H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ma voltam ír cukorgondozóban, ők feltétlenül javasolják mindkét oltás felvételét, bár
a H1N1 elleni oltóanyagra még kicsit várni kell.
(Én jobb félni mint megijedni alapon mindkettőt be fogom adatni.)
Az ír oltóanyag - a gyerekeké - nem teljes sejtes, ha jól tudom (úgy tudom, ez csak magyarországon ilyen), tört sejtes, ami gyerekeknek teljesen biztonságos, azt én is beadatnám a gyerekeimnek, de a magyar teljes sejteset nem fogom a gyerekeknek beadni.
 

borka

Őstag
Gondolom :rolleyes: hállotátok,hogy napok ót a harsogja a média ,hogy meghalt a 3. beteg akiben a H1N1 víust vélték felfedezni. Ez a beteg is mint 2. súlyos daganatos,áttétes beteg volt.(no komment)

Azt viszont egyetlen hírblokban ejtették el ,hogy az oltóanyagokon nincs feltüntetve a szavatossági,ill. lejárati idő. A háziorvos feltette a kérdést,hogy ez milyen oltoanyag:sad: Mikortól-meddig érvényes?

A nagy kapkodásra és a gyorsaságra hivatkoztak az illetékesek.

Lehet,hogy a vakcinát is kifelejtették belőle és csak a hordozó anyag van az ampulába?:rolleyes:

Senkit nem akarok befolyásolni,csak a tényeket és a saját gondolatomat írtam le.:roll:
 

agicza

Új tag
Az ír oltóanyag - a gyerekeké - nem teljes sejtes, ha jól tudom (úgy tudom, ez csak magyarországon ilyen), tört sejtes, ami gyerekeknek teljesen biztonságos, azt én is beadatnám a gyerekeimnek, de a magyar teljes sejteset nem fogom a gyerekeknek beadni.


Természetesen én csak a saját magam véleményét írtam, biztos
én is másként gondolnám át ha a gyermekemről lenne szó,de
hálistennek "csak" magamról kell döntenem.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Természetesen én csak a saját magam véleményét írtam, biztos
én is másként gondolnám át ha a gyermekemről lenne szó,de
hálistennek "csak" magamról kell döntenem.
Oh, félreértettelek, bocs :) Azt hittem, a gyerekeidről van szó.... végülis megnyugtatásnak szántam úgyis, amit írtam, miszerint az ír oltóanyag biztosan jó a gyerekeknek :) De ezek szerint ez nem volt releváns info... akkor bocsánat.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Gondolom :rolleyes: hállotátok,hogy napok ót a harsogja a média ,hogy meghalt a 3. beteg akiben a H1N1 víust vélték felfedezni. Ez a beteg is mint 2. súlyos daganatos,áttétes beteg volt.(no komment)

Azt viszont egyetlen hírblokban ejtették el ,hogy az oltóanyagokon nincs feltüntetve a szavatossági,ill. lejárati idő. A háziorvos feltette a kérdést,hogy ez milyen oltoanyag:sad: Mikortól-meddig érvényes?

A nagy kapkodásra és a gyorsaságra hivatkoztak az illetékesek.

Lehet,hogy a vakcinát is kifelejtették belőle és csak a hordozó anyag van az ampulába?:rolleyes:

Senkit nem akarok befolyásolni,csak a tényeket és a saját gondolatomat írtam le.:roll:

Tájékoztató az új influenza elleni vakcinához - egy kicsit bővebb kiegészítés
 

agicza

Új tag
Oh, félreértettelek, bocs :) Azt hittem, a gyerekeidről van szó.... végülis megnyugtatásnak szántam úgyis, amit írtam, miszerint az ír oltóanyag biztosan jó a gyerekeknek :) De ezek szerint ez nem volt releváns info... akkor bocsánat.

Semmi gond, értettem a megnyugtatási részét is. :D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ha jól értem, pont azért kerültek "alaki hibásan" forgalomba ezek a vakcinák, mert különben esély sem lett volna időben beadni őket.

