Insulinpumpa

bogesz

Új tag
Most talán te sem tudsz többet tenni, minthogy 70%-on pötyögsz. Valószínű te is ilyen érzékenyen éled meg a mostani időjárást. Most az nagyon fontos, hogy ne változtass vaktában a bázison, hagyd a beállított 0,7-en. Inkább mérjed folyamatosan és ha szükséges vedd csak le 80-70%-ra.

A tapasztalat ilyenkor az, hogy ennek a csökkent inzulinigénynek hirtelen vége lesz, és ez nálad is így szokott lenni, vagy valami hasonló.
Ha ez segítéség, akkor most én is este-éjszaka 80 %-on megyek, alacsonyakat mérek, pedig én néhány napja csökkentettem a bázison. De most én sem akarok újra bázist állítani, mert tudom, hogy ez nem tartós állapot.
Egy szuper jó van ebben a dologban. Lazán megehetek egy egész banánt, és nem adok hozzá bólust.
du.4-kor 16,4-2e korr.,5-kor/30gr/3e,most mértem 13,4.emeltem a %-ot 150-re.most 12 órára így hagyom kiváncsi vagyok mi lesz reggel ,a mai 8,5-ből.mensesem van.kicsit sok,hogy mindennap a hypó miatt szalad el a cukrom!:mad::mad:
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok,

Kisfiunk pénteken, szombaton és mai is hipózott (2,8 is volt), holott már jó ideje nem volt ilyen alacsony érték, sőt inkább magasabbak voltak.
Ezt a hó teszi?
Kérdezném, hogy másoknak is ilyen alacsonyak az értékei az elmúlt 1-2 napban?

Köszi
umbra

Tudom hogy nem nyugtat meg de azelmúlt 3 napban nekem is volt 3,4. és 3,7. Előtte meg meg minden rendben volt!
Viszont nekem ma kicsit fájt a torkom de 11 kor voltak és ma már 4,1.-nél megfogtam ettem pár falatot.Szerintem mínusz 15 fok után 0-2 fok elég nagy melegedés még ha nem is érezzük csak a cukin!
Mérjetek többet és beszéljetek a kezelőorvossal ha még sok hypótok lesz!
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok,

Kisfiunk pénteken, szombaton és mai is hipózott (2,8 is volt), holott már jó ideje nem volt ilyen alacsony érték, sőt inkább magasabbak voltak.
Ezt a hó teszi?
Kérdezném, hogy másoknak is ilyen alacsonyak az értékei az elmúlt 1-2 napban?

Köszi
umbra

Mi is egész hétvégén ilyen gondokkal küzdöttünk. Szinte nem volt olyan étkezés ami előtt ne lett volna jóval 4 alatt a vércukra. Jó, jó nálunk is esett a hó, de nálunk azért nem volt annyi, hogy erre foghatnánk. Vagy igen? Erre én is nagyon kiváncsi vagyok.
 

somcsika

Aktív tag
Kedves Zsuzsi!

Mi éppen 1 hónapja fizettük ki a kisfiam pumpáját (nem tudom nálatok kinek kell). Szóval gyerkőc esetében a medtronic pumpa+ fél éves szerelék volt 125000 valahányszáz Ft. Már májusban megkaptuk a pumpát, az ügyintézés elég lassan haladt, aztán fölhívtak, hogy most már be kell adni az igénylést, majd küldtek recepteket, amit aztán visszaküldtünk, és lehetett választani, hogy egy összegben, vagy 4 havi kamatmentes részletben fizeted. Én egészségkártyával fizettem, azaz befizettem a kártyámra a 126000 Ft-ot, ők meg majd onnan leemelik. Ez azért jó, mert az egkátyás befizetések után jár 30% adókedvezmény. Ez elég sok, így majd a köv. adag szerelék ebből lesz megfinanszírozva. Szerintem ez így tök jó.
Azt hiszem 4-5 évig tart a kihordási idő. Az igényléshez kell a gondozó orvos véleménye is, illetve némi indok: nehezen beállítható vércukor, sok hypo stb. Erről az "öregebb" pumpások tudnának többet mondani.
Hát, talán ennyi, hirtelen...

