Insulinpumpa

nagytniki

Új tag
Mi is Egiseptet használunk, még akkor vettem, mikor kiderült Janó diabja (2010. mácriusában-tejóég, már lassan 1 éve..), akkor 1800 Ft volt, le is esett az állam, de még azóta is azt használunk. Bár korábban csak az ujjszúráshoz használtuk a cukormérésnél (ha nem volt lehetőség kezet mosni), meg a penezés előtt, most, hogy már pumpa van, így a szerelékcseréknél is. Szóval tényleg kiadós adag van benne!:)
 

umbra08

Aktív tag
Mi is Egiseptet használunk, még akkor vettem, mikor kiderült Janó diabja (2010. mácriusában-tejóég, már lassan 1 éve..), akkor 1800 Ft volt, le is esett az állam, de még azóta is azt használunk. Bár korábban csak az ujjszúráshoz használtuk a cukormérésnél (ha nem volt lehetőség kezet mosni), meg a penezés előtt, most, hogy már pumpa van, így a szerelékcseréknél is. Szóval tényleg kiadós adag van benne!:)

Én ezt nem értem, nektek miért nem fogy annyira. Ha jól emlékszem, mi is Egisept-et vettünk a legelején, de iszonyatosan gyorsan elfogyott, nagyon drágának találtam így, aztán találtam rá a Bradoplus-ra, amit azóta is használunk.
 

linus

Tag
Nekünk clarasept van, Nóri több mint egy éve diabos és még bőven van az üvegben!!!! Nem az lehet hogy biztos ami biztos jól lefertőtleníted (mert 2 félével is lekened a bőrét előtte) és még jó bőven is és ezért fogy el ilyen hamar???
 

pzoli

Új tag
Sziasztok,

Tegnap megkaptam a pumpámat,:hurra: egyenlőre fiz.sóval,próbálgatom.
Eddig semmi gondom vele, szinte tényleg észrevehetetlen,teljesen jól aludtam, vele:D, jövő héten derül ki, hogy mikkor indítják el élesben.
Zoli
 

borka

Őstag
Sziasztok,

Tegnap megkaptam a pumpámat,:hurra: egyenlőre fiz.sóval,próbálgatom.
Eddig semmi gondom vele, szinte tényleg észrevehetetlen,teljesen jól aludtam, vele:D, jövő héten derül ki, hogy mikkor indítják el élesben.
Zoli

:hurra::cool: Bár milyen kérdésed,tapasztalatod van, írd meg.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én ezt nem értem, nektek miért nem fogy annyira. Ha jól emlékszem, mi is Egisept-et vettünk a legelején, de iszonyatosan gyorsan elfogyott, nagyon drágának találtam így, aztán találtam rá a Bradoplus-ra, amit azóta is használunk.
Nekem is van Bradoplus, én azt egy kicsit olajosnak találom. Lehet, hogy azért ázik le Tökmagról a kanül, mert van egy ápoló olajréteg a Brado-ban?

Lehet, hogy az Egisept van nagy és kicsi kiszerelésben, mert én nem 1800-ért láttam, hanem majdnem 4 ezerért. A fújásnál valójában nagyon kevés kell, elég egy-két pumpálás, a hatóanyag olyan erős, hogy fertőtlenítésre elég.

A Brado-nak van fertőtlenítő kendője is, de az szerintem nem gazdaságos, mert nagy, amiből hiába vágna le az ember, ha kiveszi a nedvesség tartó fóliából, a többi beszárad.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok,

Tegnap megkaptam a pumpámat,:hurra: egyenlőre fiz.sóval,próbálgatom.
Eddig semmi gondom vele, szinte tényleg észrevehetetlen,teljesen jól aludtam, vele:D, jövő héten derül ki, hogy mikkor indítják el élesben.
Zoli
Juhhéjjj, hamarosan csapattag leszel. :dr_31: És naná, hogy itt vagyunk, mert apró-cseprő dolgok előjönnek. :D
(Nem úgy érzed, mint kissrác korodban, amikor egy nagyon vágyott ajándékot megkaptál? Tapogatod, forgatod, nézegeted, nyomkodod, és kincsként vigyázol rá, stb. Nekem 5 karácsonnyal felért, amikor megkaptam a pumpát.)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Beszéltem ma a diabetológusommal és beszéltünk a támogatásokról és azt mondta, hogy készüljek fel, hogy egyre kevesebb támogatás lesz mindenre, a pumpára is. Ti tudtok erről valamit vagy csak úgy mondta keserűségében a doki?
 