Borka, csak egy megjegyzésem lenne :) A járvány még nem kezdődött el nálunk, az oltás a járvány mérséklésére való és a járvány alatti esetleges vírus elvadulásával (nem tudom, hogy hívják, amikor kezd agresszívebbé válni) járó veszélyek kivédésére. Egyelőre megelőzés céljából ajánlott az oltás, nem azért, mert olyan marha veszélyes most ez a vírus.
 

misamaci

Aktív tag
Borka, csak egy megjegyzésem lenne :) A járvány még nem kezdődött el nálunk, az oltás a járvány mérséklésére való és a járvány alatti esetleges vírus elvadulásával (nem tudom, hogy hívják, amikor kezd agresszívebbé válni) járó veszélyek kivédésére. Egyelőre megelőzés céljából ajánlott az oltás, nem azért, mert olyan marha veszélyes most ez a vírus.

Molli!
A kiegészítésed beindított nálam egy kisebb agyvihart és egy kicsit kutakodtam is még. :D


A járvány még tényleg nem kezdődött el, ezért van még értelme a védőoltásnak, hiszen az oltás után még kb 2 hét mire a védettség kifejlődik .... szóval járvány kitörése után oltani már felesleges. (Az, hogy hipp-hopp előállnak egy szuper védőoltással a járvány beindulása után .... na ilyen csak a filmekben van. Egy új vakcina előállítása/antigén szaporítása stb. mindenképpen hónapokat igényel.)

Ami a vírusok "elvadulását" illeti, szerintem a mutációra gondoltál (bár az elvadulás szó jól hozza a lényeget). A vírusok képesek arra, hogy más vírusok tulajdonságait magukba olvasztva, vagy a környezeti hatásokra válaszolva mutálódjanak (biztosítják a túlélésüket) ... sajnos így van esély rá, hogy - a nagy számok törvénye alapján - viszonylag veszélytelen vírustörzsek is tombolni kezdjenek.
A mostani influenzatörzs (H1N1/A) miatt is azért van már most magas fokozatú riasztás, mert ugyan önmagában most még nem igazán durva, de nem lehet tudni, hogy merre mutálódik. A nevezetes spanyolnátha járványt okozó - egyesek kimutatások szerint több áldozata volt, mint az I. VH-nak, csak akkor ez senkit sem érdekelt - vírus is ennek a törzsnek egy változata lehetett, legalábbis abból az időszakból utólag két törzset azonosítottak, amik éveken keresztül jelen voltak a világon (H1N1 1907-1918 illetve Hsw1N1 1918-1929).
 

Szepy

Új tag
Sziasztok!

Én mind a két oltást felvettem egyszerre.A gyerekek ma kapják meg a sima oltást és ha engedélyezett akkor jövőhéten a másikat.

Gabi
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Én mind a két oltást felvettem egyszerre.A gyerekek ma kapják meg a sima oltást és ha engedélyezett akkor jövőhéten a másikat.

Gabi
Mi is a férjemmel, tegnap beoltattuk magunkat mindkettővel.

De a gyerekek oltásával kapcsolatban más a helyzet. A családunkban van sok kifejezetten neves gyerekorvos és az egyikkel beszéltem tegnap erről. Azt magyarázta el nekem, hogy a gyerekeknek nem adnak már évek óta teljes sejtes oltást (felnőtteknek igen), pl a szezonális influenza gyerekváltozata a törtsejtes Fluarix néven fut, a felnőtt változata a teljes sejtes Fluval AB. De az új influenza elleni gyerekoltás pont olyan teljes sejtes, mint a felnőtt és ő (a gyerekorvos rokonom) a 2 kisgyerekének (5 és 1.5 évesek) nem adatja be az újat, csak a szezonálisat, mert amikor anno teljes sejteset kaptak a gyerekek, abból voltak problémák, nehezebben tolerálták a gyerekek. És sajnálta, hogy magyarországon a gyerekoltásra nem fektettek nagyobb hangsúlyt, nyugatabbra tört sejteset kapnak a gyerekek. Na, ezt csak az info kedvéért írom. Meg még valami. Az első körben beoltott tesztgyerekeknél nem alakult ki védelem egyáltalán, ezért kellett egy második körös oltás nekik, azt most kapták meg, tehát akkor kell várni még 2 hetet minimum, utána a papírmunka és, ha a 2 kör után kialakul a védettség (amúgy kevés gyereken tesztelik tényleg, de a siettség miatt nem lehet másképp, ezt is tudomásul kell venni), akkor még plussz legyártás és terítés, csak utána lehet oltani. Ez kb 4 hét még.

