Insulinpumpa

zsuzsa

Új tag
Fél hétkor reggelizik, 8 kor adom be az oviba, 9 kor mérnek fél tízkor tízóraizik. Igen poe ezt mi is csináltuk, és be is vált az is, úgy indítottuk mint a mixtardot annak ideén, 20 percet vártunk, csak az volt a bökkenő hogy ezt 3-4 es cukornál már nem tudtam megtenni, meg türelmetlen volt, nem akart várni, és az idő is szorít így reggelente. Szeretem ha nyugodtan reggelizik, és nem kell kapkodni. Most hogy a bólusz így húztam el, 5 el kelt tegnap is, ma is és a 3 et 1-2 arányban indítottam, így 12 lett nyolckor kilenckor már újra 5 lett. Így is meg van a kiugrás és a leesés de nem vészes, csak azon elmélkedem, hogy ez miért van így és mennyire jó ez a szervezetnek hogy óák alatt így változik.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Fél hétkor reggelizik, 8 kor adom be az oviba, 9 kor mérnek fél tízkor tízóraizik. Igen poe ezt mi is csináltuk, és be is vált az is, úgy indítottuk mint a mixtardot annak ideén, 20 percet vártunk, csak az volt a bökkenő hogy ezt 3-4 es cukornál már nem tudtam megtenni, meg türelmetlen volt, nem akart várni, és az idő is szorít így reggelente. Szeretem ha nyugodtan reggelizik, és nem kell kapkodni. Most hogy a bólusz így húztam el, 5 el kelt tegnap is, ma is és a 3 et 1-2 arányban indítottam, így 12 lett nyolckor kilenckor már újra 5 lett. Így is meg van a kiugrás és a leesés de nem vészes, csak azon elmélkedem, hogy ez miért van így és mennyire jó ez a szervezetnek hogy óák alatt így változik.
Nem iszik véletlenül tejet a reggelihez?
 

zsuzsa

Új tag
de igen vagy tejet vagy gyümölcslét, mert már ezt is próbáltuk, mondta a dr.-néni hogy ne igyon tejet, na akkor szoktunk rá a szójatejre, mert szereti a reggeli tejeskávét, tejet, és azt vettük észre hogy nagyon nagy különbség nincs a cukrok között.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Áthoztam ide a témát ill. kérdést a "Penes problémák" topikból amit szeretnék feltenni, mégiscsak ide tartozik. Szóval, ha mondjuk én felveszem a kapcsolatot valamelyik inzulinpumpát forgalmazó céggel (vagy nem tudom hogyan van pontosan de most nem is lényeges) és kérném, hogy szeretném kipróbálni az inzulinpumpát és ezzel együtt beadom a támogatásra a kérvényt, de a jelen körülmények között elutasítják akkor úgyis vissza kell adnom vagy legfeljebb megvehetem teljes áron, igaz?
Köszi a választ előre is!:dr_24:
Üdv.,
Laci …aki kizárólag az én esetemet figyelembe véve!:dr_31:
 

poe

Őstag
Nem. Ez úgy van, hogy felhívod őket, találkozol egy trénerrel. Ha kéred felrakják fizsóval 1-2 hétre, hogy szokd a viselést. Ha azt mondod ok, akkor egy pumpacentrumban beállítják, felrakják inzulinnal. Ezután 3 hónapig használhatod ingyen, a szereléket a forgalmazó adja. Ha 3 hónap után te is és az orvosod is rábólintotok, akkor indul csak az engedélyezési eljárás. Ez a próbaidőszak mindenképp szükséges, enélkül nem támogatja az OEP. Tehát 3 hónap után még következmények és kiadások nélkül mondhatsz nemet.
Hogy a jelenlegi helyzetben mi lesz, hogy lesz azt nem tudom, de a cég biztosan tájékozott lesz, az ő érdeke is, hogy megkapd a támogatást.
 

blaci

Őstag
Szia Poe!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Értem. Köszi a gyors választ. Ez így még sokkal rosszabb szerintem, mert mi van, ha már 3 hónapja használom az inzulinpumpát inzulinnal, amihez átállítom, megváltoztatom a teljes kezelésem és alkalmazkodva a lehetőségekhez ki is használom azt, utána meg az OEP mégis elutasítja a kérvényemet… Akkor visszaadni és visszaállni a kipróbálás előtti kezeléshez, régi inzulinhoz, stb., az már az önkínzás kategóriája lenne…és felesleges is volna így felborítani egy jól beállított kezelést részemről. Szóval, semmiképpen se mondanám, hogy minden következmény nélküli ez a dolog, én így látom.
Inkább adják oda az "én inzulinpumpámat" egy frissen diagnosztizált diabos kisgyereknek…
…nekem jó lesz a pen is.:cool::D
Üdv.,
Laci …aki megy is vissza a penes topikba beszélgetni!:D

Ui.: Azért még véglegesen nem mondok ám le róla, csak egyenlőre...
 

blaci

Őstag
OK. Eltér a véleményünk, de befejeztem a győzködést.

