magamraismerek" film a kapcsolatokról...Kate Winslet szerintem óriási benne.

Slumdog Millionaire
A Golden Globe-on több díjat nyert Indiai-Amerikai film. Hozzám közel állnak a keleti és Indiai filmek...és Bollywoodi filmgyártás lassan a Hollywoodi-val lesz egyenértékű...sajnos fogalmam sincs mikor kerül honi mozikba... (itt ajánlanám a Mongol című mongol filmet is :D..akit érdekel egy ilyen kevéssé ismert ország őstörténete...vagy hallott Dzsingisz Kán-ról... :razz:)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Spíler

Spíler (RocknRolla)
színes feliratos angol akciófilm, 114 perc, 2008
16 éven aluliak számára nem ajánlott
Dolby Digital



rendező: Guy Ritchie
forgatókönyvíró: Guy Ritchie
zeneszerző: Steve Isles
operatőr: David Higgs
producer: Guy Ritchie, Steve Clark-Hall, Susan Downey, Joel Silver
vágó: James Herbert

szereplő(k):
Gerard Butler (One Two)
Thandie Newton (Stella)
Tom Wilkinson (Lenny Cole)
Mark Strong (Archie)
Toby Kebbell (Johnny Quid)

London változik. Már a bűnözők sem a régik, a fiatalok nem tisztelik az öregebbet. Régen minden szélhámos és bérgyilkos tudta, mit illik és mit nem, ám ma már nincs rend az alvilágban. Amikor egy orosz banda ingatlanügyi ravaszkodásainak köszönhetően több millió dollár kerül egy kis bőröndben a városba, jó néhányan úgy érzik: eljött az ő idejük. A régi iskola tagjai, a feltörekvő fiatalok és az amatőr gengszterek is maguknak akarják a pénzt, de egy csinos könyvelő és egy korrupt politikus is megpróbálja rátenni a kezét a zsákmányra. Az ellenérdekelt felek egymás útját keresztezve, egymás terveit, majd egymást is felrúgva, igyekeznek eljutni a mesés vagyonig. Teljes a káosz. Még szerencse, hogy a zavarosban halászni mindig jövedelmező.

Ma este fogom megnézni, de nem fogok csalódni (biztos forrásból tudom ;-) ) a zenéje nagyon jó
 

blaci

Őstag
Kedves Nofre!
Köszönjük az ajánlót, jónak ígérkezik a Spíler így leírás alapján, a zenéje nekem is nagyon bejön, szóval mindenképen megnézzük.:rolleyes:
Nekem elsőre a Blöff című remek darab ugrott be róla, nem tudom mekkora a hasonlóság de mindenképpen ígéretes...:rolleyes::mrgreen:
 

blaci

Őstag
Cincin lovag
(The Tale of Despereaux)
amerikai, brit animációs, kaland - 2008

Szereplők: Animációs figurák
Rendező: Sam Fell, Rob Stevenhagen
Író: Kate DiCamillo
Forgatókönyv: Gary Ross, Will McRobb, Chris Viscardi
Zene: Hans Zimmer

Tartalom:
Egyszer volt, hol nem volt, egy messzi-messzi királyságban varázslattal volt tele a levegő, folyvást jóízű nevetések harsantak, és literszám folyt az ínycsiklandó leves. Ám egy szörnyű baleset összetörte a király szívét, a királylányt bánatos vágyakozásba taszította, a városlakókat pedig csüggedtségbe. Minden remény oda az országban, ahonnét eltűnt a napfény, és a világ kietlenül szürke lett. Amíg meg nem született Egérszegi Cincin... A bátor és derék egér, Cincin egyszerűen túl nagy lélek az ő kicsike világában. Noha aprócska, állandóan köhécsel és komikusan nagy fülek jutottak neki, Cincin nem hajlandó gyengén és gyáván élni, mert úgy hiszi, hogy neki olyan sors rendeltetett, amelyet az általa olyannyira imádott lovagmesékben szokás megénekelni. Amikor elzavarják otthonról, mert nem tartja be a szabályokat, melyeket a közösség egy egértől elvár, Cincin összebarátkozik egy jószívű patkánnyal, aki nem tud a tükörbe nézni, és azt reméli, hogy távol élhet fajtája zordon alvilágától. Míg Cincin felkerekedik, hogy megmentse Borsószem hercegnőt, aki nem képes túllátni saját torz nézőpontján, cimboráját a fenséges hölgy oly fájdalmasan kosarazza ki, amitől a patkány önpusztító lépésekre szánja el magát. A két barát párhuzamosan futó kalandja során érdekes alakokkal találkozik, például egy szolgálólánnyal, aki királylány szeretne lenni, vagy a csatornapatkányok gonosz vezérével, aki bosszút tervez az emberek ellen...

