hüvely-méh és petefészek gyulladás

Tehetetlenek az orvosok a nőgyógyászati gyulladások gyógyításával kapcsolatban?


  • Összes szavazó
    28

kkriszta28

Új tag
Sziasztok!

A legutóbbi történtet óta túl vagyok egy újabb sokkoló orvoslátogatáson. Ezt a későbbiekben elmesélem, mert olyan sztori amit hallanotok kell!!!
A történtek után egyik reggel hallgattam a Lánchíd rádiót és ott vártak különböző visszajelzéseket arra a kérdésre, hogy igénybe vennénk-e külföldi egészségügyi ellátást, ha alkalom nyílna rá az itthoni ellátások hiányosságai miatt. Természetesen azonnal megragadtam a telefonomat és küldtem nekik egy rövid, tömör és velős helyzetleírást. Ennek eredményeképpen tegnap előtt megkerestek telefonon és így kértek tőlem interjút. Nagyon örültem a lehetőségnek és éltem is vele. Hiszen épp ezen gondolkodtam már egy ideje, hogy valahogyan a médiában fel kellene hívni a figyelmet az itthoni elképesztő helyzetekre. Tehát elmondtam a véleményemet a dolgokról fehéren feketén. Ha jól tudom holnap azaz csütörtökön lesz a műsorban a téma reggel 6 órától 9-ig. Nem tudom, hogy a riportból mennyi lesz hallható, de reménykedem benne, hogy nem volt hiába.
A történtek után a héten felkerestem egy újabb nőgyógyászt, ezúttal vidéken. Ő a 10. Elmondtam neki mindent amin eddig keresztül mentem. A hallottak miatt csak fogta a fejét. Egyenlőre bizakodó vagyok, bár ezt félve jelentem ki a sok csalódás után. Elkezdtem egy új kúrát. Jövök majd a fejleményekkel.
Nem fogom feladni!
Kitartás mindenkinek!
 

dg

Őstag
Örülök, hogy újult erővel folytatod tovább! Én továbbra is bízom benne, hogy ennek lesz jó értelemben vett eredménye!
Remélem, ezt a rádióadót el lehet érni az interneten keresztül vagy van hangtárjuk. Engem érdekelne a műsor, főleg, hogy benne leszel!
 

kkriszta28

Új tag
A Lánchíd Rádión lesz. FM 100.3. Interneten is jön.
Antibio van, de csak is kizárólag lokálisan, hogy ne okozzak több kárt vele máshol...
Gondolom nem lehet kikerülni mivel a gardnerella máshogyan nem irtható ki. Figyelmet kapott viszont az antibio utáni újratelepítés PH rendberakás. Tegnap voltam vérvételen és vizelettenyésztés is fog történni. Illetve ez a doki újra vett mintát, mert szeretne maga meggyőződni a helyzetről. És ami pozitívum volt, hogy a vizsgálati díjban ez mind benne volt plusz még egy hüvelyi és hasi ultrahang is...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kriszta, nem merem elkiabálni, de talán végre valami a pozitív irányba mozdult. Nagyon drukkolok, hogy ez ne a sokadik próbálkozás legyen, hanem valóban a gyógyulás útja!!! :)
 

kkriszta28

Új tag
Köszönöm mindenkinek a bíztatást!
Most újra van remény.
Mindent az előírtak szerint fogok csinálni.
Remélem már nem lesz több csalódás...
 

kkriszta28

Új tag
Sziasztok!


