H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Senkit nem szeretnék megsérteni, de a dr. Lenkei... szóval azért ő sem az a típus, aki nonprofit írogat ilyen jó kis gyógyszerlobbis-azoepmegakarölni típusú dokumentumokat, könyveket. Végülis, aki havi 10rongyért megveszi a vitaminját, annak nem lesz baja... hm. Mi szedtük a férjemmel és olyan hasmenésem lett tőle, hogy 1 évig vizsgáltak utána, mert nem múlt el. A férjemnek is. Azóta megy mindentől a hasam. És nem én vagyok az egyetlen.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Azért még valami. Én úgy tudom, hogy az új oltás pontosan ugyanúgy készült, mint az eddig influenza elleniek. És azokat sem tesztelik le szezon előtt 100000 emberen soha... mégsincs pánikkeltés.
 

dg

Őstag
Folytatódik a hajcihő!
Most feljelentik az ismeretlen tetteseket, akik rémhíreket terjesztenek az interneten az oltással kapcsolatban. Röhög a májam...
Eközben a média arról zeng, hogy egyértelmű és kételymentes állásfoglalást várnak az elsődleges érintettektől, pont az általános hisztéria, ellentmondás-halmaz miatt. Nincs egy kicsit késő???
Ugyanis, most már mondhatják határozottan, hogy az oltás mindenkinek jó -- veszett fejsze nyele. Mert bár utálom az összefüggés-elméleteket, de ugyan ki mondaná azt, hogy tévedés az egész, és túl nagy a rizikó, hát ne oltassa magát senki, annak ellenére sem, hogy "némi pénzt és energiát" beleöltünk a vakcinák legyártásába?! ...
Nem volt koncepció, itt az eredmény. Gratulálok, ezúton is!
Ha valamit lehet javítani a helyzeten, akkor jó lenne, ha a fő érintettek nem csak puszta állításokat közölnének, mint például " nem veszélyes a vakcina a terhesekre" és társaik, hanem azt is közölnék, hogy mire alapozzák az állításukat!!! Egyébként a hajukra kenhetik!
Ami pedig engem illet: pont ott vagyok, mint a legelején. Talán szerencsém, hogy náthásak vagyunk, így nincs miért bárminemű oltáson gondolkodni.
 

dg

Őstag
Azért még valami. Én úgy tudom, hogy az új oltás pontosan ugyanúgy készült, mint az eddig influenza elleniek. És azokat sem tesztelik le szezon előtt 100000 emberen soha... mégsincs pánikkeltés.


Azért ebben az esetben évek tapasztalata rendelkezésre áll, nem?
 

rgyörgy

Új tag
Nagyon óvatosan kérdezem, nem kellene egy kicsit jobban megbízni az Eügy mindenkori vezetésében? Ez nekünk betegeknek is fontos lenne, meg azoknak, akik irányítanak. Két évtized után ideje lenne békét kötni, kiegyezni magunkkal.
Azt a bizonyos szekeret csak egyirányba húzni, mert így nem megy előre a kocsi, mi meg valamennyien előbb-utóbb beleroppanunk.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nagyon óvatosan kérdezem, nem kellene egy kicsit jobban megbízni az Eügy mindenkori vezetésében? Ez nekünk betegeknek is fontos lenne, meg azoknak, akik irányítanak. Két évtized után ideje lenne békét kötni, kiegyezni magunkkal.
Azt a bizonyos szekeret csak egyirányba húzni, mert így nem megy előre a kocsi, mi meg valamennyien előbb-utóbb beleroppanunk.
Hú, de egyetértek! Már írtam ide, hogy tulajdonképpen miért is kételkedünk mi ebben az egészben, mindenfélét lehet hallani, olvasni, de értelmezni azt nem nagyon tudjuk, ugyanis mi nem értünk ehhez. Látjuk, még a háziorvosok sem értenek ehhez, mert az oltás az nem az ő szakterületük. Mivel engem érdekelt a téma, meghallgattam a járványügyis elődasát élőben és interaktív előadás volt, tehát kérdezhettem is és ő is elmondta, hogy nem érti a pánikot és nyilván mindkét irányban megy a marketing, az oltócég is nyomja, hogy mindenki oltassa magát (és ez sem helyes természetesen) meg az ellentábor is, hogy senki se oltassa magát. És itt jön az, hogy meg kell bíznunk valamennyire az eü vezetésben valóban. A politika is hasonló, igen sokan hiszik azt, hogy tudják, mit kéne tenni a rossz helyzetben, pedig dehogy tudják, nem értenek eléggé hozzá, kevesen értenek csak a politikához valóban és ehhez az eüs témához is.
 

dg

Őstag
Nagyon óvatosan kérdezem, nem kellene egy kicsit jobban megbízni az Eügy mindenkori vezetésében? Ez nekünk betegeknek is fontos lenne, meg azoknak, akik irányítanak. Két évtized után ideje lenne békét kötni, kiegyezni magunkkal.
Azt a bizonyos szekeret csak egyirányba húzni, mert így nem megy előre a kocsi, mi meg valamennyien előbb-utóbb beleroppanunk.