Vélemény:
A Cincin lovag igazi, klasszikus gyermekmese. Tanmese egy kisegérről, aki megváltoztatja a Világát. Tanmese bátorságról, becsületről és lovagiasságról. A legjobb benne talán az aranyos egérke, a nagy füleivel. A történet igen összetett, főleg egy meséhez képest…pedig az. Eleve háromszintű világban játszódik (az emberi Aranyfölde, Egérfölde, az alatt pedig, a csatorna mélyén Patkányfölde), a szokásosnál több figurát mozgat, és a hozzájuk kapcsolódó szálakat párhuzamosan váltogatja. Nagyon kedves a humora, ami akár a felnőtteket is megnevettetheti. Kicsiknek szóló üzenetét pedig a bátorságról, a becsületről és a hősiességről talán nekik sem árt megfogadni, ha esetleg eddig nem tették volna.:rolleyes::mrgreen:
Hát nem is tudom. A Cincin lovag nem egy olyan cím, hogy hanyat-homlok rohanjunk a moziba, viszont délutáni családi filmként megállja a helyét, kicsiknek és nagyoknak egyaránt remek szórakozás lehet. Nekem azért marad kedvencnek a L’ecsó, amivel azért van némi átmenet benne. (leves, a hosszú - fehér patkány hasonlít Egora)

Jó szórakozást kívánok a filmhez az egész családnak.
Üdv.,
Laci

Ui.: Hazai premier: 2008. december 25. DVD-n még nem elérhető.
 

blaci

Őstag
Bolondok aranya
(Fool's Gold)
amerikai romantikus, kaland, vígjáték - 2008

Rendezte:Andy Tennant
Főszerepben: Matthew McConaughey, Kate Hudson, Donald Sutherland, Alexis Dziena, Ewen Bremner, Ray Winstone, Kevin Hart, Malcolm-Jamal Warner

Tartalom:
1715 óta fekszik 40 láda egzotikus aranykincs a tenger fenekén. Könnyen lehet, hogy ott is marad. Ugyanis Ben Finnegan van a nyomában, aki kedves srác, jól szörfözik, de a világ egyik legpechesebb kincsvadásza. Amibe ő belekezd, az biztos félresikerül: így van ez legtöbb kincskereső akciójával és a házasságával is. Tess beleunt abba, hogy férje számára egy legendás XVIII. századi lelet jobban vonzza őt a feleségénél, és egy milliárdos jachtjára szegődik. A szerencse néha baj formájában jelentkezik: Bennek már se hajója, se nője, amikor döntő nyomra lel: jobb híján kénytelen fellopózni a szuperelegáns jachtra, elbűvölni az unatkozó iparmágnást és rávenni, hogy együtt induljanak kincsvadászatra. Azt az apró részletet persze elfelejti közölni új szövetségeseivel, hogy nem ők az egyetlenek, akik az elsüllyedt spanyol gályát keresik. A közös kaland talán volt feleségében is felébresztt a régi szerelmet... amit az arany iránt érzett.

