Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Edit, bocsi nem tudom, hány éves a gyekőcöd. Biztosan írtad már, de én sajna nem emlékszem. Ez azért fontos, mert a mozgás más egy ovisnál, és más egy kisiskolásnál. Megnéztem a profil oldaladat is, hátha ott írtad. A profil oldalon nyugodtan megadhatsz ilyen infot, ez nagy segítség nekünk, ha tanácsot szeretnénk adni. Persze ez nem kötelező.
A válaszaimban ovis korú gyerkőcre gondoltam. :)
 

tímeácska

Őstag
Ahogy Kata írja, hazaértünk a Combo túrából!
Ma megkapta Máté az új pumpáját, még tanulmányozzuk, és csütörtökön lesz "beélesítve" a készülék. Nagyon szuper a készülék, rengeteg új funkcióval rendelkezik, valóban 1-2 nap tanulmányozás szükséges - főleg a gyereknek -, hogy alaposan megismerjük a Combot. Majd igyekszem beszámolót tartani a különbségekről, és hogy hogyan haladunk az új funkciók alkalmazásaival!
 
Ahogy Kata írja, hazaértünk a Combo túrából!
Ma megkapta Máté az új pumpáját, még tanulmányozzuk, és csütörtökön lesz "beélesítve" a készülék. Nagyon szuper a készülék, rengeteg új funkcióval rendelkezik, valóban 1-2 nap tanulmányozás szükséges - főleg a gyereknek -, hogy alaposan megismerjük a Combot. Majd igyekszem beszámolót tartani a különbségekről, és hogy hogyan haladunk az új funkciók alkalmazásaival!
Sziasztok!
Kíváncsian várom az "éles" tapasztalatokat.
Azt Győrben, a diab. napon kézbe fogva is tapasztaltam, hogy nagyon sok praktikus funkciót belezsúfoltak. Nekem olyannak tűnt, mint egy mini képernyős PDA készülék.
A képe tiszta, éles, az apró betűket is simán el lehet olvasni.
Remélem, a működése is szuper lesz!
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Kíváncsian várom az "éles" tapasztalatokat.
Azt Győrben, a diab. napon kézbe fogva is tapasztaltam, hogy nagyon sok praktikus funkciót belezsúfoltak. Nekem olyannak tűnt, mint egy mini képernyős PDA készülék.
A képe tiszta, éles, az apró betűket is simán el lehet olvasni.
Remélem, a működése is szuper lesz!

Igen, a kijelzője nagyon jó képet ad, és a pumpának is mások az ikonjai, sokkal egyértelműbb jelzéseket ad - például, ha a funkció elindításhoz lenyomva kell tartani a gombot, akkor kijelzi, hogy melyiket kell nyomni, és 3 másodpercig lenyomva kell tartani (lásd patroncsere elindítása, vagy légtelenítésnél a szerelék feltöltésénél). Ez talán Máténak könnyebbség, mert először eddig megnyomta egyszer, majd nem reagált a pumpa, és csak utána nyomta folyamatosan a gombot, míg a művelet elindult.
Gyakorlatilag csak a patroncserénél kell a pumpát nyomkodni - de ez érthető is -, minden egyéb funkciót a cukormérőről IS lehet irányítani.
Ami még szembetűnő különbség, hogy a pumpa sokkal de sokkal könnyebb - bár a Spirit sem nehéz -, és kb. 10-15 mp után a pumpa kijelzője "takarékosságból" elsötétül. Magyarán nem lehet látni rajta semmit, amikor éppen nem "használjuk" - azaz, nem nyomkodjuk. Ezt még egy kicsit szokni kell, megszoktam, hogy ránézek a kijelzőre, és látom, mennyit adagol éppen - bázist, vagy elnyújtott bólust -, de ez egyáltalán nem zavaró!
Nagyon látványosak a grafikonok, táblázatok, diagramok, amiket készít a cukimérő, hasonló, mint a SmartPix-es letöltések! És 1000 adatot képes tárolni a cukimérője! Számol 7, 14, 30, 60 és 90 napos átlagokat, külön-külön akár az éhgyomri, étkezés utáni, lefekvési és egyéb időpontok adatait is meg lehet nézni!
 

tímeácska

Őstag
Szóval, folytatom a "beszámolót"! :cool:
A bázis nagyon finoman állítható: a legkisebb bázis alap 0,05 U/óra. 0,05-1,0-ig 0,01 E-ként emelhető, 1,0 U/h bázis fölött viszont 0,05 E-ként emelhető a bázis mennyisége. Ez egész jónak mondható, szerintem... Ezen a 0,01-en meglepődtem rendesen, azt hittem "csak" 0,05-tel változtatható! Ez szuper lehet pici gyermekeknél, nem csak csecsemőknél/kisdedeknél, de akár még Máté méretűek esetében is, akiknek még nincs a bázisuk 1,0 E/óra fölött! (Jelenleg Máténak 0,6 U/h a legmagasabb bázisalapja).
 