Először is adós vagyok egy régebbi történettel amit korábban ígértem. Talán nem is írtam volna le azért, mert megint VOLT egy halvány reménysugár és úgy gondoltam kár volna az örömöt ürömmel elrontani. Nem hiába beszélek múltidőben... Egyenlőre ennyit a 10. orvosról. Ma reggel jött az újabb pofon. Ennek apropójából jöjjön előbb a sztori a 9.-ről.
A 9.-et úgy kerestem fel, hogy ajánlották nekem. Egészen fiatal szülész-nőgyógyászról van szó. Kicsit tömören, de azért a fontos részleteket nem mellőzve először is elmeséltem neki eddigi eredménytelen próbálkozásaimat. Már ott kezdett gyanús lenni a dolog amikor néhány sztorihoz olyan gondolatokat fűzött amelyek elindítottak kétkedő irányba.
Az egyik ilyen volt, hogy az antibiotikumok szerinte egyáltalán nem károsak. Akkor sem, ha valakit évekig dózerólnak velük. Szerinte a gyulladás nem terjedhet tovább a húgyhólyagról felfelé a többi szervre. (Biztos van ott egy láthatatlan fal). Valószínűleg nem hallott még a felszálló gyulladásról. Aztán a bélflórára nézve sincs káros hatása az antibiotikumoknak, egy doboz probiotikummal bármikor helyre hozható az a kis kellemetlenség amit okozhatnak.
Meséltem arról is, hogy mennyi hercehurcám volt már a papírokkal, hogy sokszor nem kaptam meg őket. Erre ő megfogta az egyik leletkupacot és mondta, hogy lám, ezt is megkaptam! Igen, úgy, hogy kb. egy hónapig telefonálgattam érte. Először szépen kértem, aztán amikor már kevésbé szépen, akkor postázták. Ugyanis felhívtam rá a rendelő figyelmét, hogy tudatában vagyok annak, hogy jogom van megkapni a papírt, ha nem adják akkor tehetek lépéseket az ügyben. Ennek a leletnek a kapcsán látta meg, az orvos nevét akivel anno végeztettem a tenyésztéseket. Róla már tettem említést, még az első bejegyzéseimben. Ő volt az aki azt ajánlotta, hogy szüljek gyereket, az majd rendbe hoz. Nos elmondtam ennek, hogy mit mondott amaz és képzeljétek!! teljes mértékben egyetértett!!! Szerinte is jót tenne nekem. Vagy gondolom neki, mivel szülész....
Itt tudtam meg, hogy méhszájsebem lett. Amit meg is lézerezett. Ennyi a pozitívum az egészben, hogy legalább definiálta ezt nekem. Amit ez után kaptam, azt nem raktam zsebre.
Arra próbált kilyukadni, hogy ezt magamnak generálom, pszichés. Mondtam neki biztosan nem, mert a kapcsolatom nagyon jó, a férjem szeret és én is őt. Miért lennék olyan ostoba, hogy ilyesmit tegyek? Semmi okom rá. Ekkor kezdte másfelől megközelíteni a dolgot. Úgy nyilatkozott, hogy az, hogy immár 5. éve nem élünk házaséletet az az én és a férjem hibája! Mert igen is erőltetni kell! Akkor is ha nagyon fáj! Be kell fújni lidokain spray-vel a hüvelyt és lehet és kell csinálni! Minden nap! Kötelező! Mert így sosem fogok meggyógyulni... A méhszájseb kezelés miatt hagyjak ki egy napot de aztán minden nap!! Mondtam neki, hogy próbáltuk már és alapból is fájdalmaim vannak utána meg egy hétig a falat kapartam és felkelni nem bírtam az ágyból annyira borzasztó volt. Ezt nem engedhetem meg magamnak, azért sem, mert nem maradhatok ki a munkából, elvégre valamiből finanszíroznom kell az orvosok jólétét. A másik dolog, hogy ott van a vizelési inger, úgy érzem szétreped a hólyagom. Az lenne a minimum, hogy összepisilném magam. Szerinte ez két ember közt nem lehet gond, akik szeretik egymást. Ha a dolog mindkettőnek jó akkor nem kell azt szégyellni. És itt jött a zsákutca. Ha mindkettőnek jó!! De ez egyikünknek sem jó. Én nem vagyok mazochista a férjem meg nem szadista. Visszatérve a bepisilésre, az volt még a jó tanácsa, hogy csináljuk kádban................................. Mondjuk ha ez így történne biztos szükségem lenne pszichológusra és jönnének a lelki törések. De akkor legalább kijelenthetnék, hogy ők megmondták!!
A papírokra visszatérve azt mondta, hogy ő sem nagyon szokta odaadni, csak a rákszűrésről, mert kipostázni nem szokták mert elkeveredhet meg blablabla. Mint tudjuk nem erről van itt szó, hanem arról, hogy ha értesüléseim nem rosszak azért nem adják, mert akkor adózniuk kell utána, így meg nem.
Ezek után egy hét múlva felhívott mert meglett a kenet labor eredménye. Sajnos épp a munkahelyen voltam még, így nem tudtam rákérdezni a dolgokra úgy, ahogy szerettem volna. A teszt kimutatta, ha jól emlékszem a Staphylococcust. Véleménye szerint ezzel nincs semmi baj, mert ez alapból is jelen van a hüvelyben. Az lehet, de ha kórosan elszaporodik, mondjuk például a sok antibio okozta flórafelborulás, vagy legyengült immunrendszer következtében akkor okozhat problémákat pl. húgyúti fertőzést.. Erről bővebben itt:
http://www.hazipatika.com/services/enc/Staphylococcus?word=;cond=;etid=981

