Filmajánló

blaci

Őstag
A Kísértetház-at már másodszor láttam. Elég régen először, már nem is emlékeztem rá pontosan, csak arra, hogy jó volt.
Nagyon lebilincselő történetnek tartom, bár, igazad lehet, inkább talán női film...
Romantika, érzelmi viharok, sokféle karakterű ember (a vihar feltétele), 3 generáció története, csipetnyi természetfeletti képesség, némi korrajzzal a háttérben. Izgalmas is.
A szereplők kiválóan alakítanak. Én mondjuk Glenn Close-t, Meryl Streep-et rendkívül jó színésznőknek tartom. Itt is tökéletes a játékuk. Eleve jó nézni őket!

Rám elég nagy hatással volt!

Köszi az ajánlót, megpróbálom megnézni...valahogy. Meryl Streep-et én is kedvelem, tényleg kiváló alakításai vannak.;):D
Üdv,
Laci

U.i.: A "Hóból is megárt a sok" filmről is lemaradtam mert 19 órakor kezdődött és én mentem dolgozni éjszakára...
 

blaci

Őstag
Filmajánló...

Van az a pénz, ami megbolondít
(Mad Money)
amerikai krimi, vígjáték - 2008

szereplők: Diane Keaton (Bridget Cardigan), Ted Danson (Don Cardigan), Katie Holmes (Jackie Truman), Queen Latifah (Nina Brewster), Meagen Fay (Mindy Arbogast)
rendező: Callie Khouri

Tartalom:
Bridget Cardigan teljesen bepánikol, amikor veszélybe kerül a házuk és kényelmes felső-középosztálybeli élete, mivel férjét lefokozzák a munkahelyén. Bridgetnek állás után kell néznie. Végül kisegítőként elhelyezkedik a Nemzeti Bankban. Itt ismerkedik össze Ninával és Jackie-vel. A három nő hamar megtalálja a közös hangot: szövetkeznek, hogy ellophassák a bank megsemmisítésre váró pénzkötegeit. A legszigorúbb rendszabályok ellenére, minden feltűnés nélkül vágják zsebre a számolatlan pénzkötegeket, ám féktelen költekezésük hamarosan veszélybe sodorja őket. Az adóhivatal szagot fog és rájuk száll. Észnél kell lenniük, ha nem rács mögött és koldusszegényen akarják leélni további életüket.

Vélemény:
Tetszett a film, 3 különböző színészi képességekkel rendelkező színésznő főszereplésével elég jól teljesít. Diane Keaton miatt különösen jó a film, ő egy szenzációs színésznő. Katie Holmes pedig végre egy hozzá illő szerepet kapott : idióta csajszi (nem negatívumként), aki nem mellesleg egy cukorbeteg fiatal lányt alakít, akit „természetesen” drogosnak néznek…jaj, ne már…de most tényleg. Azért ha valaki az életben így rázná magát a munkahelyén mint Holmes kisasszony, tuti másnap már nem kéne bemenni…
A történet egyszerű, viszont összességében kedves. Maga a terv amire a rablás épül egyszerű mint egy facsipesz, de éppen ettől lesz zseniális. Egy ilyen buliban én is benne lennék! Sok-sok kp... Jó film, sokat nevettem, kifejezetten szórakoztató és ötletes alkotásnak tartom, vannak benne ügyes kis fordulatok. Főként azért tetszett mert volt kinek drukkolni és szorítottam is a csajokért. A végére azért másra számítottam, amit pedzegettek is, hogy újrakezdik de azért így sem volt rossz. Nálam: 7/10
Kellemes kis bankrablósdi, remek esti kikapcsolódás, csak ajánlani tudom mindenkinek!