tímeácska

Őstag
A cukormérőnek meg tök jó tokja van. Hasonló, mint a "többi" cukimérőnek, méretre talán akkora, mint a Dcont Optimumnak (talán egy kicsit kisebb...), textil ez is, de egy kicsit merevített. Ami szuper, hogy az elején van egy kis ablakocska (fóliás), éppen a cukimérő fölött, és így anélkül lehet kezelni a mérőt/távirányítót, hogy állandóan ki kellene venni a tokból - cipzár ki, cipzár be... -! Természetesen cukorméréshez ki kell venni a készüléket, de legalábbis ki kell nyitni a tokot... Én az ablakocskán keresztül nyomkodtam tegnap este - éjjel... -, szuperül működik, a Bluetooth jel minden gond nélkül átjön rajta!
Viszont amit hiányolok a mérőről, az az, hogy igaz, hogy a háttérvilágítás akár 3 fokozatban állítható (alapban is világít, tehát nem kell külön "felkapcsolni"), de a gombokról hiányolok egy kis "irányfényt"... 9 gomb van a cukimérőn, sötétben szerencsés(ebb) lenne látni, mit nyom az ember... Bár, nekem nem okozott semmi problémát tök sötétben sem a gombok nyomkodása, talán 1 perc alatt megszoktam, melyik hol van, de esetleg Máténak ez nehezebben menne...
 

tímeácska

Őstag
Nem egészen pontosan írtam, hogy cukorméréshez ki kell venni a tokból a mérőt... Ugyanis, a mérő alatt "ki van párnázva", magyarul, meg van emelve a mérőke, így nagyon kényelmesen lehet mérni a cukit anélkül, hogy magát a készüléket ki kellene emelni a tokjából! Nem kell lehajtogatni a cipzárat, meg az ujjat gyömöszölgetni, hogy odaférjen a csíkhoz!
Használt tesztcsík kilövő gombbal nem rendelkezik a gép, de nem is kell - amelyik mérőn van, azokon meg amúgy sem működik rendesen...:rohog: -, a tesztcsíknak viszonylag hosszabb része "lóg ki" a készülékből (jóval hosszabb, mint pl. az Activenak, vagy az Optimumnak!), így bátran ki lehet venni a használt csíkot, anélkül, hogy összekenné magát az ember.
Ja, igen, tesztcsík... Kaptunk 10 dobozzal a Roche-tól :hurra:... De ami fontosabb :))), hogy meglepően kevés vér kell a méréshez, kevesebb jóval, mint pl. a Xceedhez, vagy az Optimumhoz! És nagyon hamar, 5 másodperc alatt mér a készülék!
 

tímeácska

Őstag
Folytatom... :)
A Combo tényleg majdnem olyan, mint egy PDA, jó volt ZGyuszi hasonlata! Be lehet vinni az adatokat manuálisan is - kivéve a vércukrot! De minden más adatot be lehet írni, pl. ha a pumpán manuálisan ad be az ember inzulint (nem a cukormérővel), vagy az elfogyasztott Ch-t, fizikai aktivitást, stb. Így ténylegesen úgy működik a cukimérő, mint egy elektronikus napló! És ezeket az adatokat később is be lehet vinni, vagy meg lehet változtatni, akár a Ch bevitel időpontját is át lehet írni.
Ez olyan esetekben lehat hasznos, ha pl. Máté a suliban megméri a cukrát, és ahogyan eddig, a papír alapú naplójába beírja, hogy mennyit evett, és mennyi inzulint adott be. Én pedig itthon a mért vércukor időpontjához hozzá tudom rendelni a Ch-t és a bólust. Szerintem eleinte ezt így fogjuk csinálni, amíg meg nem tanulja Máté a Combo teljes használatát.
Vagy, ha inzulin nélkül és cukormérés nélkül eszik (pl. tesi előtt, bár akkor mindig mér), akkor ezeket az adatokat is be lehet vinni, és ugyan úgy beszámításra kerülnek az időszakos összegzésekbe!
 
Szia Timi!

Azt szeretném kérdezni hogy -hogy lett a combotok ,nem volt jo máténak a spirit?
A tesztcsik támogatott ahhoz a készülékhez ,mi a neve a cukormérötöknek?
Nem kellett külön fizetnetek a comboért,bocs a sok kérdésért de ha kevesebbet lehet vele adagolni bálintnak is jobb lenne sokszor ha még kevesebbre lehet állitani .
Milyen fajta szerelék kell hozzá?
Köszi a választ elöre is.
 

tímeácska

Őstag
Szia Timi!

Azt szeretném kérdezni hogy -hogy lett a combotok ,nem volt jo máténak a spirit?
A tesztcsik támogatott ahhoz a készülékhez ,mi a neve a cukormérötöknek?
Nem kellett külön fizetnetek a comboért,bocs a sok kérdésért de ha kevesebbet lehet vele adagolni bálintnak is jobb lenne sokszor ha még kevesebbre lehet állitani .
Milyen fajta szerelék kell hozzá?
Köszi a választ elöre is.

