Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tisztelt Szülők!

Kiss Anita vagyok, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar védőnő
szakának negyed éves hallgatója. Diplomamunkám során az inzulinpumpát
használó gyermekek életminőségét szeretném felmérni.
Tudom hogy rengeteg kérdőívet töltenek ki,de nagyon nagy segítség lenne,ha az én kérdőívemet is kitöltenék.
Nem szeretnék senkit feleslegesen terhelni, ezért aki vállalná a kitöltést,az írjon nekem egy e-mail címet ahova küldhetem.
Segítségüket előre is köszönöm.

Tisztelettel: Kiss Anita
Kedves Anita!

A kérdőívet bátran megjelentetheted itt is, mindig nagyon szívesen segítünk a kérdőívek, tesztek kitöltésével.
Szeretném felajánlani a tegező viszonyt. Jó munkát, és minél több kitöltött tesztek kívánok a diplomamunkához.:)
 

tímeácska

Őstag
Tisztelt Szülők!

Kiss Anina vagyok, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar védőnő
szakának negyed éves hallgatója. Diplomamunkám során az inzulinpumpát
használó gyermekek életminőségét szeretném felmérni.
Tudom hogy rengeteg kérdőívet töltenek ki,de nagyon nagy segítség lenne,ha az én kérdőívemet is kitöltenék.
Nem szeretnék senkit feleslegesen terhelni, ezért aki vállalná a kitöltést,az írjon nekem egy e-mail címet ahova küldhetem.
Segítségüket előre is köszönöm.

Tisztelettel: Kiss Anita

Kedves Anita!

Én is (mi is) nagyon szívesen válaszolunk a kérdésekre, és szerintem is nyugodtan felrakhatod ide is a kérdőívet! :cool:
 

tímeácska

Őstag
Máté folyamatosan tanulmányozza a Comboját, nagyon tatszik neki! Tök ügyesen kezeli már, be tud mindent állítani már rajta, szerintem amikor már élesben megy majd a pumpa, nem lesz vele gondja! :D
 
Szia timi!

Köszönöm szépen a választ de nem irtad véletlenül el azt a 72honap +1 nap az egy kicsit sok nem?
Bocsi hogy okoskodom még egyszer köszi sok sikert a pumpához máténak!
 

tímeácska

Őstag
Szia timi!

Köszönöm szépen a választ de nem irtad véletlenül el azt a 72honap +1 nap az egy kicsit sok nem?
Bocsi hogy okoskodom még egyszer köszi sok sikert a pumpához máténak!

Szia!
De, igazad van, köszi, hogy jelezted! 48 hónap + 1 nap elteltével lehet kiírni az új pumpát... Valamiért a cukormérő kihordási ideje járt az agyamban... Az 72 hónap! :D
Máté már szinte profi módon kezeli a Combot, de hát ezeknek a mai lurkóknak az ilyen jellegű műszaki dolgok nem jelentenek problémát! :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm szépen a segítséget!
Megcsináltam online változatban is hogy egyszerűbb legyen. Itt van a linkje: http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/da27dcd48ee169b01aa88d59b2776619
Előre elnézést kérek ha valamelyikőtöket telefonon is zaklatnám.Tegnap kaptam a Heim Pál Kórházban telefonszámokat,de igyekszem kisakkozni hogy ki töltötte már ki :)
Anita, ami kérdés nincs benne a kérdőívben, azt célzottan itt is felteheted. Egészen biztos ebben a formában is tudunk segíteni. A válaszokból pedig ki tudod szűrni a számodra fontosakat. :D
 

borka

Őstag
combo-demo

Aki szeretne játszadozni COMBÓVAL itt megteheti.

Nagy gratula Máténak.:cool:
 

Csatolások

  • AC-Combo-demo.zip
    2.8 MB · Olvasás: 10

christina

Őstag
Köszönöm szépen a segítséget!
Megcsináltam online változatban is hogy egyszerűbb legyen. Itt van a linkje: http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/da27dcd48ee169b01aa88d59b2776619
Előre elnézést kérek ha valamelyikőtöket telefonon is zaklatnám.Tegnap kaptam a Heim Pál Kórházban telefonszámokat,de igyekszem kisakkozni hogy ki töltötte már ki :)


Szia Anina!