Vélemény:
Imádom az ilyen kincskereső-kalandfilmeket, jók a vígjáték jelenetek is és a szereplők is nagyon jól alakítanak benne! Kincskeresés egy kicsit komolytalanul, egy kicsit viccesen és egy kicsit romantikusan, így tudnám röviden jellemezni a filmet. Mondjuk Indiana Jonest vagy éppen a Múmiát nem is merem említeni, azt a szintet, azt a kalandérzetet egyáltalán nem tudja érzékeltetni velünk, egy tengeren, lassú felvonásban játszódik, egy mihaszna történettel. Dehát a szórakoztatás a célja… Itt kérem szépen a táj a lényeg, na az szép egzotikus, ez tulajdonképpen el is "adja" a filmet. Az ilyen tájaknak olyan varázsa van számomra amiért mindenképpen ajánlom ezt a filmet, nagyon jó kikapcsolódás. A helyszín a lehető legjobb választás volt, minden bevágott nagytotálnál a kristálytiszta vízről és a gyönyörű tájról úgy érzi az ember egyszer én is el akarok ide jutni… Könnyed kalandfilm jó és nem erőltetett poénokkal keverve. Ez egy izgalmas, rendkívül szórakoztató kalandfilm a javából. Én remekül szórakoztam rajta.
Csak ajánlani tudom mindenkinek. Nálam: 7/10
Üdv.,
Laci

Ui.: A film dvd-n elérhető. Megjelenés dátuma: 2008. augusztus 26.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kedves Nofre!
Köszönjük az ajánlót, jónak ígérkezik a Spíler így leírás alapján, a zenéje nekem is nagyon bejön, szóval mindenképen megnézzük.:rolleyes:
Nekem elsőre a Blöff című remek darab ugrott be róla, nem tudom mekkora a hasonlóság de mindenképpen ígéretes...:rolleyes::mrgreen:

Épp tegnap este láttam először a Blöff c. remeket :) Igaz kicsit lemaradtam, de azért mindenkinek ajánlom, aki még nem látta!

Blöff: színes magyarul beszélő angol-amerikai akció-vígjáték, 104 perc, 2000

rendező: Guy Ritchie
forgatókönyvíró: Guy Ritchie

szereplő(k):
Brad Pitt (Mickey O'Neil)
Vinnie Jones (Tony)
Jason Statham (Török)
Ewen Bremner (Mullet)
Benicio Del Toro (Franky Four Fingers)
Dennis Farina (Avi)
Alan Ford (Brick)
Rade Šerbedžija (Boris)
Mike Reid (Doug)

A gyémántokra specializálódott, minden hájjal megkent ékszertolvaj, Franky Four Fingers, miután teljesítette legfrissebb megbízatását New Yorkba indul, hogy szállítsa az árut főnökének, Avinek. Útközben azonban megáll Londonban, ahol apróbb brilleket kell kézbesítenie megbízója ügyfeleinek. Boris, egy szélhámos orosz ráveszi Frankyt, hogy fogadjon egy illegális bokszmeccsen, ahol tervei szerint kirabolja majd a férfit.

Brat Pitt zseniális (de leginkább a magyar fordítás/szinkron) és hát a hölgyek álma Jason Statham is jó fej benne! :)

Egy kis "bacardi reklám" is van benne:



Egy jó kis "párbeszéd":

<object width='434' height='357'><param name='movie' value='http://videa.hu/flvplayer.swf?v=xSi3YfJhMMJno8cr' /><embed width='434' height='357' allowscriptaccess='sameDomain' quality='high' src='http://videa.hu/flvplayer.swf?v=xSi3YfJhMMJno8cr' type='application/x-shockwave-flash' /></object><br /><a href='http://videa.hu/videok/zene/bloff-golyofogo-tony-monolog-film-xSi3YfJhMMJno8cr'</a>

Jó szórakozást!
 

dg

Őstag
<TABLE width="100%" border=0><TBODY><TR><TD>Az örökség
Dedictví aneb Kurvahosigutntag
cseh film 1993
művész, vígjáték