Jó szórakozást kívánok a filmhez!
Üdv,
Laci

U.i.: A film dvd-n már elérhető. Megjelenés: 2008. július 10.
 

dg

Őstag
Köszi az ajánlót, megpróbálom megnézni...valahogy. Meryl Streep-et én is kedvelem, tényleg kiváló alakításai vannak.;):D
Üdv,
Laci

U.i.: A "Hóból is megárt a sok" filmről is lemaradtam mert 19 órakor kezdődött és én mentem dolgozni éjszakára...


a Hóból...-t ne bánd. Az első 40 percet láttam. Most csak azért nem szólom le, mert lehet, hogy nem az én korosztályomnak való, és ez volt a baj, de szenvedtem. Pam Griert meg ezen idő alat 2 mp-re lehetett látni.
Egyébként, elég tipikus hibája (a sok küzül az egyik) a gagyi kereskedelmi adóinknak, hogy főműsoridőben játszanak délutáni matinéba illő filmeket.
 

dg

Őstag
Íme egy film, ami igazán magávalragadó. A magam részéről a legjobbak közé sorolom!


Sült zöld paradicsom

(Fried Green Tomatoes, 1991)



Evelyn unalmas életén változtatni kívánó, túlsúlyos, középkorú háziasszony. Férje teljesen mellőzi, beteg nagynénje folyton szekírozza, magánéletileg eljutott a komplett mélypontra. A véletlen úgy hozza, hogy a kórházban megbarátkozik Ninnyvel, egy ellenállhatatlan idős hölggyel, aki elmeséli fiatalkori kalandjait. Félszáz évet repülünk vissza az időben, hogy megismerjük Idgie és Ruth történetét. A két nő - az egyik tűz, a másik víz - a különös nevű Whistle Stop városkában együtt vezette a hely legjobb kisvendéglőjét, melynek ételspecialitása a sült zöld paradicsom volt. A jó ételek mellett pár őszinte szó, baráti jókedv és emberi légkör várt az ide betérőkre...

Egyéb címek: Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe
Nemzet: amerikai
Stílus: vígjáték
Hossz: 130 perc

szereplők:

Kathy Bates (Evelyn Couch)
Mary Stuart Masterson (Idgie Threadgoode)
Mary-Louise Parker (Ruth Jameson)
Jessica Tandy (Ninny Threadgoode)
Gailard Sartain (Ed Couch)
Stan Shaw (Big George)
Cicely Tyson (Sipsey)
Chris O'Donnell (Buddy Threadgoode)
LaTanya Richardson (Janeen)





DVD-n elérhető.

1992-ben Golden Globe és Oscar jelöléseket kapott.
 

blaci

Őstag
Kedves Grácia!
Köszönöm az ajánlót, még nem hallottam erről a filmről, érdekesnek ígérkezik, megpróbálom megszerezni, bár gondolom nem lesz olyan egyszerű mint a Jackie Brown. Azért megpróbálom.;):D
Üdv,
Laci
 

blaci

Őstag
Cukorfalat
(Hard Candy)
amerikai thriller - 2005

szereplők: Ellen Page (Hayley Stark), Patrick Wilson (Jeff Kohlver), Sandra Oh (Judy Tokuda), Odessa Rae (Janelle Rogers),
Gilbert John
rendező: David Slade

Tartalom:
Hayley egy szép és vonzó 14 éves kamaszlány, aki kortársaihoz hasonlóan, sokat lóg az interneten. Egy chat-szobában megismerkedik Jeff-el, a 32 éves fotóssal, és pár hét levelezés után találkoznak egy kávézóban. A kialakulóban lévő vonzalmat a személyes találkozás csak megerősíti, és bár érzi, hogy a tűzzel játszik, Hayley beül a nála jóval idősebb Jeff kocsijába, és elmegy vele a férfi házába. A Los Angeles dombjai között meghúzódó villa falait tinédzserlányokról készült provokatív fotók borítják, és Hayley-nek nem lehet kétsége afelől, hogy a férfi vonzalma nem konkrétan neki szól, hanem a kiskorú lányok iránt érzett vágy hajtja. Jeff itatni kezdi a lányt, és pár pohár után már forr körülöttük a levegő. A férfi egyre különösebben viselkedik, és egyre agresszívabbá válik, amikor a lány vetkőzni kezd, hogy fotókat készítsen róla. Ám néhány pillanattal később Jeff előtt elhomályosul a világ, és elvágódik a földön. Amikor magához tér, nem tud megmozdulni. Egy székhez van kikötözve és Hayley-vel néz farkasszemet. Folytatódik a macska-egér játék, de most már vérre menő harccá válva. Átlépték a határt, és nincsen visszaút.
A lány meg akarja akadályozni, hogy a férfi valaha is molesztálhasson egy gyereklányt. Csak egy kés és egy jéggel teli zacskó kell hozzá…

