hüvely-méh és petefészek gyulladás

Tehetetlenek az orvosok a nőgyógyászati gyulladások gyógyításával kapcsolatban?


  • Összes szavazó
    28

hirabej

Új tag
Kedves Kriszta!

Nagyon örültem a válaszodnak és annak, hogy ilyen jól vagy! Másfél éve csinálod a diétát? Hát ez nem semmi. Én most már 4 hónapja csinálom a candida diétát és kb másfél hónapja pedig áttértem a makrobiotikára, ami szintén vega, de halat lehet enni, meg persze sok gabonát, zöldséget, hüvelyeseket. Én is nagyon jól érzem magam ettől a diétától, ami az általános közézérzetemet illeti és mindenki azt mondja, hogy nagyon jól nézek ki. A betegségemben viszont sajnos egyenlőre nem állt be semmi javulás. Sajnos nálam az a helyzet mint ahogy korábban is írtam, hogy a menzeszem után azonnal visszatér a fertőzés, gyulladás és sajnos egyszerűen nem tehetem meg azt, hogy nem szedek antibiotikumot, mert akkor nagyon beteg leszek. Sajnos nálam már elég súlyos ez a dolog. Egyszerűen nem tudom hogyan lehet kikerülni ebből az ördögi körből. Igen, tudom hogy a fogamzásgátló is csinálja a candidát. Ez mindenképpen csak ideiglenes megoldás, amig megnyugszanak a dolgok. Még annyit fűznék hozzá, hogy nekem van két gyerekem és a szülések után, mikor szoptattam 9-10 hónapig nem volt menstuációm és ezalatt teljesen helyrejött az egészségem. Sajnos pár év múlva újra kezdődtek a problémák, de szerintem is a candida áll az egész hátterében. Van egyébként egy candidáról szóló könyvem, amiben eset leírások is vannak és van benne egy hölgy akinek szintén ugyanez a baja volt és a candida kúrától teljesen meggyógyult. Azt hiszem én is, hogy érdemes kitartónak lenni.
Ami az angol egeszségügyet illeti, csak annyiban jobb a helyzet, hogy az orvosok kedvesebbek, de a higéniában én nem lennék olyan biztos. Volt mikor egy nőgyógyászati vizsgálat után még betegebb lettem mint előtte. Otthon mindig jobb gyógyszereket írnak fel, amitől legalább ideiglenesen jobban vagyok.
Kriszta, és honnan veszed a vega recepteket? Tudsz ajánlani egy web oldalt vagy könyvet?

Zsófi, neked is azt üzenem, hogy ne keseredj el! Szerintem is kell lennie megoldásnak és kitartónak kell lennünk. Én is voltam nagyon mélyen, mikor szinte minden nap sírtam és teljesen depressziós voltam. Nekem a barátnőm aki kineziológus, nagyon sokat segitett. Ő hozott ki ebből az állapotból. A betegségek lelki okait is segíti felderíteni és oldani. Ha esetleg érdekel, nagyon szívesen megadom az elérhetőségét.
Nagyon fontos, hogy pozitívak tudjunk maradni, mert az támogatja a test öngyógyító képességét.

Mindenkinek nagyon jó egészséget és gyógyulást kívánok!