</TD></TR><TR><TD>Íme itt a kommunizmus utáni szép új világ! Már senki sem szólhat bele az ember életébe, ha úgy akarja, akár a fejére szakadhat a tető, vagy a tyúkok rohangálhatnak a konyhaasztalon. Bohuska élvezi ezt az életet, hiszen sose szerette a munkát, viszont szívesen heverészik az ágyban vagy mulatozik a kocsmában, esetleg a fiatal kocsmárosnét hajkurássza.
Megszokott kis világával igen elégedett, nem is vágyik ő többre, de az élet - ki tudja miért - megajándékozza. Egy nap kocsmaasztali pihenőjét egy öltönyös, városi férfi szakítja meg, aki azzal az örömhírrel érkezett, hogy hatalmas vagyont örökölt. Bohuska elindul a városba, hogy szemrevételezze újdonsült ingatlanjait. És mit tesz az ember, ha hirtelen rázúdul egy óriási örökség? Természetesen szórja a pénzt, amire csak lehet, hisz ez már tiszta Amerika.


</TD></TR><TR><TD>Szereplők:
Bolek Polívka, Dagmar Veskrnová,
Miroslav Donutil, Jozef Kroner
Rendező: Vera Chytilová
Forgalmazza: Odeon
Hossz: 120 perc
</TD></TR></TBODY></TABLE>


DVD-n elérhető!


Még egyetemista koromban a haverokkal könnyesre röhögtük rajta magunkat. Remélem, most is így lesz, mert készülök leporolni!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Sasszem!

Sasszem (Eagle Eye) 2008

szereplő(k):
Shia LaBeouf (Jerry)
Michelle Monaghan (Rachel)
Billy Bob Thornton (Morgan)
Rosario Dawson (Zoe Perez)
Ethan Embry (Grant)
Eric Christian Olsen (Craig)
William Sadler (William Shaw)
Madylin Sweeten (Becky)

Jerry és Rachel két idegen, akiket összehoz egy rejtélyes telefonhívás. A hívó fél egy nő, akit egyikük sem ismer, és aki az életüket és a családjukat fenyegetve egyre veszélyesebb helyzetekbe hajszolja Jerryt és Rachelt, miközben a hétköznapok technológiáját használva követi minden lépésüket, és úgy tűnik, mindent lát. Ahogy a hajmeresztő történet halad, a két átlagemberből az ország két legveszélyesebb bűnözője lesz, akiknek össze kell fogniuk, hogy kiderítsék, mi is történik, de ami még fontosabb, hogy miért.

Én tegnap láttam, kicsit utópisztikus... vagy mégsem?! Mindenesetre elgondolkodtató, hogy mennyire beleszőtte magát a mindennapi életünkbe a computer és hogy mennyire ki vagyunk "szolgáltatva" az online világnak. Nekem fordulatos volt és szórakoztató, a vége talán kicsit lapos, de azért érdemes megnézni!

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/sACSFlmYZPc&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/sACSFlmYZPc&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Megvan a 81. Oscar-díjkiosztó idei győztese, még nem láttam a filmet de mindenképpen pótolni fogom mert 10 jelölésből 8 díjat ítéltek oda a filmnek, szóval mindenképpen ígéretes alkotás.;):D

Gettó milliomos
(Slumdog Millionaire)
amerikai, brit, romantikus, krimi - 2008

Rendező: Danny Boyle
Főszereplők: Dev Patel, Madhur Mittal, Freida Pinto, Anil Kapoor, Irrfan Khan

Magyar mozibemutató: 2009. február 20.
Amerikai mozibemutató: 2008. november 12.


Tartalom:
Jamal Malik írástudatlan indiai utcagyerek, aki csodával határos módon megnyeri egy tévés vetélkedő fődíját, majd szerelme felkutatására indul. Közben a vetélkedőbeli szereplését illetően csalással gyanúsítják, valamint Mumbai-ban sem olyan egyszerű megtalálni valakit.