Nekem pl az a kialakult álláspontom ezügyben, hogyha a gyerekeimnek lenne krónikus betegsége, veszélyeztettek lennének, beadatnám nekik. De mivel nem azok, így nem fogom beadatni nekik, de a szezonálisat mindkettő megkapja. (hozzáteszem van egy kis vita itt nálunk a kicsi speciális szívritmuszavara miatt, mert a kardiológus szerint nem veszélyeztett egyáltalán, de a háziorvos szerint igen - mi úgy érezzük, hogy a kezelőorvos, a kardiológus a döntő, de aztán még lehet, hogy emiatt mégis meg fogja kapni...)
 

Szepy

Új tag
A sima oltást kapták meg alá is kellet írni egy papírt amin csak annyi állt ,hogy megkapták és én hozzájárulok.a másik nem engedélyezett mondta a Dr.Nálunk a házi doki támogatja és ő is és a családja is be van oltva.
Ezt még nem hallottam :"Az első körben beoltott tesztgyerekeknél nem alakult ki védelem egyáltalán, ezért kellett egy második körös oltás nekik, azt most kapták meg, tehát akkor kell várni még 2 hetet minimum, utána a papírmunka és, ha a 2 kör után kialakul a védettség (amúgy kevés gyereken tesztelik tényleg, de a siettség miatt nem lehet másképp, ezt is tudomásul kell venni), akkor még plussz legyártás és terítés, csak utána lehet oltani. Ez kb 4 hét még." bocsi de én csak így tudom betenni az idézetet.

Sok mindent mondanak, de hát mindenki maga dönt.Ami nálam kiütötte a biztosítékot legutóbb egy olyan e-mailt kaptam, hogy azért ne oltassuk be magunkat meg a gyerekeket mert túlnépesedés van és ezzel az oltóanyaggal akarják az emberiséget megritkítani.Főként az aktív korosztályt, bocsi az öregek úgy is hamar hallnak.Emberirtás.

Hát szerintem ez baromság nem is tudom, hogy tudnak ilyenekkel megtalálni.És ezek után nem is csoda, hogy sok ember nem tud dönteni se így se úgy csak azt mondja nem tudja mit tegyen.

Gabi
 

tímeácska

Őstag
Azt magyarázta el nekem, hogy a gyerekeknek nem adnak már évek óta teljes sejtes oltást (felnőtteknek igen), pl a szezonális influenza gyerekváltozata a törtsejtes Fluarix néven fut, a felnőtt változata a teljes sejtes Fluval AB.

Mátém évek óta a Fluval AB-t kapja, Fluarixot még nem is kapott... Semmi probléma nem jelentkezett ezen oltások után! (Ezt csak úgy érdekesség képpen, és tényként írtam...:rolleyes:;))

Azért a csatolt oltási lapon van még egy érdekesség...: Prevenar-t (gyerekeknek készített Pneumococcus elleni védőoltás) és Pneumovax-ot (felnőtteknek való) is kapott, mindezt 2 hónap különbséggel... Ez sem jelentett problémát, teljesen reakciómentesen tolerálta mindkettőt!