Judit
 

zsofi26

Új tag
Szia!
Tegnap írtam a nőgyógyászomnak emailt, sok mindent kérdeztem tőle, de persze csak a felére válaszolt, azt is lekezelően, sztem amire nem tudta a választ, azt kihagyta, jó köcsög. Csak azt nem értem, ha ennyi mindent nem tud, akkor mire olyan beképzelt? Na mind1, gondoltam megosztom veletek. Amúgy szerintem se tudnak semmit a nőgyógyászok, szörnyű amit csinálnak. pl egyik se küldött most el vérvételre, meg ultrahangra, szerintem ez alap. Nem?
Az étrendre visszatérve tejterméket én se eszem, de gabonát se, nekem azt mondta a doki, h semmit nem szabad, amiben glutén van. A húsról sajnos én nem fogok tudni lemondani úgy érzem. Ha küldenél pár receptet azt megköszönném, nagyon jó lenne.
Még egy gondolat, amikor régebben nekem előjött ez a rossznyavaja, nekem is akkor kezdett javulni, mikor nem mentem vissza a dokihoz, és szépen nyugiban hagytam ott lent a dolgokat, az jót tett. Mondad Kriszta, hogy gondolkozol még egy kezelésen, mi lenne az?
Vettem egy könyvet a candidáról, és abban azt írják, h a nystatin nevű gyógyszert kell szedni, az az egyetlen ami kiírtja a gombát, azt próbáltad már?
Amikkel még próbálkozom:grapefruitmag kivonat, propolisz, lucernakapszula és fokhagymakapszula.
Ha kigyógyulunk ebből írnunk kell egy könyvet, hogy másoknak is segítsünk, én úgy érzem, h lassan nőgyógyásznak is elmehetnék, mert már tudok annyit mint ők.
Kicsit kusza lett ez a bejegyzésem, csak annyi minden kavarog a fejemben... :)
 

ayurveda55

Új tag

Tegnap írtam a nőgyógyászomnak emailt, sok mindent kérdeztem tőle, de persze csak a felére válaszolt, azt is lekezelően, sztem amire nem tudta a választ, azt kihagyta, jó köcsög. Csak azt nem értem, ha ennyi mindent nem tud, akkor mire olyan beképzelt? Na mind1, gondoltam megosztom veletek. Amúgy szerintem se tudnak semmit a nőgyógyászok, szörnyű amit csinálnak. pl egyik se küldött most el vérvételre, meg ultrahangra, szerintem ez alap. Nem?
Az étrendre visszatérve tejterméket én se eszem, de gabonát se, nekem azt mondta a doki, h semmit nem szabad, amiben glutén van. A húsról sajnos én nem fogok tudni lemondani úgy érzem. Ha küldenél pár receptet azt megköszönném, nagyon jó lenne.
Még egy gondolat, amikor régebben nekem előjött ez a rossznyavaja, nekem is akkor kezdett javulni, mikor nem mentem vissza a dokihoz, és szépen nyugiban hagytam ott lent a dolgokat, az jót tett. Mondad Kriszta, hogy gondolkozol még egy kezelésen, mi lenne az?
Vettem egy könyvet a candidáról, és abban azt írják, h a nystatin nevű gyógyszert kell szedni, az az egyetlen ami kiírtja a gombát, azt próbáltad már?
Amikkel még próbálkozom:grapefruitmag kivonat, propolisz, lucernakapszula és fokhagymakapszula.
Ha kigyógyulunk ebből írnunk kell egy könyvet, hogy másoknak is segítsünk, én úgy érzem, h lassan nőgyógyásznak is elmehetnék, mert már tudok annyit mint ők.
Kicsit kusza lett ez a bejegyzésem, csak annyi minden kavarog a fejemben...


Sziasztok, a kandidával kapcsolatosan szeretném megjegyezni, hogy a húsfogyasztás is okozhat visszaesést, mivel az elsavasodás egyik okozója lehet, nehezen emészthető. Amennyiben kiváltását valamivel szeretnéd megoldani, a hallal próbálkozz, vagy legalábbis megpróbálhatod milyen minőségű lesz az emésztésed a váltás után :)
www.calendula.hu
 

kkriszta28

Új tag
Szia Judit!