Vélemény:
Erőteljes alkotás annyi biztos! Zseniális film! Igazi macska-egér játék pszichológiai és drámai elemekkel. A lassan kicsomagolt történet, finom adagokban tálalt mondanivaló. Ellen Page, amilyen laza stílusban kacérkodik a fotóssal, olyan profi módon hozza a számító, mindenre elszánt hidegfejű bűntető szerepét. Remekül alakít fiatal kora ellenére, játékát bizonyára sokáig nem felejtem el. Remek forgatókönyv, kiváló alakítások, feszültség, drámai izgalmak. Ráadásul többféleképpen is értelmezhető, ez pedig nagyon jót tesz a történetnek.
Szerintem a lány alakja abszolút szimbolikus, a történet lényege hogy gyakorlatilag a pasi lelkiismereteként jelenik meg. Felemlegeti az egész múltját, újraértékelteti vele az egész életét, bármennyire fájdalmas is ez és bármennyire küzd is ellene. Miközben néztem a filmet olyan érzésem volt hogy sajnálom ezt a mukit…de az ilyen embert nem lehet sajnálni.

Ha valaki unja a sablonos filmeket; ha valaki nem csak a számítógépes trükköket tudja megnézni; ha szereti az értelmes, elgondolkodtató de kicsit beteg filmeket; ezt nézze meg !!! Ezt vegyétek komolyan, nem való mindenkinek...mondjuk nekem bejön a "Fűrész" sorozat is. Az se esztelen horror csak kicsit mögé kell nézni és elgondolkodni rajta. Bár a filmbéli tettekre akkor se lehet mentséget találni, de hogy is mondjam, furcsa állat az ember. Na, mindegy... Ja, és azok is mindenképpen kerüljék akiket irritál az arrogancia, pláne egy taknyos kiscsaj szájából. Bocsi. Nekem tetszett, meg is néztem még egyszer mert elsőre kicsit sok(k) volt. Igazából csak azért írtam róla mert rám elég nagy hatással volt, rossz filmekről meg úgyse írnék.

Jó elmélkedést a filmről.
Üdv,
Laci

U.i.: DVD-n elérhető a film.

U.U.i.: Egy biztos! Ez után a film után többször is meg fogjátok gondolni azt, hogy kivel is álltok szóba a neten. Hisz ki tudja, hogy hány beteg, elmeháborodott, és perverz alak ül a gép előtt. Szóval csak óvatosan...
 

blaci

Őstag
Filmajánló...

A tégla
(The Departed)
amerikai dráma, thriller - 2006

Rendezte:Martin Scorsese
Főszerepben: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Martin Sheen, Ray Winstone, Vera Farmiga, Anthony Anderson, Alec Baldwin, Kevin Corrigan, David O'Hara, Robert Wahlberg

Tartalom:
Az ír maffia legtehetségesebb fiatal tagja felvételizik a Massachusettsi Rendőrakadémiára. De nem azért, mert jó útra akar térni: azt a feladatot kapta, hogy legyen tökéletes rendőr, szerezzen magának egyre magasabb rangot a testületben, és jelentsen mindent igazi megbízóinak. Ám egy másik fiatal rendőrtiszt hasonló feladatot kap: neki Boston nagyhatalmú bűnszövetkezetébe kell jelentkeznie, hogy ott lehetőleg a keresztapa közelébe kerüljön. A két beépített ember jól végzi a munkáját. Túl jól. Mindketten új társakra, új szövetségesekre találnak munkájuk közben, de nem felejtik, ki adta ki az eredeti parancsot. És mindketten sejteni kezdik, hogy az ellenfélnek is van egy kéme a közelükben: amelyikük hamarabb leleplezi a másik kémet, az talán életben maradhat végül...