Ezeket csak azért tartottam érdemesnek megemlíteni, hogy lássuk, nem kell félni annyira a "külön korcsoportoknak" készített védőoltásoktól (sem)! Persze, Mátém egyedi eset, de az egyediség nem jelenthet mentességet az esetleges szövődmények, oltási reakciók alól! ;););)
 

Csatolások

  • oltás.jpg
    oltás.jpg
    464.7 KB · Olvasás: 7

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Az újinfluenza elleni szerekkel valójában chipet ültetnek az emberekbe, így akarják ellenőrzés alá helyezni az emberiséget - az Egészségügyi Minisztérium ilyen állítások miatt tett feljelentést az ügyészségen. A minisztérium arra a kérdésünkre, hogy hol jelentek meg az általuk kifogásolt rémhírek, fórumokat és blogbejegyzéseket küldött...

a teljes cikk az origon

Én is töröltem hasonló hozzászólásokat, mint tudjátok... Sajnos teljesen összezavarják az embereket az ilyen rémhírterjesztők. Észérvek vannak szerencsére, de normális ellenérvvel én még nem nagyon találkoztam.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mátém évek óta a Fluval AB-t kapja, Fluarixot még nem is kapott... Semmi probléma nem jelentkezett ezen oltások után! (Ezt csak úgy érdekesség képpen, és tényként írtam...:rolleyes:;))

Azért a csatolt oltási lapon van még egy érdekesség...: Prevenar-t (gyerekeknek készített Pneumococcus elleni védőoltás) és Pneumovax-ot (felnőtteknek való) is kapott, mindezt 2 hónap különbséggel... Ez sem jelentett problémát, teljesen reakciómentesen tolerálta mindkettőt!

Ezeket csak azért tartottam érdemesnek megemlíteni, hogy lássuk, nem kell félni annyira a "külön korcsoportoknak" készített védőoltásoktól (sem)! Persze, Mátém egyedi eset, de az egyediség nem jelenthet mentességet az esetleges szövődmények, oltási reakciók alól! ;););)
Timi, a teljes sejtes oltás gyerekeknél nem okoz bajt mindig... ;) A lényeg, hogy sokkal több probléma volt gyerekeknél, mint a tört sejtessel, ezért átálltak az elmúlt években a tört sejtesre. Csak ez drágább és több oltóanyag kell belőle, ezért kell sok oltást 2-3x is beadni, hogy hasson. Ez nem azt jelenti, hogyha teljes sejteset kap egy gyerek, akkor baja lesz punktum. Dehogyis! Ez azt jelenti, hogy valószínűleg semmi baja nem lesz, DE a statisztikai adatok alapján nagyobb az esély a szövődményre. Ami nem feltétlenül függ az immunrendszer állapotától!!! Nem tudják, kiben miért alakulnak ki ezek, ezért nem tudják, kik veszélyeztettek szövődmények tekintetében (nyilván vannak, akikről lehet tudni, de általánosságban nem tudni).
Summa summárum, aki veszélyeztetett, annak érdemes ezt is beadatni (gyerekekről beszélünk ugye), mert nagyobb a betegség kockázata még így is, de aki nem az, annál el kell gondolkodni, hogy érdemes-e bevállalni egy elavult technikával készült oltást (a gyerekeknél elavult, a szövődmények gyakorisága miatt). De erre van még néhány hetünk, amíg olthatóak lesznek a gyerekek is.

Timi, Mátéd azért kaphatott ennyi oltóanyagot, mert a csökkent immunreakció miatt nem váltott ki elég reakciót a tört sejtes oltás, ezért kellett megpróbálni a teljes sejteset. De ő speciális eset, nála nyilvánvalóan nem ez okoz problémát vagy nem (hogy egész vagy részsejtes-e az oltóanyag). Egy teljesen egészséges gyereknél egyelőre nem biztos, hogy jobb egy teljes sejtes oltás, mint maga a betegség. És akkor ráadásul az 1 oltás elég sem lesz, mert nem lettek védettek tőle... Tehát még ennek az oltásnak a gyerekekre gyakorolt hatása egyáltalán nem ismert, mert a védettséget még el sem érték. Azt gondolom, hogy még nincs nagyon miről dönteni, mert még nem kiforrott, hogy mi ez és hogyan hat a gyerekekre. És az tény, hogy jópár éve nálunk is (ahogy tőlünk nyugatabbra már régóta) a gyerekek tört sejtes oltást kapnak.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szepy, nálunk 2 napja járt a gyerekorvos és aznap volt konferencián vagy min (ÁNTSZben) az oltásokról és onnan tudja ezt az infot. Tehát ez nagyon friss, lehet, hogy még ezért nem hallottad. (mármint az, hogy nem lettek védettek 1 oltásról és újra oltják őket és erre kell ennyit várni)
 