Szia Poe!
Ne má'! Szerintem az egyáltalán nem probléma, hogy eltérő a véleményünk, de legalább beszélgettünk egy kicsit róla…
Egyébként kár lenne és sajnálnám ha abbahagynád, nem csak én vagyok akit érdekel ez a dolog és az ezzel kapcsolatos részletek, szóval írj mindenféléről ami csak eszedbe jut és másoknak hasznos lehet. Köszönöm előre is!
Üdv.,
Laci …aki miért hagynád abba, mindig jó dolgokat írsz csak ritkán és keveset!;):dr_31::D
 

poe

Őstag
Félreértés van itt, nem sértődtem meg. ;)
Természetesen nem baj, hogy eltér a véleményünk és az sem, hogy megvitatjuk. Azért írtam, hogy befejeztem a győzködést, mert úgy érzem döntöttél, akkor meg felesleges tovább folytatni.
Lezárásként:
Tudom, hogy nagyon jó eredményeid vannak (jobbak mint nekem:)) és ebből a szempontból igazad is van, hogy fölösleges váltani. A pumpával viszont az én meglátásom szerint sokkal kényelmesebb, szabadabb az élet, javul az életminőség. Ez az, amit én sem hittem, értettem, amíg ki nem próbáltam. Az ingyenes próba meg egy olyan dolog, amit (ha utána tudod vállalni a költségeket) botorság kihagyni.
 

blaci

Őstag
Szia Poe!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Akkor jó, ezt megbeszéltük! Köszi! Mondjuk ez egy kicsit hátránya az írott beszélgetésnek, hogy az írottakat mindenki másképpen olvassa...
Egy személyes beszélgetésnél az esetleges félreértések könnyen és gyorsan javíthatók, tisztázhatók, így egy kicsit nehezebb, de azért nem megoldhatatlan.
Lényeg:
Igen, egyenlőre döntöttem valóban, de ennek kizárólag a jelenlegi és jól működő kezelésem az egyedüli oka, én mindenre nyitott vagyok, alapvetően tetszik nekem a lehetőség, megtanulni pedig nem vagyok lusta. Jelenleg nem látom sok értelmét a váltásnak, ezért is írtam, hogy az én esetemben valószínűleg nem kapnék támogatást. De ha látnék előre és tudnám, hogy hasonló eredményeket tudnék vele produkálni (kb.) akkor nem sokat tétováznék rajta, kipróbálnám. A támogatás és a többi már csak anyagi kérdés és üzlet…
Azért amit írtál azt én értem és valóban ez is az oka annak, hogy eljátszottam a gondolattal, mert az én meglátásom is az, hogy szabadabb életet biztosít, ami sokszor igencsak jól jönne nekem is…ezért kicsit irigykedem is néha. Viszont tartok attól, hogy felborítaná a jelenlegi egyensúlyt nálam. Az pedig semmiképpen sem érné meg...
Üdv.,
Laci …aki nem látjuk mi azért nagyon eltérően a dolgokat, sőt…!:D
 

poe

Őstag
Mondjuk én azt egy ordas nagy marhaságnak tartom, hogy rossz HbA1C eredményekkel kell alátámasztani az igénylést. Azokat büntetik, akik jól csinálják.
Ez kb olyan mintha az olimpiai csapatba csak azokat lehetne betenni, akik 10 sec fölött futják a százat....
Egyetlen szűrőt kellene alkalmazni szerintem, hogy az illető hajlandó-e, illetve meg tudja-e tanulni a pumpa kezelését és elég felelősségteljesen tud-e élni (és nem visszaélni) a lehetőséggel.
 

blaci

Őstag
Mondjuk én azt egy ordas nagy marhaságnak tartom, hogy rossz HbA1C eredményekkel kell alátámasztani az igénylést. Azokat büntetik, akik jól csinálják.
Ez kb olyan mintha az olimpiai csapatba csak azokat lehetne betenni, akik 10 sec fölött futják a százat....
Egyetlen szűrőt kellene alkalmazni szerintem, hogy az illető hajlandó-e, illetve meg tudja-e tanulni a pumpa kezelését és elég felelősségteljesen tud-e élni (és nem visszaélni) a lehetőséggel.