Újra csak nyomatékosította, hogy erőltessük a dolgot a férjemmel és belém fojtotta a szót. Persze ezzel le is akarta tudni, majd három hónap múlva keressem fel akkor megnézi a sebet és ha kell megismétli a lézerezését. Nekem ugyan nem...


Tegnap találtam valami döbbeneteset. Ugyanezen az oldalon rengetegen írnak ilyen problémáról... minden összefügg...

http://www.hazipatika.com/forums/messages/kezelhetetlen_gyulladas?ftid=242
http://www.hazipatika.com/forums/messages/huvelyi_folyas?ftid=324
http://www.hazipatika.com/forums/messages/Felfazas?ftid=191
http://www.hazipatika.com/forums/messages/Bakterialis_huvelygyulladas?ftid=247


Egyenlőre csak ocsúdok és írom a ma reggeli sztorit.... és tervezem a további lépéseket.
 

kkriszta28

Új tag
A 10.


A történet majdnem ugyanúgy kezdődik. Szereztünk egy befolyásosabb ismerőst és rá hivatkozva kerestem fel, hátha... A rendelésen nagyon kedves volt. Értelmes az előzőekhez képest. Nem mondott semmi sértőt. Kezdtem kicsit örülni. Ráadásul mivel vidéken volt, olcsóbb is volt, ez sem mellékes.
A kiírt gyógyszerekben kicsit kételkedtem, de próbáltam legyűrni a kétségeimet. A tény, hogy a Kliont gyógyszer formájában kb. két éve hónapokig szedtem, nem nyugtatott meg. Ezt akkor el is mondtam. De valamennyire megnyugtatott viszont az, hogy mint említettem most lokális formában írta elő a használatát. Bár a kétség akkor is ott volt:nem lettem-e rá már immúnis. A másik antibio amit kiírt a Dalacin krém volt. Ezt még nem használtam, krém formájában legalábbis biztosan. Ez után pedig Pimafucort krém ami már ismerős és Gynoflor ami szintén.
Azt beszéltük meg, hogy ma fogom felhívni, mivel csináltatott egy vér és vizelettenyésztést a felmerülő kérdések miatt. Azt mondta, mire hívom már sokkal jobban leszek, elvégre addigra már egy hete fogom használni a Kliont.
Így is történt. Mármint, el kezdtem használni a Klion hüvelytablettát, de nem, hogy jobban nem vagyok, inkább romlott az állapotom. A tünetek erősödtek azonnal és a második szem után vérezni is kezdett a hüvely. Tartottam egy nap szünetet. Akkor jobban lettem. Aztán erőt vettem magamon és még egyet elhasználtam. Megint kiújult minden. Ezért hétvégén felfüggesztettem a használatát. Nem akartam ma reggelig várni, ezért tegnap délután felhívtam. Már nem is emlékezett rám, ez nem is lett volna annyira gond. A kedvessége alábbhagyott, azt mondta, ez így rendben van, használjam tovább. Nem éreztem úgy, hogy rendben van. Főleg miután megtaláltam előző este azokat a fórumbejegyzéseket amiket egyel fentebb említek. Többen vagyunk már túl a Klion Pimafucort kombón. És valahogy mind ide jutottunk.
Ma reggelre készültem. Emlékeztem rá, hogy az egyik sorstársam beollózott egyszer egy cikket a krónikus gyulladásról. Hogy a gyulladásnak ebben a fázisában már nem mutat ki semmi eltérést a vérkép vagy a vizelettenyésztés. Eleinte persze mindig sok volt a fehérvérsejt szám stb. De ez később megszűnik, ahogy a szervezet kezd "hozzászokni" a folyamatos gyulladáshoz. A cikkben leírtakból magamra ismertem.
Konkrétan:
http://www.csillagszemek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=280
Tehát a cikkel a kezemben reggel felhívtam. Mondtam neki ki vagyok és miért zavarnám. Rákérdezett újra és flegmán megjegyezte, minek hívom telefonon, miért nem mentem érte személyesen. Mondtam, azért mert Budapestről hívom és ebben állapodtunk meg, ő adta meg a számát is. Még mindig nem volt fogalma, hogy ki keresi. Pedig gondolom nincs túl sok budapesti betege a fővárostól 250 km-re. Megkérdezte mikor voltam nála. Mondtam egy hete. Ekkor kezdett derengeni neki. Mondta, hogy elnézést, de rengeteg beteg keresi. Gondolom igen, de ilyen sztorit amit előadtam neki gondolom nem hall minden nap. No mindegy.
Megnézte az eredményeket és persze ahogy számítottam is rá, mindkettő negatív lett. Örvendve mondta, hogy nincs semmi gond, nem áll fen gyulladás.... Ledöbbentem. Hogyhogy minden rendben? Hiszen a méhszájseb is egy gyulladás. A gyulladás következménye. Erre ő azt mondta azt ne kavarjam ide és hogy nem az. Nem vagyok orvos, de annyit tudok, hogy ahol seb van, ott a környező szövetek igen is gyulladt állapotban vannak. Ezen kívül a hüvely többi része is gyulladt, a legutóbbi citológiai leleten is rajta van, hogy igen is van! Hivatkoztam a cikkben levő dologra, miszerint ha hosszú ideje fennáll a gyulladás akkor eljuthat egy krónikus szakaszba amikor negatív lesz a vérkép. Erre felháborodott és flegmán közölte velem, hogy ne foglalkozzak csak én ilyen dolgokkal, nem kell ennyit kombinálni, meg okoskodni, tessék megbízni az orvosokban és csinálni a kúrát!! Itt minden rendben van. És mit beszéltünk meg mikor megyek vissza? Mondom nem beszéltük meg... Nem is tudom mit mondott még ezek után. Le voltam döbbenve. Az okos és tájékozott beteg úgy látszik nincs ínyükre. Aki vissza mer kérdezni, vagy kételkedni az elmondottakban. A kenet amit levett nem tudom milyen sorsra jut, mert én többé nem keresem. Bár szerintem már eszében sincs. Nagyon rövid volt az emlékezete és a modora is csak addig jó, amíg ott voltam. Ma reggel mintha mással beszéltem volna.
 