Üdv
Moncsi

Köszönöm a válaszod.
Nekünk egy 14 éves "nagylányunk"-nak lesz szüksége a pumpára. Mi most december elején lettünk cukrosak. Igazából azért érdekelt a dolog, hogy hogyan is működik a finanszírozás ill. az ügyintézés, mert mi továbbtanulás előtt állunk, és ráadásul kollégiumba fog menni, tehát én is akkor lennék nyugodtabb ebben a helyzetben ha akkora már pumpája van.
Mert abban a helyzetben nem tudom szem előtt tartani így meg kell bíznom benne, de némi szabadságot adhat neki ebben a helyzetben a pumba, ami nem mellékes, hiszen, távolsról elég nehéz lenne az étkezéseit megoldani úgy, mint ahogyan most én csinálom.
Én igazából arra voltam/vagyok kiváncsi, hogy ugye nekünk itt lesz a nyár, ami jó betenulási időszaknak tűnne, de az 1 évünk majd csak decemberben telik le. De ahogyan nézen nektek is májustól mondjuk januárig kb. annyi idő van, mint ahogyan nekünk lenne.
Ezek szerint el lehet már hamarabb is indítani a dolgot, (gondolok itt a próbaidőre)?
Az én fejemben ezek a dolgok nem tiszták még. És fizetni is csak most kellett 1 hónapja? Egészségpénztáram nekem is van, és már az idei kafatériám egy részét arra kértem, mivel most egyébként is megemelkednek a gyógyszertári költségeink. De én is úgy gondoltam, hogy először az eg.pénztárra fizetem be a pumpa árát, így gazdaságosabb.
Mégegyszer köszi a válaszod.
 

moncsi

Új tag
Sziasztok,

Kisfiunk pénteken, szombaton és mai is hipózott (2,8 is volt), holott már jó ideje nem volt ilyen alacsony érték, sőt inkább magasabbak voltak.
Ezt a hó teszi?
Kérdezném, hogy másoknak is ilyen alacsonyak az értékei az elmúlt 1-2 napban?

Köszi
umbra

Az én fiam is sokat hypozik (pedig annyira nem jellemző rá) mióta leesett ez a nagy hó. Mindig történik valami, amikor már úgy tűnik jól beállt...
Ja nemtom a hónak mi köze a cucuhoz, de hogy hat rá, az biztos.

Üdv: Moni:D
 

moncsi

Új tag
Én igazából arra voltam/vagyok kiváncsi, hogy ugye nekünk itt lesz a nyár, ami jó betenulási időszaknak tűnne, de az 1 évünk majd csak decemberben telik le. De ahogyan nézen nektek is májustól mondjuk januárig kb. annyi idő van, mint ahogyan nekünk lenne.
Ezek szerint el lehet már hamarabb is indítani a dolgot, (gondolok itt a próbaidőre)?


Kedves Zsuzsi!

Azt hiszem hivatalosan el kell telnie egy év "penes " időszaknak, ahhoz, hogy kaphassatok pumpát. Ez az idő arra is jó, hogy addig tisztában legyetek a diétával, meg az inzulinadagolással, meg a gyerkőc reakcióira tudjatok reagálni stb... Persze ő már elég nagy ahhoz, hogy mindebben tevékenyen részt vegyen. Az én fiam 2,5 éve diabos, de még mindig úgy érzem, hogy nagyon sok mindent nem tudok. Ezért is jó, hogy van egy ilyen fórum, mert a tagjai, nagyon sokat segítenek. Nekem lelkileg is...:dr_24:
A kolléganőm lánya baba kora óta diabos, de ő nem akart pumpás lenni, nagyon jól beállt neki a pennel is a cukra (ráadásul még lisztérzékeny is). Hiába győzködték így, meg úgy, ragaszkodik a penhez. Szóval, kell egy kis idő és tapasztalás a végső döntéshez. Igaz, hogy nagy szabadságot ad a pumpa, de ehhez nagyon fegyelmezettnek kell lenni. Az én kicsi fiamnak ez még nem nagyon sikerül, sokszor azt gondolja, hogy mindent lehet, aztán van belőle zűr bőven...
 

umbra08

Aktív tag
Az én fiam is sokat hypozik (pedig annyira nem jellemző rá) mióta leesett ez a nagy hó. Mindig történik valami, amikor már úgy tűnik jól beállt...
Ja nemtom a hónak mi köze a cucuhoz, de hogy hat rá, az biztos.

Üdv: Moni:D

Helló, köszi a választ!
Azt mondják, hogy van köze hozzá. :-(
Bárcsak már tavasz lenne!
 

umbra08

Aktív tag
Én igazából arra voltam/vagyok kiváncsi, hogy ugye nekünk itt lesz a nyár, ami jó betenulási időszaknak tűnne, de az 1 évünk majd csak decemberben telik le. De ahogyan nézen nektek is májustól mondjuk januárig kb. annyi idő van, mint ahogyan nekünk lenne.
Ezek szerint el lehet már hamarabb is indítani a dolgot, (gondolok itt a próbaidőre)?


Kedves Zsuzsi!