Igen, kb. másfél éve tértem át az egészséges életmódra. Nem szeretem diétának nevezni, mert igazság szerint soha nem ettem még ilyen változatosan és jóízűen azelőtt. Gyakran voltak súlyproblémáim is. Tudni kell, hogy a Candida fertőzés egyik jellemzője, hogy szélsőségesen kihat a súlyra. Tehát van aki fogyni, van aki pedig hízni képtelen.
A makrobiotikáról már sok jót hallottam, de nem tudom, hogy az mennyire zárja ki a cukor és élesztő féléket. Halat természetesen lehet enni. De ha azt kombinálod a candida diétával akkor biztosan jó lesz.
A tünetek erősödése gyakran megfigyelhető a menstruációs ciklus azon szakaszán, amit említesz, de nekem volt már, hogy főleg előtte jött ki, ez teljesen változó.
Azt viszont meg kell értened, hogy nem, hogy nem muszáj antibiotikumot szedned, hanem egyenesen tilos! Nem csoda, ha nem vagy jobban. Sőt igazából az a csoda, hogy ha huzamosabb ideje szeded, még képes vagy egyáltalán létezni. Az antibiotikum élet ellenes szer. Ha abbahagyod lehet nem lesz könnyű eleinte, viszont mindenképpen helyre fog rázódni a szervezeted. Így esélye sincs rá. Magam is hihetetlen mennyiségben fogyasztottam belőlük a széles spektrumúakig terjedt a paletta. Sőt volt olyan időszak amikor hónapokig szedtem a széles spektrumúakat és aztán pedig két hónapig napi 8 szemet. Elmondanám, hogy ma már tudom gyógyszermérgezésem volt akkor a tüneteim alapján, és szerintem csoda, hogy megmaradtam. Aztán egyszer csak rájöttem, hogy ez így nem lesz jobb sőt! Így azt hiszem kb. másfél éve nem vagyok hajlandó bevenni többet belőlük és láss csodát, sokkal jobban vagyok mint eddig bármikor. Tudni kell, hogy az utolsó amit beszedtem egy bizonyos pozitív gardnerella teszt után történt. Hiába szedtem be, a teszt utána is ugyanúgy pozitív lett. Ekkor mondtam, hogy elég, nem érdekel tovább. Így egyre több rezisztens faj alakulhat ki nálam és ha esetleg oda kerülnék, hogy életet kellene menteni antibioval akkor már semmi sem használna. Szóval antibiotikumot most már csak akkor ha kórházban fekszem öntudatlan állapotban és csak akkor lehet megmenteni, egyébként önszántamból soha többet. Pont miattuk kerültünk ide. Ezt muszáj megértenetek. Addig amíg azzal mérgezed magad nem leszel jobban.
A fogamzásgátló szintén nem megoldás. Én soha nem szedtem és a történtek tudatában puskával sem lehetne arra kényszeríteni, hogy akár egyet is bevegyek belőle.
A gyerek szülés kapcsán nagyon sok esetről olvastam, hogy a szülés után átmeneti javulás történt. Nem szabad viszont félreérteni. Ez nem a kimaradt menstruáció miatt volt, hanem azért, mert tulajdonképpen a gyereknek adta át a nő a problémát. Nagyon csúnyán megfogalmazva, remélem nem haragszol meg érte, de én is így olvastam: „ a születendő gyermek takarította ki az immunrendszert”. Ez után pedig nem ritka, hogy a gyermek küzd valamilyen immunbetegségben, szájpenésszel születik, és igen korán beteges lesz. Majd persze ugyanúgy visszajönnek az anyán is a tünetek, hiszen kikezelve nem lett. Ezért nagyon fontos, hogy ha ez megtörténik a gyerek étkeztetésére nagyon oda kell figyelni. Szerintem minél hamarabb, annál jobb.
Recepteket gyűjtögettem oldalakról, amiket összegyűjtök és közzéteszek majd itt, ha lehet, vagy elküldhetem privát is. Illetve sok saját termés már. Egy idő után rááll az ember arra, hogy átdolgozza a recepteket, így igazából semmiben sem szenvedhetünk hiányt. :)
És igazad van, a pozitív hozzáállás nagyon fontos! Muszáj kitartanunk!
Kriszta
 

kkriszta28

Új tag
Szia Zsófi!