dg

Őstag
Döbbenetes. Nagyon sajnálom ezt a kálváriát. Mondjuk a doktorok modorán nem csodálkozom. Rémísztő, miféle emberek vannak azok között, akiknek feladatuk az volna, hogy valamilyen formában embertársaikkal törődjenek. Ettől még persze borzalmas élmény elszenvedni ezeket az eseményeket.

És hogyan tovább?
Tíz nőgyógyász nem kevés. Gyakorlatilag semmit nem tudtak kezdeni ezzel a problémával. Lehet, hogy más irányba is kellene kutakodni. (belgyógyászat, immunulógia)

Nem tudom, így van-e, amit a krónikus gyulladásról és a vérképről írtál. Szerintem nem. Ha ugyanis a szervezet "hozzá tud szokni" a gyulladáshoz, akkor tüneteid se lennének, mert nem produkálna a szervezeted gyulladásos reakciókat és tüneteket.
Olvastam a beidézett cikket. Ez is azt írja, hogy bár krónikus gyulladás húzódik meg a háttérben,a tünetek enyhékké, időszakossá válnak vagy eltűnnek, s ekkor normális a vérkép. Ez így logikus is.
Nem tudom ezek után, hogy létezik-e kétféle krónikus gyulladás: elhúzódó betegség érezhető tünetekkel és rossz vérképpel, valamint elhúzódó betegség enyhe tünetekkel és jó vérképpel??? Mert az biztos, hogy édesanyámnak hosszú évekig volt folyamatos gyulladás a szervezetében, s annak bizony volt nyoma a vérképben mindig.
 

kkriszta28

Új tag
Kedves DG!


"Nem tudom, így van-e, amit a krónikus gyulladásról és a vérképről írtál. Szerintem nem. Ha ugyanis a szervezet "hozzá tud szokni" a gyulladáshoz, akkor tüneteid se lennének, mert nem produkálna a szervezeted gyulladásos reakciókat és tüneteket."