Vélemény:
Az a baj, hogy nem tudom, mit is írjak. Egyszerűen katartikus élmény volt számomra a film, mert egyszerűen hihetetlen volt, nagyon-nagyon jó film. A zene, a szereplők, a forgatókönyv, minden-minden a helyén. Az a zene pl. ami akkor szól, amikor a kokainszállítmányért mennek, gondolom valami ír folk-rock, az egyszerűen frenetikus szám!!!:mrgreen:
Jack Nicholson és Di Caprio kiváló alakítást nyújt, de a többi szereplő is nagyszerű volt pl. Mark Wahlberg. Jack Nicholson tökéletes, mint mindig… Zseniális! A fiatalok pedig nagyon igyekeznek felnőni hozzá, ami majdnem sikerül is nekik.:rolleyes:
Tetszett hogy vannak benne olyan jelenetek, mikor azt gondoltam: "Álljunk csak meg egy pillanatra! Ez meg mi a fene volt???" Szóval olyan nem kiszámítható jelenetek, mert ébren tartják a figyelmet. Egy pillanatra sem mertem elfordítani a fejem, nehogy lemaradjak valamiről.:mrgreen:
A film végét azért nem tudom szó nélkül hagyni, kicsit elkapkodták, számomra legalábbis meglepő volt. Vagy az is lehet, hogy így késztetik a nézőt egy kis gondolkodásra, ki a jó és ki a rossz, akkor pedig szerintem így jó ahogy van.
Ezt mindenkinek látni kell!!! (Szigorúan 16 éven felül…)

Díjak és jelölések:
2007 - Oscar-díj - a legjobb film (Graham King)
2007 - Oscar-díj - a legjobb rendező (Martin Scorsese)
2007 - Oscar-díj - a legjobb adaptált forgatókönyv (William Monahan)
2007 - Oscar-díj - a legjobb vágás (Thelma Schoonmaker)
2007 - Golden Globe-díj - a legjobb rendező (Martin Scorsese)
2007 - Oscar-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Mark Wahlberg)
2007 - Golden Globe-jelölés - a legjobb dráma
2007 - Golden Globe-jelölés - a legjobb drámai színész (Leonardo DiCaprio)
2007 - Golden Globe-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Jack Nicholson)
2007 - Golden Globe-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Mark Wahlberg)
2007 - Golden Globe-jelölés - a legjobb forgatókönyv (William Monahan)
Összesen: 4 Oscar-díj, 1 Oscar-jelölés, 1 Golden Globe-díj, 5 Golden Globe-jelölés.

Jó szórakozást kívánok a filmhez.

Üdv,
Laci

Ui.: A film elérhető dvd-n. Megjelenés dátuma: 2007. április 17.
 

dg

Őstag
Ezt biztos megnézem!

A Cukorfalatról már a kritikád is sokkoló, úgyhogy azt nem merem megnézni, óvom az idegeimet! :mrgreen:
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Bekukkantottam ide és látom a Tégla felkerült :) Grácia! Feltétlen nézd meg, nagyon jó film, nekem nagyon tetszett... Nnna, miután azt olvastam, hogy óvod az idegeidet Cukorfalatkáktól, én még Laci ajánlóját sem olvasom el :D brrr. Borzongásmentes napot mindenkinek :)
 

blaci

Őstag
Bekukkantottam ide és látom a Tégla felkerült :) Grácia! Feltétlen nézd meg, nagyon jó film, nekem nagyon tetszett... Nnna, miután azt olvastam, hogy óvod az idegeidet Cukorfalatkáktól, én még Laci ajánlóját sem olvasom el :D brrr. Borzongásmentes napot mindenkinek :)