Azt hiszem hivatalosan el kell telnie egy év "penes " időszaknak, ahhoz, hogy kaphassatok pumpát. Ez az idő arra is jó, hogy addig tisztában legyetek a diétával, meg az inzulinadagolással, meg a gyerkőc reakcióira tudjatok reagálni stb... Persze ő már elég nagy ahhoz, hogy mindebben tevékenyen részt vegyen. Az én fiam 2,5 éve diabos, de még mindig úgy érzem, hogy nagyon sok mindent nem tudok. Ezért is jó, hogy van egy ilyen fórum, mert a tagjai, nagyon sokat segítenek. Nekem lelkileg is...:dr_24:
A kolléganőm lánya baba kora óta diabos, de ő nem akart pumpás lenni, nagyon jól beállt neki a pennel is a cukra (ráadásul még lisztérzékeny is). Hiába győzködték így, meg úgy, ragaszkodik a penhez. Szóval, kell egy kis idő és tapasztalás a végső döntéshez. Igaz, hogy nagy szabadságot ad a pumpa, de ehhez nagyon fegyelmezettnek kell lenni. Az én kicsi fiamnak ez még nem nagyon sikerül, sokszor azt gondolja, hogy mindent lehet, aztán van belőle zűr bőven...

Szia Moncsi!
Kolléganőd babája hány hónapos korától lett diabos??
Az én kisfiamnak 6 hónapos korában derült ki, de így visszagondolva, 4 hónapos kora óta voltak jelek.
Nincs esetleg a fórumon a kolléganőd?

Üdv
umbra
 

moncsi

Új tag
Ha jól emlékszem pár hónapos volt csak, nagyon súlyos állapotban volt már akkor. Neki "összetettebb" volt a probléma, mivel semmi olyat nem kaphatott enni, amiben glutén van. Nekem már ez a "szimpla" cukorbetegség is nagy fejtörést okoz, nem még + a lisztérzékenység... Nem is tudom, hogy csinálta végig. 14 éves koráig gyesen volt, mert neki aztán külön kellett főzni. De mint látod ez már nem most volt. De, ha gondolod kikérdezgetem, csak írd meg mire vagy kíváncsi (szerintem ő nem netezik, de még az is lehet, hogy ráveszem...).
 

Blonde

Új tag
Elég rég használok pumpát és szerintem felelőtlenség magatokkal szembe a bázis állítgatás úgy hogy ezt nem beszélitek meg a kezelőorvossal.
Nem kell félni ha vacsi után lefekvés előtt picit magasabb eredményt kaptok mert a bázis ehhez is igazítva van.Elkerülendő ezzel a hajnali hypoglikémia kialakulása.Ha magasabb értéket mérsz vacsi előtt ajánlatos a bevitt ch és a mért eredményt a bólus varázsló segítségével meghatározni ha van ilyen az adagolótokban.És a előtte folytatott testmozgást is figyelembe venni mert ennek hatása később jelentkezik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Elég rég használok pumpát és szerintem felelőtlenség magatokkal szembe a bázis állítgatás úgy hogy ezt nem beszélitek meg a kezelőorvossal.
Én ezt egyáltalán nem nevezném felelőtlenségnek. Az írásokból pedig nem tűnik ki, hogy egy-egy átállítást előre, vagy utólag a páciens megbeszéli-e a kezelőorvosával.
Kellő ismeretekkel mindenki képes önmagának a megfelelő bázist beállítani. Ezt a legtöbb modern gondolkodású diabetológus támogatja, és segíti benne a páciensét.
A két kontroll között pedig tanáccsal látjuk el egymást, erre (is) való a fórum.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
tök jó ,mióta mégjobban odafigyelek,annál rosszab cukrokat mérek!miért van ez?ilyen egy szerencsétlent!
Jajj, ne má! Legyél egy kicsit türelmesebb önmagaddal! Ne korrigálgass vaktában, majd csak beáll az a cuki. Hamarosan a szenzor is a segítségedre lesz. Akkor mi is okosabbak leszünk.
A pumpa adatait próbáld meg letölteni a számtangépre. Legalább tegyél egy próbát. Ha sikerült, akkor írj egy privit, megírom hogy tudod elmenteni és elküldeni nekem.
 
Egy láthatóan rosszul beállított bázist nem korrekciókkal kell rendezni. Ahogy írtam, a 10-12-es cuki előtt kell 2-3 órával a bázison állítani.

Általános szabály, hogy egyszerre csak egy dolgon szabad változtatni, vagy a bóluson, vagy a bázison. Ha nem válik be, akkor nem lehet tudni, hogy melyik beállítás volt a helytelen. A mostani esetben a bóluson nem lett volna szabad változtatni. A kettő emelése egyszerűen sok volt.

