H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kata, ha én a helyedben lennék, felvennék maszkot, ha a reptérre mész és ha utána sokat kell együtt lenned az USAbeli emberrel, akkor vagy maszkban lennék vele vagy inkább nem nagyon ölelgetném meg mennék közel hozzá és az utána fogdosott kilincsek után kezet mosnék. Vegyél a DMben HiGeen nevű kézfertőtlenítőt, az víz nélkül müxik, csak bekened a kezed és elpárolog (alkoholos, de illatos és klassz, nem ragad). Szerintem ezzel bőven eleget teszel. Mert gondolom, nem leszel sülvefőve együtt a kínából jövő munkatársaiddal sem és az USAbeli ismiddel sem. Aztán, ha letelt az 1 hét lappangási idő és nem beteg egyik sem, akkor ennyi volt, nem kell többet félned tőlük. Másoktól még igen :):) De ne aggódj, hoztál egy döntést, nyugodj meg benne, ez nem jó, ha kételkedsz, az a legrosszabb. Nincs miért kételkednek, bíztál magadban, tedd ezentúl is, ne ingasson meg ebben semmi.
 

borka

Őstag
Kora délutáni időben beszéltem tőbb gyógyszertárral és még semmiről nem tudtak. Semilyen tályékoztatást nem kaptak a vakcina ellátásról,de még arról sem tudnak,hogy kiknek,melyik oltóanyag adható be.(itt a gyermekekre gondolok).Az egyik gyermekorvos pl. azt mondta,hogy van még olyan korosztály akinek nem adható,mert még nincs letesztelve. Ha igaz a 12-18 éves korúakat említette.

Viszont az origon ezt találtam.

Székely: Minden patikában van H1N1-vakcina

Ü. S.
 
Nálunk most kell nyilatkozni az óvodában, hogy hozzájárulunk-e az oltáshoz. A csoporttárs-szülők közül többen be fogják adatni és a gyerekorvos véleménye is változóban van (korábban nem támogatta). Az általunk, ill. ismerősök által megkérdezett orvosok nagytöbbségben arra hivatkozva, hogy nincsenek tapasztalatok, inkább nem oltatnák az óvodáskorúakat (bár így konkrétan nem mondják ki). Mivel az oviból könnyen hazahozhatja a vírust, Rolandnál hajlok az oltás felé, de egyenlőre inkább várnék vele. Legalább rövidtávú tapasztalatok legyenek. A 3 évnél fiatalabb Ramónát semmiképp nem akarjuk oltatni, Judit még gondolkodik. Esetükben megoldható a közösségek kerülése egy járvány esetén. Mivel dolgozom, emberek között vagyok, és nem akarom hazavinni a vírust, így beoltatom magam a napokban, amikor eljutok az orvoshoz. Eddig egyrészt kissé náthás voltam, másrészt tapasztalatokra vártam, de a beoltott ismerősök közül senkinek nem volt érdemi panasza.
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!
Én külön időpontban 2 hét különbséggel mindkét oltást beadattam és semmi tünetem nem volt eddig és remélem nem is lesz!Még 3 nap és védett leszek a H1 N1 ellen is pedig azt nem akartam beadni!Az orvosom és a kollégák azt mondták jobb ha megkapom!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, ha én a helyedben lennék, felvennék maszkot, ha a reptérre mész és ha utána sokat kell együtt lenned az USAbeli emberrel, akkor vagy maszkban lennék vele vagy inkább nem nagyon ölelgetném meg mennék közel hozzá és az utána fogdosott kilincsek után kezet mosnék. Vegyél a DMben HiGeen nevű kézfertőtlenítőt, az víz nélkül müxik, csak bekened a kezed és elpárolog (alkoholos, de illatos és klassz, nem ragad). Szerintem ezzel bőven eleget teszel. Mert gondolom, nem leszel sülvefőve együtt a kínából jövő munkatársaiddal sem és az USAbeli ismiddel sem. Aztán, ha letelt az 1 hét lappangási idő és nem beteg egyik sem, akkor ennyi volt, nem kell többet félned tőlük. Másoktól még igen :):) De ne aggódj, hoztál egy döntést, nyugodj meg benne, ez nem jó, ha kételkedsz, az a legrosszabb. Nincs miért kételkednek, bíztál magadban, tedd ezentúl is, ne ingasson meg ebben semmi.
Molli, köszi a fertőtlenítős tanácsot, épp jókor jött, mert már utána akartam járni, hogy van-e ilyen bizgettyű. Ill. tudtam hogy van, csak nem ismerem őket, és az, amit ajánlsz (vagy valaki ajánl), sokkal jobban megbízom.
A munkatársakkal nem egy szobában vagyunk, de a munkánk miatt át szoktunk mászkálni egymáshoz, a főnökhöz is menni kell, ha hív, de szerencsére neki jellemzően emilben küldöm a kész melót. A baráttal már más a helyzet, vele más szabályokat kell betartani.
 