Elkezdtem kitölteni a kérdőívet, de a keresztkérdések kapcsán még utána kell néznem egy-két dolognak.
De meglesz.:)
Van egy-két apróság amit hozzáfűznék, ha nem baj.
- az iskolai végzettségnél nem engedi mindkét szülőnek beállítani ugyanazt az iskolatípust.
- van olyan kérdés, hogy a napi Ch mennyiség változott-e a pumpa mellett. Igen, persze. De nem a pumpa megléte miatt, hanem a gyermek növekedése miatt. Tehát ebből konzekvenciát levonni nemigen lehet.
- nálunk pl. a sport sem a pumpa megléte óta lesz bejelölve, hanem így alakult - az óvodában kezdett sportolni.

Sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz!
 

Anina

Új tag
Sziasztok!

Köszönöm az észrevételeket és az eddigi kitöltéseket.
Gondoltam hogy az iskolai végzettséggel valami gond lehet,mert senkitől nem jött válasz :) Eredetileg papíron lett volna a kitöltés,csak közbejöttek dolgok amik ezt nem tették lehetővé,és gyorsan meg kellett csinálnom neten,amihez meg annyira nem értek.
Ha ismertek még valakit,aki szívesen kitöltené,akkor légyszi terjesszétek,hogy minél több összejöjjön.

Köszönöm
Anita
 

gabibaba

Aktív tag
Van valakinek egy Roche Spirit pumpához való felesleges műanyag tokja kölcsönbe, az, amit alapból adnak hozzá, a kemény fajta? Gáboré tegnap eltört, a másikat nem nagyon szereti. Majd ünnepek után veszek hozzá, de 20-án bezárnak.
 

Ildikó83

Új tag
buborékok

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek a patron feltöltéssel kapcsolatban. Egy ideje már használok pumpát, viszont amikor felszívom az inzulint a tartályba, akkor és utána pár órán belül buborékok keletkeznek. Sajnos volt rá esett már, hogy emiatt órákig nem ment az inzulin. Lehet hogy én nem csinálok valamit helyesen amikor feltöltöm :(. Szobahőmérsékletű a inzulin, mielőtt felszívom a dugattyúrudat is mozgatom előre-hátra, és az EasyFill-t használom segítségképpen. Accu-Chek Sipirit pumpám van.
Amennyiben bármi ötletetek van a buborék elkerülése véget, kérlek írjátok meg.
Köszönöm :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek a patron feltöltéssel kapcsolatban. Egy ideje már használok pumpát, viszont amikor felszívom az inzulint a tartályba, akkor és utána pár órán belül buborékok keletkeznek. Sajnos volt rá esett már, hogy emiatt órákig nem ment az inzulin. Lehet hogy én nem csinálok valamit helyesen amikor feltöltöm :(. Szobahőmérsékletű a inzulin, mielőtt felszívom a dugattyúrudat is mozgatom előre-hátra, és az EasyFill-t használom segítségképpen. Accu-Chek Sipirit pumpám van.
Amennyiben bármi ötletetek van a buborék elkerülése véget, kérlek írjátok meg.
Köszönöm :)
Szia Ildikó!
Ahhoz, hogy tudjam mit nem csinálsz jól, látnom kéne, hogy hogyan csinálod az áttöltést. Több furfang is van, amit lehet alkalmazni a bubimentességre.

Próbáld meg az inzulint nem átszívni, hanem áttolni. Ezt úgy tudod megtenni, hogy egy cerkával a patron gumidugattyúját nyomod szépen lassan. Igy kevéssé keletkeznek apró bubik, amik később alakulnak nagyobb bubikká. Én a fecsi műanyag védősapkájával tolom át az inzulint.
Még azt is csináld, hogy amikor az inzulin a tartályban van, akkor az asztal lapjához ütögeted, hogy minden bubi felszálljon a kivezető nyíláshoz, ezt már könnyű légteleníteni. A légtelenítés közben is ütögesd az asztallaphoz a pumpát is, mert azok a fránya bubik bizony szeretnek a tartály falához tapadni.
Ezen túlmenően pedig a rendszeres, de este mindenképpen az cső átvizsgálását tudom javasolni. Ha már a csőben van a bubi, akkor muszáj légteleníteni. Feltöltés után ha csak a tartály falán látod a bubit, és nem rázkódik a pumpa (sport, ugra-bugra, futás, stb. miatt), akkor azt nem kell kilégteleníteni, mert az általában ott is marad.
Remélem ez jelent egy pici pluszt a feltöltésben.
 
Oldal tetejére