Ez egy teljesen átlagos nőgyógyász akkor, eddig csak ilyenekhez volt szerencsém.:)
Ezek szerint te glutén érzékeny vagy? Kimutatta ezt valamilyen teszt? Egyébként vannak olyan gabonafélék amelyek nem tartalmaznak glutént és ezek fogyasztása feltétlenül ajánlott lenne.
A hús sajnos valóban nem jó, mint ahogyan előttem Ayurveda is írta egyrészt azért mert savasít és nekünk most nagyon fontos a lugosítás, mivel a candida az elsavasodott szervezetet kedveli leginkább. Másrészről pedig a bolti húsok tele vannak káros anyagokkal, rengeteg antibiotikummal többek között. A hal valóban jó alternatíva, ha már egyáltalán nem megy a megvonás.
Az a kezelés ami most szöget ütött a fejemben egyenlőre még várat magával, mert beszélnem kell azzal az emberrel aki ezt az egész kutatást elkezdte. Addig nem is írnék róla bővebben, mert nem akarlak titeket összezavarni. De látok benne rációt, ezért szurkoljatok, hogy jövőhéten sikerrel járjak!
A Nystatint már próbáltam és még néhány más antimikotikumot is és még mindig itt vagyok. Szóval nem tudom. Lehet olyan fázisa a betegségnek, amikor még használhat. De egyre inkább az a véleményem, hogy a gomba irtás sem megoldás ilyen formában. Mármint a gyógyszeres beavatkozásra gondolok.
A többi amit írtál mind jó. A természetes gombairtókat bátran lehet és kell is szedni-enni.
A könyv gondolata bennem is érik egy ideje. :) Csak előbb le kell valamit tenni az asztalra, szóval ki kell kutatni a megoldást.:)
 

hirabej

Új tag
Szia Kriszta!

Azért azt sem lehet így egyértelműen kijelenteni, hogy antibiotikumot tilos. Sajnos nekem nagyon súlyos gyulladásaim voltak, pont azért mert nem adtak időben antibiotikumot, amikor kellett volna, mert nem ismerték fel a betegségemet. Tályogok lettek a hasamban és utána műteni kellett. Nekem akkor az életemet mentette meg, még jó hogy ilyen szerencsésen megúsztam. Viszont tudni kell azt is, hogy van mikor a baktériumos fertőzés már megszűnt, de a gyulladás még nem, mert ugye a candida is fenntarthatja ami időnként belobban. Ilyenkor nem kell és nem is szabad már antibiotikumot szedni. Szóval minden esetben mérlegelni kell szerintem a kockázatokat és az előnyöket. Én is azt mondom, hogy ha nem muszáj inkább ne. Folyásra pl biztos nem szednék. Abban is teljesen igazad van, hogy rezisztens lehet rá az ember aztán semmi nem használ majd.
Én biztos, hogy azért "tartom ilyen jól magam" mert egészségesen étkezem és nagyon erős probiotikumokat szedek. Sajnos otthon nem igazán vannak erős probiotikumok, legalabbis én nem találtam.
A makrobiotika nem engedi sem a cukrot, sem az élesztőt. Az a lényege, hogy csak természetes dolgokat lehet enni, amiket az emberek évszázadokon keresztül fogyasztottak és bizonyítottan jó hatással vannak az egészségre. Egyensúlyt teremt a savas és lúgus ételek között. Persze módosítani kell rajta a candidásoknak, mert nekik is vannak finom édességeik és édesítésre ők juharszirupot, rizs szirupot vagy árpa malátát használnak, de szerintem a candidásoknak azt sem lehet. A másik pedig a fermentált dolgok amit candidásoknak nem ajanlanak. Bár a makrobiotikában azt mondják, hogy sóval fermentált ételeket lehet kis mennyiségben pl. szójaszósz.
A mézről mi a vélemenyetek? Teljes mértékben tilos? Mivel elvileg a méznek is van gombaellenes hatása.
Nagyon érdekelnének nyírfa cukros sütemények amiktől esetleg hízni lehetne. Sajnos 48 kg vagyok vasággyal együtt, pedig nagyon sokat eszem. Ezeket már a kúra elején is szabad fogyasztani?
Most ajánlotta valaki az antalvali.com web oldalt. Én nagyon jónak találom, sokat irnak a candidáról.

A Nystatin-ról én azt olvastam a candidás könyvemben, hogy ezt a gyógyszert egy penészgombából állították elő, ezért élesztőre érzékenyeknél allergiás reakciókat okozhat. Általában csak addig használ amíg szedik, aztán ugyanúgy visszajön a candida. Sokkal jobb eredményt lehet elérni természetes szerekkel.