tímeácska

Őstag
Vegyél a DMben HiGeen nevű kézfertőtlenítőt, az víz nélkül müxik, csak bekened a kezed és elpárolog (alkoholos, de illatos és klassz, nem ragad).

Teki! Ugyan ezt tudom javasolni Neked én is! Mi is ezt használjuk, Ádámnak és Sárának is van az iskolatáskájában 1-1 flakonnal (110 ml-es kiszerelésű), sőt, Máté ovis hátizsákjában is van, használják is rendesen! Imádják az illatát :rolleyes:, a kék színű, tengeri illatút használják... Mátém ügyesen kanül csere előtt is bekeni a kezét, annak ellenére, hogy szigorúan kézmosás is megelőzi a cserét! Ő tutira megy... :rolleyes::cool::D
Nagyon jól tud jönni ez a kézfertőtlenítő zselé olyanoknak is, akik tömegközlekednek, és mindenféle kapaszkodót fogdoznak!
Nagyon nem mellesleg, baktérium és gombaölő, vírus aktivitás csökkentő hatással bír! (Természetesen, NEM reklámozni szeretném ezt a szert!)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Vegyél a DMben HiGeen nevű kézfertőtlenítőt, az víz nélkül müxik, csak bekened a kezed és elpárolog (alkoholos, de illatos és klassz, nem ragad).

Teki! Ugyan ezt tudom javasolni Neked én is! Mi is ezt használjuk, :rolleyes::cool::D
Gyerekek, én olyan fű vagyok, tegnap mentem a DM-be, készültem is hogy veszek, de nem írtam fel a nevét a fertőtlenítőnek, és nem is találtam rá. Lehet, hogy nem volt ezért nem találtam, de megnevezés híján megkérdezni sem tudtam. Mindent végigjártam, már a biztonsági őr lassan követni kezdett, mert egy-egy sort körbejártam néhányszor. A végén egész jól szórakoztam, amerre mentem a zőr jött utánam, vagy alig feltűnő módon cselesen "szemből támadott".
Na de majd ma. Bezúzok a DM-be, és határozott mozdulattal leemelek egyet a polcról, vagy ha nincs, legalább meg tudok szólalni.
Köszi a segítséget.
 

dg

Őstag
Tegnap én is beadattam magamnak a H1N1 vakcinát. Minden rendben van.
Hannával ugyancsak, aki kedden kapta meg az oltást.
Itt elérhető a vakcina, több patikában van, ahogy kérdezgettem. Pech volt, hogy az orvosunk közelében lévő patikában már csak egy volt, ami az enyém lett, így a férjem tegnap kimaradt a jóból! Így ő a munkahelyén fogja igényelni. Egyébiránt ez a patika is ígérte, hogy délutánra megérkezik az újabb adag oltóanyag! Szóval, úgy tűnik, valóban működik az ellátás, amit a rádió is mondogatott. Nem tudom, hogy azok a patikusok, akik nem tudnak semmit, miért nem maguk keresik meg az aktuális információkat? Fülük, telefonjuk csak van nekik is...
Egyébként a mi ovink is minden szülővel aláírattatja azt az ívet, amin nyilatkozni kell az oltást illetően.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Írtam, hogy a vasgyárban is alig fogy a vakcina.
Na, hát megfordult a tendencia, sorbanállás van, és oda kell szólni az üzemorvoshoz, ha menni akarunk. A vakcina sem egy adagban jött meg, és az orvosok is (nálunk 6 üzemorvos ténykedik) telon tartják a kapcsolatot, hogy a következő szállítmányig kisegítsék egymást.
A kolléganőim is eddig nem akarták beadatni, aztán vaciláltak, most már nagyon az oltás felé hajlanak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Feltennék egy cikket, mert ez sem rá,- sem lebeszélni nem akar, annál inkább tárgyilagosan járja körül a témát, és ad egy kis tudományt vírusból, valamint egy kis történelmi visszatekintést.
Forrás: SG.hu
 

