Insulinpumpa

Hivatalos passzust én sem láttam még, de logikus, ha nincs 85%, akkor nincs.

Egy dolog viszont a pumpával kapcsolatban számomra is kérdés. A pumpát, és a szettet ki írhatja ki? A szakorvos, vagy ahhoz is javaslat kell? A pumpa és tartozékai annyira specifikusak, ráadásul azokat nem a patikában váltjuk ki.

Aki hamarabb tud infot szerezni, az tájékoztasson minket. Én legközelebb 18-án találkozom a doktorral, de az rendezvény lesz, kontroll legközelebb 24-én lesz.

A pumpát és szerelékeit egyedi méltányosság alapján az OEP engedélyezi. A receptet az erre jogosult szakorvos (pumpacentrum) írja fel, majd az engedélyezés után a forgalmazónál lehet beváltani. Ezek nem is szerepelnek a gyógyászati segédeszköz jegyzékben.
 
Ezt az iwiw-en láttam kiírva:

Az alábbi linken "A vércukor mérés és az inzulin kezelés eszközeinek
rendelhetősége a legújabb jogszabály alapján" címmel olvashattok az augusztus 16-án életbe lépett változásokról. A legfontosabbak:
*
A cukorbetegek esetében egyelőre a felírható gyógyászati segédeszközök száma nem változott,
azonban a felírási mód igen, és az árak is kismértékben nőttek. A korábbi 85 %-os támogatás 80 %-
osra csökkent és kb. ugyanilyen mértékben csökkent az eszközökre a „fix” támogatás mértéke is.
*
Az inzulinterápia egyszer használatos eszközeit (fecskendők, fecskendőtűk,
pentűk, tesztcsíkok) ezután kizárólag a beteg háziorvosa rendelheti, a gyógyszeres inzulinterápiára
vonatkozó szakorvosi javaslat alapján, amelynek érvényességi időtartama 1 év.

A teljes szöveg tehát:
http://diabet.hu/upload/diabetes/document/MDT_GYSE_rendelet_200908_Beteginfo_magyarazat_20090826.pdf

Igaz már ismert irományok, de aki még esetleg nem olvasta!!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Marad a 85% támogatottság.Csak az ÁFA irint mindenkit hogy 20-ról 25%-lett.:rolleyes:
Pumpáskám, neked legyen igazad, de ha megszűnt a 85%-os támogatottság, akkor ne maradhat kizárólag a pumpa és tartozékai a 85-ben. Ha mégis neked van igazad, jövök neked egy sör-vel. De ha nem, akkor te nekem 2-vel.
Ettől még az ÁFA 20%-ról 25%-re való növekedése igaz, és az megdrágítja a cuccost.
Évekkel ezelőtt nekünk is 90% volt a támogatottság, azt is megéreztük, amikor lecsökkentették 85-re.
Lizzi hamarosan jön a tuti franko infoval. Kb 2 hetet kell rá várnunk.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Arany drága virágszálam ma megkérdeztem a Medtronicot ők mondták hogy minden marad a régiben.Tehát lógsz 1 sörrel!
Legkedvesebb pumpás haverom, sör oké, de várjuk ki a végét. Mármint hogy a Medtronic mire mondta, hogy marad minden a régiben. Lehet, hogy a receptírás-befogadásra. Az is lehet, hogy ő még nem tudja a 85-80%-os változást(ot).
A lényeg, mindenképpen serzünk!;) (Így kell megbeszélni a sörözést:rolleyes:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Így van (csak az ÁFA változott), 2 hete kaptam meg a Medtronicos számlát 1400 forinttal fizettem többet, mint fél éve.
De januárban még ez változhat.
Mikor lett a számla kiállítva? Mert a rendelet 2009. augusztus 16-tól érvényes. Az ÁFA változás júl. 1-től, az stimmel.

Ha a pumpa és tartozékai az aug. 16. után kiadott számlákban is 85%-os támogatottságot élveznek, akkor nem csak jövök egy sörvel, de a következő talin bantu törzsi táncot is lejteni fogok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pumpáska, és Mindenki!

Nem bírtam magammal, és én is felhívtam a cégünket, és kértem infot.

Ezek szerint a pumpa tartozékait és infúziós szettjét valóban 85%-os támogatottság mellett kapjuk meg, mivel érvényes egyedi méltányossági engedéllyel rendelkezünk.

A januári változás tényleg lehet necces.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pumpáskám, édes, egyetlen arany virágszálam!

Jövök neked egy nagy sörrel.


 

Csatolások

  • s%C3%B6r.jpg
    s%C3%B6r.jpg
    20.6 KB · Olvasás: 2
Kata! A szereléket aug. elején:) kaptam meg, a recept aug. végén érkezett be a céghez:cool:. Szabin volt a dokinőm, s a helyettes nem tudta az eljárás menetét. Most már kiokosodtam, hogy nem is a szakorvos írja fel a receptet. Medtronic viszont rendes volt, telefonom után 2 nappal már megérkezett a féléves adag.

A bantu táncot én is megnézném;).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata! A szereléket aug. elején:) kaptam meg, a recept aug. végén érkezett be a céghez:cool:. Szabin volt a dokinőm, s a helyettes nem tudta az eljárás menetét. Most már kiokosodtam, hogy nem is a szakorvos írja fel a receptet. Medtronic viszont rendes volt, telefonom után 2 nappal már megérkezett a féléves adag.

A bantu táncot én is megnézném;).
Köszi a zinfokat, a lényeg, hogy jól jártál.

A bantu törzsi tánc az olyan, hogy csak és kizárólag élőben lehet megnézni, tehát el kell jönnöd a következő talira ;).
Az idei balatoni bringázásunk is elmarad. Bár én idén rövid ideig voltam, nehezen tudtunk volna egyeztetni.
 
Köszi a zinfokat, a lényeg, hogy jól jártál.

A bantu törzsi tánc az olyan, hogy csak és kizárólag élőben lehet megnézni, tehát el kell jönnöd a következő talira ;).
Az idei balatoni bringázásunk is elmarad. Bár én idén rövid ideig voltam, nehezen tudtunk volna egyeztetni.




Csak a szám járt:oops:. A sportos nyaralások elmaradtak (válság viszont érkezett-remélem már csak 2 napig vendégeskedik). Nyáron csak a gyerekes nyaralás maradt meg, bár a fenekemen ültem, de nem a biciklin:(, hanem a Tisza parti homokon:).
Jövőre nézve még nem merem a számat jártatni.
 
Oldal tetejére