De, igen. Fontos volna a bizalom! Én védőoltás-párti vagyok, de a jelen helyzetben van bennem némi harag, mert az eügy nem tudja uralni a helyzetet, és ez a bizalom kárára megy. Egyáltalán nem tetszik, hogy elhangzanak állítások, de érveket már ritkán hallok a kompetensek szájából. Nem túl elegáns megoldás például az sem, hogy a terhes nőkkel aláíratnak (terv, hogy így legyen? másokkal is aláíratják? -- ezt nem tudom) egy papírost, amiben az oltással kapcsolatban magukra vállalnak minden felelősséget. Az átlag ember mi alapján vállaljon felelősséget egy oltóanyaggal kapcsolatban??? Ez hazárdírozás. Mert a háziorvosok nem vállalnak felelősséget, s senki más sem. Néhány napja a Kossuth rádió egyik reggeli műsorában erről volt szó, s a riportalany, egy betegügyi biztos, egyszerűen képtelen volt válaszolni erre a kérdésre. Nem csoda, mert erre csak egyféle válasz van: a laikus nem tud mire alapozni döntéshozatalkor, de ezt ugye, nem mondhatják ki egy ország füle hallatára. De akkor miért kényszeríti az eügyi vezetés ilyen lépésre a kismamámak? Ki gondolta azt, hogy egy eleve kaotikus, kérdésekkel teli, válaszok nélküli, a pánik határán álló helyzetben majd egy ilyen rendelkezés nem indít el negatív reakciókat? Kedves György! Én is utálom ezt az egész felhajtást, többször leírtam, hogy teljesen összezavarják az embert, de az ilyen lépések, ez a tehetetlenség a bizalmat nem fogja ápolni.
 

dg

Őstag
Dehogy, minden évben más törzsek vannak az oltásban. A tavalyiban pl egy új is benne volt.


Ezt tudtam. Inkább arra gondoltam, hogy konyhanyelven szólva, van egy alap és egy alapmetódus, ami ugyanaz évről-évre. S erre az egészre van tapasztalat. Nem?
Végül is mi a különbség az H1N1 vakcina és az átlagosnak mondható, szezonális influenza elleni oltás (ami szintén más és más vírus ellen irányul / irányulhat évente) között? Nehogy azt válaszoljátok, hogy másik vírusról van szó! :p De ha valaki összefoglalná, nagyon örülnék!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ezt tudtam. Inkább arra gondoltam, hogy konyhanyelven szólva, van egy alap és egy alapmetódus, ami ugyanaz évről-évre. S erre az egészre van tapasztalat. Nem?
Végül is mi a különbség az H1N1 vakcina és az átlagosnak mondható, szezonális influenza elleni oltás (ami szintén más és más vírus ellen irányul / irányulhat évente) között? Nehogy azt válaszoljátok, hogy másik vírusról van szó! :p De ha valaki összefoglalná, nagyon örülnék!
Nekem azt mondta a járványügyis is és a gyerekorvosunk is (aki részt vett egy ilyen konferencián múlt héten), hogy ugyanaz a metódus egy az egyben az új oltás is. Én ezért döntöttem úgy, hogy beadatom. Ők meg ezért nem értik ezt a pánikkeltést. Persze, lehet, hogy én értettem vagy tudom rosszul, én sem vagyok szakmabeli sajnos... De én így értelmeztem
mindkét orvost.
Ezt már azt hiszem írtam, hogy a sima vakcina is teljes sejtes pl. A gyerekeké nem az. De ez még mindig nem jelenti azt, hogy akkor nem is kell a megfelelő kísérletezés... Grácia, én sem értem, de én már megbarátkoztam a gondolattal, hogy nem is fogom, mert egyszerűen ebben az országban olyan információhoz jutni, ami világos, érthető, nem mellébeszélés és VALÓS, szinte lehetetlen... Igy maradt a bizalom. Ha nekem azt mondta a diabdoki, a házidoki és a gyerekdoki is, hogy oltassam magunkat, akkor megbízom bennük.
 

tímeácska

Őstag
Nem túl elegáns megoldás például az sem, hogy a terhes nőkkel aláíratnak (terv, hogy így legyen? másokkal is aláíratják? -- ezt nem tudom) egy papírost, amiben az oltással kapcsolatban magukra vállalnak minden felelősséget.

