Hamis, egészségtelen, és jó minőségű élelmiszerek megismerésére

misamaci

Aktív tag
Jó lenne, de hidd el ....nem akarod tudni :D Különben meg ha minden pékárún feltüntetnék az összetevőket, már nem is kellene hozzájuk csomagolás :D (leginkább ezért is nem tették kötelezővé, csak az előrecsomagolt/fóliázott termékek esetén kell jelezni).
 

misamaci

Aktív tag
a cukor, vagy CH tartalom fontos lenne, mint ahogy az is, hogy pontos legyen.

Itt van az eb elhantolva :D sokszor a pékek is előre bekevert adalékokat használnak, aminek ugyan ők tudják is az összetételét, de annyiféle van hogy inkább nem számolgatják. Ráadásul ha egy adalékot mással helyettesítenek vagy más gyártótól szereznek be, könnyen előfordulhat hogy egy más összetételű, de ízre/hatásra ugyanolyan keveréket használnak.
 

misamaci

Aktív tag
Ha már témánál vagyunk, nemrég belebotlottam a Norbi féle Update "csodaliszt"-(ek)be a neten ... na ettől máris dobtam egy hátast. Véleményem szerint a pofátlanság csúcsa, amit elkövetett, ugyanis ez a "liszt" gyakorlatilag szinte kizárólag adalékokból áll, ráadásul ezt képes úgy megjelentetni, mint valami úttörő újítást (és akkor a cca. 600-1100 Ft/500g árról már nem is beszéltem).

Amin kiakadtam: a keverék egyik fő összetevője (fajtától függően 30-50%) a polidextróz, ami egy élelmiszeriparban (főként pékárúban és töltelékárúban használják) elterjedt térfogatnövelő/nedvességmegtartó adalék (E1200 ha jól emlékszem). Igaz, hogy ez az anyag mennyiségi korlátozás nélkül alkalmazható élelmiszerekben, de valahogy nálam kicsapta a biztosítékot (+ eszembe jutott, hogy pl ha paprikát higítanék így fel, mondjuk piros ételfestékkel "Paprika Light" néven, úgy bezárnának, hogy a műanyag lakat is megrozsdásodna :D)

A röhej, hogy az összetevők közt vannak még E-számos adalékok rendesen, de mivel a polidextróz ekkora mennyiségeben van jelen, már alapanyagnak minősííthető, így csak névvel jelenítették meg a csomagoláson ....

Szerintetek ez még belefér az egészséges életmódba? Együnk műanyagot ... tulajdonképpen az sem szívódik fel, nem növeli a vércukrot :D (a polidextróz egy glükózból,dextrózból és citromsavból mesterségesen előállított vegyület).
 

dg

Őstag
A jó öreg Norbi-téma, és a vele mint logóval való elrettentés. Igazi természeti csapás! Én is nagyon haragszom a pofátlan üzletpolitikára, ami a termékeket körülveszi, és ahányat kipróbáltam az "ominózus" termékcsaládból, mind silányabb volt a hasonlóknál. Egy diabetikus, epres csokoládéra külön emlékszem: jobban emelte a cukit, mint egy nem diabetikus csoki, de az íze legalább rossz volt! :D
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Misamaci! Ez a saját gyártása vagy csak a nevét adta hozzá? Egyébként teljesen mindegy - egy kutya... Inkább az a baj, hogy már "feltétel nélkül" azonosítják az egészséges étkezéssel, ételekkel a nevét... azt is el tudom képzelni, hogy a legtöbben meg sem nézik, mi van a termékben egyáltalán... A műanyagról jut eszembe... nagyon durva, tegnap tettem fel az oldalra: Már a tojást is hamisítják!
 

misamaci

Aktív tag
Misamaci! Ez a saját gyártása vagy csak a nevét adta hozzá? Egyébként teljesen mindegy - egy kutya... Inkább az a baj, hogy már "feltétel nélkül" azonosítják az egészséges étkezéssel, ételekkel a nevét... azt is el tudom képzelni, hogy a legtöbben meg sem nézik, mi van a termékben egyáltalán... A műanyagról jut eszembe... nagyon durva, tegnap tettem fel az oldalra: Már a tojást is hamisítják!

Amennyire tudom Norbinak saját gyártású terméke nincs, minden termékét úgy gyártatja le valahol ő gyakorlatilag csak a nevét (és néha a receptúrával kapcsolatos igényeit) adja a termékhez. Ezek a keverékek (mert több is van a sorozatban ... kenyérhez, süteményhez stb) az Update sorozatban kerültek forgalomba, szóval ha így nézzük, akkor "saját márkás" termékei.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Amennyire tudom Norbinak saját gyártású terméke nincs, minden termékét úgy gyártatja le valahol ő gyakorlatilag csak a nevét (és néha a receptúrával kapcsolatos igényeit) adja a termékhez. Ezek a keverékek (mert több is van a sorozatban ... kenyérhez, süteményhez stb) az Update sorozatban kerültek forgalomba, szóval ha így nézzük, akkor "saját márkás" termékei.