Szia Kisnyuszi!

Nem sok a kérdés, nagyon szívesen válaszolok, sőt, ha még van kérdésed, nyugodtan tedd fel!
De, Máténak jó volt a Spirit is, de a Combo sokkal precízebb készülék! Lejárt a 4 év kihordási ideje a Spiritnek, így elérkezett az új pumpa rendelés ideje is. Két jó készülék közül a jobbat választottuk.
A Combo tesztcsíkja most van a TB befogadása alatt, ennek átfutási ideje 90 nap. Ezért kaptunk 10 doboz grátisz csíkot (gyakorlatilag 3 havi adag) - amíg befogadásra kerül a stix, addig már legalább használni lehessen a pumpát a cukimérőjével együtt. Tehát támogatott lesz! Pontos támogatási mértékét még nem tudom, de gondolom ugyan úgy fog működni, mint az Accu-Chek Active csíknál. Tehát, valamennyit fizetni kell majd, a teljes árból szerintem levonásra kerül majd a közgyógytámogatás értéke, és csak a különbözetet kell majd kifizetni. De ez még csak találgatás részemről, nem 100% információ!
Egyébként mi eddig is az Accu-Chek Active csíkot használtuk (vagy a Xceed-et), tehát így többletkiadást nem fog jelenteni számunkra!
Az új pumpáért 18 év alatti gyermekek esetében mindösszesen 5000 Ft-t kell fizetni, és azt is majd csak a következő szerelékrendeléskor kell befizetni - tehát nekünk majd csak januárban!
A szerelékek ugyan azok az új pumpa esetében is, a Combo ugyan olyan kanülökkel/szerelékekkel működik, mint a Spirit. A pumpa teljes neve egyébként Accu-Chek Spirit Combo. A vércukormérő nélkül ugyan úgy is lehet használni, mint a Spiritet, de ez már precízebben adagol. Talán "csak" ennyi a 2 pumpa közti különbség - és az ikonok kicsit másak, de ez funkcionálisan lényegtelen!
A cukormérő neve pedig Accu-Chek Performa Combo. A tesztcsík neve pedig Accu-Chek Performa - ami az Aviva Nano és Performa Nano cukormérőkhöz is jó. Az említett cukormérők majd tavasszal lesznek elérhetők nálunk is. A neten rá tudsz keresni ezekre is - de egyelőre magyar nyelvű információ még nincs róluk!

Tehát az új pumpa - teljesen mindegy, melyikről van szó - ÚJRA rendelhetőségének feltétele, hogy az előző pumpa több, mint 4 éve lett felírva! Ha nem telt le a 4 év, akkor ki kell várni a 72 hónapot + 1 napot :))), és csak akkor lehet újat felíratni!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
és kb. 10-15 mp után a pumpa kijelzője "takarékosságból" elsötétül. Magyarán nem lehet látni rajta semmit, amikor éppen nem "használjuk" - azaz, nem nyomkodjuk. Ezt még egy kicsit szokni kell, megszoktam, hogy ránézek a kijelzőre, és látom, mennyit adagol éppen - bázist, vagy elnyújtott bólust -, de ez egyáltalán nem zavaró!
A Spirit elődjénél a HTronPlus-nál is elsötétült a kijelző néhány mp. után, így amikor megkaptam a Spiritet, az volt a furcsa, hogy az meg folyamatosan láttatta az aktuális állapotot. De hamar megszoktam, úgyhogy bátran mondhatom, ez tényleg csak megszokás kérdése, és nagyon hamar át lehet állni.
Ráadásul a Combot ugye "elrejti" az ember, mert a vc mérővel kommunikál, így nem lesz feltűnő a sötét kijelző, míg anno a HTron-nál szem előtt volt a pumpa, de ott is egy gomb nyomás, és minden info látható volt.
Én már alig várom, hogy lássam az én elsötétülő kijelzőmet. :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na most már télleg ácsingózok a Combo után, de ezt az 1 hónapot valahogy majd csak kibírom. Addigra minden furfangot felfedeztek rajta.;)
Az meg, hogy a Roche átvállalja a csík költségét, amíg nem kerül be a támogatásba, igazán nagyvonalú a részükről. :)
 

Anina

Új tag
Tisztelt Szülők!

Kiss Anita vagyok, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar védőnő
szakának negyed éves hallgatója. Diplomamunkám során az inzulinpumpát
használó gyermekek életminőségét szeretném felmérni.
Tudom hogy rengeteg kérdőívet töltenek ki,de nagyon nagy segítség lenne,ha az én kérdőívemet is kitöltenék.
Nem szeretnék senkit feleslegesen terhelni, ezért aki vállalná a kitöltést,az írjon nekem egy e-mail címet ahova küldhetem.
Segítségüket előre is köszönöm.

Tisztelettel: Kiss Anita
 
Oldal tetejére