Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mindenképpen mellettetek állok és támogatom a kzdeményezéseket én is. Mi most még nem vagyunk érintettek, sőt jövőre pumpát kell újra igényelnünk és örülök hogy mérséklődött a költség, de meddig? Vannak ismerőseim akik a felnőtté válás kapujában vannak, ill. a gyermekeik, kamaszok, és pumpások, bizony hamarosan egy két év múlva emelkedett áron fognak hozzá jutni, mert ugyebár a felnőtt korral nem jár együtt a kereset, ugyanúgy a szülő fogja finanszírozni. Nem szabad ilyen megkülönböztetést tenni, ezek a számok borzasztóan magasak, ki fogja felnevelni a felnőtt cukorbeteg gyermekeit, ha ő nem tudja magát megfelelően anyagiak hiányában kezelni, és a szövődmények kezelése mégtöbbet von el a családtól, kiesik a munkából, romlik az egészsége és stb... maximálisan mellettetek állok.
Zsuzsa, pont ugyanezeket az érveket hozta fel a Roche is a tárgyalásokon, ahol megpróbált valami elfogadható konszenzust kialakítani.

Hiszen egy 18. életévét elért diabos ebből a szempontból már felnőttnek számít, holott még biztos nem rendelkezik jövedelemmel, nemhogy kiperkáljon 240 ezer rugót, és a hozzá tartozó szereléket is finanszírozni tudja félévente.

Ráadásul, 18 éves kor után, ha nem tanul tovább nappali tagozaton (ha tanul, akkor is csak 23 éves korig jár, utána tanul a szülők pénzén), akkor még a kiemelt családi pótlék is ugrik, egyszeriben megszűnik a csíkra és egyébre az alanyi jogú közgyógy ellátás. Ez hatalmas érvágás a szülők részére, még talán nagyobb, mint nekünk most, akik már eddig is "ebben" voltunk.
Nagyon gyorsan eljön az a 18 éves kor, aztán van még 80-100 év.
 
Sziasztok!
Bocsi ez nem ide illő téma de Christinától szeretnék kérdezni.
Ha jól olvasom neked medtronicos pumpád van ?
Szeretnék eggy olyant kérdezni töled hogy nem -e tudsz nekem segiteni?
Abban hogy kisfiamnak bálintnak is pumpája lessz de ö neki accu-chek spirit és ahhoz nincs övtáska.
Nézelödtem a neten és a medtronic oldalon találtam övtáskát ami mindeggyik pumpához jo de semmi elérhetöséget nem találtam.
Ebben kérném a segitségedet ha tudnál nekem valami elérhetöséget adni ahol meg tudnám rendelni leirtam a cikszámot mindent rola de cim nincs ahol meg tudnám rendelni,vagy eggy telefonszámot ahol utána tudnék járni.
Elöre is köszönöm és bocsi hogy nem ide illő a téma még egyszer.
 

christina

Őstag
Sziasztok!
Bocsi ez nem ide illő téma de Christinától szeretnék kérdezni.
Ha jól olvasom neked medtronicos pumpád van ?
Szeretnék eggy olyant kérdezni töled hogy nem -e tudsz nekem segiteni?
Abban hogy kisfiamnak bálintnak is pumpája lessz de ö neki accu-chek spirit és ahhoz nincs övtáska.
Nézelödtem a neten és a medtronic oldalon találtam övtáskát ami mindeggyik pumpához jo de semmi elérhetöséget nem találtam.
Ebben kérném a segitségedet ha tudnál nekem valami elérhetöséget adni ahol meg tudnám rendelni leirtam a cikszámot mindent rola de cim nincs ahol meg tudnám rendelni,vagy eggy telefonszámot ahol utána tudnék járni.
Elöre is köszönöm és bocsi hogy nem ide illő a téma még egyszer.


Szia kisnyuszi!
Nem nekem, a fiamnak van Medtronicos pumpája.:)
Én igazából telefonon adtam le a megrendelést a képviselőnkön keresztül, email elérhetőséget én sem tudok.
Szerintem az alábbi telefonszámon tudnak segíteni neked.

Medtronic Hungária Kft.
1123 Budapest
Alkotás u. 50
Tel: (+36 -1) 889-0600
Fax: (+36-1) 889 - 0699
 

christina

Őstag
Szia kisnyuszi!
Nem nekem, a fiamnak van Medtronicos pumpája.:)
Én igazából telefonon adtam le a megrendelést a képviselőnkön keresztül, email elérhetőséget én sem tudok.
Szerintem az alábbi telefonszámon tudnak segíteni neked.

Medtronic Hungária Kft.
1123 Budapest
Alkotás u. 50
Tel: (+36 -1) 889-0600
Fax: (+36-1) 889 - 0699

Illetve még itt próbáld meg.
http://www.medtronic-diabetes.hu/kapcsolat.html

A "tárgy"-nál lévő kis fülecskénél van termékrendelés menüpont is.
 
Szia christina!