Valahonnan rémlik, hogy van amikor a gyártáshoz egyáltalán semmi köze nincs, csak a nevét adja egy-egy termékhez... mármint a csomagolás megváltozik egyik napról a másikra, a márkanév is ugyanaz marad mint azelőtt... csak rákerül norbi update - most hirtelen nem tudnék ilyet mondani, de van pár ilyen
 

misamaci

Aktív tag
Valahonnan rémlik, hogy van amikor a gyártáshoz egyáltalán semmi köze nincs, csak a nevét adja egy-egy termékhez... mármint a csomagolás megváltozik egyik napról a másikra, a márkanév is ugyanaz marad mint azelőtt... csak rákerül norbi update - most hirtelen nem tudnék ilyet mondani, de van pár ilyen

Igen, ez inkább az elején volt az elején, amikor elkezdte "felfuttatni" az Update rendszerét. Most, hogy már kinőtte magát, gyakorlatilag ugyanazokat a termékeket, ugyanattól a gyártótól 150-200%-os áron megveheted márkatermékként (vagy maradsz az eredetinél és megveszed olcsóbban, logó nélkül). Bár az igaz, hogy a gyártáshoz most sincs több köze, csak a névhasználati díjat veszi fel.

Annak idején jópár ilyen sztori keringett az iparban .... meg a "különleges minőségű alapanyagok"-ra vonatkozó igényekről is. (pl: baromfi-felvágottnál az egyik legfontosabb szempontja az volt, hogy tengeri sót kell használni .... mintha nem lenne mindegy annak a 200 kg húspépnek, hogy tengeri vagy kősó kerül bele ... főleg hogy ettől a só mennyisége nem változik ....)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Hát igen! Pont ilyenek jutnak nekem is az eszembe... Én azt nem értem, ha valaki ezekből egyszer is vesz (számomra kiderült, hogy többet soha-semmit!), miért vesz másodszor is??? mert a Norbi-üzletág rohamosan fejlődik, így gondolom vásárolják nyakra-főre...
 

poe

Őstag
Én már döntöttem, bojkottálom Norbit, soha nem vettem és nem is fogok venni, fogyasztani semmit, amihez köze van. ;)
 

misamaci

Aktív tag
Hát igen! Pont ilyenek jutnak nekem is az eszembe... Én azt nem értem, ha valaki ezekből egyszer is vesz (számomra kiderült, hogy többet soha-semmit!), miért vesz másodszor is??? mert a Norbi-üzletág rohamosan fejlődik, így gondolom vásárolják nyakra-főre...

Szerintem az lehet ebben, hogy remekül el tudja magát adni a médiában (lassan talán csak a család kutyája nem jelentetett meg diétás programot, videót stb...) emiatt aztán sokan már csak a márkanevet keresik, és szentül meg vannak győződve arról hogy ez nekik használ. (... és a hasmenést a megnövekedett rosttartalmú étrend okozza, véletlenül sem az adalékok )
 

dg

Őstag
Gondolom, Norbi érthetetlen és (értelem nélküli) anyagi sikerének köze van a Béres Alexandra arcát logónak "kiérdemelt" termékcsalád valamivel későbbi megjelenéséhez. Azt nem tudom, hogy nyújt-e többet, mint a norbis termékek, de valami azt súgja, nem.
 

rgyörgy

Új tag
A műanyagról jut eszembe... nagyon durva, tegnap tettem fel az oldalra: Már a tojást is hamisítják!


<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nálunk aranyélete van a médeának, mindent megeszünk. Még az uborkaszezon híreit is. Bár ez nem a mi hibánk.
Több mint húsz évig éltem tojástermelésből elég jól ismerem a témát. A tojás az a termék, amit azért se lehet hamisítani, mert folyamatosan, gyorsan változik az állaga. Nagy biztonsággal meghatározható az is, ha egynapos , esetleg hány napos a tojás. Rengeteg élelmiszert hamisítanak, lerontják a minőséget. A magyar tojások nagy része szintén káros az egészségre, de egészen más okok miatt. A baromfihúsok, tojás, és egyéb húsipari élelmiszerek megérdemelnének egy kis odafigyelést.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o><o></o><o></o><o></o>
 

misamaci

Aktív tag
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->*</style> A tojás az a termék, amit azért se lehet hamisítani, mert folyamatosan, gyorsan változik az állaga.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o><o></o><o></o><o></o>

A cikket olvasva nekem úgy tűnt, hogy ők inkább a főtt tojást próbálták hamisítani .... legalábbis másként nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan tartották egyben amíg - utolsó lépésben - elkészítették a héját is.