Köszönöm a megerősítést Sidike, látom értékeled a jó filmeket és ennek igazán örülök nagyon, ez a film pedig tényleg az, mindenképpen érdemes megnézni, sőt látni kell!!!;):D
Üdv,
Laci

Ui.: Olvasd csak el nyugodtan a véleményemet, nem olyan szörnyű az, rendesen visszafogtam magam de azért így is ritka jó kis lehúzás lett, így utólag visszaolvasva... - :wink::cool::D:D:D
:oops::oops::oops: :oops::oops::oops: :oops::oops::oops: - csakhogy le ne romboljam a szerénységem illúzióját... - :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

U.Ui.: A film egyébként olyan témát feszeget amiről jóérzésű ember még hallani sem igen szeret és ez az amiről a emberek
99%-ának megegyezik a véleménye...szerencsére. (Egyébként meg tényleg "azt" kéne velük csinálni...szerintem.)
:twisted::twisted::twisted:
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Köszönöm a megerősítést Sidike, látom értékeled a jó filmeket és ennek igazán örülök nagyon, ez a film pedig tényleg az, mindenképpen érdemes megnézni, sőt látni kell!!!;):D
Üdv,
Laci

Ui.: Olvasd csak el nyugodtan a véleményemet, nem olyan szörnyű az, rendesen visszafogtam magam de azért így is ritka jó kis lehúzás lett, így utólag visszaolvasva... - :wink::cool::D:D:D
:oops::oops::oops: :oops::oops::oops: :oops::oops::oops: - csakhogy le ne romboljam a szerénységem illúzióját... - :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

U.Ui.: A film egyébként olyan témát feszeget amiről jóérzésű ember még hallani sem igen szeret és ez az amiről a emberek
99%-ának megegyezik a véleménye...szerencsére. (Egyébként meg tényleg "azt" kéne velük csinálni...szerintem.)
:twisted::twisted::twisted:

Naná, hogy naná megerősítelek :) a tégla tuti film!!! az elolvasáson még gondolkodom, Grác eléggé "rámijesztett" :D
 

blaci

Őstag
Filmajánló...

Kiképzés
(Training Day)
amerikai dráma, krimi, thriller – 2001

Rendezte: Antoine Fuqua
Főszerepben: Denzel Washington, Ethan Hawke, Scott Glenn, Tom Berenger

Tartalom:
Los Angeles gonosz város. "Farkassá kell lenned, ha farkasokkal akarsz küzdeni" - ez a drogzsaru, Alonzo Harris (Denzel Washington) jelmondata. A kábítószer-osztály nyomozójaként azt tanulta, hogy ha nem kerekedik az utca fölé, akkor az gyűri maga alá őt. Hát úgy él a körzetében, mint egy középkori hadúr: kegyetlen, igazságtalan, gyors és veszélyes. A törvényen kívülieket a törvényen kívül akarja legyőzni. Hisz benne, hogy ez teszi őt jó rendőrré, és hisz benne, hogy ezt a leckét kell továbbadnia a rábízott kezdő rendőrtisztnek, Jake Hoy-nak (Ethan Hawke) is. Ám hamarosan kiderül, hogy Alonzo számára a törvények már semmit sem jelentenek. Módszerei semmiben sem különböznek azokétól, akikkel elvileg küzdenie kellene…

