Insulinpumpa

Zsu77

Új tag
Most nézem,milyen bénára sikerült a gépelés.Vagy a bevitel...Szóval az eredeti az szép,csupa nagy betűs volt...:( De azért:tényleg minden jót neked! :)
 

Gandi

Új tag
Sziasztok!
Már régóta nem jártam ezen az oldalon de látom sok változás történt.
Tímeácska. látom te közben feltörtél, és mióta használsz te is inzulinpumpát azt hottem csak a lurkónak kell. íAmúgy ő hogy van? rendeződtek már a székletes gondok?
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Már régóta nem jártam ezen az oldalon de látom sok változás történt.
Tímeácska. látom te közben feltörtél, és mióta használsz te is inzulinpumpát azt hottem csak a lurkónak kell. íAmúgy ő hogy van? rendeződtek már a székletes gondok?

Szia! Hát, jó régen jártál Mifelénk! Tessék sűrűbben jönni! ;)
Én konkrétan március 8.-a óta (hivatalosan márc. 10.-től) vagyok cukorbeteg, és márc. 20.-tól használok pumpát...
Máté fantasztikusan jól van, nincs hypo, vagy hyper sem! Remekül van!
Székletes gondok rendeződtek, azóta még 1-szer volt fehér széklete, de úgy tűnik, csak engem idegesít, hogy mitől is lehetett... Az orvost nem... Minden bizonnyal a májnak-epének volt/van hozzá köze, de... Ennél tovább még nem jutottunk... De most minden oké!
Veletek mi van? Mesélj egy kicsit Te is! ;-)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A RapidLink tűje orvosi fémből, vagyis titániumból van, a Tender, és FlexLink műanyag csöve pedig orvosi teflonból. Ezek mind bőrbarát anyagok, de ennek ellenére jól írtad Zsu, hogy a szervezet, mint idegen anagot megpróbálja kilökni. Mivel kilökni nem tudja, ezért gyulladással körülveszi, ezért szükséges a 2-3 naponként icsere. A régi kanülök valószínű nem ilyen profi anyagból készültek, ezért kellett naponta cserélni.
A fém tűt én nem próbáltam, az az 1 db még mindig meg van a kezdő csomagban. Ha nem bírnám a teflon kanült, én is kipróbálnám, hátha ez a megoldás szükséges ahhoz, hogy pumpát hordhassak.
 

tímeácska

Őstag
Egyébként a Rapid-DLinknek van egy jó tulajdonsága is... (Csak találtam egyet... Annyira kerestem... :lol:)
Mégpedig az, hogy sokkal kisebb heget hagy, mint a többi, Flex és Tender Linkek... Ugyanis, a Rapid-D Linknél csak egy nagyon vékonyka kis tű van (mint a penek tűi), a többinél pedig ugye tű+műanyag (helyesebben teflon) csövecske is van... Így nagyobb "hellyel" szúrja be az ember... (na, ezt megint sikerült megfogalmazni...) Szóval, nagyobb a keresztmetszete a Flexnek, és a Tendernek...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még a végén felbátorodom, és kipróbálom a Rapidot. Csak egyik ismerősöm mondta, hogy soha többet, úgy szúrta és csípte. Engem ez elijesztett.
Csigu, téged nem csíp, vagy szúr?
 

tímeácska

Őstag
Még a végén felbátorodom, és kipróbálom a Rapidot. Csak egyik ismerősöm mondta, hogy soha többet, úgy szúrta és csípte. Engem ez elijesztett.
Csigu, téged nem csíp, vagy szúr?

