Insulinpumpa

bogesz

Új tag
Olyan mintha éjjel nem működnék,2* riasztott 18-al! Az elsőnél adtam 2 e-et és mit ad isten reggel 6-al kelek! Ez azért kemény!
 

szanrit

Új tag
Sziasztok!
Most találtam rátok és szeretnék infókat gyűjteni a pumpáról és a vele való élettel.12 éve vagyok cukorbeteg, az utóbbi 2,5 éve Novo rapidot és Lantust kaptam,de október óta nagyon rosszak az értékek és a doktornénim azt mondta ki kéne próbálni az inzulinpumpát.Mindere hajlandó vagyok,hog jól legyek,de nagyon aggódok,hogy mi lesz.Milyen az élet inzulinpumpával?Akinek van ideje és kedve,kérlek Írjatok nekem!! köszömöm:Szanrit
 

poe

Őstag
Szia!
A pumpával az élet jó, sok minden egyszerűbbé, szabadabbá válik, kötetlenebb étkezések, könnyebb beilleszteni a sportot, kilábalni egy lázas betegségből, átvészelni egy frontot. Cserébe el kellviselned, hogy non-stop rajtad van (én pár nap után már észe sem vettem), meg kell tanulni használni (az eredményes kezeléshez természetesen a diabetesről is kell taulni!), és pár dolog (pl strandolás, szaunázás, napozás) picit körülményesebb vele. A pumpa amúgy ingyenesen kipróbálható, tehát ha nem válik be, 3 hónap után visszaadhatod...
 

szanrit

Új tag
Köszi a választ! Igen,most csütörtökön megyek megnézni a pumpákat és kiválasztani azt az egyet!!!Van pumpás ismerősöm,őt szoktam kérdezgetni,szerinte is könnyebb az élet,de persze be kell tartani a szabályokat.Nem vagyok egy napozós igy,remélem ez nem lesz gond.Bízom benne,hogy meg tudom majd szokni és sokkal jobbak lesznek az értékek,mert most eléggé el vagyok kenődve....majd csütörtök után már okosabb leszek....
 

szanrit

Új tag
Sziasztok!
Kiválasztottam a pumpámat! Roche-spirit pumpát választottam.Március 8-án fekszem be és kezdődik az "Élet" pumpával.Izgulok.Akinek ilyen pumpája van és van kedve velem megosztani a tapasztalatait,azt nagyon megköszönném! köszönöm! Addig is Sziasztok!
 

poe

Őstag
Szia!
Gratulálok! Azt javaslom, inkább olvasgasd ezt a topicot, sokan sokmindent leírtak már. Persze ha konkrét kérdésed van arra szívesen válaszolunk (bár én épp Medtronic-os vagyok.) ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Kiválasztottam a pumpámat! Roche-spirit pumpát választottam.Március 8-án fekszem be és kezdődik az "Élet" pumpával.Izgulok.Akinek ilyen pumpája van és van kedve velem megosztani a tapasztalatait,azt nagyon megköszönném! köszönöm! Addig is Sziasztok!
Üdv a pumpások táborában, és természetes, hogy szívesen segítünk, az általános kérdésben mindannyian, a csak Spiritre vonatkozóan pedig akik ilyen pumpával élünk.
Az általános tudnivalók valóban megtalálhatók az előző oldalakon, de nem kell napokat töltened a visszaolvasással, viszont találhatsz olyan infot, amire te is kíváncsi vagy. Hasznos lehet, ha jó előre informálódsz.
Ha pedig egyéb kérdésed lenne, tedd fel nyugodtan.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Kiválasztottam a pumpámat! Roche-spirit pumpát választottam.Március 8-án fekszem be és kezdődik az "Élet" pumpával.
Te már valószínű a Subito oktatást kapod a Spirithez. Ezt nekünk is bemutatták, igaz nekünk lezavarták 2x2 órában a 4 nap anyagát. Nagyon jó kis oktatóanyag.
Kérlek írd majd meg, hogy hogy zajlott az okítás, mennyire volt átlátható, érthető, stb.
 

poe

Őstag
Hát ne hagyd magad. :mad: Én nem vagyok asztalcsapkodós, de most ezt javaslom neked. Milyen dolog, hogy valakit kihagynak? :o
Most emmiatt nemigen fogok balhézni, amúgy sem tudnék menni (azért egy emailt megeresztek :dr_64:)... De általánosságban nem érzem jónak a Medtronicos "termékkövetést". Végülis elintéznek mindent, ha megyek utána, én elboldogulok, de ha valaki kevésbé önálló, kevesebbet tud a kezelésről stb, annak ez nagyon nehéz lehet...
Ráadásul ez sokszor még pénzbe sem kerülne, csak egy email...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most emmiatt nemigen fogok balhézni, amúgy sem tudnék menni (azért egy emailt megeresztek :dr_64:)... De általánosságban nem érzem jónak a Medtronicos "termékkövetést". Végülis elintéznek mindent, ha megyek utána, én elboldogulok, de ha valaki kevésbé önálló, kevesebbet tud a kezelésről stb, annak ez nagyon nehéz lehet...
Ráadásul ez sokszor még pénzbe sem kerülne, csak egy email...
Hát igen, az e-mail, egy apró, de annál fontosabb figyelmesség, élni kellene vele. A lényeg pont az, amit írtál, hogy nem mindenki tud utánamenni a dolgoknak.
Még neked sem jutott eszedbe őket felhívni, hogy "hé, van-é valamilyen program készülőben?"
 

Dorika

Új tag
Minden pumpásnak lett meghívó küldve a Kenézys oktatásról aki ahhoz a kórházhoz tartozik.
Ha mondjuk nem a Kenézybe jársz kezelésre, hanem egy másik klinikára/kórházba akkor majd arról az oktatásról kapsz meghívót ami a Te gondozód közelében lesz megtartva. mikor?hol? stb!
Gondolj bele, ha Budapesti vagy miért kéne Debrecenbe jönnöd az oktatásra, ha lesz a közeledben is.Nem egyszeri alkalom! De ha db-be szeretnél jönni lesz ismétlése az első előadásnak, azoknak akik nem tudtak eljönni.:)
Szép napot!
Dóri
 

poe

Őstag
Minden pumpásnak lett meghívó küldve a Kenézys oktatásról aki ahhoz a kórházhoz tartozik.
Ha mondjuk nem a Kenézybe jársz kezelésre, hanem egy másik klinikára/kórházba akkor majd arról az oktatásról kapsz meghívót ami a Te gondozód közelében lesz megtartva. mikor?hol? stb!
Gondolj bele, ha Budapesti vagy miért kéne Debrecenbe jönnöd az oktatásra, ha lesz a közeledben is.Nem egyszeri alkalom! De ha db-be szeretnél jönni lesz ismétlése az első előadásnak, azoknak akik nem tudtak eljönni.:)
Szép napot!
Dóri
A Kenézyben tették fel a pumpát, de kezelésre nem oda járok, hanem a helyi diabdokihoz. Miből gondoltad, hogy Budapesti vagyok? Ha tudsz konkrétumot az időpontról légyszíves jelezd, érdekel.
 

Dorika

Új tag
Várhatóan 3hét múlva lesz az 1.előadás ismétlése, de amint pontosítunk megírom!
Valahogy úgy emlékeztem h bp-i vagy:) --> 2009 Gánt
Üdv
 
Oldal tetejére