Nagyon szépen köszönöm a segitséget irtam nekik e-mailt most.
Bocsi azt hittem te vagy diabos ,neked is a kisfiad mondjuk nálunk mind a ketten én is az vagyok.
Még egyszer nagyon köszönöm.
 

szolnok

Új tag
Nekünk még nincs pumpánk és nem kísértük figyelemmel a változásokat, de ez nagyon igazságtalan dolog. Nem lehetne aláírást gyűjteni és petíciófélét beadni az uj miniszternek. Bár most fogalmam sincs ki az.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nekünk még nincs pumpánk és nem kísértük figyelemmel a változásokat, de ez nagyon igazságtalan dolog. Nem lehetne aláírást gyűjteni és petíciófélét beadni az uj miniszternek. Bár most fogalmam sincs ki az.

Én ezt szeretném valahogy elérni, ezért kellene először is összegyűlni többen és átbeszélni, mérlegelni a lehetőségeinket. Remélem, hogy augusztusban erre sort tudunk keríteni!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én ezt szeretném valahogy elérni, ezért kellene először is összegyűlni többen és átbeszélni, mérlegelni a lehetőségeinket. Remélem, hogy augusztusban erre sort tudunk keríteni!
Gábornak (pumpa trénerem) már megpendítettem a leendő akciónkat, egyelőre nem válaszolt, hogy tud-e jönni. Amint van infom, írom.
 

tímeácska

Őstag
Lenne egy nagyon fontos kérdésem a pumpa használó kisgyermekes szülőkhöz!
Fél évre pontosan hány darab kanült ír fel Nektek az orvos???
 

tímeácska

Őstag
Szerintem ez is a nagyon lényeges új információk közé tartozik:

"Amennyiben a biztosítottnak a szerelékre a listán szereplő mennyiségtől eltérően van szüksége, akkor van-e lehetőség többletmennyiség felírására és kitől kérhető engedély a kiadásra?
Többletmennyiségre vonatkozó kérelemmel (a jogszabályi feltételek figyelembe vételével) a biztosított lakóhelye szerint illetékes Regionális Egészségbiztosítási Pénztárhoz lehet fordulni."

Ennek értelmében, van esély többlet szerelékhez-kanülhöz jutni, ha elfogyna...
 

tímeácska

Őstag
"Lehet-e annak a betegnek tartozékot vényen rendelni, akinek a méltányossági határozata alapján az inzulinpumpa kihordási ideje már lejárt, de még működik a pumpája és szeretné azt tovább használni?
Természetesen lehet. A kihordási idő után új inzulinpumpa rendelhető, de ez nem kötelezettség, hanem lehetőség."

Ennek értelmében pedig a Spirit 2200 napos rendelkezésre állási idejét ki lehet használni/meríteni! :cool::hurra:
 

timka

Új tag
Sziasztok.Horvátországba szeretnék menni nyaralni,de nem tudom mi kell a pumpához.(papírok stb...)Aki tudja kérem írja meg nekem az email címemre.Köszönöm.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok.Horvátországba szeretnék menni nyaralni,de nem tudom mi kell a pumpához.(papírok stb...)Aki tudja kérem írja meg nekem az email címemre.Köszönöm.

Szia Timka!
Tavaly mi is ott nyaraltunk. Ha autóval mentek, nem kell semmi különösebb papír, de a REP-től erősen ajánlott kérni egy EU tagállamokon belül érvényes E111 nevű nyomtatványt, ami azt igazolja, hogy EU-n belül TB-t fizetsz! A nyomtatvány ingyenes! Minden kiutazónak erősen ajánlott kérni, nem csak diabosoknak! :cool:
Ha pl. repülővel mentek, akkor a diab kezelő orvosodtól minden szükséges papírt be tudsz szerezni! Ha érdekel, tavaly egy utazási kisokost állítottam össze, át tudom küldeni az e-mail címedre! :cool: De ide is fel fogom rakni, hátha Másnak is segítség lesz!:dr_31:
Ha még van kérdésed, ki vele, ne tartsd Magadban! :cool::D
 

timka

Új tag
Sziasztok!Szeretném megkérdezni hogy mi a véleményetek pumpával külföldre utazásról?Mi van ha elromlik stb.?Horvátországba szeretnénk utazni de félek tőle!
 
Sziasztok!Szeretném megkérdezni hogy mi a véleményetek pumpával külföldre utazásról?Mi van ha elromlik stb.?Horvátországba szeretnénk utazni de félek tőle!

Nemrég voltam néhány napos szabin. A Roche adott egy tartalék Spirit pumpát, amit szerencsére nem kellett használnom. Az átvétel és visszaadás időpontját már hetekkel korábban egyeztettem velük. Vittem papírt is, de arra sem volt szükség. Ezt persze előre nem tudni.
Ajánlották neked az EU országokban érvényes biztosítás igazoló kártyát. De vajon érvényes-e a nem EU tag Horvátországban. Ezt érdemes megkérdezni a megyei egészségbiztosítótól, vagy megnézni a honlapjukon.
 
Oldal tetejére