tímeácska

Őstag
Molli! Valóban, Mátém azért kapott ennyi oltást, mert igen alacsony volt az ellenanyag-szintje, pl. a pneumococcus ellenanyag a vérében, ezért azt úgymond, pótolni kellett. A kontroll ellenanyag vizsgálatnál még mindig nem volt megfelelő a szint, ezért újabb adaggal kellett "rásegíteni", hogy a megfelelő immunitást elérje!

Én úgy tudom gyermekimmunológustól, hogy a szövődmények kialakulása függ az immunrendszertől IS. Mert, gondoljunk bele, miért is nem oltanak taknyos, lázas beteg embert? Hát, azért, mert legyengült az immunrendszere... És, ugye, az oltás nem más, mint immunstimulálás! De szerencsétlen esetben a már jelenlevő kórokozók "találkozhatnak" a művileg, oltás formájában bejuttatott legyengített (de nem elölt!!!) kórokozóval, és mindjárt fenn áll a mutálódás veszélye (is). Persze, ez ritka, de működik! Ami működik, és veszélyes lehet, meg kell akadályozni az előfordulásának lehetőségét is! Ezért nem lehet beteg embert oltani... Éppen ezért igen lényeges szempont, hogy egy fertőző betegség lezajlását követően, akár hónapok múltán lehet csak immunizálni oltás formájában!
 

tímeácska

Őstag
Mátémnak, mint azt már régebben írtam, volt már oltási szövődménye. Nem is akármilyen! Leállt a légzése, több, mint fél óráig lélegeztetni kellett... Igen, ezt valóban oltási szövődménynek nevezik, annak ellenére hogy az orvos akkor oltási reakciónak diagnosztizálta! Tévesen... Mai napig nem tudni, mi lehetett az oka, le is kopogom (kopp, kopp, kopp), azóta nem történ semmi váratlan esemény az oltásokat követően, de a gyermek érdekében csakis gyermek intenzív osztályon lehet beoltani, legyen szó bármilyen oltásról is! Ezt követően még 2-3 órás megfigyelésen kell ott maradnia. És én is így vagyok nyugodt!
 

tímeácska

Őstag
Éppen most kaptam a legújabb hírt, miszerint:
"Zöld utat kapott a H1N1-gyerekvakcina. A tesztek eredményesek voltak, megkapta a forgalomba hozatali engedélyt a 3-18 éves korosztály oltóanyaga."
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Éppen most kaptam a legújabb hírt, miszerint:
"Zöld utat kapott a H1N1-gyerekvakcina. A tesztek eredményesek voltak, megkapta a forgalomba hozatali engedélyt a 3-18 éves korosztály oltóanyaga."
Nagyon izgalmas :) Azért ez vicces, hogy az orvosok is másképp vannak tájékoztatva... Ezt a hírt honnan kaptad?

Amúgy rosszul fogalmaztam, próbáltam írni, hogy vannak bizonyos esetek, amikről tudjuk, hogy gond lehet az oltás (igen, ez ismert immungyengeség is lehet, de nem mindegy, milyen eredetű), de a legtöbb esetben fogalma sincs senkinek, hogy miért jöttek ki a szövődmények mondjuk makkegészséges személynél. És most nem a lappangó betegségbe való oltást értem ez alatt, az más kategória.
 
Oldal tetejére