Insulinpumpa

Sziasztok!
A mai nap amikor áthelyeztük a kanült a beszúrás után ahogy kihúztam a tűt egy kis vércsepp volt látható!
A gyerek megijedt de én nyugtattam "semmi baj"!! Na de csak lett mert ezután elkezdett felfelé kúszni ok nélkül a cukorja. 15-nél adtam neki korrekciót de semmi reagálás fél óra után már 17 volt. Na ekkor vissza tettük az előző helyre.(Mert minket arra tanítottak addig ne szedjük ki a régi kanült amíg nem látjuk "jó" az új szúrás!!) Szóval én arra gondoltam, hogy bealvadhatott a kanülbe a vér addig amíg el fel nem tettük a szereléket.
Szerintetek ez lehetséges? Mi nem történik még!! Pedig olyan jól alakultak/-nak a dolgok.
Ja Levi Medtronic Veo Minimed pumpát használ. NovaRapid inzulinnal!!
Kriszti!
Ti milyen kanült használtok Rékának? 90-vagy 45 fokosat?
A 45 fokos kanülnek olyan "érdekes" a belövője. Szerintem az miatt nem akarja a gyerek sem használni.
Üdv: Edit
 
Sziasztok!
A mai nap amikor áthelyeztük a kanült a beszúrás után ahogy kihúztam a tűt egy kis vércsepp volt látható!
A gyerek megijedt de én nyugtattam "semmi baj"!! Na de csak lett mert ezután elkezdett felfelé kúszni ok nélkül a cukorja. 15-nél adtam neki korrekciót de semmi reagálás fél óra után már 17 volt. Na ekkor vissza tettük az előző helyre.(Mert minket arra tanítottak addig ne szedjük ki a régi kanült amíg nem látjuk "jó" az új szúrás!!) Szóval én arra gondoltam, hogy bealvadhatott a kanülbe a vér addig amíg el fel nem tettük a szereléket.
Szerintetek ez lehetséges? Mi nem történik még!! Pedig olyan jól alakultak/-nak a dolgok.
Ja Levi Medtronic Veo Minimed pumpát használ. NovaRapid inzulinnal!!
Kriszti!
Ti milyen kanült használtok Rékának? 90-vagy 45 fokosat?
A 45 fokos kanülnek olyan "érdekes" a belövője. Szerintem az miatt nem akarja a gyerek sem használni.
Üdv: Edit

Szia Edit,

Mi 90-es kanült használjunk, ez eddig bevált, a 45 fokosra azt mondta az egyik anyuka a kórházban, hogy sokkal "hangosabb" a belövője és az ő gyereke fél tőle, így ők ezt nem használják, én egyenlőre nem gondolom, hogy nekünk váltani kéne. Egyébként ilyen bevérzésünk nekünk is volt, csak nem a kanülcsere után közvetlenül, hanem másnap vettük észre, hogy véres a kanül. Felhívtam a doktornőt és mondta, hogy ez nem jó, mert eltömíti a kanült és nem jut be az inzulin, azt mondta, előfordul, hogy eltalálunk egy hajszáleret, sajnos ezt nem tudjuk kivédeni. Ja és amit korábban is írtál az inzulin megromlása, néha nálunk is probléma, amikor már mindent kicseréltem és még mindig nem jó akkor cserélem az inzulint is, és volt, hogy 3 nap után kellett ezt megtennem.
 
