Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Régóta nem néztem már errefelé és most is csak azért, hogy kérdezzek... Tudom, nem szép dolog.

Szóval tudtok e valamilyen tesztcsíkot ajánlani, ami kimutatja a vizeletben a ketotesteket, acetont?

Sajnos nagyon rossz mostanában a cukrom. A nyáron szabadjára engedtem magam, bátran korrigáltam, persze hullámvasút lett a vége. Két hete jártam az orvosomnál, azt mondta, hogy álljak le a korrigálással. Nos az eredmény: átlag 14-es cukrok, nem egyszer 19-es, 20-as értékek.

Szóval ilyen cukroknál indokoltnak érzem a ketoacidózis vizsgálatát.

Ha valaki tud ilyen csíkot, írja meg legyen szíves.

Elpre is köszönöm:
szucsa


A hullámvasútra, és az össze-vissza korrigálásra pedig azt tudom mondani, hogy elrettentő példaként rakom fel a blogomba az eredményeimet, hogy mindenki tanuljon belőle, és ki tudja kerülni ezeket.
A különbség az, hogy én nem engedtem magam szabadjára, mégis produkálom ezeket, és minden apró eredménynek, ami javulást mutat, nagyon örülök. Szóval korrekciót nagyon óvatosan szabad csak alkalmazni. A tartósan 8-12 közötti cukor nem olyan veszélyes, mint a 2-20 közötti hullámvasút kinézetű (vagy fűrészfog) ingadozás.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!
Milyen készüléked van? az enyém csak 25-ig mér. Ha ettől magasabb HI...
Magdika

Szia Magdika!
Én az AccuChek Active-ot használom, ez 0,6-36-ig mér. Semmiképp nem cserélném le, még akkor sem, hoy a csík drágább a többihez viszonyítva. Legfeljebb csak ettől jobbra, vagy újabbra. Ez a vc mérő mér hidegben-melegben, napfényben, ill. szöveggel és rajzzal jelzi, ha a körülmények a pontos mérési tartományon kívül esnek. Szóval nem ad hamis eredményt.
 

bogex

Új tag
Sziasztok!

Régóta nem néztem már errefelé és most is csak azért, hogy kérdezzek... Tudom, nem szép dolog.

Szóval tudtok e valamilyen tesztcsíkot ajánlani, ami kimutatja a vizeletben a ketotesteket, acetont?

Sajnos nagyon rossz mostanában a cukrom. A nyáron szabadjára engedtem magam, bátran korrigáltam, persze hullámvasút lett a vége. Két hete jártam az orvosomnál, azt mondta, hogy álljak le a korrigálással. Nos az eredmény: átlag 14-es cukrok, nem egyszer 19-es, 20-as értékek.

Szóval ilyen cukroknál indokoltnak érzem a ketoacidózis vizsgálatát.

Ha valaki tud ilyen csíkot, írja meg legyen szíves.

Elpre is köszönöm:
szucsa

szia,
a roche-nál biztosan van ilyen.
Keto-Diabur test 5000 a neve. Accu-chek termék. A honlapjukon mondjuk nem láttam fent.
www.pharma-marketing.hu
Ott találsz telszámot ahol felveheted velük a kapcsolatot és érdeklődhetsz.
Nekem is van egy doboz itthon. egy csíkot használtam el belőle mikor magas volt egyszer a cukrom...

azért próbálj meg egy kis rendszert vinni az életedbe. mostmár úgyis elmúlt a nyár, itt az ősz. Mi is kellemesebb annál minthogy figyeljed állandóan a cukrodat,???? :)
 