Szia Poe!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Hogy ez mennyire igaz...!!!:D
Üdv.,
Laci ..aki még egyszer :dr_24:!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mondjuk én azt egy ordas nagy marhaságnak tartom, hogy rossz HbA1C eredményekkel kell alátámasztani az igénylést. Azokat büntetik, akik jól csinálják.
Ez kb olyan mintha az olimpiai csapatba csak azokat lehetne betenni, akik 10 sec fölött futják a százat....
Egyetlen szűrőt kellene alkalmazni szerintem, hogy az illető hajlandó-e, illetve meg tudja-e tanulni a pumpa kezelését és elég felelősségteljesen tud-e élni (és nem visszaélni) a lehetőséggel.
Szerintem így is megy a dolog, nem a HbA1c számít, mert akkor én sem kaptam volna meg (anno volt itt nagy vita Timi és köztem, nagyon anno, erről a témáról, úgyhogy picit félve megyek bele.... :) de mi helyre raktuk a dolgot akkor Timivel :)). Nekem 5-6 közötti HbA1c-kre adták meg a pumpát, fel sem merült, hogy nem kapom meg és én tényleg nem tudok olyat, aki értelmes, intelligens, elszánt és normális az orvosa és nem kapja meg a pumpát. Talán még 5-6 éve lehetett ebből gond, de ma már ez biztosan nem probléma.

Laci, én azt tanácsolom neked,ha csak ez tart vissza (hogy mi van, ha nem kapsz engedélyt), akkor ne tartson vissza. Olyan minimális esélyed van arra,hogy nem kapsz engedély, hogy emiatt nem éri meg ki sem próbálni ezt a klassz szerkentyűd. Tudod, mi szoktunk róla beszélni, hogy nagyon jól tudom, mit kell neked megtenned ezekért a csoda eredményeidért, ezért azt is tudom, hogy neked mennyire jó lenne a pumpa. Az indoklásban (a kérvényben) pedig ezt is szerepeltetni kell, hogy neked milyen nehéz munka megtartani pennel ezeket az értékeket és az életminőséged javítására kellene a pumpa, meg a több műszakod is ott van stb stb. Én is ilyeneket írtam, azaz írt az orvosom, mert én nem is írtam, mert annyira fel sem merült, hogy van olyan opció, hogy nem kapok engedélyt. Kaptam is.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Lenne egy újabb kérdésem, ill. kettő. Az inzulinpumpákban lévő inzulin elérhető pennel is? Használja így valaki? Mármint a kiszerelés miatt. Tudom, hogy itt csak egyféle inzulin van, szóval pennel kéne valami bázisnak is, különben nagyon sokat kéne szurkálni… Csak azért mert ez esetleg megkönnyítené az átállást az inzulinpumpára ha az azzal használatos inzulint már használjuk, kipróbáltuk, mint mondjuk Actrapid / Insulatard-ról váltani. Aztán lehet, hogy erre (is) van a próbaidő…

Még valami.
Az inzulinpumpához a tartalék inzulin hogyan van megoldva, ill. Ti hogyan oldjátok meg ezt? Visztek magatokkal egyáltalán? Főleg ha mennetek kell valahova és már kifogyóban van a tartály, lehet rátölteni mielőtt teljesen kiürül vagy azt mindenképpen meg kell várni?
Üdv.,
Laci …aki bocsi ha hülye a kérdés, csak most éppen ezeken gondolkodtam!:D
 

poe

Őstag
Persze, elérhető. A pumpában az intenzifikált inzulinkezelésben is használatos ultragyors hatású inzulinokat használják. Én pl Apidrát használok.
A kiszerelés ugyanaz, a pumpának műanyag tartálya van, abba kell átszívni a patronból az inzulint.
Ha fogyóban van, akkor viszek magammal egy patront, fecskendőt (ez a tartály), illetve kanült és a belövőt. Mondjuk az inzulint leszámítva ezek mindig vannak a táskámban.
Most esik le Laci, hogy te nem is intenzifikált kezelésen vagy... Ahhoz képest a pumpa aztán tényleg felüdülés lenne. (Sanszosnak tartom, hogy csak a jó eredményeid miatt nem változtattak még rajta.)
 