Sziasztok!
Úgy veszem észre nem csak én nem érek rá!!:p Szóval csak érdeklődöm új pumpásoktól/ill.tanácsot kérek azoktól akik már régen viselnek pumpát, hogy vannak másnak is érthetetlenül (enyhe kifejezéssel) rossz napok??:mad: Tegnap este pl. jól indult az este normális 5-ös vc. értékkel aztán vacsi után"kicsit" megemelkedett 10-re majd csak úgy kíváncsiságból mielőtt én lefeküdtem megmértem a gyerek cukrát hát dobtam egy hátast mert 22-lett a cukra:o!! Egyből adtam egy korrekciós egységet amikor azt vettem észre, hogy a lepedőjén a testre csatlakoztatásnál van egy öt forintosnyi folt!!!??
Létezik, hogy rosszul volt visszahelyezve a testre a szerelék?? Nem tűnt ugy!!
Erre én inkább új kanült szúrtam éjszaka. Persze ezek után újabb egységet nem mertem beadni. (Ekkor már rájöttem előbb kellett volna szúrni aztán egységet adni.De akkor...) De aztán másnap is folytatódott a rossz értékek napja mert a suliból hívtak, hogy a gyerek üzeni megint csak felfelé megy a cukra. Erre hazavittem inzulint cserélni. Ezek után sem ment le látványosan az értk de nem ment feljebb legalább. Mostanra vacsi utánra rendeződött a dolog. Szóval nem tudom mi van a gyerekkel vagy mi van a levegőben de most már kicsit be vagyok sokalva! Ezt megelőző napokban sorra alacsonyak voltak az értkek naponta többször. Dr.-nő utasítására állítottunk a bázisán lehet, hogy most meg kevés lett?
Szóval mi így vagyunk, érdeklődöm másoknál milyen idők járnak?
üdv.: Edit :dr_31:
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Úgy veszem észre nem csak én nem érek rá!!:p Szóval csak érdeklődöm új pumpásoktól/ill.tanácsot kérek azoktól akik már régen viselnek pumpát, hogy vannak másnak is érthetetlenül (enyhe kifejezéssel) rossz napok??:mad: Tegnap este pl. jól indult az este normális 5-ös vc. értékkel aztán vacsi után"kicsit" megemelkedett 10-re majd csak úgy kíváncsiságból mielőtt én lefeküdtem megmértem a gyerek cukrát hát dobtam egy hátast mert 22-lett a cukra:o!! Egyből adtam egy korrekciós egységet amikor azt vettem észre, hogy a lepedőjén a testre csatlakoztatásnál van egy öt forintosnyi folt!!!??
Létezik, hogy rosszul volt visszahelyezve a testre a szerelék?? Nem tűnt ugy!!
Erre én inkább új kanült szúrtam éjszaka. Persze ezek után újabb egységet nem mertem beadni. (Ekkor már rájöttem előbb kellett volna szúrni aztán egységet adni.De akkor...) De aztán másnap is folytatódott a rossz értékek napja mert a suliból hívtak, hogy a gyerek üzeni megint csak felfelé megy a cukra. Erre hazavittem inzulint cserélni. Ezek után sem ment le látványosan az értk de nem ment feljebb legalább. Mostanra vacsi utánra rendeződött a dolog. Szóval nem tudom mi van a gyerekkel vagy mi van a levegőben de most már kicsit be vagyok sokalva! Ezt megelőző napokban sorra alacsonyak voltak az értkek naponta többször. Dr.-nő utasítására állítottunk a bázisán lehet, hogy most meg kevés lett?
Szóval mi így vagyunk, érdeklődöm másoknál milyen idők járnak?
üdv.: Edit :dr_31:

Ne aggódj,sajnos mindenkinél előfordulhat ilyen probléma.Tuti,hogy a szerelék csatlakozása nem volt stabil azért volt a folt a lepedőn.
Ahhoz,hogy egy magas cuki helyre álljon,néha több napra is szükség lehet.
A magas cukikat nem csak + beadott bázissal tudjátok korrigálni ( amihez egy kis CH-tis kell pótolni,nehogy nagy zuhanás legyen belőle ),hanem bő folyadék bevitellel,az-az 1 óra alatt igyon meg legalább 1-1,5 l vizet.
Most megint frontos időszak jön, ami igencsak felboríthatja a jól beállított cukikat is.
Minden egyes bázis állítás után legalább 1 hét múlva mutatkozik a változás irány,mivel a szervezetnek át kell állni/persze ez nem mindenkinél egyforma /,de erre lehet számítani.
 

tímeácska

Őstag
Hurrá hurrá Mindent olvasni szeretnék a későbbiekben... Gratula remélem nem előre!!!!