A tünetek erőssége valójában váltakozó. Van amikor egészen elvagyok, csak érzem, hogy valami nem teljesen ok, máskor meg nagyon rossz. Ami a cikkben áll amire hivatkoztam is nálam is így zajlott. Eleinte mindig lázas voltam, magas volt a fehérvérsejt szám, stb. Akkor is azt mondták, hogy ez így ok...

Az ide vágó rész a cikkből:

"Hosszabb fennállás után krónikus gyulladássá alakul. Ebben a szakaszban a fájdalom nem mindig állandó, gyakran csak menstruáció idején, közösülés vagy székelés alatt jelentkezik. A beteg rendszerint láztalan, esetleg menstruáció alatt tapasztal hőemelkedést. Gyomor- és béltünetek, fájdalmas vizelés ilyenkor is jelentkezhetnek, sőt folyás és vérzési rendellenességek is fokozhatják a beteg panaszait. A laboratóriumi értékek a krónikus gyulladás szakaszában nem mutatnak eltérést: a vérsejtsüllyedés és fehérvérsejt-szám normális."

Tehát lehetnek tünetek, csak ingadoznak. Szerintem hasonló eredményekről tudnának beszámolni a többiek is akik ezt a kört futják.
 

dg

Őstag
Igen, igen, módosítottam is a hozzászóláomat. Így már teljesen világos. Végtelenségig leegyszerűsítve: enyhe tünetek, esetleg tünetmentesség idején jó a vérkép, holott a betegség ott lappang a háttérben és csak arra vár, hogy újra robbanjon.
Jelentem, megértettem! :)
 

kkriszta28

Új tag
Még annyit az előzőekhez, hogy valószínűleg ez váltakozó szakaszosság az oka annak, hogy egyszer kimutatja a vérkép egyszer meg nem. Vagy lehet, hogy ez a tulajdonság csak ennek a betegségnek a sajátja.. nem tudom. Csak azt tudom, hogy velem ez történik.
 

kkriszta28

Új tag
Van még néhány ötletem a hogyan továbbra. Bár egyre fogynak. Két lehetőséget látok még magam előtt amit meg kell próbálnom. Két lehetőség orvos ügyben.
És ezúttal nem várok tovább úgy döntöttem írok az egyik televíziónak és megpróbálom nyilvánosságra hozni ezt az egészet. Jó lenne ha nem harcolnék egyedül, de akár így akár úgy akkor sem adom fel!
 

aura

Új tag
"Hosszabb fennállás után krónikus gyulladássá alakul. Ebben a szakaszban a fájdalom nem mindig állandó, gyakran csak menstruáció idején, közösülés vagy székelés alatt jelentkezik. A beteg rendszerint láztalan, esetleg menstruáció alatt tapasztal hőemelkedést. Gyomor- és béltünetek, fájdalmas vizelés ilyenkor is jelentkezhetnek, sőt folyás és vérzési rendellenességek is fokozhatják a beteg panaszait. A laboratóriumi értékek a krónikus gyulladás szakaszában nem mutatnak eltérést: a vérsejtsüllyedés és fehérvérsejt-szám normális."

Tehát lehetnek tünetek, csak ingadoznak. Szerintem hasonló eredményekről tudnának beszámolni a többiek is akik ezt a kört futják.[/QUOTE]