Nem csíp, nem szúr... Hanem inkább csikiz... De egyáltalán nem fáj, nem kellemetlen... Csak szokatlan... Szerintem, egészen nyugodtan próbáld ki!;-) Aztán már legalább Te is tudni fogod, miről zagyválok itt... ;-) Meg végre tudok Valakivel erről a kanülről eszmecserélni... :mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem csíp, nem szúr... Hanem inkább csikiz... De egyáltalán nem fáj, nem kellemetlen... Csak szokatlan... Szerintem, egészen nyugodtan próbáld ki!;-) Aztán már legalább Te is tudni fogod, miről zagyválok itt... ;-) Meg végre tudok Valakivel erről a kanülről eszmecserélni... :mrgreen:

Üsse kavics, ehhez a cső is más? A csatlakozás miatt, mert akkor csak inzulin feltöltéskor tudok prószálni, aztán cserélhetünk eszmét(et).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, egészen más a csöve! Majd próbáld ki akkor inzulin feltöltésekor! ;-)

Akkor próba puding, de úgy emlékszem, hogy csak egy szett van a csomiban, félúton akkor nem tudok kanült cserélni, de ez nem akadály, legfeljebb 3 nap után egy újabb szettel visszaállok a Flex-re. Egy próbát megér, vagy most féluton is felrakhatom a Rapidot szettestül. Remélem én érthető voltam.
 

tímeácska

Őstag
Akkor próba puding, de úgy emlékszem, hogy csak egy szett van a csomiban, félúton akkor nem tudok kanült cserélni, de ez nem akadály, legfeljebb 3 nap után egy újabb szettel visszaállok a Flex-re. Egy próbát megér, vagy most féluton is felrakhatom a Rapidot szettestül. Remélem én érthető voltam.

Értettem, Teki... Én értettem! ;-)
Soxerencsét!;-)
 
Látom, éppen csípésról meg szúrásról van szó. Erre szerettem volna rákérdezni: pár hete feltűnt, hogy inzulinbeadáskor (bólus) csíp a kanül környéke, illetve feszül a bőröm. Megigazgattam a kanült, és persze azóta volt több csere is, de utána is éreztem. Mit javasoltok, mit tegyek?

Különben jól megy a "pumpázás". Egy hét múlva megyek az első pumpás HgbA1c-mérésre, egy héttel utána pedig megtudom az eredményt. Izgatottan várom! :)
 

tímeácska

Őstag
Látom, éppen csípésról meg szúrásról van szó. Erre szerettem volna rákérdezni: pár hete feltűnt, hogy inzulinbeadáskor (bólus) csíp a kanül környéke, illetve feszül a bőröm. Megigazgattam a kanült, és persze azóta volt több csere is, de utána is éreztem. Mit javasoltok, mit tegyek?

Különben jól megy a "pumpázás". Egy hét múlva megyek az első pumpás HgbA1c-mérésre, egy héttel utána pedig megtudom az eredményt. Izgatottan várom! :)

Szia!
Elvileg a "bólus" nem csíphet... Lehet, hogy nem megfelelő helyen, ill. mélységben van a kanül? Hova tetted, és melyik/mekkora kanült?
Persze, ezt a "bólus nem csíphet", és hasonló sztorikat megdönteni látszom én is... Azzal a különbséggel, hogy nekem a "bólus" nem csíp... :) Ugye, érthető, amit mondani/írni akarok... Kinek így, kinek úgy, kinél így, kinél úgy... Hát, már rám sem lehet a "szokványos" dolgokat rámhúzni... Azaz, nem lehet általánosítani... ;-)

És milyenek a cukraid pumpa mellett? Megérte váltani?!;-)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Látom, éppen csípésról meg szúrásról van szó. Erre szerettem volna rákérdezni: pár hete feltűnt, hogy inzulinbeadáskor (bólus) csíp a kanül környéke, illetve feszül a bőröm. Megigazgattam a kanült, és persze azóta volt több csere is, de utána is éreztem. Mit javasoltok, mit tegyek?

Különben jól megy a "pumpázás". Egy hét múlva megyek az első pumpás HgbA1c-mérésre, egy héttel utána pedig megtudom az eredményt. Izgatottan várom! :)

Szia, rég jártál erre. Nekem kanül cserekor szokott kicsit feszülni, vagy csiklandozni a ragacs, de kb 5-10 perc múlva elmúlik.

Az első pumpás HbA1c eredményedet feltétlenül várjuk!
 
Oldal tetejére