tímeácska

Őstag
Nos, egy kicsit utána néztem a stixek (aceton, glucose) kiértékelésének... Egy-két dologra érdemes odafigyelni! Azt teljes mértékig ki merem jelenteni, hogy önmagában egyik-egyik paraméternek sincs értékelhető jelentése (cukorbeteg esetében), cukormérés nélkül! Nem érdemes (szabad?!) csak a vizelet stix eredményére hagyatkozni!
KETON: (vizuális félkvantitatív kiértékelés 40 mp múlva). A reakciózóna nitroprusszid-nátriummal van átitatva és acetecetsavval reagál, ezzel szemben nem reagál acetonnal, ill. B-hidroxivajsavval. Kimutatható koncentrációk fizikai terhelés, éhezés, terhesség, vagy gyakori nagy testi megerőltetés hatására léhetnek fel. A vizeletben a ketonokat gyakran már akkor ki lehet mutatni, mielőtt a koncentráció a szérumban megemelkedett volna. Álpozitív eredmények adódhatnak sötét vizeletek és L-dopa-anyagcseretermékek jelenléte esetén.
GLUCOSE: (vizuális félkvantitatív kiértékelés 30 másodperc múlva) A specifikus kimutatás a glukozoxidáz-peroxidáz reakción alapul. A fiziológiás glucose-koncentrációt nem mutatja ki. Nagyobb (2,8 mmol/l) aszkorbinsav koncentrálódik és/vagy magasabb (4 mmol/l) koncentrációk a kisebb (4-7 mmol/l) glucosekoncentrációjú minták esetében álnegatív eredményhez vezethetnek. Higított vizeletben lévő, kis mennyiségű (0,28 mmol/l) aszkorbinsav létrehozhat színváltozást, így alpozitív eredményt ad. Nagyobb glucosekoncentrációk esetén egyenetlen lehet a szín kifejlődése, ilyenkor a sötétebb színárnyalatot kell értékelni. A glucose-teszt reaktivitása csökken a fajsúly növekedésével, valamint a hőmérsékletingadozás is befolyásolja.
 

pusimelu

Őstag
Még kedden próbáltam megszúrni magam a 45 fokossal de nem ment.Hirtelen kell?Mert azt látom a teflonos rész hosszabb mint a tű és nem sikerült.Megpróbálom most a fityegőset.(Rapid-D)Jól írom mert a melóba vagyok,ma már dogozom.Nem voltam a helyzet magaslatán.
 

tímeácska

Őstag
Hosszabb volt a teflon része a kanülnek??? Ezt nem értem... Na, de ha minden igaz, akkor vasárnap úgyis találkozunk, na, majd átrágjuk magunkat ezen a kanül kérdésen... Zsu! Hol vagy?! Hónom alá csaplak vasárnap... Meg sem állok Veled Szentendréig...;-) Ugye, jössz???;-)
 

tímeácska

Őstag
Nos, már pár hete használom a Rapid-D Linket (fityegőset, ahogy Meli írta:-D). Hát, eddig nagyon szépen el vagyunk egymással... De... Egy érdekes dolog van. Mégpedig az, hogy ha a kanül a hasamban van, akkor annak ott vége, és begyullad. Na, de miért?! Ha a karomban van a kanül, ott minden oké... Lehetséges lenne, hogy a bőr egyik-másik területén ekkora érzékenységi különbségek lennének?! Már csináltam azt is, hogy itt is ott is volt kanül (úgyis ráértem tesztelgetni :-D), és ugyan ez történt... Hasban begyulladt 24 óra után, elviselhetetlenül, karban a 2. nap végére is reakciómentes volt a kanül körül... Ugyan úgy fertőtlenítem, gyakorlatilag mindent ugyan úgy csinálok a két helyre beszúrt kanülökkel...
 

tímeácska

Őstag
A melyik nem fityegős,annál is így volt?Mármint hogy karban bírta pociban nem?