Ez tökéletesen igaz, alátámasztom.
Jó múltkor amikor egy elég idegbeteg hozzászólást írtam, elkapott a teljes kétségbeesés, hangosan és hosszan zokogtam itthon, a családom átölelt és próbált vígasztalni. Úgy éreztem csak a "nem lét" hozhat nekem megkönnyebbülést. Aztán harag fogott el a tehetetlenség miatt, majd úgy döntöttem, antibiotikumot soha többé, csak ha az életem múlik rajta.
Másnap furcsa módon jobban lettem, majd egyre inkább. Most én is orvost váltottam közben, kaptam egy nevet, elmentem hozzá, elregéltem a dolgaimat, de közben az motoszkált bennem, hogy tulajdonképpen most jól vagyok, mit is keresek itt az orvosnál. Összesen kb 2 hétig semmi panaszom nem volt. No megvizsgált, azt mondta így szemre nem lát gyulladást, levett egy kenetet és csinált egy Ph mérést, amire azt mondta 4,4, ebben nem élnek meg a baktériumok. ( Mikor egy hónappal korábban 5,5-öt mért a másik orvos. ) Még annyit fűzött hozzá, hogy a savas közegben csak gomba él meg, de majd meglátjuk a kenet erdményét. Most lesz meg a héten. Hát velem madarat lehetett volna fogatni, alig akartam elhinni 4,4!!! Hétvégén vettem a DM-ben egy Biointimo betétet, amiben Ph tesztcsík van, ellenőriztem, tényleg nincs ( nem volt ) gyulladásom. Mit ad Isten, most pár napja fáj a húgycsövem mintha kést döfnének belé ( mondjuk a hüvelyem nem ég, nem csíp ), állandóan WC-re járok. Ma voltam urológián, lesz egy vizelettenyésztésem, mit kívánjak? Legyen benne baci vagy ne? Persze az elhatározás, hogy nem veszek be anibogyót az még kitart bennem, de mi van ha tele vagyok colival? Talán a hüvelykenetemből esetleg kitenyészik egy kis gomba, ami irritálhatja a húgycsövemet, bekapkodok néhány gombaölőt és kész elfelejtem örökre a betegséget... Vagy nem?:cry:
 

aura

Új tag
Ja, a házipatika.com-on én a hólyaghurutosok hozzászólásait olvasgatom, sokat okulok belőle. Ők is szervezkednek, honlapot akarnak szerkeszteni, stb.
Tudjátok, Isten őrizz, hogy bárkinek is rosszat kívánjak, sőt, bár mindenki egy csapásra meggyógyulna valami csoda hatására... de azelőtt egyedül voltam a bajaimmal, de most, mióta rátaláltam a sorstársaimra, kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egy magányos őrült ufó itt a földön, fura, gyógyíthatatlan betegséggel.
 

kkriszta28

Új tag
Kedves Aura, én őszintén kívánom neked, hogy azzal a gombaölővel felejtsd el a betegséget! Egyszer csak megtaláljuk a kiutat.
Amúgy az érzés ugyanaz. Én is valami vakvágánynak éreztem magam amíg ki nem derült, hogy mennyien vagyunk. Egyrészt el is keserített, mert még senki sem írta azt, hogy Én meggyógyultam! Viszont ha sokan vagyunk és összefogunk biztos vagyok benne, hogy elérjük a várva várt eredményt!!!
És nem mi vagyunk ufók vagy vakvágányok, az orvosok "gyártottak le" minket. Csak nekik "köszönhetjük". Pedig próbálják ránk fogni..
 

kkriszta28

Új tag
Sziasztok!

Képzeljétek ma adták le a rádióban a riportot! Vagyis részleteket belőle. A múltkor valószínűleg nem fért bele az időbe. Vagy nem vágott annyira az akkori témába. Sajnos csak későn vettem észre, hogy én beszélek a rádióban :) ezért nem sikerült rögzíteni, de megpróbálom megszerezni a hanganyagot. Amúgy a szervezkedésbe a fent említett oldalon én is beszálltam. Akit érint jöjjön!
 