Díjak és jelölések
2009 - Oscar-díj - a legjobb film (Christian Colson)
2009 - Oscar-díj - a legjobb rendező (Danny Boyle)
2009 - Oscar-díj - a legjobb adaptált forgatókönyv (Simon Beaufoy)
2009 - Oscar-díj - a legjobb operatőr (Anthony Dod Mantle)
2009 - Oscar-díj - a legjobb eredeti filmzene (A. R. Rahman)
2009 - Oscar-díj - a legjobb eredeti filmdal (A. R. Rahman) - "Jai Ho"
2009 - Oscar-díj - a legjobb vágás (Chris Dickens)
2009 - Oscar-díj - a legjobb hang (Resul Pookutty, Richard Pryke, Ian Tapp)
2009 - Golden Globe-díj - a legjobb dráma
2009 - Golden Globe-díj - a legjobb rendező (Danny Boyle)
2009 - Golden Globe-díj - a legjobb forgatókönyv (Simon Beaufoy)
2009 - Golden Globe-díj - a legjobb eredeti filmzene (A. R. Rahman)

Összesen 8 Oscar-díj, 2 Oscar-jelölés, 4 Golden Globe-díj.
 

dg

Őstag
Íme egy film, ami igazán magávalragadó. A magam részéről a legjobbak közé sorolom!


Sült zöld paradicsom

(Fried Green Tomatoes, 1991)



Evelyn unalmas életén változtatni kívánó, túlsúlyos, középkorú háziasszony. Férje teljesen mellőzi, beteg nagynénje folyton szekírozza, magánéletileg eljutott a komplett mélypontra. A véletlen úgy hozza, hogy a kórházban megbarátkozik Ninnyvel, egy ellenállhatatlan idős hölggyel, aki elmeséli fiatalkori kalandjait. Félszáz évet repülünk vissza az időben, hogy megismerjük Idgie és Ruth történetét. A két nő - az egyik tűz, a másik víz - a különös nevű Whistle Stop városkában együtt vezette a hely legjobb kisvendéglőjét, melynek ételspecialitása a sült zöld paradicsom volt. A jó ételek mellett pár őszinte szó, baráti jókedv és emberi légkör várt az ide betérőkre...

Egyéb címek: Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe
Nemzet: amerikai
Stílus: vígjáték
Hossz: 130 perc

szereplők:

Kathy Bates (Evelyn Couch)
Mary Stuart Masterson (Idgie Threadgoode)
Mary-Louise Parker (Ruth Jameson)
Jessica Tandy (Ninny Threadgoode)
Gailard Sartain (Ed Couch)
Stan Shaw (Big George)
Cicely Tyson (Sipsey)
Chris O'Donnell (Buddy Threadgoode)
LaTanya Richardson (Janeen)





DVD-n elérhető.

1992-ben Golden Globe és Oscar jelöléseket kapott.


Ritkán lehet igazán jó filmet megnézni a TV-ben. Ma azonban lesz erre mód!

Szívem szerint kötelezővé tenném a megtekintését, de minthogy ez nem lehetséges, így csak felhívom a figyelmeteket, hogy ne hagyjátok ki!

Rendkívül érdekes, magávalragadó történet. Aki megnézi, valószínűleg egy darabig még a hatása alatt marad!


Március 15 - én, Filmmúzeum, 21:30.
Március 16 - án, Filmmúzeum, 10:00.
 

blaci

Őstag
Ritkán lehet igazán jó filmet megnézni a TV-ben. Ma azonban lesz erre mód!

Szívem szerint kötelezővé tenném a megtekintését, de minthogy ez nem lehetséges, így csak felhívom a figyelmeteket, hogy ne hagyjátok ki!

Rendkívül érdekes, magávalragadó történet. Aki megnézi, valószínűleg egy darabig még a hatása alatt marad!


Március 15 - én, Filmmúzeum, 21:30.
Március 16 - án, Filmmúzeum, 10:00.

Kedves Grácia!
Köszönöm hogy felhívtad a figyelmünket a filmre, én biztos hogy megnézem mert próbáltam már beszerezni amikor ajánlottad de sajnos nem sikerült, viszont nagyon kíváncsi vagyok rá. Mostanában úgyse nagyon volt időm filmeket nézni...
Üdv.,
Laci
 
Oldal tetejére