Vélemény:
Már régebben láttam ezt a mozit de mindenképpen ajánlani szeretném mert ha én filmeket ajánlok ennek az alkotásnak ott a helye. Ez a legjobb zsarusztori amit valaha láttam és nagy kedvencem.;):D
Kitűnő rendezés, zseniális színészi munka, jó zenék, nagyszerű történet amely feltálalja elénk a "dzsungelt". Kell ennél több? Nagyon izgalmas film, tele fordulatokkal, feszültséggel... Igazi gettóhangulat Los Angelesből megspékelve pár nyugati parti rapper-rel, meg zenével. A jellemábrázolások nagyon jók, a két főszereplő brillírozik! Denzel alakítása elképesztő. Denzel Washington nagyon jól alakítja a korrupt, szemét, és nagyképű nyomozót, megérdemelte az Oscar szobrot. Ethan Hawke meg szinte a tökéletes ellentéte, aki a film végére teljesen felülkerekedik Denzel-en. Nem az a szokványos akciófilm, de mégis lebilincselő és ettől igazán különleges. Az meg hogy "csak" két ember hal meg benne, egy akciófilmhez képest meglehetősen szokatlan. Nem is írok róla többet, csak talán még annyit, hogy ezt a filmet bármikor le lehet venni a polcról és megnézni, sosem lehet megunni!!! Nálam: 9/10

Díjak és jelölések
2002 - Oscar-díj - a legjobb színész (Denzel Washington)
2002 - Oscar-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Ethan Hawke)
2002 - Golden Globe-jelölés - a legjobb drámai színész (Denzel Washington)

Csakis ajánlani tudom mindenkinek, mert nem fogtok benne csalódni.
Üdv,
Laci

Ui.: A film dvd-n elérhető, megért több kiadást is. Megjelenés dátuma: 2002. szeptember 11.
 

blaci

Őstag
Filmajánló...

Végszükség
(John Q.)
Egyéb címek: John Q - Végszükség
amerikai krimi, dráma - 2002

Rendezte: Nick Cassavetes
Főszerepben: Gabriela Oltean, Denzel Washington, Robert Duvall, James Woods, Ron Annabelle, Anne Heche, Eddie Griffin,
Ray Liotta

Tartalom:
Mennyit ér egy szív? John Q. mindent odaadna azért, hogy fia új szívet kaphasson. Mike-nak sürgős szívátültetésre van szüksége, ám a munkanélküli férfi társadalombiztosítása nem terjed ki a gyerek kórházi kezelésére, az orvosok viszont nem kezdhetik meg a műtétet, amíg az apa nem fizet. John Q. világéletében becsületes ember volt. Ám a becsülete most azt kívánja, hogy eddig elképzelhetetlen eszközökhöz folyamodjon. Pisztolyt szerez. Lezárja az intenzív osztály kijáratát, túszul ejti az egész kórházi részleget, és fegyverrel kényszeríti az orvosokat: végezzék el az életmentő műtétet. A rendőrség csak egy szokásos túszszedési esetet lát az ügyben, és bevetésre indul. John Q. azonban a fiáért harcol. Életet akar menteni. Akár mások élete árán is…vagy a saját élete árán…

Vélemény:
Ez nagyon komoly film. Hihetetlen jó színész ez a Denzel srác! Túszul ejt mindenkit, még a nézőt is. Belegondolni is alig lehet hogy mi miatt történnek ezek a dolgok, továbbá az is igaz hogy egyik országtól sem várhatjuk el, hogy erején felül cselekedjék ilyen vagy hasonló sajnálatos helyzetben...de legalább erejéhez mérten, azt azért illene.
Nagyon tetszett, hatalmas film! A borzasztó az benne, hogy valóságos. Hát tényleg ez a szörnyű valóság...de attól még a film szuper. A történet arról szól ami az egyetlen komoly dolog a Földön, aminek értelme van! Hogy realitása mennyi, az már más kérdés...sajnos.
Nagyon elgondolkodtató film, én kicsit kiszámíthatónak tartom, de mégis megfogott. El kell az embereknek gondolkodniuk a mondanivalóján, mert valahogy így néz ki az egészségügy. Aki egészséget akar, annak legyen pénze, akinek meg pénze nincs… Valahogy olyan érzésem volt hogy ez is - mint minden - tiszta politika meg üzlet.
Szóval minden kiszámíthatósága ellenére kiszámíthatatlanul hatott rám. Nagyon tetszett, mélyen megrázott, elgondolkodtatott, felháborított és elszomorított, bár sokan szembesülünk nap mint nap hasonló dolgokkal és nem csak az egészségügyben, hanem mindenhol…itt nálunk is. A film vége azért természetesen Hollywood-i lett, de hát ez így is van rendjén.
Méghogy nem lehet pénzért egészséget venni!!! Dehogynem!