Csatolások

  • H1N1 legújabb influenzavírus tudomány.doc
    97 KB · Olvasás: 6

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Jelentem tegnap este mi is (Goyo is :) ) megkaptuk az oltásokat (h1n1 + szezonális), és minden rendben!!! A H1N1 7 nap után már ad némi védelmet, de maximálisan 14 nap után véd...
 

agicza

Új tag
Nálunk csak a héten indult a H1N1 oltás.
Első körben az egészségügyi dolgozók után még csak a betegek kaphatják,
így ma én is hozzájutottam.
A szezonálist már két hete megkaptam, úgyhogy reméljük a legjobbakat.
:)
 

rgyörgy

Új tag
Nálunk csak a héten indult a H1N1 oltás.
Első körben az egészségügyi dolgozók után még csak a betegek kaphatják,
így ma én is hozzájutottam.
A szezonálist már két hete megkaptam, úgyhogy reméljük a legjobbakat.
:)
Kedves Agicza!
Nálatok is térítésmentesen kapják az oltást a diabosok?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Vegyél a DMben HiGeen nevű kézfertőtlenítőt, az víz nélkül müxik, csak bekened a kezed és elpárolog (alkoholos, de illatos és klassz, nem ragad).

Teki! Ugyan ezt tudom javasolni Neked én is! Mi is ezt használjuk,
Lányok, ma profi módon vettem a DM-ben, citromosat, mert csak az volt, nagyon jó illata van.
Csak egyféle kiszerelésben van? Mert ez így eléggé kicsi, hamar elfogy, a nagy kiszerelés pedig biztos olcsóbb is lenne.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Lányok, ma profi módon vettem a DM-ben, citromosat, mert csak az volt, nagyon jó illata van.
Csak egyféle kiszerelésben van? Mert ez így eléggé kicsi, hamar elfogy, a nagy kiszerelés pedig biztos olcsóbb is lenne.
Én nagyon sokszor használom és nagyon lassan fogy, szóval ne aggódj :) Legalább kicsi és nem kell nagy valamit cipelned :)
 

Judit

Új tag
Sziasztok!
Ma bementem a DM-be, kerestem a HiGeen kézfertőtlenítőt, de nem találtam egy darabot sem. :( Azt mondta a pénztáros, hogy elkapkodták, mint a cukrot. Bradoman kézfertőtlenítő kendőt vettem egyelőre.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Ma bementem a DM-be, kerestem a HiGeen kézfertőtlenítőt, de nem találtam egy darabot sem. :( Azt mondta a pénztáros, hogy elkapkodták, mint a cukrot. Bradoman kézfertőtlenítő kendőt vettem egyelőre.

:) Judit is megkapta az oltásokat... ugye nálad sincs semmi gond?
 

Judit

Új tag
:) Judit is megkapta az oltásokat... ugye nálad sincs semmi gond?

Köszönöm kérdésed nofre! :D
Délelött voltam egy kicsit olyan, mint aki megivott két felest. ;) Egy picit kótyagos volt a fejem, és érzem mindkét vállamban az oltás helyét, de semmi komoly. A szúrás helye egyáltalán nem piros, nincs begyulladva.
A csoporttársaim és a tanár most várnak, hogy történik-e velem valami :rolleyes: (én kaptam meg elsőként a csoportból az oltást) és utána ők is beadatják az oltást.
 
Oldal tetejére