aura

Új tag
Ahogy ma kedvenc hobbijaim közül az egyiket űztem, nevezetesen ültem az urológián, eszembe jutott két történet, annak kapcsán amiket Kriszta meséltél az orvosok hülyeségeiről.
Az egyik évekkel ezelőt esett meg velem. Mint korábban írtam tizenkét évre nyúlik vissza a betegségem. Úgy a harmadik év táján, úgy emlékszem a nők Lapjának egy cikke alapján találtam rá egy csepeli folyás ambulanciára. Azonnali eredmény, teljes körű vizsgálat minden baktériumra stb. stb. Nagyon megörültem, bejelentkezetem és már suhantam is Hévvel Csepelre. A doki épp nem volt annyira szimpi mint az újságcikkben, de ez nem érdekelt különösebben. Szenvtelenül megvizsgált, levette a kenetet, szenvtelenül kiküldödött a folyosóra várakozni, majd ugyanolyan faarccal közölte hogy chlamydia fertőzésem van. Szíven ütött mit mondjak, mert amit akkor erről a baciról tudtam az az, hogy szexuális úton terjed. Most már árnyaltabb az ismeretem, mert állítólag nem csak ezen az úton lehet elkapni, bár nagyobb a valószínűsége a nemi úton való tejedésnek. Nos, a doki bácsi felírt nekem Sumamedet, és visszarendelt ellenőrzésre. Hazafelé zötyögve a Héven elkezdett bennem motoszkálni, hogy megelőzően, mióta beteg lettem, már legalább kétszer, ha nem háromszor kaptam ugyanezt az antibiotikumot. A férjemen kívül nem voltam mással, ő sem kujtorgott, óvszerrel védekeztünk a szülések óta. A higiéniára főleg a betegségem óta kínosan ügyelek. Ha a férjemnek már előttem lett volna ilyen fertőzése, akkor szerintem már fel kellet volna tűnnie valamelyikünknek, ráadásul volt két terhességem és szülésem is. Bár a nagyobbik fertőzést kapott szülés közben, de ott egyértelműen kitenyésztették a Streptococcust. Mindegy, beszedtem a gyógyszert, mit ne mondjak a tüneteim nem változtak, majd visszamentem az ambulanciára, ugyanaz a "lelkesedés", majd az eredmény: használt a gyógyszer, eltűnt a baci! De, mondom, még mindig ugyanazok a tüneteim. Ja, akkor közben felszállt a fertőzés és már alulról, hüvelyből nem lehet kimutatni. Ennyi. Szóval azért érdekes ez a történet, mert ha korábban lett volna chlamydiám, akkor a megelőző Sumamed kezelések miért nem használtak akkor, és furcsa, hogy pont azon a héten szállt fel a fertőzés, amikor ott jártam ennél az orvosnál. Valahogy az az érzésem... nem tudom leírhatom-e... leírom. Vagy az orvos malacért vette a diplomáját és nem ismeri fel a baktériumokat, vagy valótlant állított és a diagnózissal megvezetett, hogy levegyen pénzzel. Egyébként ha jól tudom, azóta ez a bizonyos ambulancia megszűnt...
A másik viccesebb sztori, ami most egy éven belül esett meg. Korábban orvos is javasolta nekem, mostanában pedig több helyen olvastam arról, hogy natúr joghurtba mártott tampon felhelyezése segít visszaállítani a hüvelyflórát. Gondoltam megpróbálom, így elkezdtem Danone aktívia natur joghurtba mártott tampont használni. Mégis, abban elég sok hasznos baktérium él. Közben jártam az Sztk-ba, vizsgálat, antibió stb. ez meg az. Aztán jött az aktuális ellenőrző hüvelyváladék tenyésztés, aminek az erdménye megint e-coli lett, és mutatta az orvos a leletet, kitenyészett még valami. Valmilyen hosszabb latin elnevezésű mikroorganizmus. Azt mondja, ez nem kórokozó baktérium, hisz látja asszonyom, a laborban nem is csináltak rá antibiotikum rezisztencia vizsgálatot. Oké, hazarongyoltam, engem nem lehet ilyen könnyen megnyugatni, beírtam a latin nevet a google-ba. Azt hittem rosszul leszek, amkor megláttam, hogy mi ez. Jónak éppen jó mikroorganizmus, sőt a kórokozókat kilöki maga mellől, de egyrészt nem baktérium, hanem gomba, valamint nem emberi, hanem állati eredetű, ami a marhák gyomrában él! Azért jó gusztustalan mi? Azért nem szégyenlem leírni, mert sok helyen ajánlják a joghurtos tampont,csak arról nem szólnak a híradások, hogy belénk költözhetnek ilyen albérlők is. Nem tudom, az enyémek megvannak-e még, azóta nem tenyésztek ki. De ebből a történetből végül is egy nagy tanulság következik. Sőt kettő. Az első, hogy nagyon ügyesek az Sztk mikrolaboratóriumában dolgozók, igaz, lehet, hogy egy vastagabb enciklopédiát fel kellett ütniük az azonosításhoz. ( Biztos azt gondolták, hogy egy szarvasmarha és egy nő perverz szerelmi kapcsolatának bizonyítékát látják.) A másik pedig az, hogy amíg szexuális úton terjedő komoly baktériumok, sőt a nők ezreinek halálát okozó HPV vírus diagnosztizálását az OEP, illetve mögötte az állam bácsi nem, vagy nagyon korlátozottan finanszírozza, addig a marhák gyomrában élő ártalmatlan mikroorganizmusokét minden fenntartás nélkül. Ehhez csak gratulálni tudok.
 
Oldal tetejére