blaci

Őstag
Szerintem így is megy a dolog, nem a HbA1c számít, mert akkor én sem kaptam volna meg (anno volt itt nagy vita Timi és köztem, nagyon anno, erről a témáról, úgyhogy picit félve megyek bele.... :) de mi helyre raktuk a dolgot akkor Timivel :)). Nekem 5-6 közötti HbA1c-kre adták meg a pumpát, fel sem merült, hogy nem kapom meg és én tényleg nem tudok olyat, aki értelmes, intelligens, elszánt és normális az orvosa és nem kapja meg a pumpát. Talán még 5-6 éve lehetett ebből gond, de ma már ez biztosan nem probléma.

Laci, én azt tanácsolom neked,ha csak ez tart vissza (hogy mi van, ha nem kapsz engedélyt), akkor ne tartson vissza. Olyan minimális esélyed van arra,hogy nem kapsz engedély, hogy emiatt nem éri meg ki sem próbálni ezt a klassz szerkentyűd. Tudod, mi szoktunk róla beszélni, hogy nagyon jól tudom, mit kell neked megtenned ezekért a csoda eredményeidért, ezért azt is tudom, hogy neked mennyire jó lenne a pumpa. Az indoklásban (a kérvényben) pedig ezt is szerepeltetni kell, hogy neked milyen nehéz munka megtartani pennel ezeket az értékeket és az életminőséged javítására kellene a pumpa, meg a több műszakod is ott van stb stb. Én is ilyeneket írtam, azaz írt az orvosom, mert én nem is írtam, mert annyira fel sem merült, hogy van olyan opció, hogy nem kapok engedélyt. Kaptam is.

Kedves Molli!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Köszönöm szépen a biztatást és hogy szántál rám egy kicsi időt. Jó volt olvasni! Az, hogy én ezeket az eredményeket milyen odafigyeléssel és következetességgel érem el azt a dokim teljesen természetesnek veszi…
Jó ötleteket írtál egyébként, esetleg még a meglévő szövődményeimre is hivatkozhatnék…talán. Az OEP támogatás azért tart vissza ill. gondolkodtat el jelenleg mert most éppen azt lehet olvasni mindenfelé, hogy a felnőttek kérvényeit egyenlőre visszatartják, meg minden. Kivárom mi lesz a változás, remélhetőleg kedvező. Azért ha legközelebb megyek a dokimhoz, óvatosan rákérdezek, hogy mi a véleménye, támogatná-e…
Üdv.,
Laci …aki a régebbi téma megvitatás ebben a topikban van, itt keressem? Kíváncsi lennék rá…;):D
 

pusimelu

Őstag
Nem akarok semmit elkiabálni de folyamatban van nálam is a pumpa és remélem a következő találkozón már azt mondhatom hogy megérte!Aki figyelte az elmúlt 1-2 év során a feltett diagrammokat látja hogy sokkal nehezebben tudom magam kezelni mint a legelején!:(
A kezelőorvosommal sokat tanakodtunk tavaly decemberben átálltunk már másik inzulinra (Lantus-Apidra.)Utána megint volt egy pár hónap amikor jók voltak az eredményeim ,de az utóbbi 6 hónapban sokat romlott sajnos....
Én az első évben nem mértem 8 fölötti értéket viszont sok volt a hypo.Tudom van olyan aki olyan eredményeknek örülne mint az enyém ,de én nem örülök neki ,és le akarom előzni egyszer a Lacit!!!:)

Remélem sikerül ja és most már Gergőt is meg kell előznöm....:dr_31:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Laci …aki a régebbi téma megvitatás ebben a topikban van, itt keressem? Kíváncsi lennék rá…;):D
Ne keresd :) Csak vita volt. Ma már más a helyzet, naprakészebb infokat kapsz itt mindenkitől.
Én azt gondolom,hogyha még van is esély a kérvény elutasítására, akkor is meg kell próbálni. Ha mindig félnénk a kudarctól annyira, hogy nem mernénk ezért belefogni valamibe, akkor sosem jutna senki egyről a kettőre :D Hajrá Laci :)
 
Oldal tetejére