Azzal én is teljesen egyetértek, hogy ha meggyógyulunk közzé kell tenni. A könyv írás is jó ötlet és internetes oldalt készíteni, amit bárki megtalálhat. Én nagyon sokáig kerestem, hogy valaki meggyógyult-e krónikus petefészekgyulladásból és nem találtam semmit. Épp ezért most nagyon örülök, hogy végre megtaláltam ezt a fórumot.

Judit
 

zsofi26

Új tag
Sziasztok!most ott jatok,h legutoljara trichomonast allapitottak meg,es tinidazolt kene bevennem,szerintetek bevegyem?Kellene valami jo szer,ami erositi sz immunrendszert,a varga fele gyogygombat probaltatok mar?
 

kkriszta28

Új tag
Szia Judit!


És aztán kiderült, hogy ezt a problémát konkrétan baktériumok okozták nálad? Volt valami tenyésztés és kijött bármi pozitív eredmény? Nekem az a meglátásom, hogy sajnos ezek is sok esetben visszavezethetőek a gombás fertőzésre. A bakteriális fertőzések az elgombásodás következményei. Mert már egészen gyermekkorban kezdik az orvosok felírkálni a rengeteg antibiotikumot, melynek következtében főleg a nők hajlamosabbak a candidiázisra. Illetve szerintem ha pontosak akarunk lenni, nem is hajlamosabbak, hanem ebben szenvednek és az évek során egyre jobban elhatalmasodik és egyre több problémát fog okozni, lévén az „okos” orvosok azt hiszik, hogy erre az antibio a megoldás. Sajnos te sem lettél gyógyult, így nem jelentheted ki, hogy hasznos lett volna belőle bármelyik kúra is. Van élet az antibiotikumon túl. Sőt, szerintem csak az létezhet.
Mondjuk legalább probiotikumot szedsz, de azokból is százezer -féle van, mindenki másra esküszik, nehéz kiigazodni.
Ezek szerint ez az étrend jó. A juhar vagy bármiféle szirup nem használható. Csak nyírfacukor, vagy stevia. A méz szintén tiltólistás.
A kúra legelején nem szabad még nyírfacukorral készült édességeket sem fogyasztani.
Az említett weboldalt ismerem, vannak ott valóban hasznos dolgok.
 

kkriszta28

Új tag
Szia Zsófi!


Véleményem szerint a Tinidazol nem lesz megoldás a problémádra. Ezt tapasztalatból mondom, volt az ismerőseim körében szintén candidás akinek kijött és persze semmit sem használtak az antibiok. Ha rám hallgatsz nem veszed be.
Ha már így felvetetted akkor elárulom, hogy jövőhéten Varga Gáborral akarok találkozni, ugyanis lesz egy előadása.
Hosszas töprengés és ismeretszerzés után jutottam el arra a következtetésre, hogy megoldást jelenthetnek a problémánkra az ő immunerősítő gyógygombás szerei. Ez amolyan „Kutyaharapás szőrivel” lenne az esetünkben. Az elméletem a dologról. A candidásokat óvva intik a gombáktól, még enni sem lehet gombás ételeket a keresztallergia miatt. Ezért senkiről nem tudok akinek eszébe jutott volna kipróbálni ezt, hiszen pont a gombák az ellenségeink. Igen ám csak nem a jók, hanem a „rosszak”.

Ezen kívül rengeteg meggyőző érvet találtam, amiért szerintem érdemes lenne belevágni. A nélkül, hogy bárkit ijesztgetni szeretnék, tudományos irodalmak alapján összefüggés lehet a rák kialakulása és a candidiázis között. Ezeket a gyógygombás készítményeket a rák leküzdésére fejlesztik, tehát az immunrendszer erősítésére. Sok gyógyult beteg van már a készítményeknek köszönhetően, ha igazak az információk. A minap találtam egy videót ahol egy hosszú ideje nőgyógyászati és hasonló tüneteket produkáló méhszájsebbel küszködő nő mesélt arról, hogy teljesen meggyógyult.

