H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Érdekes dolog ez a szájmaszk. Még sohasem láttam orvoson, konyhás nénin, vagy laboros nénin, aki pl. a vért veszi le a népekről. Úgy gondolom, ott igazán megállná a helyét.
 

rgyörgy

Új tag
Igazad van! Lassan, ebben az óriási információáradatban azt sem tudjuk merre kapjuk a fejünket. Sajnos saját tudásanyaggal nem tudjuk eldönteni, mit higgyünk el, mit nem. Én is úgy döntöttem már évekkel ezelőtt, hogy az orvosaimban bízom meg, elfogadom, amit javasolnak, és nem idegesítem magam mindenféle összeesküvés elmélettel, meg neten terjengő ilyen-olyan hírekkel. Ami pedig a tévéből, rádióból dől ránk, azt inkább nem kommentálnám.

Kedves napocska!
Az óriási információ áradat előnyös, ha tudunk a „turkálóban” válogatni. Részemre van egy jó módszer, amivel el tudom dönteni, kiben bízhatok, kibe nem. Nekünk, Kárpát medencében élőknek van egy rossz tulajdonságunk, minden hibát észreveszünk, amit nem mi követünk el. Egyből véleményt mondunk olyan témában is, amihez nem értünk. Szomorúnak találom, hogy a legértelmesebb réteg, ahová téged is sorollak, nem tud a kivezető lehetőségekre figyelni. Összezavarják a gondolatokat. Jól működő társadalomba mindenkire szükség van. Az 1-es típusú betegeknek felbecsülhetetlen kincs egy olyan sorstárs, aki már majdnem ötven éve beteg. Nem tud segíteni, átadni a tapasztalatokat, itt hagyott minket, mert letámadtuk, megsértettük. És ez nem egyedi eset.
 
"Napok óta kering a világhálón egy levél, amelyet elindítója „100 százalékig” megbízható forrásból valónak állít be. Hogy tartalma pletyka-é avagy sem, nem tudjuk. Azt viszont napok óta tapasztaljuk, hogy a benne szereplő adatokról késik a hivatalos ténybejelentés."

folytatás:

http://gondola.hu/cikkek/67466

érdemes ránézni!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
"Napok óta kering a világhálón egy levél, amelyet elindítója „100 százalékig” megbízható forrásból valónak állít be. Hogy tartalma pletyka-é avagy sem, nem tudjuk. Azt viszont napok óta tapasztaljuk, hogy a benne szereplő adatokról késik a hivatalos ténybejelentés."

folytatás:

http://gondola.hu/cikkek/67466

érdemes ránézni!
Köszönjük!


Timi, akkor nem mész UHra sem, mert saját felelősségre vállalhatod csak be?

Azt hiszem, nem fogom olvasni többet ezt a topikot. Nem véletlenül ebben az országban terjedt el a legjobban Lenkei méregdrága vitaminja, a pánikkeltés legdurvább verziói, miközben senki sem ért ehhez az egészhez, de azt hiszi, hogy ha a neten olvasgat, akkor érteni fog.
 

dg

Őstag
Molli!

Kár elzárkózni.
A magam részéről hasznosnak vélem, hogy beszélgetünk erről (is). Annak ellenére, hogy legvégül mindenki maga dönt, hasznos elolvasni az egyedi álláspontokat, gondolkodni ezen a problémakörön. Nekem például segítenek a hozzászólásaid!
 

tímeácska

Őstag
Szerintem az üzemi menzán kell felvennetek, mert ott érintkeztek sokan egymással.:twisted::mrgreen:

És úgy legalább kevesebb kalóriát fogyasztanak a drága jó szokású Magyarok...:rolleyes::cool: És nem utolsó sorban, máris kevesebb kaja/fő fog fogyni, így mindjárt a 280Ft/nap/fő adagot leredukálhatják 100Ft-ra... Persze, heti szinten/üzem... :rolleyes::D:cool::mrgreen::twisted:
 

tímeácska

Őstag
Egyébként, lehet, hogy kiröhögtök, de az én táskámban van szájmaszk, 3 db. Már azóta hordok magamnál, mióta tudom, hogy babát várok. Na, ha nem muszáj, nem az utcai hordásra szánom (bár, ha kéne, simán felvenném!!!), de, amikor Mátémnak a tesztcsíkot, inzulint a házi gyermekorvosnál feliratom, én bizony felteszem! Nem szégyellem! Pedig, időpontra megyek minden alakalommal, de azok a fránya kórokozók ezt nem tudják! :rolleyes::twisted::-D
 

tímeácska

Őstag
Köszönjük!