Kellemes időtöltést és gondolkodást a filmhez.
Üdv,
Laci

Ui.: A film elérhető dvd-n. Megjelenés dátuma: 2003. március 25.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Laci!
Nekem az egyik kedvenc témám a politikai krimi (pl., JFK, Nixon, a napokban ment: az államérdek...) szóval lehet a kategória, amit leírtam nem egészen létezik :) a lényeg: tudsz esetleg ajánlani ilyen témában valami jó kis filmet? :)
 

blaci

Őstag
Laci!
Nekem az egyik kedvenc témám a politikai krimi (pl., JFK, Nixon, a napokban ment: az államérdek...) szóval lehet a kategória, amit leírtam nem egészen létezik :) a lényeg: tudsz esetleg ajánlani ilyen témában valami jó kis filmet? :)

Charlie Wilson háborúja
(Charlie Wilson's War)
amerikai dráma, életrajz, politikai, szatíra, történelmi film - 2007

Rendezte: Mike Nichols
Főszereplők: Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman, Tom Hanks

Tartalom:
Charlie Wilson texasi ex-szenátor, aki titkos összeesküvésben vett részt a velejéig romlott CIA-ügynökkel, Gust Avrakotosszal, hogy egy hadművelet során segítséget nyújtsanak az afgán fundamentalisták csoportjának az ország szovjet megszállásának idején. Wilson meggyőzi a CIA-t, hogy képezzék ki és fegyverezzék fel a lázadókat, hogy azok sikerrel vegyék fel a harcot a Szovjetunió katonáival. Avrakotos segítségével végül eléri, hogy a pénzzel és egyéb ellátmányokkal is támogatott harcosokból egy ütőképes sereg váljék. Ez a bizonyos sereg lesz az, ami majd elindítja a láncreakciót, ami a vörös szuperhatalom bukásával fog végződni...

Díjak és jelölések
2008 - Oscar-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Philip Seymour Hoffman)
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb vígjáték vagy musical
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb vígjáték vagy musical színész (Tom Hanks)
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb női epizódszereplő (Julia Roberts)
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Philip Seymour Hoffman)
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb forgatókönyv (Aaron Sorkin)
 

blaci

Őstag
Laci!
Nekem az egyik kedvenc témám a politikai krimi (pl., JFK, Nixon, a napokban ment: az államérdek...) szóval lehet a kategória, amit leírtam nem egészen létezik :) a lényeg: tudsz esetleg ajánlani ilyen témában valami jó kis filmet? :)

Michael Clayton
(Michael Clayton)
amerikai dráma, politikai, thriller - 2007

Rendezte: Tony Gilroy
Főszereplők: George Clooney, Tom Wilkinson,

Tartalom:
Michael Clayton egy komoly, befolyásos jogi cégnél áll alkalmazásban, és a dolga az, hogy rendberakjon dolgokat. A filmben Claytonnak egy szokásosnál is zűrösebb, többmillió dolláros céges ügyet kell elkennie, és az sem könnyíti meg a dolgát, hogy közben válik is, saját vállalkozása csődbe megy, és fűnek-fának tartozik. Idővel természetesen rádöbben: annyi év után itt az ideje, hogy végre ne elkendőzze, hanem felkutassa az igazságot.