Igazság szerint, a többinél is hasonlóan... Hasban egyáltalán nem bírta, karban pedig kb. 1,5-2 hónap használat után ugyancsak jelentkeztek allergiás tünetek... Aztán jött az újabb fajta kanül használat... És ugyan ez történt az újnál is. Most nagyon kíváncsi vagyok, hogy a "fityegőset" hosszabb távon (2-3 esetleg több hónap) hogyan tolerálom... A hasam már "megadta" magát... Remélem, nem ugyan az következik ennél is, mint a többinél is... Eddig nagyon hasonló... :-( De olyan nem létezhet, hogy minden kanülre allergiás legyek!!! :confused: Egyszerűen nem lehet, és kész!!! (Próbálom "megbeszélni" magammal a dolgokat...:mrgreen:)
 

Zsu77

Új tag
Igazság szerint, a többinél is hasonlóan... Hasban egyáltalán nem bírta, karban pedig kb. 1,5-2 hónap használat után ugyancsak jelentkeztek allergiás tünetek... Aztán jött az újabb fajta kanül használat... És ugyan ez történt az újnál is. Most nagyon kíváncsi vagyok, hogy a "fityegőset" hosszabb távon (2-3 esetleg több hónap) hogyan tolerálom... A hasam már "megadta" magát... Remélem, nem ugyan az következik ennél is, mint a többinél is... Eddig nagyon hasonló... :-( De olyan nem létezhet, hogy minden kanülre allergiás legyek!!! :confused: Egyszerűen nem lehet, és kész!!! (Próbálom "megbeszélni" magammal a dolgokat...:mrgreen:)

Fúúúú...Tímeácska!Az tényleg nem lehet.A pumpa annyira nagyszerű dolog!Mit szólna Máté,ha nem tudnád használni...(rám is dührohamot kapott,mi az hogy nincs pumpám...:mrgreen:) Sok sikert, én személy szerint nagyon fogok drukkolni ezügyben!!!!;)
 

tímeácska

Őstag
Fúúúú...Tímeácska!Az tényleg nem lehet.A pumpa annyira nagyszerű dolog!Mit szólna Máté,ha nem tudnád használni...(rám is dührohamot kapott,mi az hogy nincs pumpám...:mrgreen:) Sok sikert, én személy szerint nagyon fogok drukkolni ezügyben!!!!;)

És, hogy egy nyamvadt allergia miatt ne tudnám majd használni??? Na, ne már! Ez olyan igazságtalan dolog lenne!!! Éppen azért lenne igazságtalanság, mert ezidáig soha, semmire (kivétel a fém...:mrgreen:) nem voltam allergiás... És olyan szépek így a cukraim... Még most is... Pedig...:rolleyes: Na, majd ha lesz kézközelben Smart Pix, beteszem a blogba a letöltést... ;-)
 

Zsu77

Új tag
És, hogy egy nyamvadt allergia miatt ne tudnám majd használni??? Na, ne már! Ez olyan igazságtalan dolog lenne!!! Éppen azért lenne igazságtalanság, mert ezidáig soha, semmire (kivétel a fém...:mrgreen:) nem voltam allergiás... És olyan szépek így a cukraim... Még most is... Pedig...:rolleyes: Na, majd ha lesz kézközelben Smart Pix, beteszem a blogba a letöltést... ;-)

Szuper!Jó hírek:bármikor!!!!:D
 

Sani

Új tag
Sziasztok!

Már nagyon régen szóltam hozzá - és olvastam is a fórumot - amit nagyon sajnálok. De csak hozzátok tudok fordulni, hisz Ti vagytok érintettek a dologban.
Kiváncsi vagyok valamire:
Én amióta cukros vagyok, minden évben ősszel, ill. tavasszal inzulin adagot kell változtatni. Ősszel növelni, tavasszal meg csökkenteni. Ez ugye pennél - úgy- ahogy - egyszerű menet volt. Most éppen ott tartok, hogy ma csak 16.30-kor ettem először, ill. vittem be ch-t tartalmazó ételt. Ma megemeltem 0,025 E-gel egy két időpontban a bázis adagot, ill. holnap megint szigorú vc kontroll, ellenőrzés, hogy jóra emeltem-e, és utána meg majd a délutáni, éjszakai étkezéseket - mármint estit - fogom kihagyni.
Nálatok is előfordul ez a dolog?
Különben ilyenkor 2-3 kg-ot hízok is, tehát biztosan ez is közre játszik a megnövekedett inzulin igényemnek.
Kiváncsian várom a válaszokat!
 
Oldal tetejére