tímeácska

Őstag
Beszéltem ma a diabetológusommal és beszéltünk a támogatásokról és azt mondta, hogy készüljek fel, hogy egyre kevesebb támogatás lesz mindenre, a pumpára is. Ti tudtok erről valamit vagy csak úgy mondta keserűségében a doki?
Nagyon merem remélni, hogy a mostani "változásokról" beszélt, ami már egy ideje megkeseríti jó pár diabos életét, és nem valami új "okos" dolgot agyaltak ki a ... szóval, azok...!:mad:
 

umbra08

Aktív tag
Nekünk clarasept van, Nóri több mint egy éve diabos és még bőven van az üvegben!!!! Nem az lehet hogy biztos ami biztos jól lefertőtleníted (mert 2 félével is lekened a bőrét előtte) és még jó bőven is és ezért fogy el ilyen hamar???

Hááát az lehet, hogy a diab legelején, amikor az Egisept volt, túlfertőtlenítettem, azért fogyott el olyan gyorsan az az egy palack! :D Igen, igazad lehet, mindent fújtam, cukimérőt és mobilokat is sűrűn, most hogy így visszagondolok!

A Bradoplus viszont bírja, az első palack és most leszek majd a vége felé valamikor. A Bradoplus-t akkor is használom, amikor házon kívúl vagyunk és én is befújom vele a kezeimet, amikor cukit mérek (ha nincs lehetőségem kezet mosni). Szóval a Bradoplus mennyiségileg jól vizsgázott egyébként.
 

umbra08

Aktív tag
Nekem is van Bradoplus, én azt egy kicsit olajosnak találom. Lehet, hogy azért ázik le Tökmagról a kanül, mert van egy ápoló olajréteg a Brado-ban?

Lehet, hogy az Egisept van nagy és kicsi kiszerelésben, mert én nem 1800-ért láttam, hanem majdnem 4 ezerért. A fújásnál valójában nagyon kevés kell, elég egy-két pumpálás, a hatóanyag olyan erős, hogy fertőtlenítésre elég.

A Brado-nak van fertőtlenítő kendője is, de az szerintem nem gazdaságos, mert nagy, amiből hiába vágna le az ember, ha kiveszi a nedvesség tartó fóliából, a többi beszárad.

- Igen, van kendő, de nem vettem, azért amit te is írtál Kata, nem gazdaságos.
- Az Egisept nekem is több ezer Ft-ért rémlik.
- Igen, ha olajos a Brado, akkor miért nem ázott le eddig több, mint egy évig és miért csak most az új doboz szereléknél? Próbára - hogy attól leázik-e, veszek Egisept-et! Nem-e tényleg új a "ragacs".

- Kata, te tényleg tudsz valamit!! :) Külhonból törlőkendő... :) Hát, nem tudunk olyat kérdezni, amiről te ne tudnál, vagy ne lenne olyan neked!! :rohog:
 

linus

Tag
Vagy lehet hogy változtattak az összetételen vagy valamin spóroltak benne és már nem ugyanolyan.
Próbáltál másik doboz szereléket? Mert ha az is ilyen lehet azokkal van a gond amivel fújod.
 

tímeácska

Őstag
A Bradoman-nak itthon is van törlőkendője, de valóban nem gazdaságos - nekünk, pumpásoknak legalábbis... Kisgyermekeseknek szuper lehet, játszóteres kéztörlésre! De kanül beszúrás előtti bőrfertőtlenítéshez valóban nagy a kendő, így nem gazdaságos...!
http://www.egeszsegbolt.hu/386-kez-es-labapolas/4579-bradoman-fertotlenito-kendo.html

Egyébként, láttam a teszkóban Bradoman-"egységcsomagot", amiben van egy kicsi ez-meg egy kicsi-az... De ez is inkább játszótéri kalandozásokhoz való... Szerintem!:)
http://www.movidental.hu/brado-termekek/prevencios-csomag
 
Oldal tetejére