Timi, akkor nem mész UHra sem, mert saját felelősségre vállalhatod csak be?

Azt hiszem, nem fogom olvasni többet ezt a topikot. Nem véletlenül ebben az országban terjedt el a legjobban Lenkei méregdrága vitaminja, a pánikkeltés legdurvább verziói, miközben senki sem ért ehhez az egészhez, de azt hiszi, hogy ha a neten olvasgat, akkor érteni fog.

Molli! Szerintem félreértettél! Nekem csak ez a "mosom kezeimet, mert aláírtad a nyilatkozatot... Még ha én toltam is el valamit..." (és ez esetleg "feljogosítja" az orvost a felületességre -ja, bocsi, nem vettem észre, hogy a magzatnak nyitott hátgerince van...-) hozzáállás nem tetszik! Miért is nem kérhetem én számon pl. azt, hogy esetlegesen nem megfelelően tájékoztattak, ne adj Isten felületesen vizsgáltak meg (nemtörődöm), az orvos csupán az "apróbetűs" megjegyzést felejtette el közölni...:rolleyes:
Én már eldöntöttem, a családomat beoltatom influenza ellen, a "szokványos", és az új ellen is. Én még vacillálok, de ez nem kell, hogy bárkit is befolyásoljon!
 

tímeácska

Őstag
Érdekes dolog ez a szájmaszk. Még sohasem láttam orvoson, konyhás nénin, vagy laboros nénin, aki pl. a vért veszi le a népekről. Úgy gondolom, ott igazán megállná a helyét.

Nálunk használják... A mi osztályunkon ha elfogy a "központi", előkerülnek a "saját" maszkok... Ugyan ez a helyzet a gumikesztyűkkel is! Másik osztályokon ez már (sajnos) nem annyira bevezetett módszer...:mad:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Ezen jót nevettem :) De egy valami nagyon jól látszik itt: a pánik nálunk a legnagyobb, merthogy egyelőre nem igaz, hogy nálunk a legelterjedtebb az influenza Európában, sőt.

:)

Maganvelemeny: Az egesz vilagon tul van ertekelve ennek az infuenzanak a sulyossaga.
 

christina

Őstag
Kedves Grácia és aki még tanakodik!

Ma a diab. orvosunk azt mondta, hogy ő amúgy nem nagy oltás párti, de egy általa jól ismert infektológus véleményére adva nyugodtan adassuk be mindkét influenzára a védőoltást.
Holnap a gyerekorvost is meginterjúvolom, aki azt gondolom a tavalyi szezonálist támogatva ugyanezt fogja mondani.
Azóta olvastam egy cikket, hogy kisgyermeknél előfordulhat durva hányás-hasmenés is, ami a diab.-nál nem annyira szerencsés ugye.

Egyszóval én a nagy besz.ri, most affelé kezdek hajlani, hogy beoltatok mindenkit. :)
 

dg

Őstag
No!

Én néhány órája beszéltem gyermekorvosunkkal, és azt mondta, hogy náluk még mindig nincs oltóanyag, mert most is teszt alatt áll. Úgyhogy,majd visszatértünk a témára. A szezonálisra meg azt mondta, hogy ajánlják, de abszolút nem kell körömszakadtamig ragaszkodnom hozzá, mert egyébként is úgy látja, nem vagyunk betegse alkatok.
Úgyhogy, én még nem döntöttem, s kezdek nem aggódni az egész miatt.
 

tímeácska

Őstag
No!

Én néhány órája beszéltem gyermekorvosunkkal, és azt mondta, hogy náluk még mindig nincs oltóanyag, mert most is teszt alatt áll.

Mai infó:
"Várhatóan a héten a gyermekeknek szánt H1N1 elleni oltóanyag is megkapja a forgalomba hozatali engedélyt - mondta az egészségügyi miniszter."
 

agicza

Új tag
Ma voltam ír cukorgondozóban, ők feltétlenül javasolják mindkét oltás felvételét, bár
a H1N1 elleni oltóanyagra még kicsit várni kell.
(Én jobb félni mint megijedni alapon mindkettőt be fogom adatni.)
 
Oldal tetejére