Igenisértettem, minden infót megosztok majd! Csütörtökön délelőtt derül ki, hogy mikor kapjuk kézhez... Szóval, már csak napok kérdése... :D Már le van tárgyalva, hogy minden feltételnek megfelelünk, a 4 év lejárt (hivatalos papírral igazolva), az utolsó HbA1c eredmények 5,3 és 5,5% lettek, ezek átlaga bőven 8 alatti... Töööök izgiiiii! :D
 

gabibaba

Aktív tag
Végre!!! Én is nagyok kivi vagyok. Mi már nem bírtuk kivárni, de bőven elég, ami van :). Bááááááááááááááár.... lehet, hogy szükségünk lesz a kis mennyiségekre, :rohog: ahogy most kinéz.
 

gabibaba

Aktív tag
Edit67! Nem tudom, pumpa előtt milyen inzulint adtatok, de nálunk a Novorapid 5 perc alatt simán le tudta verni Gábor cukrát pennel. Na ez most is így van, kaja után fél órával képes hipozni. Esetleg ez is lehetett nálatok, és a Somogyi simán kitart másnap is.
 

lizzi

Őstag
Igenisértettem, minden infót megosztok majd! Csütörtökön délelőtt derül ki, hogy mikor kapjuk kézhez... Szóval, már csak napok kérdése... :D Már le van tárgyalva, hogy minden feltételnek megfelelünk, a 4 év lejárt (hivatalos papírral igazolva), az utolsó HbA1c eredmények 5,3 és 5,5% lettek, ezek átlaga bőven 8 alatti... Töööök izgiiiii! :D
Ez még nekem is izgi most!!várom a beszámolót!!!2 héttel ezelőtt még semmit nem tudtak ,de akkor már ezek szerint haladunk:)szurkolok!!!
 

gabibaba

Aktív tag
Á, én csak vicceltem, nem hiszem, hogy Gábornak szüksége lenne a miniadagra, nála a legkisebb egy órai bázis 0,8E. Inkább csak a beállítás még nem tökéletes és sok a hypo, de majd dolgozunk az ügyön.
 

pusimelu

Őstag
Kata örülök! Neked is!
De jó nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a cukrotok hogy fogjátok kezelni!
nekem még kicsit több mint két évem van addig ráérek!Csak figyelek meg olvasok addigra ti profik lesztek!Puszka Meli
 