Én hirtelen elhatározásból meg is vettem néhány készítményt, de aztán inamba szállt a bátorságom, mert úgy érzem mindenképpen konzultálni kellene Varga Úrral erről mielőtt elkezdem, mert nem szeretném visszaidézni a néhány évvel ezelőtti állapotokat. Illetve sokan vagyunk és szükségünk lenne a segítségére. Ő gombákat kutat. Ha ismeri a jókat akkor biztosan ismeri a „rosszakat” is. Ezt azért teszem idéző jelbe, mert eredetileg a candida nem lenne rossz, létjogosultsága van a szervezetünkben, csak a rengeteg antibioval sikerül elérni, hogy felboruljon az egyensúly és a candida kihasználja ezt a helyzetet opportunista tulajdonságánál fogva.

Egyenlőre ez a terv.
 

ayurveda55

Új tag
Sziasztok!
Nem feltétlen szeretném megzavarni a beszélgetéseteket, de ajánlanék a figyelmetekbe egy cikket, hátha mond valamit nektek, ami esetleg újdonságnak számít. Én nem éltem át a ti tapasztalataitokat, célom talán csak annyi, hogy az alternatív lehetőségekre is felhívjam a figyelmeteket :)
http://www.calendula.hu/cikk8.php
K
öszi szépen, hogy elolvassátok :)
 

kkriszta28

Új tag
Szia Ayurveda!

Köszönjük a tippet, elolvastam a cikket és a nagy részével egyet tudok érteni. Pár dolog van csak, amivel nem teljesen. Ilyen pl. a tej. A tejtermékek savasítanak, ezen kívül saját tapasztalataim szerint ha tejterméket fogyasztok, ami max. probiotikus joghurt, vagy sóban érlelt sajtok, vagy esetleg vaj, mindig okoz állapot visszaesést. Éppen most végeztem egy kísérletet, miszerint két három hétig még szigorúbban tartottam a diétát, és nem ettem sem tejterméket, sem gyümölcsöt, utóbbiból csak max. reggel és pár szemet, valami savanyú bogyósból. A hasam lapos maradt. Majd tegnap ettem joghurtot és mozzarella sajtot és tessék, visszajött a vemhes tehén szindróma. Véleményem szerint a tejtermékeket ezért ha csak lehet, kerülni kell.
A mikrohullámú sütő használatának kiiktatásával egyet értek. De azért a sült ételek fogyasztását nem zárnám ki teljesen, mint ahogyan a fagyasztottét sem. Igaz, mindenből a legjobb a friss. De teszem azt télen amikor nagyon nehéz hozzájutni olyan zöldségekhez, pláne gyümölcsökhöz amelyek nem láttak vegyszert, vagy csak azért, mert gyümölcsöt télen nem tudunk frisset venni a piacon, talán jobb néha ha fagyasztottal pótoljuk.
 

zsofi26

Új tag
Szia Kriszta!

Jól ráéreztem a gyógygombára :) nekem a szomszédom rákos, ő használja, de már előtte én is olvastam róla a neten, nekünk valami bivaly erős dolog kéne az immunrendszerünkre, mindenképpen várjuk a visszajelzésed, ha sikerült Varga Úrral beszélned. Jó lenne valami "csodaszer" mert nem igaz, h nincs megoldás a problémánkra!
 

ayurveda55

Új tag
Szia Kedves! No igen ettől függetlenül az egyéni dósa jellemzőket is érdemes figyelembe venni, hiszen minden esetben alapvető fontosságú az egyéni személyiség jellemződ. Természetesen az étkezéseknél figyelembe vehető az aktualitás, nem gondolom, hogy néha nem csábulhatunk el erre- vagy arra,de az alapvető szisztéma a natúr termékek.
 

kkriszta28

Új tag
Szia Zsófi!

Igen, ez megérzés volt a javából. :) A szomszédod mióta használja és van valami eredmény? Tudsz valami biztató infót a termékekről?
Jól látod az elsődleges cél az immunrendszerünk rendbetétele, mert ha azt sikerül kikupálni akkor az majd helyre rakja a dolgokat. Minden további pusztítás, amit "gyógyszerekkel" érhetnénk el ezért felesleges véleményem szerint.
 

zsofi26

Új tag
Szia,nem tudom,h miota hasznalja a szomszed,de o cukros is,meg szerintem nem is diatazik,meg lehet,h alkoholt is iszik,szoval erre nem nagyon alapozhatunk sajnos...:(
 

hirabej

Új tag
Kedves Kriszta!