10-es cukorra szerintem sok az 1 egységnyi korrekció, főleg egy gyereknél. Az az 1 egységnyi korrekció még 3 órával később is mutatja hatását.

Szia Kata!

Nagyon köszönöm a válaszod. Tudom, hogy egyszerre csak egy helyen szabad belenyúlni, de nem vagyok sajnos elég türelmes.
Tegnap vacsorára nem evett Réka szénhidrátot, és gyönyörű volt a cukra (5,8 - 6,1 - 5,9). Szóval a bázis jónak tűnik.

Milyen arányban adjam a bólust, miért emeli a cukrát 3-4 óra múlva is a vacsora? Általában 2 dl tej, fehér/félbarna kenyér, felvágott, sajt, és zöldség a vacsi. Ezt nem nevezném kifejezetten lassan felszívódónak.
Még mindig felmerül bennem a hipó lehetősége, de nem szoktunk 4 alatti értéket mérni vacsi után.

Rékának jó az 1E korrekció 10-es cukorra, nem szokott 5 alá menni tőle.

Erika
 
Itt valamit nem tudok értelmezni. 13 egység bólus??? Egy étkezés előtt vagy egész napra összesen?
Talán valamit elírtál, mert nekem a 13 egység egy gyerek esetében elég hihetetlennek tűnik. Kérlek segíts pontosítani.

Bocs, nem volt egyértelmű. 13g CH-hoz 1E inzulin a bólus varázsló beállítása.

Lehetséges, hogy ezen az arányon is módosítani kell, ha változik a kaja ch mennyisége?
Réka borzasztóan keveset eszik, 180g CH lenne napi cél, de 150 körül fogyaszt csak. Elég sovány, és mostanában próbálok többet és tartalmasabbat adni neki a dietetikus javaslatára. Az eddigi 30-as vacsi helyett így mostanában 50-et is megeszik végre.

Van ezzel kapcsoltaban valamilyen tapasztalatotok?

Erika
 

bogesz

Új tag
Jajj, ne má! Legyél egy kicsit türelmesebb önmagaddal! Ne korrigálgass vaktában, majd csak beáll az a cuki. Hamarosan a szenzor is a segítségedre lesz. Akkor mi is okosabbak leszünk.
A pumpa adatait próbáld meg letölteni a számtangépre. Legalább tegyél egy próbát. Ha sikerült, akkor írj egy privit, megírom hogy tudod elmenteni és elküldeni nekem.
:dr_32: SZIA! LETÖLTÖTTEM,MENTETTEM,HOGY KÜLDJEM ÁT?:(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!

Nagyon köszönöm a válaszod. Tudom, hogy egyszerre csak egy helyen szabad belenyúlni, de nem vagyok sajnos elég türelmes.
Tegnap vacsorára nem evett Réka szénhidrátot, és gyönyörű volt a cukra (5,8 - 6,1 - 5,9). Szóval a bázis jónak tűnik.

Milyen arányban adjam a bólust, miért emeli a cukrát 3-4 óra múlva is a vacsora? Általában 2 dl tej, fehér/félbarna kenyér, felvágott, sajt, és zöldség a vacsi. Ezt nem nevezném kifejezetten lassan felszívódónak.
Még mindig felmerül bennem a hipó lehetősége, de nem szoktunk 4 alatti értéket mérni vacsi után.

Rékának jó az 1E korrekció 10-es cukorra, nem szokott 5 alá menni tőle.

Erika
Szia Erika!

Azt láthatod, hogy a türelmetlenség, vagy kapkodás nem vezet eredményre, tehát egy kicsit óvatosabban kell hozzányúlni a változtatáshoz.

Örülök, hogy a CH mentes vacsi eredményes volt, de tudod jól, egy mérés nem mérés, ez az eredmény még változhat.

Ha a vacsi után későn emelkedik meg a cuki, az lehet a tejtől. Van akinek a tejivás után néhány órával emelkedik meg a cuki, de nem biztos, hogy ez az oka, én is csak találgatok. Azt tudom magamról, hogy nekem is megdobja a tej a cukimat néhány órával később. Ez a tej lebontása miatt van. A tej áll laktózból és galaktózból. A laktózt azonnal lebontja a szervezet, a galaktózzal még birkóznia kell (laktózzá kell alakítania).

Tegyél egy próbát, ne igyon Réka tejet, és nézzétek meg a cuki alakulását. Itt is érvényes, hogy próba nem próba. Ha több alkalommal tej nélkül jó a cuki néhány óra múlva, akkor a tej az ok. Azt egyszerűen meg tudod oldani bázis emeléssel alkalmanként, amikor tejet iszik a gyerkőc.
 
Oldal tetejére