Szia Gabibaba!
Mi a pumpa használata előtt csak kevert hosszú hatású inzulint használtunk így nem volt ilyen tapasztalatunk még. De azért az még mindig elég fura, hogy akkor ha magas a cukra és rendesen megeszi a szénhidrátot akkor is így leesik. Na de majd csak megtanuljuk.
De a pumpa megállja a helyét. A napokban volt egy "gyönyörű" hányós, hasmenéses esténk. Annak ellenére, hogy nem vacsizott egy falatot sem a gyerek a cukra így is nagyon jó maradt.(5-6) Egy kevés cukros teát ivott!!
Nem véletlen, hogy a gyerek már mondta "a pumpát nem adom már vissza....ez kell nekem.." Hamar rájött mennyivel jobb ez neki is!!
Ja arra esetleg tud valaki tanácsot adni, egy hipó alkalmával mi az ami nektek bevált?? Mi azaz "adag" "mennyiség"-szénhidrátban ami jó??
Vagy nincs is ilyen mert nekünk egyszer jó amit adok neki egyszer nem. Szőlőcukrot pl. mennyit egyen egy hipó alkalmával??
Köszi! Üdv.: Edit
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De azért az még mindig elég fura, hogy akkor ha magas a cukra és rendesen megeszi a szénhidrátot akkor is így leesik. Na de majd csak megtanuljuk.
Köszi! Üdv.: Edit
Szia Edit!
Azt tudni kellene, hogy étkezés előtt mitől magas cukra a gyerkőcnek. Gyanítom, hogy erősebb fizikai aktivitás, vagyis rohangászás. Illetve ez csak akkor, ha a rohangászás 12-16 körüli cukornál van. Ebben az esetben vagy nincs elegendő inzulin, ami levinné a cukrot, vagy a mozgás hatására "bekapcsolnak" az inzulin ellenes hormonok, e mellé a máj természeténél fogva plusz glukozt juttat a véráramba. Az is lehet, hogy mind két eset fenn áll. A szervezet működik a maga útján, de az inzulin nem ennek megfelelően termelődik pluszban, vagy gátlódik ideiglenesen, hanem egy kívülről bejuttatott készlettel rendelkezik, ami vagy sok, vagy kevés.
Általánosságban elmondható, hogy étkezés előtti magas cukrot előbb normalizálni kell, és csak utána a CH-nak megfelelő inzulint beadni. Ez azért necces, mert ezt szinte csak úgy lehet megoldani, hogy egy étkezés kimarad, vagy jelentősen eltolódik. Ez egy gyerkőc esetében nehezen kivitelezhető.
Elképzelhető, hogy a szervezetben ott van az inzulin, de az ellenes hormonok hatására inaktív, de amikor eljön az étkezés ideje, akkor nem mozog a gyerkőc, bekerül az újabb CH-nak megfelelő inzulin adag, ami összeadódik a "várakozó" inzulinnal, és ez vágja le a cukrot. Ezt hívják inzulin felhalmozásnak.
Vizsgáld meg, hogy mikor van az, hogy magas cukorra beadott, számolt inzulin után hipo jön, volt-e előtte jelentősebb fizikai aktivitás, és az előző étkezés után mennyi volt a cukor, mielőtt mozgott volna a gyerkőc. Ha ezt megnézed, és esetleg ez az oka a hiponak, akkor is nehéz ezt kivédeni, úgy, hogy az étkezési időket betartsd. Egyedüli megoldás, ha 12 fölött mérsz, akkor nem engeded a gyerkőcöt mozogni (na, ez nehéz lesz). Itt első körben korrekció nélkül vártok, és egy újabb cuki mérés dönti el, hogy lejjebb ment és mozoghat a gyerkőc, vagy még feljebb ment, és szükség van korrekcióra. a korrekcióval nagyon óvatosan szabd bánni, mert könnyen káoszt lehet okozni vele.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mi azaz "adag" "mennyiség"-szénhidrátban ami jó??
Vagy nincs is ilyen mert nekünk egyszer jó amit adok neki egyszer nem. Szőlőcukrot pl. mennyit egyen egy hipó alkalmával??
Köszi! Üdv.: Edit
Ahogy írod, nincs ilyen adag, csak közelítő ajánlások. Ahogy nálatok, úgy nálunk sincs "adag", mert a hipok nem egyformák, nem ugyanannak az eseménynek a következményei, ezért ezek is meghatározzák a mennyiséget és a CH összetételét is.
Egy biztos, ha szőlőcukrot adsz, akkor utána mindenképpen kell elhúzódó, tartósabb CH-t is adni, valamilyen keményítő tartalmú CH-t, pl keksz, kifli csücsök. A szőlőcukrot a szervezet nagyon gyorsan, átalakítás nélkül hasznosítja, ami hamar el is tűnik a véráramból, ezért az újabb hipo miatt kell egy kevés lassan felszívódó CH is. Csak a tapasztalat ad megoldást, de 2-3 szem szőlőcukor és egy keksz, vagy kifli csücsök jó lehet próba képpen.
Ha pedig tudod, hogy rohangászni fog a gyerkőc és te előtte jó cukit mértél, akkor a mozgás előtt nyugodtan adhatsz 1-2 szem szőlőcukit, mert mozgásra a hipo az első 15-20-30 percben szokott jelentkezni, a szőlőcuki pont ezt az időszakot fedi le.
Ha néha elszámolod magad, ne vádold magad, egyáltalán nem könnyű kitalálni, hogy éppen mit "csinál" a szervezet, és ehhez kellene kitalálni a kívülről bejuttatott CH és inzulin mennyiséget.
 
Oldal tetejére