Erről olvastam valahol... De, hogy csak a terhesekre vonatkozna, erre nem emlékszem! Ez pontosan olyan (számomra gusztustalan!), mint a "kötelező" genetikai UH-n, amikor elém toltak egy papírt (persze, a vizsgálat végén, amikor már éppen mentem volna kifele), időm sem volt elolvasni rendesen... Ez állt rajta:
"Tudomásul veszem, hogy az ultrahangvizsgálat diagnosztikus hatékonysága a különböző elváltozások esetében eltérő, és így nem alkalmas minden rendellenesség adott időben, teljes biztonsággal történő felismerésére. Bizonyos rendellenességek bármikor rejtve maradhatnak. További kérdésem nincs." Aláírás, persze utána ez a mondat: "Előttünk, mint tanúk:" És 2 tanú aláírásának a hely... (Persze, tanúk nem voltak, így alá sem tudták írni... Így vajon mennyire hiteles a papírkám?!:rolleyes:)
Szóval, ezek után, minden további nélkül el tudom képzelni, hogy teljes felelősség "átruházása" mellett, aláíratnak a terhes beoltottal egy papírt... És máris megvédték magukat a gyógyszergyártó cégek... Hurrá! Onnantól kezdve mosom kezeimet, te akartad felállás van...:mad:
 

napocska

Őstag
Nagyon óvatosan kérdezem, nem kellene egy kicsit jobban megbízni az Eügy mindenkori vezetésében? Ez nekünk betegeknek is fontos lenne, meg azoknak, akik irányítanak. Két évtized után ideje lenne békét kötni, kiegyezni magunkkal.
Azt a bizonyos szekeret csak egyirányba húzni, mert így nem megy előre a kocsi, mi meg valamennyien előbb-utóbb beleroppanunk.

Igazad van! Lassan, ebben az óriási információáradatban azt sem tudjuk merre kapjuk a fejünket. Sajnos saját tudásanyaggal nem tudjuk eldönteni, mit higgyünk el, mit nem. Én is úgy döntöttem már évekkel ezelőtt, hogy az orvosaimban bízom meg, elfogadom, amit javasolnak, és nem idegesítem magam mindenféle összeesküvés elmélettel, meg neten terjengő ilyen-olyan hírekkel. Ami pedig a tévéből, rádióból dől ránk, azt inkább nem kommentálnám.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
120 önkéntesen végezték a kísérletet, ami nagyon kevés, ha csak azt nézzük, hogy bizonyos szövődmény csak minden 1000. emberben jelentkezik,

Hány emberen is tesztelték 200-300 vagy ezer, vagy tízezer? Nekem erről nincs infóm. Merthogy a ritka mellékhatásokat azt hiszem 10 000 emberből 1-re számítják.
Mit gondoltok?
Csak írsz?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A döntésemet sok minden befolyásolja, nem egyedül Lenkei cikke.
Sokat haboztam, hogy megosszam-e veletek ez egyik forrásomat, hát most megteszem.
Hozzáteszem, ennek sem, mint semmi másnak sem hiszem el minden szavát, de nekem eddig ez adta mindig a legkézzelfoghatóbb tanácsokat. És nem csak a H1N1-gyel kapcsolatban. Mindenki döntse el maga, hogy az információ áradatból mit tesz magáévá.

http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/influenza.php?olvas

http://www.tenyek-tevhitek.hu/d-vitamin-es-influenza.htm
 

borka

Őstag
De bizony igen és még az úton hazafelé:) is viselnetek kell,mert ha nem akkor jön az ejnye-bejnye:rolleyes::twisted:
S.
 

borka

Őstag
A Dr Lenkei féle csatolmányhoz: Még szerencse,hogy nem a FALANSZTER-ben élünk, igy mindenki a saját maga ur.:rolleyes:
Csak anyyi megjegyzésem volna, hogy csak a" vastagon" szedett részt és a "döltbetűset" kellene összeolvasni ahogy az iskolában tanultuk.

Senkire nem kötelező bármi nemű iromány betartása.
Minden egyes beidézett linkeknél ott van leirva egyértelműen,hogy mindenki döntsön saját belátása szerint.

Sajnos az a téma az orvosi társadalmat is nagyon megosztja.

De felteszem a kérdést: miért is kell aláírnom bárminemű papirt,ha kérem a H1N1 elleni védőoltást??????:evil::evil::evil:

Üdv. Sándor
 
Oldal tetejére