Díjak és jelölések
2008 - Oscar-díj - a legjobb női epizódszereplő (Tilda Swinton)
2008 - Oscar-jelölés - a legjobb film (Jennifer Fox, Kerry Orent, Sydney Pollack)
2008 - Oscar-jelölés - a legjobb rendező (Tony Gilroy)
2008 - Oscar-jelölés - a legjobb színész (George Clooney)
2008 - Oscar-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Tom Wilkinson)
2008 - Oscar-jelölés - a legjobb eredeti forgatókönyv (Tony Gilroy)
2008 - Oscar-jelölés - a legjobb eredeti filmzene (James Newton Howard)
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb dráma
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb drámai színész (George Clooney)
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb női epizódszereplő (Tilda Swinton)
2008 - Golden Globe-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Tom Wilkinson)
Összesen: 1 Oscar-díj, 6 Oscar-jelölés, 4 Golden Globe-jelölés.
 

blaci

Őstag
Laci!
Nekem az egyik kedvenc témám a politikai krimi (pl., JFK, Nixon, a napokban ment: az államérdek...) szóval lehet a kategória, amit leírtam nem egészen létezik :) a lényeg: tudsz esetleg ajánlani ilyen témában valami jó kis filmet? :)

München
(Munich)
amerikai dráma, igaz történet, politikai, terrorista, történelmi - 2005

Rendezte: Steven Spielberg
Főszereplők: Daniel Craig, Eric Bana

Tartalom:
Steven Spielberg részben Magyarországon forgatott nagyszabású alkotása, a München egy nemzetközi szereplőgárdát felvonultató, lebilincselő történelmi thriller, amely az 1972-es müncheni olimpián a 11 izraeli sportoló meggyilkolását követő eseményeket dolgozza fel.
A megtörtént események alapján készült film azt a tikos izraeli különítményt követi nyomon, melynek feladata a müncheni mészárlással gyanúsított 11 palesztin felkutatása és likvidálása volt - valamint azt boncolgatja, milyen személyes áldozatokat követelt ez a bosszúakció a csapattól és annak vezetőjétől.

Díjak és jelölések
2006 - Oscar-jelölés - a legjobb film (Steven Spielberg, Kathleen Kennedy, Barry Mendel)
2006 - Oscar-jelölés - a legjobb rendező (Steven Spielberg)
2006 - Oscar-jelölés - a legjobb adaptált forgatókönyv (Eric Roth, Tony Kushner)
2006 - Oscar-jelölés - a legjobb eredeti filmzene (John Williams)
2006 - Oscar-jelölés - a legjobb vágás (Michael Kahn)
2006 - Golden Globe-jelölés - a legjobb rendező (Steven Spielberg)
2006 - Golden Globe-jelölés - a legjobb forgatókönyv (Tony Kushner, Eric Roth)
 

blaci

Őstag
Laci!
Nekem az egyik kedvenc témám a politikai krimi (pl., JFK, Nixon, a napokban ment: az államérdek...) szóval lehet a kategória, amit leírtam nem egészen létezik :) a lényeg: tudsz esetleg ajánlani ilyen témában valami jó kis filmet? :)

Sziriana
(Syriana)
amerikai dráma, kémfilm, politikai, thriller - 2005

Rendezte: Stephen Gaghan
Főszereplők: George Clooney, Jeffrey Wright, Matt Damon

Tartalom:
21 év a CIA szolgálatában kiélezi az érzékeket. Robert Baer ügynök azt is pontosan látja, amikor saját cégében támadnak bajok. A hidegháborúnak vége, a Közel-Keleten mind nagyobb a káosz, és a titkosszolgálat egyre nehezebben boldogul. A politikusok túl sokszor szólnak bele a munkájába, túl sok információt próbálnak saját érdekeik szerint befolyásolni. Baer számára csak akkor válik személyessé mindez, amikor egy olajmágnás és felesége a saját bőrén érzi meg, mire képes a terrorizmus.

Díjak és jelölések
2006 - Oscar-díj - a legjobb férfi epizódszereplő (George Clooney)
2006 - Golden Globe-díj - a legjobb férfi epizódszereplő (George Clooney)
2006 - Oscar-jelölés - a legjobb eredeti forgatókönyv (Stephen Gaghan)
2006 - Golden Globe-jelölés - a legjobb eredeti filmzene (Alexandre Desplat)


Jó szórakozást kívánok a filmekhez, remélem valamelyik tetszeni fog.:rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Üdv,
Laci
 
Oldal tetejére