Amióta láttam a szendvicskészítéshez előállított 40-60 cm hosszú tojáshengereket (tojás átmérőjű hengerek, kívül a fehérje belül a sárgája, vagy fordítva... a megrendelő igényei szerint) én már ezen sem tudok meglepődni ... bár azok a hengerek legalább tényleg tojásból voltak.
 

blaci

Őstag
...

A magyar tojások nagy része szintén káros az egészségre, de egészen más okok miatt.

...

Kedves György!
Ez a mondat kicsit elgondolkodtatott. Mi a baj a magyar tojások nagy részével? Miért károsak az egészségre? Olvashatnánk erről esetleg egy kicsit bővebben? Milyen szempontok szerint válasszunk? Köszönöm előre is.
Üdv.,
Laci …aki csak kíváncsi, de nem is biztos hogy tudni szeretné!;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha már témánál vagyunk, nemrég belebotlottam a Norbi féle Update "csodaliszt"-(ek)be a neten ... na ettől máris dobtam egy hátast. Véleményem szerint a pofátlanság csúcsa, amit elkövetett, ugyanis ez a "liszt" gyakorlatilag szinte kizárólag adalékokból áll, ráadásul ezt képes úgy megjelentetni, mint valami úttörő újítást (és akkor a cca. 600-1100 Ft/500g árról már nem is beszéltem).
Az egyik kolléganőm vett valamilyen Norbi-s csodalisztet (nem tudom, erről van-e szó?), aztán az elkészített étel a kukában végezte. Tehát még az állaga sem viselkedett lisztként. Már elég régen volt, nem is tudom milyen étel készült, csak a kuka, meg Norbi maradt meg.:oops:
 

misamaci

Aktív tag
Az egyik kolléganőm vett valamilyen Norbi-s csodalisztet (nem tudom, erről van-e szó?), aztán az elkészített étel a kukában végezte. Tehát még az állaga sem viselkedett lisztként. Már elég régen volt, nem is tudom milyen étel készült, csak a kuka, meg Norbi maradt meg.:oops:

Valószínűleg igen .... mert ez az a liszt, amiben nincs is liszt :S
Sikerült megtalálnom az egyik (süteményekhez való) csodaliszt összetevőit:
Termék-összetétel:
Búzaglutén, polidextróz, cellulózrost, szójafehérje koncentrátum, térfogatnövelő szer E 500, E 450, sűrítő anyag E 466.

Először akartam mellé kommentárokat írni .... de inkább mégse :)
Minden esetre aki lát benne liszthez hasonlót, az szóljon :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Valószínűleg igen .... mert ez az a liszt, amiben nincs is liszt :S
:)
Minden esetre aki lát benne liszthez hasonlót, az szóljon :D
Ez szörnyű. Sajna nem egyedi eset Norbitól függetlenül. Egyszer ráfanyalodtam az óccsó majonézre. Otthon olvastam el, hogy még tojáspor sincs benne. A drágábbakban legalább tojáspor van. A gyerekem sajna meg sem eszi az otthon készült majonézt. Naná, nem azon nőtt fel, anno még nem tudtam, tudtuk, hogy nem a műanyaghoz kéne szoktatni a drágáinkat, most meg már késő.

Persze van Norbinak is majonéze, de nem tudok hozzászólni, mert én még Norbi-s cuccot sosem vettem.
Kezdődött ez azzal, hogy évekkel ezelőtt, amikor kezdett a Norbi (márka)név divatba jönni, akkor a mindenre fogékony kolléganőim Norbis áradozásai hatására én is elolvastam egy-két Norbi cucc leírását. Be kell vallanom, már akkor (negatív) gyanút fogtam, amikor az áradozás tárgya a fogyókúrát forradalminak, jojó effektus nélkülinek, eredményesnek, stb hirdette.
A gyanúm nem volt alaptalan, pusztán csak a CH-kat leellenőrizve. És akkor még az összetevőkbe, bele sem mélyedtem. Kolléganőim látva, hogy nem szólok semmit, tudtuk, hogy nem leszünk egy véleményen a minden jót ígérő termékek, receptek tekintetében. Meghagyva a mindenkinek választás lehetőségét, ők Norbiztak (eredménytelenül), én pedig nem Norbiztam.

Azért ne essünk a ló túloldalára, a műanyaghoz nem kell Norbi, van a polcokon bőven márkanév nélkül épp elég. Nem egy név a felelős a mű cuccokért, mi vagyunk felelősek, hogy mit veszünk. A boltok a felelősek, hogy mivel töltik meg a polcokat, a gyártók a felelősek, hogy mit kínálnak a boltoknak. Sőt, a kereslet a felelős a kínálatért. (avagy mosom kezeimet..?:confused::rolleyes:)
 
Oldal tetejére