Igen, a tályogot bakteriumok okozzák. Nem tudták kitenyészteni, hogy melyik de ez csak azt bizonyítja, hogy mennyire nem megbízhatók a labor eredmények, pláne Angliában. Az antibiotikum használt, szóval akkor az kellett. De abban teljesen igazad van, hogy a gombák az okozói elsősorban a bakteriális fertőzéseknek. Azt olvastam, hogy a candida telepeket alkot különböző szervekben, ami kitűnő táptalajt jelent a baktériumok számára. Erre aztán ha antibiotikumot írnak, a gombás helyzet tovább romlik. Szóval ördögi kör, ha a gombát nem kezelik.

Én láttam Varga Gábornak egy videóját, ahol kifejezetten ajánlotta a gyógygombákat candidásoknak. Persze meg kellene beszélni vele, hogy konkrétan melyiket és mennyit. Egyébként a japán shiitake gombát is fogyaszthatják candidások, sőt kifejezetten jót tesz.

Arról én is olvastam, hogy a rákot is gomba okozhatja. Egy Rómában élő orvos felfedezése és szódabikarbónával gyógyítja. Nézzétek meg ezt a web oldalt http://www.rakesagomba.eu/, nagyon érdekes.

A tejtermékkel kapcsolatban nekem egyértelműen az a tapasztalatom, hogy sokkal jobb az emésztésem amióta nem fogyasztom.

A probiotikumokkal kapcsolatban annyit tennék hozzá, hogy a jó minőségű probiotikumok azok amelyeket hűtőben kell tárolni, mikrokapszulásítottak, ellenállnak a gyomorsavaknak és csak a bélben oldódnak. A candidás könyvem szerint minimum 1 milliárd baktériumot kellene tartalmazniuk grammonként. Fő összetevője az l. acidophilus, Bifidobacterium és Lactobacillus casei legyen és kerüljük az olyan probiotikumokat amibe mást is tesznek pl. Streptococcus faecium és Lactobaccillus casei. Ezekre nincs szükség, csak kereskedelmi érdekekből rakják bele pl. hogy tovább eltartható legyen. Amit én szedek abban 30 milliárd bakterium van kapszulánként. Azt tudom mondani, hogy amióta ezt szedem általában lapos a hasam, semmitől nem puffadok pedig sok babot és lencsét eszem. Érdemes felkutatni jó probiotikumot, ha találtok ilyet.

üdv

Judit
 

kkriszta28

Új tag
Kedves Judit!


Nagyon izgulok, remélem sikerülni fog jövőhéten, az előadása után beszélnem Varga Gáborral!
A linkelt oldalt ismerem, de jó, hogy megosztottad, elgondolkodtató, tanulságos cikkek.
A probiotikumok kapcsán is abszolút igazad van, kérdés, hogy itthon lehet-e ilyeneket venni. Nekem is tanácsolták hogy ilyen fajtát keressek, de már csak az után, hogy befejeztem a szedésüket egy időre. Állítólag bizonyos bioboltokban fellelhető ilyen fajta.

K
 

ayurveda55

Új tag
Kedves Kriszta28!
Bocsi, hétvégén nem nagyon ülök gép előtt :) de köszi, hogy egyet értünk! Véleményem szerint a jövőbe mutató út mindenképp a természetes gyógymódok iránya, úgy tűnik a hagyományos orvoslás csak széttárt kezekkel áll némely probléma előtt, vagy két alternatíva marad: "vegye be", "vegyük ki". Amikor a kettő (ayurveda+ hagyományos orvoslás) találkozik akkor az első: "egyensúlyozzuk ki", használjunk kemikáliát, de "irányítottan" (labor: vírus, baktérium kimutatás) majd hozzárendelt gyógyszer. No és a személyes jellemzők maximális figyelembe vétele!
 
Oldal tetejére